Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

hajatanufus
3. dec 2010

@slniecko77 ahoj ja som len teraz prisla na net ja tie podprsenky vyuzivam a vyzivala som ich aj pri lucinke a mozem to porovnat ze ked som ich nemala tak bol problem vytiahnut prso takze odporucam ja som si kupila v cr a na sk dokonca u cinana za 70 sk taku istu ako v norm. obchode za 400 mam ich asi 5 ks a tu by ich mali mat v mothercare ale su dost drahe ale to vsade ja som ich u nas na sk objavilau toho cinana len nahodou a su bavlnene dokonca fak take iste ako z obchodu lebo jednu som mala z obchodu

hajatanufus
3. dec 2010

@kivec ahoj dakujem no rachel spinka asi od jedneho mesiaca na brusku tak mozno preto sa vie viac zdvihnut ale urcite aj tvoja mala je sikovna napr.lucinka nechcela byt na brusku a neskoro sa zacala dvihat ale vtedy som bola hlupa nedela som ze ju ma davat aj na brusko ☹ my sme sa vcera s ocinom gulovali a ja som postavila snehuliaka ale len malinkeho s vedierkami a poharikom lebo u nas je len malinko snehu 🙂 dnes sme boli v jednom meste na college lebo mm sa chce prihlasit na kurz angliny tak sme boli pre info a dost sme chodili a teraz ma zase boli noha ale uz som vzala paracetamol 🙂

mrk11
3. dec 2010

@kivec nemysli si, ze to bude lahke, mne akurat volala vcera directorka nasej divizie, za sa nasa divizia pretransformovala a ze ja som si pracu sice udrzala (ved ma nemozu prepustit, ked som na materskej), ale idem do uplne inej divizie, noveho teamu... A aj to neviem, ci to nebolo len umelo vytvorene a u nas sa prepusta koncom juna, lebo tak mame nastaveny danovy rok, tak neviem co ma caka a uz sa obzeram po novej praci tiez

mrk11
3. dec 2010

@slniecko77 ja tiez, ak sa chystas kojit, tak si urcite kup, vyuzijes.

hajatanufus
3. dec 2010

baby chcela by som vas poprosit ci neviete poradit nejaky obchod kde sa tu v uk daju kupit teple cizmicky s kozusinou na dvojrocne dievcatko teda asi cislo 5? lebo ja to akosi neviem zohnat v clarks maju len cele topanocky ale nie zateplene dakujem

mrk11
3. dec 2010

@hajatanufus pozri sa este na web stranke clarks, lebo kamaratka kupila cizmicky s kozusinkou pre jej 2-rocnu. A ked pojdem na nasu high street, tak ti pozriem nazvy obchdov, lebo si ich nepamatam. staci ti to buduci tyzden?

mrk11
3. dec 2010

@hajatanufus inac tu je clarks ponuka a maju tam toho dost http://www.clarks.co.uk/find/Department-is-girl...

hajatanufus
3. dec 2010

@mrk11 dakujem idem si to popozerat a ano staci buduci tyzden dakujem si zlata

mrk11
3. dec 2010

@slniecko77 inac ma napadlo, ze si ich kludne mozes kupit v marks and spencer, aj mothercare (ale odtial mi neboli dobre)

slniecko77
3. dec 2010

@mrk11
@hajatanufus dakujem dievcata, kupim si nejake
...a Mark&Spencer ma veru nenapadol 😉

kivec
3. dec 2010

@hajatanufus - Aj ja som vcera do noci hladala na nete nejake snehule pre Estherku. Ona potrebuje c.6 a take nikde neviem najst. Ale 5 som nasla vela. Daj si do googlu ,,toddler snow boots" a urcite nieco najdes. Aj cez ebay sa daju kupit.
Inak ja som uz taka vytesena, strasne sa tesim na Vianoce. Tento rok to uz Estherka bude konecne vsetko riadne vnimat. Tak jej nakupujem cez net darceky a tesim sa z toho ako mala. Nastastie nase dieta nie je velmi narocne, tak som pokupila vela drobnosti za babku a viem, ze sa z nich bude strasne tesit. 🙂 A my s nou. 🙂

hajatanufus
3. dec 2010

@kivec ahoj ja som nasla taketo vyzeraju super http://www.winterkids.com/products.cfm?CatID=33 a este baby z augustoviek nasli tieto sane ja ich chcem aj mm sa pacia http://www.svetkocikov.sk/detske-sanky/410-dets... dala som si do google warm boots for children

kivec
3. dec 2010

@hajatanufus - Tie sanky su perfektne. 🙂 Aj snehule su super, len je to americka stranka, lebo ceny su tam v dolaroch. Tak neviem, ci by ti poslali aj do UK a kolko by to potom stalo.

hajatanufus
3. dec 2010

aha tak to som si nevsimla este skusim popozerat a ked nieco najdem tak ti dam vediet tak sorry 😝 😅 tak ale ceny su potom super lebo to vuchadza v librach asi polovicu skusim ich objednat uvidim co mi to ukaze

hajatanufus
3. dec 2010

@kivec takze poslali by to za 2-8 dni cez UPS a stalo by to 35 $ takze dokopy asi 75$ a v librach asi polovica ale este pozriem kurz 🙂

monkka21
4. dec 2010

ahojte mamicky.prisla som si k vam po radu.chcem sa vas spytat,ze za ako dlho od podania vam vyplatili ten jednorazovy prispevok tych 190libier?dakujem vam

martina_uk
4. dec 2010

@monkka21 ajoj, do dvoch tyzdnov som to mala na ucte

monkka21
4. dec 2010

@martina_uk ahoj.dakujem ti za odpoved.ja som si to tiez dala na ucet a nie na sek ako midwife mi hovorila.noo uvidime ako im to bude dlho trvat

adoracion
4. dec 2010

No tie clarks su trosku drahe ja by som nedala za cizmicky na jednu sezonu 50 libier....

elixia
4. dec 2010

@monkka21 aj mne velmi rychlo,hadam aj skor ako za 2 tyzdne...

monkka21
4. dec 2010

@elixia dakujem pekne

monkka21
4. dec 2010

este sa chcem spytat,ze kedy sa podava tlacivo na tych 500libier?lebo midwife mi kazala to o dva tyzdne priniest a aj s tlacivom na matersku.stale som s toho zmetena.

elixia
4. dec 2010

@monkka21 mozes uz 11 tyzdnov pred terminom...poberate nejake benefity? Nam to zamietli...

monkka21
4. dec 2010

@elixia anoo poberame tax credit.a to tych 500 libier alebo matersku.?prepac ak som otravna

elixia
4. dec 2010

@monkka21 v pohode..tych 500, to je ako porodne,teda prispevok pri narodeni u nas...

monkka21
4. dec 2010

@elixia aha.dakujem ti pekne.a nevies ako dlho trva kym ti poslu vyjadrenie?

hajatanufus
4. dec 2010

@monkka21 ahoj my sme aj tych 500 dostali tak do dvoch tyzdnov

monkka21
4. dec 2010

dakujem pekne mamicky za vasu pomoc.

elixia
4. dec 2010

@monkka21 nam to zamietnutie prislo okamzite,snad do tyzdna

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre