Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

monika.c
6. dec 2010

dievcata,prosim poradte mi,chcela by som poslat este pred vianocami na sk balik cca 30 kg cez kuriera,len neviem,ako to mam zabalit.musi byt na to nejaka specialna krabica,alebo ako ste to riesili?za kazdy napad a poradenie dakujem 😉

cutce
6. dec 2010

@monika.c ja bych ti poradila, ale ja jsem tak velky balik jeste neposilala, ale zkus to zabalit do toho plastu natesno, nevim jak se to povi. Co posilas je tvrdy a nebo mekky?

martina_uk
6. dec 2010

@cutce no ja prave neviem ci sa nato este citim :D ako citim sa na nakupy :D to asi vzdy ale cestovat busom :D priatel ma auto v praci a tak by mi ostal len bus hihi takze pojdem sa prejst na postu u nas v zapadakove a to mi musi stacit :D

cutce
6. dec 2010

@martina_uk a jak to mas daleko do mesta? Kde vlastne bydlis?

mickey85
6. dec 2010

@kivec no neviem, ci to na SR tak dlho bez mm vydrzim 😅 To budes musiet dat obidve kocky do childcare, paaanecku, tak to bude drazoba,ci?
@martina_uk a kto jej je s tym dietatom? Uz sa ti to krati, uz to moze prist kazdu chvilku 🙂 Aj ja som sa tie posledne tyzdne nudila a to som este 10dni prenasala 😝 tak to som ani patu nevytiahla z domu, ze keby daco
@etuska dakujem za infosku 😉 A este jedna otazka baby, vraj treba aj nejake potvrdenie od doktora, ze som tu chodila na prehliadky??...to povedala zenska na urade zo Slovenska.
@mikailla nemam skusenost s UM ale zalivala by som to prevarenou alebou vodou z BRITA. Musi to byt ale otrava stale chodit a robit flasku, ci? Podla mna je jednoduchsie kojenie, aj krajsie a zdravsie. Neboj ked si par dni zanedbala stravu a pitie,tak mliecko budesmat stale len prikladaj 😉

martina_uk
6. dec 2010

@mickey85 ma tu niekoho z rodiny mamu alebo svokru a tak ma dieta s kym byt doma, babka uz je asi na dochodku tak coby sa doma nudila :D

mickey85
6. dec 2010

@martina_uk jaaaj, tak to ma vyhodu. Ja rozmyslam, ze pojdem robit nocne do carehomu, takze mm bude cez noc s malym a ja cez den 🙄 😎 😀

martina_uk
6. dec 2010

@cutce no ja byvam v crowborough a najblizsie kde sa da nakupit je tunbridge wells, asi 15km to je ale autobusom asi aj 30 ten kym obehne vsetky ulicky tak :D :D normalne chodievam busom ale teraz sa uz bojim ze ked mi niekde odtecie voda alebo co tak musim volat do officu k priatelovy do prace pretoze im zakazali telefony a oni ho musia najst nedajboze ze bude este v druhej budove :D tak sedim doma alebo sa chodievam prejst iba u nas po dedinke :D

cutce
6. dec 2010

@martina_uk ale vzdyt v Crowborough mas taky nejake obchody ne?

martina_uk
6. dec 2010

@mickey85 uf tak to ja by som robit nemohla, nemam nato zaludok..keby som sa mala starat o rodinu tak to je jasne ze to musi clovek zvladnut ale o niekoho koho nepoznam a ked ich tam je 60 :D ja som mala ist varit do carehouse ale majitel mi vravel ze ked budem mat navarene tak ze mam ist prebalovat pomoct starych ludi a tak a to vsetko za nejakych 5.50 na hodinu, samozrejme za minimalku tak som odmietla..

martina_uk
6. dec 2010

@cutce morison, lidl a faktoryshop ktory poznam z kazdej strany :D a postu :D

cutce
6. dec 2010

@martina_uk stejne toho mas vic, jak ja v ty nasi vesnici 😀 😀 😀

martina_uk
6. dec 2010

@cutce a kde Ty presne byvas?

cutce
6. dec 2010

@martina_uk Chiddingstone Causeway, je to mala vesnicka, ale mame tu malicky kramek s postou. Mamka rikala, ze az prijede, tak bude s malym chodit na prochazky abych si odpocinula, tak jsem ji vysvetlila, ze za 5 minut bude doma 😀 😀 😀 😀

mickey85
6. dec 2010

@martina_uk to je sukromny residential home s 20 ludmi. Pracovala som tam viac ako 3 roky 😉 Este si sa asi o nikoho z rodiny nestarala, ze? Lebo kazdy kto to zazil povedal, ze to je horsie, vidiet blizkych sa trapit, je to vacsia zataz aj pre teba na psychiku, takto to beres ako pracu.

cutce
6. dec 2010

@mickey85 a myslis, ze to budes zvladat prez noc pracovat a prez den byt vzhutu kvuli malemu?

martina_uk
6. dec 2010

@cutce no fakt som pozrela mapu a mate to riadne male :D ale tak aspon sa Tvoja mamina vela nenachodi :D a nezabludi ako moja teta :D ta sla na nakup do tunbridge wells a nakoniec sme ju nasli v tonbridge a ona ani nevie ako sa tam dostala :D a priiamy spoj odtialto tam nejde :D takze dodnes netusime ako tam dosla :D len podla opisu budov co opisovala okolo seba sme zistili ze to TW neni :D

cutce
6. dec 2010

@martina_uk tak to je dobra tvoje teta 😀 😀 😀 😀 😀 . Mi byli s nasima na oxford street v Londyne, stali jsme v hloucku, asi nas bylo 8 a mamka se rozhodla, ze se zajde podivat do kramu, nikomu nic nerekla a sla 😀 😀 😀 , tak jsem ji vynadala, nejvic busy street a ona ani zblepnout anglicky neumi, telefon nemela, no des 😀

martina_uk
6. dec 2010

@mickey85 je pravda ze som sa este o nikoho z rodiny nestarala takze to nemozem vediet ale vtedy sa nie povedat neda... a kedy chces nastupit do prace?

martina_uk
6. dec 2010

@cutce no oni si to neuvedomuju ze nevedia anglicky asi :D moj otec bol vo factory shope a sa ho pytal predavac ci pomoze a otec neodpovedal nic a potom ze ci vie po anglicky a moj otec zapotil I dont smoke :D no ked tam teraz idem stale sa z toho smeju :D vie dve vety a aj tie si vymenil :D

cutce
6. dec 2010

@martina_uk 😀 😀 😀 😀 😀

mickey85
6. dec 2010

@cutce tak to ti neviem povedat, ci to budem zvladat, ale urcite by som chcela len dve nocne a to na vikend, ked bude mm doma, takze by som sa aj vyspala 😉 . Tak to ma aj moja kamaratka zariadene, cize to nieje vobec narocne. Ci sa mi to podari v praci tak zariadit, to este neviem, ale sefka slubila, ze mi pomoze to nejak zariadit.
@martina_uk chcela by som ostat rok, uvidime. Ono co sa tyka rodiny, je to vzdy zlozitejsie.
Baby idem k GP s malym, dufam, ze mi ho dnes zaockuju, aj ked niesom objednana 😅

cutce
6. dec 2010

@mickey85 tak at je vse v poradku 😉

mrk11
6. dec 2010

ahojte, boli ste niektora na predlzenej materskej? Myslim tu neplatenu cast. Mate na nieco narok? Lebo akurat som volala HMRC a ti mi povedali, ze buduci tyzden, ked mi zacina neplatena materska, tak im mam zavolat a oni mi daju status ako nezamestnana, aj ked pracu mam, ale to je ta extended maternity leave a pre nich to znamena, ze som nezamestnana, pri nastupe do prace mi to znova zmenia na zamestnana. Tak neviem, co mozem vsetko ziadat.

cutce
6. dec 2010

@mrk11 ahojky, tak tak daleko jeste nejsem 😀

kivec
6. dec 2010

@mickey85 - Platit za childcare za 2 deti je naozaj dost, ale stat preplaca niekedy az 80% tychto vydavkov. Takze ten advisor mi to vypocital, ze by sa mi to oplatilo. Inak aj ja som zvazovala nocne ako care assistant, ale prisla som na to,ze by som to nezvladla. A pri dvoch detoch uz vobec nie. Inak strasne sa mi nechce ist do robit do care homu, alebo nursing homu. 😝 Ale ked hladam, tak su ponuky vacsinou len tam. No verim, ze do marca sa na mna stastie usmeje a najdem nieco ine.

@etuska - Ten advisor je v Children centre, kde chodim s detmi. Maju to tam ako bezplatnu sluzbu pre mamicky. 🙂 A velmi mi pomohol. Presli sme niekolkymi alternativami a najlepsie by mi to vyslo, keby som pracovala full time. Ale to este nechcem, kym je Eliska este taka malicka. Ked Estherka pojde do skoly, co bude uz o rok a pol, tak potom pojdem na full time. Drzim vam s manzelom palce, aby ste si nasli lepsiu pracu.

Inak k tym benefitom. @etuska - to ste mudro spraili, ze ste si isli osobne vyzdvihnut to potvrdenie. Aj ja som to tak mala pravit. Ale ozaj som neratala s tym, ze by mi to tu uznali. No co uz. @mickey85 - ano, budes potrebovat potvrdenie od GP, ze si bola pravidelne sledovana pocas tehu. Musis mu dat vyplnit sk formular. Ale akym sposobom to neviem, lebo som sa k tomu uz nedostala. 🙂

A este si trosku posomrem 😅 : Strasne ma poburuje, ako si tu niektori Slovaci robia z benefitov hlavnu zarobkovu cinnost a musim sa priznat, ze sa za nich hanbim. A dorazilo ma, ze este su tu taki chytraci, co si nechavaju platit za to, ze niekomu vybavia vyssie benefity, no des, normalne ma to vytocilo. A este po Slovensku sa siria reci, ze sa tu v UK zije ,,na vysokej nohe" z benefitov a poznam ludi, co sa sem chystaju, lebo cakaju babo a myslia si, ze ked sem pridu porodit, tak tu budu potom zit z benefitov. 🙄 A pri tom obaja vysokoskolaci! 😠 😠 😠 Neviem, ci som len ja taka cudna ale priserne ma to stve a hanbim sa za takychto ludi. Co si o tpm myslite vy?

mrk11
6. dec 2010

@kivec no ja som na to tiez nahnevana. Ja smolim ako dat dokopy na najom, nemozeme si dovolit byvat sami, ale sharujeme, doprava je tu priserne draha, a najlacnejsie jasle, co som nasla, su 900 libier mesacne. Skoro ma ta suma pribila. A mas este staru informaciu, asi sa to menilo niekedy v tychto dnoch, lebo som sa obratila na FIS, a ti mi poslali cislo na advisora ale nie financneho ale z job centra, tak ta pani na telefone mi bude volat, ked zisti, co a ako, ale je si ista, ze sa to menilo a pomoc na jasle mozes dostat do 70 percent (bolo to 80, teraz sa to meni), ale maximalne zo sumy 175 / tyzden, cize to vychadza na nejakych 122 libier. A este musim overit, ci tych 70 percent davaju kazdemu (to sa jej spytam, ked bude volat), alebo je to az do vysky a suma bude ina.

No a dnes som vlastne kvoli tomu kontaktovala HMRC a ti mi povedali, ze sa im mam ozvat buduci tyzden, lebo oficialne sa stavam nezamestnanou, aj ked rozumeju, ze som na extended maternity leave. Akurat som sa dozvedela, ze kedze mam partnera, tak aj ked moj status bude nezamestnana a nebudem mat nijaky prijem, tak ma ma partner zivit, ale pokial by som bola slobodna mamicka, tak mam narok na podporu v nezamestnanosti tie 3 mesiace. To sa mam rozviest? A to ma vytaca, ked mi niekto na SK povie, ako nam je tu skvele. Mm nedokaze pochopit, ako to, ze sa tu kazdy vyvaza autom a je na benefitoch, pripadne este aj dom od councilu dostane (teraz nechcem urazit nikoho, kto na to ma opravnene narok), len my si nemozeme nic dovolit, na SK bol mm po 2 a pol roku a ja po 1 a pol roku, lebo finacne nam to nevychadza zaplatit za letenky castejsie. No ide ma porazit. Ja jednoducho neviem klamat a ani by som to nerobila, to mi nedovoli svedomie, ale tiez zistujem, na co vsetko mam narok, lebo sa nam zije tazko.

mickey85
6. dec 2010

Uz sme naspat, Davidka zaockovali do obidvoch noziciek ☹ trosku len poplakal a potom hned zaspinkal. Kazala mi kupit Calpol ak by mu to zacervenalo alebo mal horucku. Baby ako to vase deticky zvladli? Mali nejaky problem? Normalne sa bojim on ho, co mu to spravi.
@cutce dakujem, dufam, ze to bude v poriadku 😉
@kivec a keby si si nasla nocne na piatok a sobotu, tak by mohol mm byt s detmi cez den a ty by si dospala, ci on robi cez vikend?Tak to robia mamicky, co nemozu platit childcare a vraj sa to da zvladnut. A vo vacsine pripadov, nocne a vikendove prace su lepsie platene.
Tak to sa ani mne nepaci, ze si tu niekto pride len aby poberal benefity. A zit tu nieje az take jednoduche, my tiez ideme z vyplaty do vyplaty, ako keby sme boli na SR 😀

kivec
6. dec 2010

@mrk11 - Moze byt, ze mal este staru informaciu. 😒 Tak asi az ked naozaj zacnem robit, tak zistim, ako na tom budeme. 😒 A aj my sa trapime a obraciame kazdy pound. A ani ja nedokazem klamat, lebo si uvedomujem tie dosledky, keby sme to robili vsetci. A ti ludia co to robia, vrhaju zle svetlo na vsetkych Slovakov. 🙄 A to ma hneva. A ak ta to trosku utesi, ja tiez tento rok domov nepoletim, lebo nam to nevyda.

@mickey85 - Tiez som rozmyslala, ze budem pracovat cez vikendy, ale pre mojho manzela by to bolo privela, lebo ma velmi tazku pracu fyzicky aj mentalne, tak potrebuje trocha oddychu aspon cez vikend. A predsa len, take male deticky daju zabrat. No ale ak to inak nepojde, tak to bude musiet vydrzat.

hajatanufus
6. dec 2010

@nadia1984 ahoj ja som mala tlacivo z job centra ale asi staci aj z netu

inak baby viete co mi vyviedla moja podarena lucy vcera vecer? ja som kojila takze som jej v tom nemohla zabranit ona totiz nasla pod svojou postielkou schovany zabaleny darcek a pekne krasne ho otvorila ako prava anglicanka samozrejme dotrhala cely papier a bolo po darceku ale nastastie krabicu sa jej nepodarilo otvorit aj ked sa snazila tak to musim znova zabalit a schovat niekde inde 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre