Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

majka88
25. mar 2009

munu to si daleko prepresla...my sme to tiez vzdali...boli sme obleceny...a nez sme sa ulozili do kocika...tak .....dnesny den bude doma..... 😨

domi123
25. mar 2009

ahoj tehulky a maminky.
chcela by som vas poprosit o nejeku pomoc ohladom vsetkych benefitou ktore my slovenky mozme zistat.
pocula som o nejakych veciach ale neviem presne kde to najst a co vsetko sa da vybavit.
dakujem pekne.
ahoj teholky a mamicky.

munu
25. mar 2009

majka no ved tak sme aj my dopadli dneska... vysli sme pred dom vychystani a sup ho, naspat dovnutra 😠 blbe anglicke pocasie

majka88
25. mar 2009

☹ munu no to hej....a nasej sa tak lubi ked mozeme behat a kocikovat po vonku...ale zial bohu dneska to nejde....a co porabate cely den?

etnicka
25. mar 2009

domi, ak mas national insurance number, tak mas narok na vsetky benefity. Inak midwife by Ti mala dat taku brozurku, kde je vsetko presne vypisane. Ak nemas NIN, tak si ho vybav, ja si ho vybavujem cez jobcenter.

eviska83
25. mar 2009

domi- ak mas pregnancy book tak si to tam na konci najdi.Je to tam naozaj pekne rozpisane.

lienocka235
26. mar 2009

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

domi pozri do tejto temy.... tu ti baby poradia na co mas a na co nemas.. resp. co je lepsie vziat z SVK.. 😉

adoracion
26. mar 2009

Dievcata s tym spanim sa absolutne netrapte kazdy den je iny a bude sa to menit stale moze sa stat ze prespi 24 hodin moze sa stat ze neprespi nic este si toho vytrpite min. do 3 mesiacov urcite 🙂

munu
26. mar 2009

dobre ranko vsetkym 🙂

Majka, no dneska ideme vonku hoci by aj metelica mala byt 😉 maly potrebuje cerstvy vzduch..
inac sa pochvalim, dneska v noci spal vkuse 6.5 hodin zase
potom sa uz zobudil na papanie, papal pol hodinu a zase zaspal, potom zase vstal, papal zase pol hodinu a teraz zase spinka.. som zvedava kedy sa zobudi.. on ked takto spinka v noci a este takto rano, tak on potom zase nebude spinkat cely den.. ale vcera pospal aj cez den ledva ledva, som ho prikolisavala, no ale vydrzalo mu to nejake 2.5 hodky..
no ale vazne, ked aj dneska bude prsat, to mam zase sediet s malym cely den doma? 😕 to uz nieje vtipne 😠

majka88
26. mar 2009

no adoracion mas pravdu uz to vidim aj na Sarah ze buvinkame ako sa nam zachce uz nie ako na zaciatku.... 😉

munu aj my by sme isli von ale ten dazd to sa vazne neda....dufam ze uz zajtra to bude bez dazda...lebo je to na porazenie....malinka uz viac ako dve hodky buva dole bruskom tak na nu davam pozor...a poprdkavame...cely tatino....🙂)))a v noci sme tiez robili rekordy 7 hodin bez papania...ale potom hlados vstal a mysli si ze mliecko bude za tri sekundy.... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 a ako sa inak dari?

my budeme mat zajtra uz mesiac...tak strasne to leti...tod som bola v nemocke a cakali sme na vyvolavcku....a uz oslavujeme mesiac 😵 😵 😵

a co tehulky ste stale 2 v1????

magisa
26. mar 2009

munu - a bude hur s tim pocasim, ted byl fakt moc hezky tyden, porad jen svitilo slunicko 😎 ale povest anglickeho pocasi se nezapre...

majka - mala si tedy rada pospinka, 7 hod. v kuse je uz vykon. 😲
Jsem uz uplne zapomela, ale proc vlastne nekojis???

luciauk
26. mar 2009

etnicka ??? 😕

etnicka
26. mar 2009

lucia??? 🙂 stale sme doma, dnes som mala ist na dalsi sweep, kedze ten prvy sa nevydaril a PA, co tam bola, mi povedala, ze mame este pockat do nedele, ze skor ako tyzden po termine to nema zmysel, tak som zase kludna 🙂

luciauk
26. mar 2009

tak ti držím palce 😉 inak, ty si vravela, že sweep v pohode...ale mňa to bolelo jak šľak 😅

majka88
27. mar 2009

TEHULKY TAK VIDIM ZE STALE 2 V 1 🙂 🙂 🙂

MAGISA HEJ MALINKA SI RADA POBUVA...TO MA PO TATINOVI AKO AJ MILION INYCH VLASTNOSTI A PODOBU...ASPON SI JE ISTY ZE JE JEHO 🙂 🙂 😉 😉 😉 ALE SOM VTIPNA ZE...
NO NEKOJIM...BO MALINKA NEMOHLA VYTIAHNUT BRADAVKU TAK SME MUSELI ODSAVAT...A NAKONIEC AJ TO ODSATE MLIECKO ZACALA ZVRACKAT A ODMIETALA...TAKZE JE NA UMELOM MLIECKU, ALE SME V PORIADKU PRIBERAME, SME ZDRAVUCKY,,MIDWIFE MA S NAS RADOST...JE NAM TO TROSKU LUTO ALE KED TO NESLO TAK SME JU NECHCELI TRAPIT...A MNE S CICIKOV AJ VELMI RYCHLO ZMIZLO TO MLIECKO....
A CO AKO SA CITIS...UZ TO MAS ZAPAR AKO SA HOROVI 😉

ETNICKA CO SA NECHCE NA TENTO SVET???? 😉 🙂

MUNU TAK VCERA SOM NAKONIEC BOLA VONKU TRI HODKY...VYCASILO SA A KED SME SA VRATILI DOMOV TAK SA SPUSTIL TAKY LEJAK...DNES TO RANO VYZERALO SUPER TERAZ SA ZASE MRACI DUFAM ZE NEBUDE PRSAT LEBO ZASE SEDIET DOMA SA NAM NECHCE.....

zmrzka1
27. mar 2009

etnicka--no ty si to uzivas na 100% pomaly 42tt,no nezavidim ti uz musis cakat kazdu minutu ci ano alebo nie,no musi to byt na nervy...
mne to uz teraz pripada vecnost 😉

munu
27. mar 2009

ahojte 🙂
tak my sme dneska boli vonku len na hodku, len do tesca a naspat.. tak ale aspon nieco sme sa presli, aj malemu urcite prospel cerstvy vzduch.. uz ked sme isli domov, tak poprchavalo.. tak som len dufala, ze sa nespusti lejak.. vcera u nas padal aj ladovec, ale len tak na 2-3 minutky a hned presiel..
otrasne pocasie a ako som pozerala na internete, tak pekne pocasie a slniecko nas caka mozno az v pondelok, tak parada 😠

a ako sa mate nase tehulky? ako vam to ubieha?

ozaj ideme sa pochvalit.. vcera u nas bola health visitor a vazila maleho, tak pred tyzdnom mal 3380gramov a vcera uz mal 3640 gramikov.. tak pekne priberame a tesime sa.. ja ho kojim, ale moje mlieko akosi nechce nabrat na konzistencii a nieje dostatocne sytne..ja ho kojim aj hodinu a hned na to dokrmim, tak vypije este aj z flase 30ml,niekedy len 20ml.. a kebyze ho len cisto kojim, tak o hodinku a pol uz place a cmula cumel o dusu, tak viem ze je zase hladny.. takze takto je to s nami...
no ale nevadi, aspon ake take vitaminy ma z materinskeho mliecka a dokrmim ho, aby som mala istotu, ze je napapkanya ako ma byt 🙂

etnicka
27. mar 2009

dobre ranko, dnes je vonku kraaasne 🙂

lucia, mna ten sweep asi nebolel, lebo sa mi nevedela dostat na krcok, takze mi ho vlastne neurobila 😀 takze vlastne vobec neviem, o com to je... Pockame do nedele, potom uvidim, radsej by som bola, keby sa Zoranko vybral do sveta sam...

Inak je to fakt na nervy prenasat, este chapavi ludia z mojej rodiny mi vcera do telefonu ze jak to, ze som uz neporodila 😠 to cloveka fakt potesi, no, co uz...

munu, nebolo by lepsie miesto prikrmovania castejsie kojit? Na kurze nam laktacna poradkyna hovorila, ze prikrmovanie velmi skodi tvorbe mlieka.

munu
27. mar 2009

etnicka no hej, ale to by bol maly vkuse hladny a ja by som bola K.O. keby som ani v noci nespala...

munu
27. mar 2009

ozaj a navyse, ja nebudem mat nikdy dost mlieka alebo neviem ake sytne, pretoze ani moja mama nemala mlieko, ja som nebola kojena.. ani moji surodenci..uz som skusala cisto len kojit a nedopadlo to dobre.. maly plakal a plakal.. takto je aspon kludny a ma co potrebuje.. niektore nekoja vobec a deti su zdrave a vyrastli pekne..

luciauk
27. mar 2009

etnicka, mna sestra volala "prenášačka obecná", no čo už, ked to moje deti potrebovali? ja nič, ja muzikant 😀

zmrzka1
27. mar 2009

etnicka a do kedy chcu cakat? nepovedali kedy ti ho vyberu ? lebo sam asi nepojde 😀
nedaju ti neaku vyvolavacku sak to uz mas dlho uz hadam musis cakat kazdu minutu neaku naznak,nie?

etnicka
27. mar 2009

zmrzka - nestras 😕 ved termin podla prveho ultrazvuku som mala len vcera 😉 takze to zase take dramaticke nie je a myslim, ze uz sa pomaly zacina nieco diat... V nedelu idem na ten sweep, v utorok mam poradnu a tam by mi potom dali termin na vyvolanie, ale to by som nechcela skor ako na buducu nedelu...

munu, tak to hej, super, ze sa snazis kojit, drzim Ti palce 😉 hadam to aj nam pojde 🙂

zmrzka1
27. mar 2009

no aspom dostanes ten prispevok 190libier na ktory ma narok kazda ktora porodi po1.aprili
mne sa uz teraz zda dlho ,ze som tehotna aj ja by som uz chcela mat po tom ,ale ja mam az panicky strach z porodu 😖

magisa
27. mar 2009

zmrzka - nejsem si tedy 100 procentne jista, ale ten prispevek health in pregnancy se mi zda maji narok ty, ktere maji due date po 6.4. 😅

kvietocek7
27. mar 2009

zmrzka1 vies mi presnejsie povedat o aky prispevok ide a kde ho treba ziadat?dik

luciauk
28. mar 2009

magisa má pravdu. rozhodujúci je ddue date 6.4. 😉

magisa
28. mar 2009

kvietocek7 - jde o jednorazovy prispevek 190 £ Health in pregnancy a formular ti vyplni midwife, ty si to pak jen posles a penizky by ti meli prijit do mesice na ucet 😵

zmrzka1
28. mar 2009

podla mna to nie je fer pre tie ktore porodia presne pred tym 😖
no ked sa mu nechce von mozno tam do vtedy aj bude 😀
no a ako to je ked ma due day pred 6.4. a porodi po?to nema na to narok?
ozaj baby ja som sa chcela opytat co jev prsiach ta tekutina ma sa to odsavat alebo nie? diky

kvietocek7
28. mar 2009

magisa vdaka 🙂

chcem sa spytat ci tu niektora z Vas nepracovala ako self-employer ako sa vybavuje materska.Potrebovala by som to vysvetlit lopatistcky co vsetko treba teda ci tam nahodou nie su nejake zmeny po 1.aprili

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre