Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

slovakia13
1. dec 2010

@hrozienko11 skus si pytat aj working ja robim full time a dostavam teda dost tyzdene z CHTC a WTC,teda som neverila ,ze az tak vela budem dostavat .sice uz su v tom zahrnute aj prachy za skolku ,ale aj tak to je dost 😉 skus a uvidis

mrk11
1. dec 2010

@kivec dakujem ti, tie centra mi odporucalo aj @hrozienko, tak som napisala hned v noci email a som zvedava kto sa mi ozve a ako tu v nasej lokalite funguju. Inac som zistila, ze som v podstate s tymto centrom v spojeni (podla mailovej adresy), poslali mi zoznam childmindrov v okoli. Je to rozdelene na 2 hlavne zlozky, kazda je v inej lokalite, tak som zvedava, od ktorej sa co dozviem. A u vas to funguje nejako specialne urcite dni alebo hodiny v tyzdni?

mrk11
1. dec 2010

@slovakia13 no ja tieto veci idem tiez pozistovat poriadne, lebo mi to pride, ze sa mi neoplati vratit do prace kvoli tomu, ze moja vyplata sa minie na cestovne a na childcare.

mrk11
1. dec 2010

@hrozienko11 daju ti ho presne take, ako zapises do anglickeho rodneho listu

mrk11
1. dec 2010

@kivec hej, tie najmy su tu sialene, zalezi to od lokality v akej byvas, my sme predtym platili menej za cely dom, ale kvoli malej sme sa chceli prestahovat do lepsej lokality. Nastastie nam s tym pomaha kamaratka, lebo by sme na to nemali peniaze, ta byva s nami, ale zase je to vlastne len o tom, ze si sami nic nemozeme dovolit prenajat, alebo ak ano, tak malicky bytik, mozno nejake studio alebo jednoizbak, kde by sme sa nezmestili. Takze my sharujeme, na Slovensku je to 3-izbak, akurat, ze jedna z tych izieb je ozaj malicka, tam sa tej kamaratke vojde akurat postel. No a potom nasa spalna a dole obyvacka - to je najvacia miestnost v dome, ale je zapratana, lebo ved okrem klasiky nabytku + stola a stoliciek je tam susiak roztiahnuty vkuse a malej cestovna postielka. Ale koniec stazovania, nikto nam nekaze zit v Londyne, ale od zaciatku sme tu zakotvili kvoli manzelovej rodine, aby sme si boli nablizku, mame tu obaja pracu a pokial by nebola kriza (respektive po krize, ale este stale problem s pracou), tak by som nemala nic proti tomu prestahovat sa niekam do mensieho mesta (hlavne aby sme tam mali pracu). Vsetky vydavky by sme mali omnoho nizsie.

hathor1231
1. dec 2010

@hrozienko11 ty si single ked ti slovakia pise ze sa to oplati? lebo to sa oplati ak si single,teda ze dostavas tak ze ti chlap "ani nechyba". ale ak mas partnera tak je to horsie 😒 lebo sa staraju dvaja a nie jeden...

saza007
1. dec 2010

@mrk11 😀 😀 ocenujem tvoj pristup k zivotu k Londyne. Kiez by si ho osvojilo viacej ludi, ide ma porazit, ked sa niekto furt len stazuje. 🙄 Vzdy im poviem - nikto vas tu nedrzi 😅 😀

z_vesela
1. dec 2010

No musim priznat kocky ze co ste v Londyne- plne obdivujem. Ja som byvala 3 roky vo west London(najprv v south ealing a potom v Hanwell) ale keď sme sa rozhodli sa usadiť som sa tešila že sa odstahujem.Londýn je super ale cestovanie tu om na stojaka hodinu do roboty mi nechýba ... Ani to že si ledva môžte dovoliť si izbu prenajať ... Ani si to s dieťaťom neviem predstaviť ... Obzvlášť keď tam o teba ani pes nezakopne... However... Nie všetko je zle... Social life je tam super🙂

hrozienko11
1. dec 2010

@hathor1231 nie,nie som single,ale partner pracuje cez agenturu,takze ma nizsi prijem. uvidime,co zistim.
@slovakia13 a kde mi o tom daju najlepsie informacie?
@mrk11 ved to,ze clovek tu ma pracu a aj blizkych,tak sa mu tazko odchadza. a ta kriza,ta narobila bordel 😖

hathor1231
1. dec 2010

@hrozienko11 len sa nespoliehaj ze budes mat podmienky ako ona,lebo je to velky rozdiel. single mamicky maju viacej vyhod lebo nemaju partnera. ked su dvaja tak sa to rozdeli a ked pridaju na nejakom,tak inde uberu (napr. CHTC sa rata do incomu rodiny a na housingu ti neprispeju tolko)... vemi zalezi ci tu mas odpracovane (aj partner) minimalne ten rok aby ste dostali niektore benefity. skus sa spytat v centre (odkial budes mat HV). pamatam sa,ze mne ked dali vsetky tie leaflets tak tam bol jeden aj na pomoc s vybavovanim benefitov-zadarmo 😉

hrozienko11
1. dec 2010

@hathor1231 ja sa nespolieham. a uz som tu niekolko rokov,takze odpracovane mam dost si myslim. a ani na materskej nebudem dlho,lebo mam hlavny prijem u nas doma. ale zas by nam velmi pomohlo mat cosi navyse,aby sme zaplatili childmindera. s housing a working absolutne neratam.

evitka82
1. dec 2010

ahojte baby.prosim vedeli by ste mi poradit.som v uk od oktobra 2009 pracujem riadne na zmluvu u jedneho zamestnavatela.planujeme mimi ale chceme odist naspat na sk.viem ze mam narok na matersku ak odpracujem 26 tyzdnov ako tehu a dokopy 66 tyzdnov u jedneho zamestnavatela.dostavala by som 90%z platu tyzdnov a potom nejakych 123 libier tyzdenne 39tyzdnov.viem ze to plati aj keby osm rodila na sk aj keby som tam ostala lebo to urobila aj kamoska,pokial samozrjeme nedam vypoved.dnes ma ale napadlo ze ja nemam ten home office.worker registration scheme.chceli to od mojho draheho v praci ale odomna nie.bola som v anglicku pred tym od maja 2007 do augusta 2008.dnes som nasla na webe ze to nepotrebuje tí,co tu pred tym pracovali 12 mesiacov legalne v uk.takze myslite ze budemdostavat matersku tu a nebudu s tym problemy?dufam ze to neni moc komplikovane a dakujem za rady! 🙂

mrk11
1. dec 2010

@evitka82 neporadim ti, skus si to zistit na HMRC alebo v job centre, pripadne nejake poradenstvo, to budes mat najistejsie. My sme tu od roku 2007 a aj vtedy bolo potrebne prihlasenie na home office, ale ako to ovplyvnuje matersku, tak to ti neporadim, len z pocutia viem, ze si to zamestnavatel ziada, lebo ak sa vratis na SK, tak ta materska ti je platena bud niekym inym, alebo ju zamestnavatelovi preplaca government. Ale su to len odpocute neoverene slova, takze si to poriadne zisti.

mrk11
1. dec 2010

@hrozienko11 na wtc mas samozrejme narok a vyska zalezi od prijmu domacnosti, ja som nadavala, lebo rok predtym bol mm nezamestnany a celkovy prijem za dany rok mal nejakych 4000 a nijako sa nam to nezvyhodnilo, lebo sa pocital az ten dalsi rok do toho.

mrk11
1. dec 2010

@saza007 ved ja som strasny stazovatel 😉 😀 , len niekedy ma osvieti 😀 😀

hrozienko11
1. dec 2010

@mrk11 no uvidime,co bude 🙂 a inac,balik dosiel,tak dalsi tyzden ak budes mat cas,mozeme skocit na caj/kavu. pozyvam 😉

hathor1231
1. dec 2010

@hrozienko11 ja by som len nebola rada keby si cakala co vsetko dostanes a potom ked na to pride tak nic 😖 stat zacina setrit a coraz viac mojich znamich (pristahovalcov) dostava zamietaciu odpoved a tak ich natahuju a musia sa odvolavat ze ich to prejde a pre tych par desat libier sa im to neoplati (hlavne ak platis cloveka co ti to ma vybavit)... spytaj sa midwife ci mozes dostat kontakt na centrum odkial budes mat support workera (mas narok na nejakeho uz teraz ked si tehu) tam ti isto zadarmo poradia co a ako ale nieco zacat mozes robit az ked sa drobec narodi a skonci ti materska 🙂 mne aj midwife dala taku knizku kde boli benefity,ale to bolo viac pre socialne pripady a single parent takze som na to narok nemala... my sme nikdy nebrali ani len working tax az ked sa mala narodila sme dostali child benefit+tax credit a to je vse doteraz... aj ked ja nerobim tak na housingu nam povedali,ze mame dost a nemame narok na nic... ja pojdem len na part time,ako som spominala na tu predoslu poziciu co som bola nepojdem lebo nemienim makat ako blbec cely tyzden 😖
este dost casto vyuzivaju ze sa daju na jobseeker allowance- ze hladaju pracu a pritom nehladaju a tym padom dostanu aj housing 🙂 ked robis za minimalku a vybavis si working tax sa casto oplati viac ako ked mas vyssiu poziciu a teda aj vacsiu zodpovednost a rozdiel na vyplate nejakych 10-20libier ako ten co robi za minimalku a vybavi si working tax... mne to pride ze tu musis mat stastie aby si nieco dostala 😲
ale zase som na nete citala ze jedno dievca muselo vratit strasne peniaze lebo vraj dostavala viacej ako mala 🤐

hrozienko11
1. dec 2010

@hathor1231 ja mam velmi rada svoju pracu a ak by som chcela ist na menej dni,stale mam moznost. ale ja som tam rada a navyse som blizko toho,co chcem aj doma robit,lebo tu urcite neostaneme. pokial by bol prijatelny najom za byt a manzel by robil na zmluvu a nie cez blbu agenturu a childminder by bol tiez za prijatelnejsiu sumu,tak by som od nich nic nechcela. ale takto budeme potrebovat pomoc na childmindera,aby som mohla kludne pracovat. mam dost volna a tym padom mam moznost byt aj s babom castejsie.

hathor1231
1. dec 2010

@hrozienko11 super 🙂 smiem sa spytat co robis? lebo ja som robila QA a to je praca hlavne pre bezdetnych (teda nie s malymi detmi) a az tak mi nechyba 😅 ja idem od noveho roka ako volunteer a od leta uz chcem ist aj na nejaky ten part time plateny 🙂

hrozienko11
1. dec 2010

@hathor1231 pracujem v skole. a kedze som len term time zamestnanec,nemam az tak vysoky prijem ako niekto,kto pracuje 40hod tyzdenne. ale zas mam kopec prazdnin 🙂 preto v juli sa musim vratit,lebo sa mi to viac vyplati,kedze august mozem byt cely doma za normalnu mzdu 🙂 a vyhoda u nas je,ze k matrskej dostaneme cast mzdy,co nam teda velmi pomoze.

hathor1231
1. dec 2010

@hrozienko11 takze ty ucis?

hrozienko11
1. dec 2010

@hathor1231 nie,som non teaching staff 😉 ak by som ucila,mala by som min dvojnasobok platu 😅

mikailla
1. dec 2010

prosim Vas,ozvite sa mi niekto kto mi mozte vysvetlit postup ako to funguje s tou apostilou,mame tam len poslat rodny list a oni uz budu vediet co chceme,alebo pred tym zavolat,a da sa to aj na pockanie ist tam osobne? a ake dokumenty na to potrebujeme....? please 😉

hathor1231
1. dec 2010

@hrozienko11 ved preto sa pytam 🙂 ale aj tak to mas super ze mate takto to volno 🙂 asi sa skocim spytat oproti do skoly 😀 😀 😀
mne navrhli v nasom centre aby som im isla robit prekladatelku ale to nie je pre mna .

kvietocek7
1. dec 2010

@mikailla miska,mozete tam ist aj osobne to Vam urobia na pockanie,a tam aj zaplatite.
Ako je to s platenim ak to posielas postou treba zistit ci chcu platit kartou alebo sek do obalky spolu s listom teda tym co mate z uradu, Mne ked sme tam boli osobne odporucil dat si apostilovat ten kde je viac udajov tusim je to ten zeleny.A ked to vybavujes postou tak to trva tusim tyzden.

hrozienko11
1. dec 2010

@hathor1231 ono je to super,ze mas moznost byt s detmi doma. jedina velka nevyhoda,ze musis platit childmindra aj pocas prazdnin,ked tvoje dieta je s tebou doma.myslim,ze je to polovica.

kvietocek7
1. dec 2010

@hrozienko11 ak sa ta mozem opytat co konkretne obnasa pozicia non teaching staff?

hrozienko11
1. dec 2010

@kvietocek7 no ono je to len delenie na teaching a non teaching. medzi non teaching mas upratovacky,ludi z kuchyne,officu,techniciani,udrzbar a pod 😉

kvietocek7
1. dec 2010

@hrozienko11 aha, takze robis nieco v office 😕 ?chvilami rozmyslam,ci sa dam do skolstva ci co ale raz neviem z ktoreho konca by som sa toho asi chytila 😖

hrozienko11
1. dec 2010

@kvietocek7 office staff je full time,ostatni ani nie. ja som technician. a je to taka lepsia praca tam,ked skoncim v skole,pridem domov a nic robit nemusim. obcas treba mysliet dopredu,ale to sa da. odrobim si svojich 7hodin a mam klud 🙂 ake mas skoly urobene a co tvoja jazykova znalost?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre