Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

mrk11
13. nov 2010

@elixia neboj, ak ho nedokazes uspat, tak este enrozlisuje, kedy je den a kedy noc, to sa uz o chvilocku upravi. Mna vcera v noci "potesila" Eli, lebo sa zobudila (zobudila ako zobudila, podla mna si sadala, ked este spala), rovno vrazila hlavou do tyciek na postielke, tak velky vresk, nic vazne, len sa prelakla, tak som ju zobrala k sebe, ona rovno prsnik, trosku si popila, potom si sadla a zacala tapi-tapi-tapusky a plus prskat pusou, to bolo pol druhej rano, co narobime 🙂 Dnes sme jej kupili prvu flasu a aj prve umele mliecka (tie male krabicky po cca 200 ml - rozne znacky) a pomaly ideme nasadzat v noci umelaky, lebo mm to neda, ze ma poriadnu veceru, potom si pososka a este sa tolko v noci budi a stale pije. Ale vecer som jej ponukla flasu, tak mi odtlacila ruku a hrabala sa po prsniku, no neviem, ci sa nam to podari nasadit.

No ja by som Eli takto nevedela zavriet, ale kvoli tomu, ako nam nespinka, tak nam to dokonca odporucala health visitorka s tym, ze to nebude lahke, a hlavne, ked ma postielku pri mne, nema izbicku, jednoducho ju nemame uz z postielky vybrat celu noc a nasadit prisny rezim. Ha-ha, moje odhodlanie skoncilo po 5 minutach revu uprostred noci (aj odhodlanie manzela, ktory skumal, ci tak tvrdo spim, ze ju nepocujem).

hajatanufus
13. nov 2010

@elixia ja si tiez myslim ze anglicanky su divne tiez by som deti nemohla nechat tak aj teraz som bola pri lucinke lebo vymysla a nechce spinkat a plakala tak som sa bala ci jej nieco nie je ale jej sa chcelo len vystrajat tak som zase isla k pc vsak ona zaspinka a potom ju pojdem skontrolovat a prelozim aj rachel a snad zalahnem aj ja 🙂 lebo rachel ako vzdy spinka na brusku na podlozke v obyvacke lebo v spalni pri lucinke nehrozi zeby zaspinkala tak to robim tak ako to vyhovuje jej a chodim obidve kontrolovat a ked obidve tvrdsie spinkaju tak idem aj ja neboj aj u vas sa to zlepsi neskusala si ho davat na brusko? a nezaspi ti ani na prsniku? lebo nasa rachel praveze zaspi na prsku a potom ju polzim na tu podlozku sice sa pri tom zobudi ale pomrnci a hned zaspi a ked nie ze este placka tak si ju beriem na ruky a znova cela ceremonia 🙂

hajatanufus
13. nov 2010

@mrk11 drzim palce aby sa ti to podarilo ale nebol by lepsi cajik v noci ako mliecko ona je v noci mozno len smadna a nie hladna a skus si ju v noci nechat na skusku v posteli ci ti nebude spinkat

hajatanufus
13. nov 2010

@kivec ano uz mam vianoce aj ho pouzivam a manzel si kupil iphone tak som mu povedala ze si dame pod stromcek aspon symbolicky zabalene krabice ved nie sme mnale deti 🙂 inak ja som si dnes tiez dala dobru zataz chcela som si ulahcit ze pojdem na postu len na peso s detmi tak som dala rachel do klokanky a lucinku za rucku s tym popruhom uz nikdy viac tak ma bolel chrbat z tej zataze ze som drzala lucinku za rucku ako nikdy myslela som ze ani domov nedojdem a to este mi lucinka po ceste spat cirkusovala lebo bola unavena tak nechgcela ist tak som ju nejak zobrala na ruky aspon na kusok no hroza fakt uz nikdy viac 😠

elixia
13. nov 2010

@hajatanufus na brusku nechce byt...a na prsniku sice zaspi,ale akonahle sa ho dotknem,je okamzite hore a nie je sanca ho nikam prelozit...

@mrk11 no my sme tiez parkrat skusali,ze ho teda nechame vyrevat sa..no vies asi ako to dopadlo..

hajatanufus
13. nov 2010

@elixia to ma mrzi 🙂 ani u nasej rachel nefungovalo ze vyrevat sa ☹ no neboj ono sa to casom zlepsi asi fakt ma prevrateny den s nocou tak len musis byt trpezliva od troch mesiacov sa to mozno zlepsi a nechce ti spinkat ani v kociku? myslim vo vnutri ci si neskusala ho tak uspat teda ak mas miesto lebo nasej sa ani v kociku nepaci ona sice vonku zaspi ale ked sa nehybeme tak place ☹ a doma len na brusku na podlozke a v noci na posteli pri mne ale ja tam nemam mm lebo je v robote tak mam dost miesta ale aj tak sa bojim a ked sa zobudim tak ju prekladam ale tiez nie vzdy sa podari ju prelozit ☹

hajatanufus
13. nov 2010

inak lucinka mi uz isla spinkat ale ma zvysenu teplotu tak asi preto nevedela zaspinkat neviem ci ju nieco neboli skusala som jej dat calpol ale mi to skoro vyrazila z ruky tak som jej to dala do dzusiku ale ten vypila len polovicu no snad jej aj to zaberie

elixia
13. nov 2010

@hajatanufus vonku v kociku spi v pohode,dnu ani za svet..vonku tiez len v iducom, ked na dlhsie zastavime, koniec,hned je hore....no dufam,ze sa to zlepsi casom,inak sa asi zblaznim 😒 Som si nevedela ani len predstavit,ake problemy su s takym malym babatkom....som mala asi nejaku naivnu predstavu,ze len papaju,kakaju a spinkaju..a my mame problemy s papanim,kakanim a aj spinkanim 😀

hajatanufus
13. nov 2010

@elixia veru ani ja som nevedela co to obnasa a to som ako 15 rocna chodila kamoskam skoro na celej ulici kocikovat deti 🙂 ake mate problemy s kakanim ? nevie sa vykakat? alebo vobec nekaka? ozaj a ked mu davas umele mliecko ani vtedy ti nechce spinkat? neboj nezblaznis sa casom to prejde to je teraz take obdobie kedy chce byt stale s tebou a o par mesiacov ked zacne objavovat svet tak sa budes cudovat ze uz ta akoze nepotrebuje a budes si hovorit ze kde je moj maly risko co sa ku mne tulil? aj lucinka ked bola malinka bola stale na rukach s vynimkov kocika tam bola rada a s vynimkou noci ona celkom dobre spinkala a teraz ked ideme von alebo do playgroup ako keby som ani neexistovala a ked si pytam od nej pusinku tak kyve hlavickou ze nie a odtisne ma a vtedy mi je do placu ja viem ze je este malicka ale moc si to pripustam lebo ja nemam dobry vztah s mojimi rodicmi a hadame sa a nechcem aby ona bola ku mne taka ako som ja ku nim ...

hajatanufus
13. nov 2010

dnes sa asi ani ja nevyspim ale teraz pre zmenu koli lucinke stale placka tak uvidime idem ju pozriet a skontrolovat aj rachel

hajatanufus
13. nov 2010

elixia skus si predstavit ze je to tvoj risko 🙂

elixia
14. nov 2010

@hajatanufus len provokuj 😀 Uz dvakrat mi zaspal na prsniku,ale nestihli sme ani dojst k postielke a vygulil na mna take ociska ze az...Nezaspi ani po UM, na neho tusim nic nezabera 😒 No s kakanim..trapila ho hnacka dost..odkedy mu davam probiotika,tak sa to zlepsilo,ale stale sa 'puci' aj ked spi..akoby tlacil alebo co,neviem ci fakt ma nutkanie tlacit (aj v spanku????)...no a na to sa tez casto budi potom..
Boze, zase polnoc a on culy jak rybicka..pomoooooc

mrk11
14. nov 2010

@hajatanufus bohuzial, ta chyti nervy uz len zbada flasu a to ju ma len od vcera. Skusala som to v noci. ☹ Na cajiky a vodicku ma poharik, ale vsetko mi vypluva. No od 3 rana dnes u nas v posteli, lebo sme od 11.30 bojovali. A rovnako zle spinka aj pri nas. Skor si myslim, ze som pre nu ludsky cumlik, normalny nechce ani vidiet.

mrk11
14. nov 2010

@elixia to presne viem,ked takto Eli zaspinkala, ked bola uplne malicka a opatrne sme ju davali o postielky - ja som len vyvinula pohyb a uz otvorila ocka. Midwife mi povedala, ze kojenie a spanie maju byt 2 rozne veci a pri kojeni nesmie zasoat, mam ju budit, ma jej byt zima....

mona12071
14. nov 2010

ahojte baby moje ako sa mate?
tak nam zacali krusne casy maly sa stavia vsade kde sa len da lozi kde sa len da a bojim sa ze si nabije zubky 😀 ale je zlaty uz rozumie co je no-no a da prec rucicku alebo ide ku krbu pozre na mna a caka kym to poviem a ked to poviem otoci sa a ide prec 😀

my uz teras jak sme presli len na dva spanky za den tak vecer padne tak unaveny do postele ze este ho nedam ani do postielky a spinka ale nam sa to zlepsilo od kedy zacal lozit a vyhraje sa pekne a unavy

hajatanufus
14. nov 2010

@elixia nie nechcela som provokovat sorry myslela som to v dobrom mala si tu fotku ukazat riskovi a vysvetlit ze takto spinkaju v noci deticky 🙂 🙂 🙂 inak aj ja som mala blbu noc lucinka potom zaspinkala tak som sla aj ja samozrejme ked som prekladala rachel tak sa zobudila tak som jej dala prso a tak zaspala a ja s nou to bolo kratko po polnocia o hodinku som sa zobudila a tak som ju prelozila do kosika a potom sa po nejakom case zase zobudila ale to som uz cas nesledovala len som ju vzala k sebe a ona len cucala a cucala asi mala tiez problem s bruskom lebo len sa pricucla a pustila takze som nemohla spat lebo som jej stale dava prso do pusy a ona len metala ruckami aked som ju odo mna odsunula dalej na postel tak plackala no a rano potom o siedmej som ju znova krmila a aj prebalila tak sa trosku vyprdkala ale myslela som si ze sa potrebuje vykakat a ked sa potom asi o polhodinku vykakala tak uz bola kludna potom som ju okupkala a zaspinkala okolo deviatej a teraz este spinka.takze ked sa ti risko tolko puci tak urcite ho boli brusko a preto chce byt stale na prsku lebo to tlmi tu bolest. viem ze sa asi budem opakovat ale skus ho dat na brusko lezkat a dat mu nozicky pod brusko myslim tak ich pokrcit a mal by sa vyprdkat nasej to tiez pomahalo ale ked nie tak neviem ci tu dostat rektalnu rurku ale mamicky to na sk pouzivaju to pomaha detom prdkat 🙂

hajatanufus
14. nov 2010

@mrk11 no myslim ze u nas pri rachel bude asi ten isty problm tiez neznasa cumel pri lucinke som to nepoznala ta mala cumlik skoro od narodenia a aj pila mliecko z flasky a casom som jej davala aj cajik lebo tiez mala problem s bruskom ale je pravda ze ju som asi nevedela dobre prikladat tak teraz prirachel to sledujem ze ci aj pije samozrejme ze niekedy nie ale vacsinou ano to pocujem ako prehlta a ked sado syta napapa tak si aj grgne a pekne sa na mna usmieva takze viem ze je napapana a je spokojna len k veceru byva podrazdena ale to vsetky deticky

hajatanufus
14. nov 2010

@elixia este som sa chcela opytat ze ako priberate? my sme za tri mesiace pribrali skoro dve kila nie je to bohvieco ale pribera tak som spokojna a aj to na nej vidiet je vacsia ako bola lucinka asi ju coskoro dobehne lebo lucy je na svoj vek malicka a nechce mi papat teraz asi na nu nieco lezie ale aj inokedy papa malo no dnes na ranajky nezjedla ani jeden kusok sunky co inokedy spapa aj desat len tak ona si sama otvori chladnicku vyberie co chce spapa to a vrati prazdny obal spat minule mi bolo tak smiesne ked som to zistila musim davat pozor lebo niekedy necha otvorenu chladnicku takze neboj aj tvoj risko to potom dobehne

hajatanufus
14. nov 2010

@mona12071 ahoj no tak to mas doma veselo to poznam na lucinku nieco lezie ale nezbedna je aj tak a rachel momentalne spinka ta uz spoznava svet papa si rucicky pekne sa usmieva a tak

elixia
14. nov 2010

@mrk11 no to je sice pekne,ale ja som rada,ze vobec niekde zaspi...keby som ho nenechala zaspat na prsniku,tak ho asi neuspim vobec 🙂

@mona12071 no budete mat veselo 😀 Teda,nie ze by to aj mna necakalo 😀 😀

@hajatanufus ved ja som to len ako zart myslela 😉 Rektalnu rurku tu isto nemaju,ani nejdem zhanat,uz aj tak na mna vzdy jak na blazna pozeraju,ze co to chodim pytat 😀 Dala som ju kupit sestre ked bola doma teraz,no ze prave nikde nemali..pojde svokra teraz domov,tak dam kupi jej a vyskusame.
Pribera dobre,teda aspon naposledy ked tu bola health visitor,tak povedala ze je to ok..pride zase v utorok,tak uvidime co..

hajatanufus
14. nov 2010

@elixia tak to znamena ze papa dobre a ma asi bolesti bruska ale to prejde musi si ten zaludok na vsetko najprv zvyknut aj my stym mame problem ale uz je to lepsie

etuska
14. nov 2010

ahojte kočky,
davno som tu nebola-absolutne nestiham,riesime teraz tooolko veci.
Konecne sme objednali sušičku lebo pri ŠImiho refluxe sle mali tolko pradla,ze sa nam zacali robit v dome plesne 😖
tak len vsade kopec pradla....
a musime teda aj vymalovat-lebo takto sa žiť nedá 😒

Teraz riesime nahradny cestovny doklad pre maleho-lebo 30.11 letime na SVK.

Chcem sa opytat-za aku dobu vas poslali slovensky rodny list z Osobitnej matriky?????? 😕 😕 😕 😕 😕 😕 -lebo my ho este stale nemame 😠 -idem tam v pondelok volat 😠

martina_uk
14. nov 2010

ajojte, ked ste tu spomenuli to plesen, neexistuje to nieco co pohlcuje vlhkost? ja plesen kazdy tyzden utriem z okien a tyzden mam pokoj.. nemam toho vela par bodiek sa spravi za tyzden ale musi byt nejake riesenie ako zabranit tomu aby sa znova a znova tvorila, nie? skusala som aj savo ale ono to o tyzden vykukne znova..

hajatanufus
14. nov 2010

@etuska ahoj ty si si to posielala cez ambasadu:? lebo to trva dlhsie koli tomu ze cakaju kym sa im nakopi posta tak im tam radsej zavolaj a nech ti to radsej poslu na adresu na sk inak normalne to trva spec matrike 3mesiace to je termin do kedy to musia spracovat

hajatanufus
14. nov 2010

@martina_uk ahoj neviem ci tu existuje pohlcovac vlhkosti ceresit alebo tak nejak sa to vola na sk

etuska
14. nov 2010

@hajatanufus
moja mama davala apostilovany UK birth certificate na matrike trvaleho pobytu a oni to hned posielali na Osobitnu matriku do BA. 😖

etuska
14. nov 2010

@martina_uk
no my sme si napr. do kupelne a do izby kde sa nam tvori plesen kupili speci farbu proti plesniam v Homebase-tak hadam to uz bude lepsie

martina_uk
14. nov 2010

@hajatanufus diky moc, skusim si to objednat ;)

@etuska ajojky, my malovat bohuzial nemozeme mame byt cez agenturu a v zmluve to mame zakazane

elixia
14. nov 2010

My mame ceresit v jednej izbe,pomaha,ale tiez nie na 100%,zrejme by to este chcelo vymalovat nejakou farbou proti plesni...
@etuska ako je to dlho co ste poslali ziadost na RL? My sme to tiez poriesili cez nasu matriku, pocitam tak do konca januara ho snad budeme mat...nastastie nam to tak nesuri,domov sa chystame az na Velku Noc najskor.

hajatanufus
14. nov 2010

@etuska neviem kedy si to podavala ale do troch mesiacov to musia spravit a oni to dost dodrziavaju ja som uz tam davala sob list a rod.list lucinky lebo sme sa brali v cechach a chudaci na sk asi nerozumeju cesky tak koli op som si musela dat sobasny list sk 🙂 a trvalo to presne tri mesiace 🙂 a lucinke som musela dat sk rod list koli tomu aby som ju mohla prihlasit na trvaly pobyt 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre