Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

hajatanufus
14. nov 2010

@martina_uk neni zac hlavne nech to pomoze ja s tym nemam skusenost ale robila som v baumaxe a tam sme to mavali na predaj

dadulka2000
14. nov 2010

caute,... uz sme spat, hlasim navrat do UK 🙂 😉
absolvovali sme hned 2x detske party tento vikend,.... tak som rada ze je vecer a ideme sa vyvalit pred tv (deti uz spia) 😀
pekny vecer vsetkym 😉

hajatanufus
14. nov 2010

@dadulka2000 ahoj ako bolo na sk? aj si si oddychla?tebe je dobre ze uz spia u nas jedna krici a druha vymysla 🙂 pekny vecer aj tebe

dadulka2000
14. nov 2010

@hajatanufus bolo celkom fajne.
moc som si neodychla,.... za tych 10 dni som mala toho dost na plane.
😅
dosla som vlastne koli jednemu chlapovi,...lebo strasne chcel podpisat najomnu zmluvu na jeden objekt, ale ked som mu dala moju prepracovanu zmluvu (lebo ta jeho bola len plna sankcii a podmienok na mna ako prenajimatela) tak sa po nom zlahla zem. do prdele, to mam najradsej takych spekulantov. nuz co,.... spravili sme si vylet,.... aj ked nas to stalo cas a peniaze.

😉 ☹

hajatanufus
14. nov 2010

@dadulka2000 to ma mrzi no zial na sk je spekulantov strasne vela ale tak je to asi lepsie aspon sa nemusis obavat ze ti nebude platit

mirka007
14. nov 2010

Maminky ktore davate detickam formulu,aku vodu pouzivate ????

Dakujem 🙂

cutce
14. nov 2010

ahojky holciny

to je mi lito, ze mate problemy se spanim 😖

Jen sjem se chtela zeptat, boleli vas kysle, kdyz spim, tak musim lezet na stranach a na dnesek me bolely obe kysle, takze jsem musela vstat. jinak me neboli pri chuzi nebo tak 😒

hajatanufus
14. nov 2010

@cutce ahoj kysle to tu bedrove klby vsak? no mna boleli. to je od tej vahy navyse a od chrbtice. po porode sa to ukludnilo ale teraz ma to boli zas a aj pri chodzi ale nie vzdy vacsinou ked dlho sedim a vstanem alebo ked tlacim kocik ja mam tandem aje dost tazky a kivec ma s tym tiez problemy ale po porode by sa to malo zlepsit vies my uz mame po dve deti tak nas to boli aj teraz ale to je koli tomu ze si viac zatazujeme zada koli tomu ze behame aj kolo vacsich deti. nam dali na to paracetamol 🙂 klasika no zda sa ze zabera teda ze tlmi bolest 🙂 teda aspon mne

cutce
14. nov 2010

@hajatanufus no me zacal bolet jen jeden kycl (hip), nekdy me vubec neboli, ale na dnesek, me bolely oba dva, tak jsem musela vstat. Zkusim si dat mezi nohy ten polstar, treba pomuze 🙂 , ale dekuju

etuska
14. nov 2010

@hajatanufus
koncom novembra budu 3 mesiace 😒
len keby sme to uz mali hotove tak nam Šimona zapisu do pasu a mame po probleme.Teraz si musime vybavovat ten nahradny cestovny doklad a posielaju nas kvoli nemu do Londyna,co je zo Sev.Irska sakra daleko 😝

hajatanufus
14. nov 2010

baby aj mikaila je uz stastna maminka len este asi nemala cas sa prist pochvalit nahodou som nakukla do novembroviek a tam pri jej starsom prispevku ze jedno dieta tak som kukla do jej pasu a ninka uz ma dva dni tak velmi sa tesim 🙂 🙂 🙂

etuska
14. nov 2010

@hajatanufus
jej-parada 😵

hajatanufus
14. nov 2010

@etuska fuha tak to je fakt daleko len tam zavolaj zajtra a snad ti to este stihnu vcas poslat a kde ti ho zapisu do pasu? ja som myslela ze tiez na ambasade v londyne

cutce
14. nov 2010

super zpravicky, tak snad brzy napise 😀

hajatanufus
14. nov 2010

@cutce neni zac aj ked som nepomohla ja som to tiez tak robila ze som to musela rozchodit a bolo dobre pripadne si to skus len tak rukou masirovat pri lucinke som mala seknuty nerv niekde v sedacom svale a nemohla som skoro ani chodit ani sa obut a potom to samo preslo same to povolilo ale potom mi zas vyskocil tlak to som bola v siedmom mesiaci musis viac oddychovat teraz je to uz ten nejtezsi trimestr 🙂 a uz se to blizi

etuska
14. nov 2010

@hajatanufus

http://www.slovakembassy.co.uk/

ibaze tu sa uvadza ze treba prist osobne a potom si to o 7dni osobne vyzdvihnut 😕 -to akoze 2x do Londyna ???

predtym to vydaval Dublin(aj kopu nasich znamych takto dostalo ten nahradny cest. doklad v Dubline-aby nemuseli cestovat do Londyna-predsa je to dialka)-zajtra tam este budem volat,lebo je to o drzku-koncom mesiaca letime na SVK 😔

hajatanufus
14. nov 2010

@etuska dakujem a to si nemozes dat aspon v belfaste? no my mame najblizsie len londyn ale tiez ma to netesi ze tam budem musiet ist ja si chcem dat malu tiez zapisat do pasu na sk ale neviem kedy tam pojdem lebo som sa pohadala s nasimi strasne ma nastvali ja som chcela ist k nim asi na tri styri mesiace a to v januari tam s manzelom a ja by som ostala s detmi a on by sa vratil pockala by som na rodny list dala zapisat malu deti by si uzili starych rodicov a rodicia vnucata a v maji by zase prisiel manzel pre nas a ostal by cely mesiac lebo si chce na sk urobit vodicak tak vybavuje dovolenku na mesiac co nie je lahke vybavit a moji rodicia mi povedali ze nechcu aby som tam bola s detmi tak dlho ze na dovolenku mozme prist vsetci spolu ale nie na tak dlho a ked som otcovi povedala ze musim cakat na rl lebo sa nebudem moct vratit tak ze si mam dat malu zapisat cez ambasadu ale on nevie ake je to narocne tam chodit a ako to tam vyzera a my nemame auto a s dvoma detmi sa vlakom trepat do londyna v zivote sme tam neboli. strasne ma nastvali ved maju len dve vnucata nie ze by sa tesili ze prideme z takej dialky ale toto no fakt ma to vzalo vraj treba ak kurenie platit aj elektrinu aj vodu a ze oni nas zivit nemozu ale ved ja to od nich neziadam ved ja im chcem dat peniaze za energie a stravu si tiez budem sama platit lenze oni mi neveria lebo predtym ked som bola este na sk len s lucinkou tak som im zo zaciatku davala na energie a potom sa vyskytli problemy ked mi skoncila materska a na rodicovsky som cakala tri mesiace lebo si overovali ci som si neziadala na sk lebo ja som rodicak aj matersku brala z cr no a manzel potreboval peniaze na kauciu koli tomu ze im koncila zmluva na byt od agentury tak mi nemohol poslat len na stravu tak som im nemohla dat a ked som sla na urad po jednorazovy prispevok v hmotnej nudzi tak chceli odo mna kopec papierov ja viem ze som im vtedy nemohla davt peniaze a ze oni su uz na dochodku ale my sme teraz uz na tom fin trochu lepsie ked dostavame benefity a keby som na to nemala tak by som na sk ani nesla nechcem byt na nikoho odkazana 🙂 sorry som sa rozpisala ale potrebovala som sa vyzalovat lebo mi je z toho do placu pretoze ja som to vzala tak ze ma tam nechcu ze o mna a deti nemaju zaujem a to je smutne ja viem ze nie som dobra dcera ale chcela som aby boli trosku s detmi ved otec si lucinku velmi oblubil a neverim ze mu nechyba ☹ ☹ ☹

hajatanufus
14. nov 2010

a ja som tu taka sama ved manzel chodi do prace a skoro ani nie sme spolu lebo v noci pracuje a cez den spi nema kam chodit a ani sa skym porzpravat a som z toho strasne zufala uz ani do kostola nechodim odkedy byvame v tomto zapadakove a bez auta neviem do kedy to este takto vydrzim v tomto vazeni

etuska
14. nov 2010

@hajatanufus
hmm-nebud smutna-aj ked rozumiem....ale urcite to nemysleli tak,ze by vas tam nechceli,len situacia na Slovensku je dost zla,tak z toho finan. hladiska ich chapem.A urcite si dobra dcera-jaaaj-objimam ta na dialku-citit z tvojho prispevku smutok.Neboj-bude dobre 😉 😵

etuska
14. nov 2010

@hajatanufus
nemas ani vodicak?

elixia
14. nov 2010

@cutce aj mna boleli bedrove klby a to teda dost,ku koncu som si uz vobec nevedela najst polohu na spanie, mala som aj ten vankus,aj som nohy vykladala a nic nepomahalo..cez den to bolo ok..ale po porode akoby utal,uplne to preslo,takze len vydrzat 😉

@hajatanufus no mas to tazke,viem si predstavit..my sme tiez zili na farme,daleko od civilizacie..sice mame auto,ale aj tak som tam uz bola na nervy zo vsetkeho a bola som stastna jak blcha ked sme sa po takmer 3 rokoch prestahovali.Vy asi na SK nemate byt,co? Je to smutne,ze sa rodicia tak zachovali,hlavne ked si im vysvetlila,ze nechces,aby vas zivili...Ako dlho tu planujete zostat?

elixia
14. nov 2010

Inak,moje drahe dieta prave chyta druhy dych,vykecava tu odusu,zase si tu posedime 😀

elixia
14. nov 2010

@etuska a do pasu by ti ho zapisali v Dubline?

etuska
14. nov 2010

@elixia
no Šimi sa akurat napapkal a spinka-budi sa tak 3-4 za noc-ako kedy-a uz mame 2-hy zub-vcera som objavila 😀

etuska
14. nov 2010

@elixia
vraj ano-znama ich kontaktovala tak vraj do pasu zapisat nie je problem(ak mas uz slov. rodny list)-co zatial nemame 😖 -ale hadam ked sa tam dotrepeme osobne tak nam daju aj ten jednorazovy cestovny doklad 😒

elixia
14. nov 2010

@etuska mne by ani nevadilo keby sa aj 4 krat v noci budil,ale on nechce vobec zaspat vecer...uz neviem ako ho mam uspat, nic na neho nezabera...do jednej tu na mna gula oci,pripadne reve, podla nalady..ale spat nie 😀 Simi zaspi bez problemov?

hajatanufus
14. nov 2010

@etuska dakujem nemam ani ja ani manzel preto si ho chceme urobit teda najprv on ale tu je to moc drahe a minimalna doba na urobenie na sk je 21-25 dni a je to ovela lacnejsie a auta su zase lacnejsie v uk a okrem toho mm nevie az tak dobre anglicky aby sa mohol ucit anglicky na vodicak a pri dvoch detoch sa to ani velmi neda preto to chceme na sk lebo tu v uk je to aj prisnejsie a vela ludi to nespravi - a k tym mojim rodicom ja ich tiez chapem ale otec sa na mna vykrical do telefonu a to som necakala preto ma to tak vzalo nie som dobra dcera lebo som sa v minulosti s nimi stale hadala ale to sem nepatri to je ina kapitola mne islo hlavne o deti aby boli snimi a naozaj ich nechcem vyuzivat

elixia
14. nov 2010

@etuska ved to je chore sa trepat az do Londyna.. a dvakrat??? To ktory genius vymyslel??? 😕 😕 My to mame tak tri hodiny a ani nahodou sa mi tam nechce, aj ked budeme musiet minimalne ho zapisat dat,ked uz bude RL..len tiez neviem,ci zapisuju aj do tych najnovsich pasov,dufam,ze to neposielaju na SK,lebo ma porazi ist tam kvoli tomu dvakrat..

etuska
14. nov 2010

@hajatanufus
no ber to tak,ze kazdym novym dnom sa moze clovek menit k lepsiemu 😉
a drzim palce nech to vsetko zvladnete 😉

etuska
14. nov 2010

@elixia
no mrkni tu ich stranku-ja som to pochopila tak,ze musis osobne doniest doklady a o 7 dni si ich vyzdvihnut-ci sa mylim? 😕

ano-Šimi sa vacsinou napapka a spinka dalej(ako kedy)🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre