Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

mona12071
8. nov 2010

@mrk11 jeeee a mam na teba este otazocku vies co budes uz malickej kupovat nasi maly surovnako stary tak preto sa pytam 😉
inak kamarat mojho mu volal a povedal nam ze aj on ma syna co sa narodil 1 aprila tak som si hned na vas pomyslela 😉 a teras suseda ma termon na 1 aprila

cutce
8. nov 2010

@mona12071 no budu se snazit, ale nejak to nestiham 😀 😀 , ale jo vecer odpocivam 😀

mrk11
8. nov 2010

@mona12071 no to pocasie je hrozne. Eli mi zaspinkala, tak sm rada, tak uz je tiez poriadny huncut, vcera som ju nasla stat v postielke, rehotat sa na celu pusu. Tak mi az srdce zamrelo, lebo keby sa pod nou tie nozicky podlomili, tak si aj ublizi, tak mm musi znizit postielku, ved ta nam o chvilu zacne aj chodit.

Prave sme sa vcera o tom bavili, chcem si dnes sadnut za net a popozerat, co by bolo a za ake ceny, ale urcite chcem odrazadlo, snad uz nebude nanho aj neskoro. A este sa jej strasne paci reklama od Virgin so Speedy Gonzalesom, tak toho a nejake DVD rozpravky, ta dnes bola hotova z farmy a zvieratok na BBC2.

hajatanufus
8. nov 2010

ahojte baby
@cutce vela oddychuj
@mrk11 prosim ta nevies mi poradit nejaku dobru stranku na nete na nakup destkeho oblecenia? skusala som next tam maju krasne veci a nie drahe ale ked som dosla na platenie a vyplnila vsetky udaje tak mi vyhodilo ze continue to completed order a ked som to potvrdila tak ze sorry a skusala som to uz 3x a stale ten isty vysledok tak neviem v com je chyba. inak uz mi prisla cestovna postielka tak sa lucinka vytesuje

mona12071
8. nov 2010

@mrk11 no mi sme odrazadlo dostali tak mam o jednu starost menej 🙂
no zacali nam pekne casy 😀

cutce
8. nov 2010

@hajatanufus no snazim se, ale do konce roku jeste pracuju tak az potom. ja nakupuju na ebay, dam si tam search nove vecicky a zatim jsem byla spokojena 😉

mrk11
8. nov 2010

@hajatanufus pravdu povediac neviem, ja malej velmi oblecenie nekupujem, mna zatial vecami, ktore jej stacia zasobili kamarati, uz ked jej nieco chcem kupit, tak to su skor take sviatocne vecicky, a to pozeram, ked su niekde zlavy, next, h&m, m&s, mothercare a zopar dalsich obchodov mam na nasej high street, to chodievam v ramci prechadzky, ale mne sa velmi pacia veci z mamas & papas, len su drahe, tak uz cakam, ked budu mat v decembri vypredaj, tam to zacina okolo polky decembra, aj 70% zlavy, to jej viem potom nakupit. Len doteraz som ho mala pri praci, teraz akurat ked, tak cez net musim pozerat. Ale mozno maju len necjaku chybu v systeme, skus to neskor, ved to mas v nakupnom kosiku, pripadne skus cez iny prehliadac, niekedy mozilla firefox blbne a treba to spravit cez internet explorer.

hajatanufus
8. nov 2010

@cutce @mrk11 dakujem skusim prave ze sa mi to aj z kosika vzdy vymaze a hned ma to aj odhlasi budem musiet skusit v tescu teraz manzel dostak vorcery na 39 libier tak nieco nakupime lebo mi to suri pretoze co mala tak uz vyrastla a potom mam az na 6 mesiacov ale dovtedy potrebujem zopar veci asi mi sestra neposlala vsetky veci po lucinke a skusim este prekutrat skrine lebo sa mi to nejak nezda je pravda ze lucinka je zimne dieta a rachel letne tak neviem ale z nextu sa mi veci velmi pacia ibaze my sme v zapadakove a tu nie su ziadne obchody tak uvidim

mikailla
8. nov 2010

Ahojte baby dakujem Vam kraasne,ze mi drzite palce,ja tiez dufam,ze to uz bude cim skor za mnou,akurat ze dnes ma napadlo,ze ak je to co ma trapi nejaka viroza ako pise kivec,tak keby som aj porodila asi tazko budem schopna kojit ☹ Viete mi poradit,ci mi tie probiotika predaju v lekarni na moj problem? ze im poviem ze nemozem jest a zvraciam kyselinu,hnackujem a oni mi daco daju alebo mam ist k mojej GP. Neriesila som to velmi lebo mam aj dost poslicky tak som myslela ze do par dni porodim,ale uz je to od svtrtku co som skoro nic nejedla ....

cutce
8. nov 2010

@mikailla ja byt tebou tak zajdu za GP a uvidis co ti rekne 😉

hrozienko11
8. nov 2010

@mikailla zajdi do holland & barrett oni maju. vola sa to acidophilus 😉 100tabletiek stoji okolo 9libier ale casto na ne maju akciu. ja ich uzivam tiez a aj ked gp povedala,ze nic neodporuca,uzivam ich kvoli tomu,ze mam znicenu crevnu floru a robi mi to dost problemy. gp velmi o tychto doplnkoch nevedia,lebo na svk mi vzdy obvodna kazala aj probiotika pri atb. v lekarni maju zvacsa probiotika s vitaminmi. a ked im povies,ze je to pre teba,tehotnu,tak ti zarucene povedia,ze musis ist za gp,uz to mam odskusane,ked som chcela len blby sprej do nosa na nadchu,tak ako som im povedala,ze som tehotna,tak ze nie,ze musim ist ku gp 😠

kvietocek7
8. nov 2010

@mikailla hrozienko ma pravdu,gp o tom vela nevedia a radsej nic nedoporucia 😝 ale je to sikovne mat po ruke probiotika.Tym nic nepokazis,su to vyzivove doplnky a dokonca som citala ze sa odporuca tehu mamickam,pretoze znizuju riziko alergii babatka. Pozri si napr tento web
http://www.dophilus.sk/?id=21

ale co sa tyka tych prehanaciek je dobry 'colon dophilus'

hrozienko11
8. nov 2010

@kvietocek7 presne tie mam,ale z svk. adult dophilus a su vhodne pre tehotne. neviem,ci sa tu daju zohnat.

kvietocek7
8. nov 2010

@hrozienko11 mozno sa to da najst cez net,dat vyhladat a podla moznosti kupit.Maju taky anglicky nazov, Tie infants prilezitostne davam aj ja mojim detickam.Su fakt dobre 😉

hrozienko11
8. nov 2010

@kvietocek7 musim pozriet,lebo na svk su ddost drahe,cez 15eur za 60tabletiek a to niekedy uzivam 2 denne 😖

kivec
9. nov 2010

Ahojte zienky, nejak ste toho vela nepopisali, teraz sa mi sem podari nakuknut len na chvilocku vecer, (mam tu ocina na tyzden) a myslela som si, ze vas nebudem stihat docitat, a vy takto poskromne. 😀

@mikailla - Ako sa citis? Bola si u toho GP?

@hajatanufus - Spominala si, ze ta boli noha, z coho ta boli? Lebo mna strasne boli bedrovy klb, uz som brala aj protizapalove lieky na to, ale nepomohlo, stale ma velmi boli. A zacalo mi to uz v tehu. Mas nieco podobne?

Inak podla predpovede by zajtra malo byt konecne pekne. 🙂 Mali sme ist s Eliskou na ockovanie, ale idem to prelozit o tyzden, aby sme radsej mohli ist von.

cutce
10. nov 2010

ahojky,
tak jsem se byla pidit po zdravotni a socialni sprave, kdyz jsem byla doma a zjistila jsem, ze na zdravotni pojistovne musim dodat ty modre evropske prukazky, ktere se zaregistruji do ceske pojistovny a pak socialka @slniecko77 byla jsem na urade prace a slecna mi rekla, ze az doberu materskou tady v UK tak mam narok na rodicak, pak kdyz jsem mluvila s panem od zdravotni pojistovne, (ktery se zabyva EU), tak mi rekl, abych na to zapomela, mam zivitele tu v UK (jako manzel), takze na to narok nemam z Cech - na nic 😠 😠 😠

mikailla
10. nov 2010

Ahojteee,dakujem za tie rady na tie probiotika,nenasla som nic take ☹ uz som schudla od piatku 2kg co som nejedla nic,zavse vopcham do zaludku tycinky (polske paluszki ) a niekedy vydrzia hodku vo mne niekedy ani to nie 🙄 🙄
@kivec ahoj,u GP som nebola,snazila som sa objednat ku midwife na skori termin (ze co mi na to povie ona ) ale neuspesne,mam ist zajtra a dufam,ze ked jej poviem ze som tyzden nejedla a nespala ze sa zlutuje a urobi mi ten hamiltonov hmat,ved dufam,nenecha to dietatko o hlade do terminu ☹ ak ma odbije,tak sa cestou stavim u GP ☹

cutce
10. nov 2010

@mikailla teda, ze te nevzala driv, vzdyt je ti tak spatne 😲 , tak snad ti zitra pomuze

mikailla
10. nov 2010

@cutce ja dufam ze zajtra pomoze ☹ co sa tyka mna tak vydrzim,ale moje babatenko nema ziadne vitaminy ci stravu,to ma taaak trapi ☹ ☹ ☹

cutce
10. nov 2010

@mikailla no uvidis co ti zitra rekne, ale nenech se odbyt 😉

hajatanufus
10. nov 2010

ahojte baby @kivec ahoj ano aj mam nieco podobne sem tam ma to bolelo pocas tehu ale potom sa to ukludnilo ale teraz ked chodim je to zo dna na den horsie neviem ci je to klb alebo sval ale mna to boli v slabine a vystreluje mi to do stehna a niekedy aj koleno ma boli dnes som s tym konecne bola u GP a dala mi na to paracetamol 4xdenne a ked to do dvoch tyzdnov neprejde tak ma posle na rehabku ale to si neviem predstavit ako tam budem denne chodit s dvoma malymi detmi a bez auta to fakt nejde 🙂 🙂 🙂

inak baby bola som dnes s detmi prvy krat v play group a veeeelmi sa nam tam pacilo Rachel lezkala na brusku na koberci a Lucinka sa hrala smykala a tak a potom som dala Rachel do bounceru a tam bola tiez spokojna akurat som mala problem s lucinkou ked trebalo ist domov ako vzdy ona nechcela ist velmi rada chodi von ale dnu ani za ten svet ju potom neviem dostat 🙂 🙂

slniecko77
10. nov 2010

ahojte 🙂
@cutce bohuzial, tieto informacie su pravdive (co ti poskytol pan v zdr. poistovni), presne tak ako sme sa uz o tom bavili
..s vysetrenim som nikdy nemala problem, tak to som ani neriesila so zdr. poistovnou 😉 ja som tam bola dodatocne odovzdat len nejake papiere
@mikailla vela stastia, dufam, ze ta nejako poriesia a budes mat vsetko stastne za sebou..neboj babatko je urcite v poriadku, uz ma dost podkozneho tuku a ked bude potrebovat zoberie si od maminky 😉 este raz GOOD LUCK

hajatanufus
10. nov 2010

@mikailla drzim palce nech ti zajtra pomozu a nech ste obe s babatkom v poriadku

@cutce to ma mrzi ze si takto pochodila ale ked ti na socialke povedali ze to dostanes tak na tvojom mieste by som po materskej skusila o to poziadat prinajhorsom ti to zamietnu ja som zvedava ako dopadnem ja ale povedali mi ze v lednu se to ma menit a ze sa uvidi 🙂 inak ako sa citis? uz ta brusko neboli? musis sa setrit aby ste boli v poriadku

@elixia viem ze si tu dlhsie nebola a chapem ze pri riskovi nemas cas dufam ze je to s kojenim uz lepsie a ze nechce byt teraz v lehatku tak z toho si nic nerob este je malicky ale o mesiac - dva ked uz zacne vnimat veci kolo seba tak mozno sa mu to zapaci my sme dnes skusili dat do takeho lehatka v playgroup Rachel a ona bola ticho uplne spokojna a potom si pokecala s kacickou co visela z tej hrazdicky ine hracky tam neviseli 🙂 a to som sa fakt cudovala ze tam chce byt lebo doma malo kedy vydrzi byt dlho spokojna stale mi placka a to som ju potom isla nakojit akoze som jej to musela ponuknut lebo sama si nepytala uplne zabudla aj na jedlo papala rano pred siedmou a v play group asi okolo jedenastej inokedy papa kazde dve hodky takze neboj aj u vas to bude o toho 3 mes lepsie len do vtedy este musis vydrzat a mozno sa to zlepsi aj skor tak vydrzte drzim palce a pozdravujem riska 🙂 🙂 🙂

cutce
10. nov 2010

@hajatanufus no oni by ti to klidne dali, ale pak treba za pul roku by to po tobe vsechno vymahali, ceho se chci vyvarovat 🙂
Jinak uz brisko neboli, ted jsem po praci jen odpocivala, tak uz je lip. Dekuju za optani 😉

cutce
10. nov 2010

@slniecko77 no ja jsem porad nejak doufala, ze to pujde 😅

elixia
10. nov 2010

@hajatanufus ahoj, no cas velmi nemam, este tak citat,ale pisat uz vobec...mam akesi narocne dieta ci co 🙂 Len tak lezkat ani nahodou, len sa vlacit na rukach a musim ho zabavat nejako...spat tiez velmi nechce,ked pospi dlhsie,som happy,ze aspon navarit stiham..upratovanie len ked sa veelmi zadari 😀 No co uz...
Kojenie stale rovnako, sice ma to stale skrie,no ale nezblaznim sa teraz...

@cutce , @slniecko77 ako sa mate kocky? Vsetko ok?

@mikailla moja, takto sa este trapis teraz na konci? Drzim palce, nech to dobre dopadne...ale obavam sa,ze tu maju taku policy,ze sweep ti mozu urobit az den po termine...aspon mne to tak povedala...

cutce
10. nov 2010

@elixia ahojky, ja se citim dobre, za 9 dni jdu na test glukozy kvuli diabeties. Byl jste na tom nekdo?

slniecko77
10. nov 2010

@elixia ahoj, ja sa mam fajn 🙂 v pondelok mam prve antenatal classes a v utorok midwife, este dokupim jeden sleeping bag, sebe vlozky do porodnice, cez vikend kocar a nosic a sme vybaveny 😵 uz len cakat na porod
..vy ste kupovali nosic a ked tak aky? diiik
..ty sa pochval ako sa vam dari? maly urcite rastie ako z vody 😵 ako spinkanie a kojenie?
..ani @mickey85 sa tu uz dlho neukazala, snad sa im dobre dari 🙂

slniecko77
10. nov 2010

@cutce ja som nebola, ja som mala nastastie vysledky glukozu OK, ale nemalo by to byt nic strasne, na SVK vypijes sladku vodu (baby si ju citronuju) a potom ti robia odber krvi z prsta, v UK myslim davaju Lucozide (ci ako sa to vola) a potom ti odoberu krv

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre