Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

mrk11
18. nov 2010

@mirka007 to je dobre, reakcia tam musi byt, ale nezacne to hnisat hnes po ockovani. A to hnisanie vyzera ako poriadna vyrazka a potom to pukne a vytecie samo, vobec sa toho neboj. A kludne ho daj aockovat, ked sa vratite

kivec
18. nov 2010

@mrk11 - Tak aj ty fungujes s bolestou a zatatymi zubami? Drzim ti palce, aby sa ti uspesne podarilo schudnut a aby bolesti presli. 😉

martina_uk
18. nov 2010

@mikailla @anjelicek26 Ajojte, ja mam skusenost len s HCcourier aj o dva tyzdne idem s nimi znova posielat, naposledy brali 1.5libry za kilo a minimum 15 libier..bola som s nimi velmi spokojna

martina_uk
18. nov 2010

Ajojte, dnes som bola na scan a povedali mi ze mam malo plodovej vody, ja som mala asi v 4 mesiaci prasknutu placentu, teda odtrhnuty kusok ci co ja tomu moc nerozumiem.. zlakla som sa sefa lebo namna od chrbta strasne zvreskol a v noci potom som krvacala vtedy mi to prasklo.. mali ste niektora problem si tym ze babo malo malo vody? mam aj vysoky krvny tlak

wild.horses
18. nov 2010

@martina_uk a nepovedali ti na to nic v nemocnici? mala by si si davat pozor a setrit sa, minimalne.

cutce
18. nov 2010

@martina_uk joj, tak to me mrzi, ja bohuzel o tom nic nevim 😖

martina_uk
18. nov 2010

@wild.horses ajoj, no mam ist o 2 tyzdne na dalsi scan a kazdy tyzden merat tlak.. nepaci sa im to ale oni sa stale len usmievaju a hovoria ze vsetko je ok. ale dnes ma na tom scane natahovala skoro 45min a stale sa im to nepacilo ze malo vody malo vody.. pred mesiacom jej bolo este dost, vsetko bolo ok...natyzden zacinam uz matersku tak potom budem uz len lezat :D pytam sa preto ze ci uz niekto mal s tym problem ci to je vazne alebo ako..

martina_uk
18. nov 2010

@cutce ajojky ;) ja idem asi troska posurfovat na internete ;) snad nieco najdem, ako sa inak mas?

hajatanufus
18. nov 2010

ahojte baby dnes som mala vacsie upratovanie tak som na mk nemala velmi cas
@martina_uk ahoj co sa tyka ze mas malo vody ti asi neporadim ale ja ked som bola na vysetreni plodovky v 20 tt tak mi dr povedal ze vodas sa obnovi do 24 hod tak uvidis mozno aj tebe sa to tyzdna zmeni plodovka je vlastne to co si babatko nacika aspon myslim tak skus viacej pit a odpocivat a co sa tyka tlaku beries nejake lieky ja som tiey dve mes pred porodom mala vys. tlak tak mi dr. dal lieky a tie som brala este aj chvilu po porode a potom mi ich endokrinologicka vysadila koli kojeniu 🙂

@kivec @mrk11 s tymi schodami uplne s vami suhlasim ja chcem tiez bud byt na prizemi alebo bungalov tak uvidime co najdeme lebo zanedlho si budeme musiet hladat dalsi prenajom alebo mozno dovtedy dostaneme hausing zatial nam prisla odpoved ze sme zaregistrovani a dostali sme ohodnotenie priority C a 9 bodov tak neviem co to znamena a ako mame dalej postupovat ale pojdeme sa na to opytat na urad ze kedy by sme mohli ten byt dostat aby sme vedeli ci mame hladat prenajom alebo nie

hrozienko11
18. nov 2010

taka otazka. ako casto ste mali appointment u midwife. ked som totiz bola vcera na appointmente,tak mi povedala,ze preco ma nik nevidel medzi 10 a 25tt. som jej povedala,ze v sep a okt ma videla gp lebo mi menila lieky,ale nic nepoznacila. pritom mi predtym povedala ina midwife,ze po 25tt raz mesacne u nejakej dalsej budu appointmenty. zostala som z toho zaskocena,lebo ked som zmenila gp a spytala sa na midwife,tak mi dala papier s cislom,kam mam zavolat a ma zaradia niekam. uz dva tyzdne sa marne snazim ziskat appointment. rano zas idem volat,tak uvidim,ale velku nadej tomu nedavam. esteze o tri tyzdne ma chcu vidiet v nemocnici a aj idem booknut tie classes. mam v tom riadny chaos 😖

cutce
18. nov 2010

@hrozienko11 ja chodim kazdy 4ty tyden

martina_uk
18. nov 2010

@hajatanufus ajojky na tlak neberiem nic ja jem iba cesnak v tabletkach ten mi znizil tlak vzdy ale teraz to sem tam vyskoci.. chodim na scan kazdy mesiac pretoze som mala nabeh na preeklepsiu.. a teraz pojdem o 2 tyzdne na scan tak snad sa ta voda da doporiadku. ;)

slniecko77
18. nov 2010

ahojte 🙂
..dnes nam prisiel fusak do kocara tak sa vytesujem 😵 este cakam na dodavku kocara a autosedacky, snad do konca novembra 🙂
..uz len vysielacky, ale tie maju este cas
@hrozienko11 moje appointmenty
6-8tt, 13tt, 16tt, 20tt, 22tt (ten som mala navyse s consultantom), 25tt, 28tt, 31tt a este ma cakaju: 34tt, 36tt, 38tt,40tt a potom v 41tt
..neviem ci ti to pomoze, ale tieto su povinne u nas
@hajatanufus tu je vysvetlenie co je plodova voda http://zena.atlas.sk/fakty-toto-treba-vediet-o-...
..nie je to len tekutina, kt. vymoci dieta..plod zacne prehltat tekutinu a vymoci ju neskor ako vznikla..
@martina_uk skus pozriet toto http://www.americanpregnancy.org/pregnancycompl...

hrozienko11
18. nov 2010

no tak ja som nemala takmer nic. ked budem ratat to,ze som videla gp,tak by mi mali vyjst kazdy mesiac cosi,aj ked nic do karty nenapisali. teda august mi vyjde asi nepokryty,ak neratam ten scan. v sep som mala gp a ta mi menila lieky,chcela ma o styri tyzdne vidiet,kde mi zmenila davkovanie a zas ma videla o styri tyzdne. no do karty nic nepoznacila. som zvedava,kam budem chodit ku midwife,ked sa mi neozvu z toho strediska 😖

martina_uk
18. nov 2010

@slniecko77 diky ;)

hajatanufus
18. nov 2010

@slniecko77 dakujem za vysvetlenie zaujimavy clanok 🙂 ja som naozaj nevedela ze co to je, len mi doktor povedal ze babatko si docika to co odobrali 😉

slniecko77
18. nov 2010

@hajatanufus 😉 rado sa stalo

newyorkgirl
18. nov 2010

teda pozeram ze same nove tvare, ja nestiham ako vzdy kocky 😀 😀 😀

mikaila gratulko k babenku, tak si to zvlaaaaadla, malicka je krasna, som kuk fotosky 😉

pozeram ze kurierov pisete, ja som skusila viacerych ale uz tiez iba HCCourier posielam, su velmi rychli a spolahlivi, mozem naozaj odporucit fakt... a je to tak beru 1,5 libry za kilo min. 15 libier, doprava trva tak 2-3 dni, my posielame aj potraviny, bryndzu a take, nikdy sa nic nepokazilo.... mna uz maju asi ulozenu v mobile aj v gps, lebo strasne casto posielame nimi 😀 😀 😀

hajatanufus
18. nov 2010

@newyorkgirl ja som tiez posielala dva krat z sk cez hc curiera som spokojna ja som platila 2eura za kg 🙂

newyorkgirl
18. nov 2010

@hajatanufus ano beru bud 1,5 libry alebo 2 eura, zalezi ako sa clovek dohodne, ja niekedy platim aj pri prevzati iba librami, je to lepsi kurz... su fakt rychli, uz sa nam aj stalo ze v sobotu boli u mna v UK a v nedelu vecer boli veci uz u nasich v Trencine... ale v pondelok byvaju vzdycky uz na mieste.... zalezi vsak z akeho ste regionu na SK, no su fakt rychli, ale hlavne spolahlivi, ja som raz poslala Slovakia Parcel Service, ci tak nejako a mesiac mi sli baliky, uz som sa s tymi vecami aj rozlucila vtedy, hrozne cosi to bolo...

hathor1231
19. nov 2010

@hrozienko11 tam ja som nemala nikdy castejsie ako 4t a raz som mala dokonca 8t a to som mala tvrdnutie po amniocenteze a Niki mala byt postihnuta... takze ja som bola viac nez nespokojna. 4t cakam a 5minut a bola som vybavena 🙄

hrozienko11
20. nov 2010

@hathor1231 no tak to je dost blby pristup od nich. a pritom vraj tehotne uprednostnuju,vobec nemam ten pocit 😕

ja urcite zmenim gp pred dalsim tehotenstvom a najdem si taku ordinaciu,kde tie midwife chodia,lebo toto mi lezie na nervy,ked sa nik neozyva 😠 nejak to uz dobojujem a kaslat na nich.

mona12071
20. nov 2010

HOLKY potrebujem sa troska vyrospravat neviem ci niektore sledujete tv slovensku ale ked hej tak viete ze sa hladala jedna holka 20 rocna zo senice .poznala som ju a dufala ze bude zit ale bohuzial nasli ju v rozklade ale comu nerozumieme je ze to bolo prehladane 2x a nebola tam a zrazu sa nasla v rozklade na tom mieste .je mi z toho zle .a strasne smutno preco je to take nespravodlive mlada holka zivot pred sebou

hathor1231
20. nov 2010

@mona12071 to ta co sa s tych debilom spoznala cez FB?

mona12071
20. nov 2010

@hathor1231 nie nie to uz bolo davno ale ona sa pohadala s priatelom isla peso domov a neprisla a stratila sa a hladali ju a nenasli az teras ☹

hathor1231
20. nov 2010

@mona12071 ja sledujem JOJku ale toto som teda nezachytila... dufam,ze sa rychlo zisti kto to urobil. je tazke byt tak daleko ked nemozes pomoct,vsak.

cutce
20. nov 2010

ahojky
@mona12071 to je mi moc lito, snad ho chyti a zabijou tak jak on chudinku ji, aby vedel svine, jak nekdo muze byt tak kruty ☹ 😢

etuska
21. nov 2010

@mona12071
veru smutne 😔 o to viac ked si ju poznala.... 😔

denisa287
21. nov 2010

Ahojte dievčata,chcela by som sa opytat,ci nemáte nejaké info o tom ako je to s otcovskou dvojtyzdnovou dovolenkou v UK .Mate niektorá skusenost?Su to 2 tyzdne?,su platené?do akej doby po porode má narok si ju vybrat?Dakujem za radu.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre