Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

luciauk
28. mar 2009

zmrzka, neodsavať, nevytláčať 😉

dididi30
28. mar 2009

ahojte

munu, citala som o tvojom prispevku, kde pises,,moje mliecko nieje dost syte,, to si ako na to prisla 😲
keby si isla na ine temy , ako na tuto a dala si poradit, nikdy by si umele nedala, pretoze kazda mama ti poviem, materske mlieko je syte az az a to ,ze mas maleho na cici, to je preto, lebo ta chce mat pri sebe a cim dlhsie ho tam budes mat, tym skor si na to zvykne a mas po kojeni plus davas umele mliecko, skoda, pokazis si to, lebo materske mliecko je naj!!! sus si dat do ip jednu kocku annag a daj si od nej poradit, budes kojit aj rok a bez umeleho mliecka, lebo to je skoda, ked sa ti dari kojit a kazis to umelym mlieckom......no musela som 😀
mumu nic v zlom, fakt, len sa nad tym zamysli, lebo su mamicky co vobec nemozu kojit a je im to tak luto 😔

zmrzka, nestlacaj a neodsavaj, mozes vyvolat skory porod , este mas cas 😉

kvietocek, moja kamoska bola self-employer, dokonca neboli zozobaseni a ona nedostala nic, len tusim child benefit, to patri kazdemu dietatu, ale skus sa na to opytat napr na revenue 😉

dididi30
28. mar 2009

ospravedlnujem sa za chyby 😅

zmrzka1
28. mar 2009

dakujem baby lebo ja som zacala vytlacat-lebo jedna znama mi povedala ,ze by som to mala preto som sa radsej opytala...
i ked by som ju chcela von aspom o par dni skor ako je termin 😉
a inak tehulky ako zabijate cas? ja som uz taka znudena a este to pocasie do toho 😠
ja som len doma a cakam kedy uz mala bude ,ze aspom s nou pojdem von ,ale takto sama daleko od vsetkych 🙄 ...

zmrzka1
28. mar 2009

kvietocek-- potrebujes formular MAT B1 to ti da midwife- poslat zamestnavatelovi a on ti posle neaky vypocet ci mas narok na matersku,kolko a na kolko mesiacov,ale mala by si poslat nie skor ako 20tyzdnov pred porodom,ale ty si uz dalej ci su zmeny to naozaj neviem...

luciauk
28. mar 2009

munu, mne tiež nedá, ked vidím, ako niekto zahadzuje rozbehnuté kojenie...pretože ja som prvé dve detičky nekojila pre milion prekážok...preto som šťasná prešťastná, že konečne sa to podarilo. keď opisuješ vaše kojenie, tak opisuješ kojenie každej jednej mamičky 3-týždňového miminka. tak to vyzerá u každého. hodinu-hodinu a pol na didke, hodinka- dve prestávka a zasa. a to isté v noci. ale to nie je naveky. ja som to vybojovala popri dvoch školáčkach, tak prečo to tak lahko vzdať??? porozmýšlaj ešte....nevieš o čo prichádzaš ☹

dididi30
28. mar 2009

zmrzka, kamosku nepocuvaj 😉 , ked potrebujes radu, radsej zajdi sem 🙂

lucia, suhlasim, ja som tiez malu nekojila, teda len 3 tyzne, mlieko som mala aj ked mam male cici, lenze ona mala reflux, plus ona mliecko e e ani teraz ho nemusi, bolo to trapenie, lebo ona ani umele nechcele ☹
maly je opak, hned sa nalepil a do teraz sa nepustil 😵 ale mam uz zdravotne problemy, totizto uz moc zomna taha a mne chyba moc vitaminov, stale som chora a neviem sa z toho dostat, lebo maly je nocny ciciak ☹ .....
inak vsak je to krasne, toto kojenie 🙂 a este nemusim po tych hroznych anglickych schodoch utekat robit v noci mlieko, nemusim sa ani prebrat, dam cici a spim 😀 sak to urcite poznas 😎

domi123
28. mar 2009

etnicka - dakujem pekne za pomoc.

eviska83 - este nemam pregnancy book ale uz kazdu chvilu by sa mala ozvat tak dakujem za rady.

lienocka235 - dakujem pozrela som to a pockam na moju midwife a pozriem si na pregnancy book.

AHOJ MAMINY A TEHULKY!!!

AJ VY SA TAK NUDITE AKO JA FUTBAL JE NA NIC A OD ZAJTRA LETNY CAS.
momentalne som v ocakavani kedy sa mi ozve midwife a konecne uz uvidim nase malicke stvorenie.to je ale dlhe cakanie na slovensku to ide rychlejsie uz v 12 tyzdni ma mamicka davno za sebou vsetky testy a tu len cakat a cakat.
pekny zvysok dna maminy a tehulky,a hlavne DAKUJEM ZA RADY.

perelandra
28. mar 2009

munu, ja sa pridavam k babam, je skoda davat umele mliecko ked sa da kojit. ja som mala pri malej presne to iste. dlho pila, niekedy aj hodinu, a potom po hodke a pol znova. ale to je tym, ze tak male deticky maju male zaludky a aj sa rychlo unavia, takze papanie im trva dlho a medzitym si aj zdriemnu. treba vsak vydrzat. ked bude vacsi, bude sa to zlepsovat. rychlejsie mliecko vytiahne a aj dlhsie vydrzi bez papania. cas kojenia sa ti rapidne skrati. u nas to bolo neskor uz len 10 a potom len 5 minut 😀 .

perelandra
28. mar 2009

inak sorry baby, ze som vam sem vtrhla do rozbehnutej diskusie bez pozdravu 😅. takze ahojte.

domi, pozeram ze mas termin priblizne ako ja. ja mam v pondelok scan, tak sa uz tesim. tiez som sa nemohla dockat kedy mi konecne daju appoitment 🙂

adoracion
28. mar 2009

No ani mne to nedalo ked som to citala s tym mlieckom pretoze si si vybrala najjednoduchsiu cestu ako mat spokojne dieta a vyspatu mamicku... lenze... nenadarmo mame mliecko v prsiach...asi to tak ma byt ked to pan Bozko takto zariadil .. vsetci sme mali to iste dlhe papanie pocit hladu u babetiek a nevyspatost u mamiciek ale nebude to trvat vecne do 3 mesiacov max potom to je lepsie... ja kojim doteraz snazim sa prechadzat pomalicky na prikrmy ale neje to az tak lahke zatial toho vela hani nezje ... co som vlasnte chcela napisat to ze bojuj lebo takto prides o mliecko a bude ti to luto hlavne ked budes musiet vsade nostit flase a tolko penazi davat na tie UM!!! drz sa

saza007
28. mar 2009

Munu - podla mna je dobre najst si system, ktory vam obom vyhovuje. 😉
BTW maly je krasny!

luciauk
28. mar 2009

dididi, mne sa toho pri dievčatách nakopila. ale najhoršie asi bolo, že som nemala net a v pôrodnici ma len odbili a doma žiadna podpora. mama aj manžel len núkali flašu. takže pri prvej som vlastne ani vôbec nekojila. ja som obe v pôrodnici vôbec nevidela. darmo "baby friendly hospital". oni na to kašlali. žiadna pomoc a dievčatá som sotva videla. obe mali žltačky, druhá aj reflux a celý deň som ju nevidela, lebo mala krivé nôžky, tak jej dávali sádričky. najhorší bol ten reflux a ked sme sa ako tak chytali, tak som ja dostala horúčky a zápal močového mechúra ☹ no a bolo po kojení. navyše, všetci traja sa nevedeli prisať. tu sa mi dostalo rád, midwife chodila denne domov, povzbudzovala ma a radila sms-kami, donútila malého piť a ja som vydržala, aj ked sa nevedel prisať, aj ked pil skoro non-stop, žiadne dve hodiny medzi kŕmeniami...no a krvavé bradavky ani nespomínam. to pozná väčšina mamičiek. fakt to nie je lahké, ked som ráno ani spať nemohla, ale vstať a chystať deti do školy, poobede úlohy, navariť im. ešte, že bol muž doma dva týždne a pomáhal,inak neviem neviem...
my tiež fungujeme tak, že leží medzi nami a "samoobsluha" 😀 a tie gymnastické kreácie, to je nezabudnuteľné. no a už ho chytajú také maniére dojčených detí. napr. zaspáva tak, že si dá ruku medzi moje prsia alebo sa aspoň dotýka môjho tela. na odstavovanie radšej ani nemyslím, lebo by som si nemohla ten pocit ani vychutnať. kojím ho často, ale niekedy ho musím doslova nútiť. jemu aj celý deň netreba. ked je chorý tak to už vôbec nie... čudné, lebo väčšina detí odmieta všetko ale MM nie...
z niekdajších 75 minút sme presedlali na 4 min papania 🙂 🙂 🙂
a musím spomenúť, že som si vtedy písala na nete, na inej stránke a tie ženy ma tam hnali a povzbudzovali, bola som im akoby zaviazaná, čo ma tlačilo vydržať. takže ja na net nedám dopustiť. aj vďaka nemu konečne kojím 😉

som sa rozpísala 😅

dididi30
29. mar 2009

ahojte

luci, tak ty si si toho veru uzila, no hlavne,ze teraz sa podarilo a mozes si to pekne vychutnat 🙂
inak sila,ze midwife tak podporuju v kojeni, lebo ked tak sledujem tie anglicanky(lenive 😠 ) ako davaju detom papat ked su v meste, no za jazdy, urcite si to videla, nasuchoria deku na nu polozia flasu tak, aby sa babu rovno lialo do pusy 😕 no a take,ze moze mu zabehnut ci treba ho dat odgrgnut nic a o tom,ze to mlieko je studene, uz ani nepisem, sak tie malicke zaludocky potrebuju teple, ved aj materske mliecko je teple 🙂
a este ma vie dozrat, tehotna a fajci na lavicke v meste, alebo bola som za kamoskou , ktora potratila v nemocke a tam jedna vo vysokom stadiu lezala, pravdepodobne na rizikovom a isla si vonku zahulit, joj zabila by som to, take nezodpovedne a tie toxiny co babu dava a co potom? ked sa babo narodi, koji ho a dava mu ,,vyudene mlieko,, strasne nezodpovedne a za toto by som davala do vezenia, take kraviny ich zaujimaju, ale to,ze matka fajci a nizi zdravie dietatu, to je ok, zato netrestaju.......no skoda reci.....a este hole nozky v zime, brrr, otuzovat treba ale toto je krkavcina!! 😠
jaj aj ja som sa rozpisala, ale sak ma chapete, nie 😉

ja napr od zaciatku kojim len 5 minut, maly mi nikdy nevytiahol celu cicu, ale som rada,ze som ho vobec kojila a stale kojim

saza , suhlasim, treba si najst taky system, ktory vyhovuje, ale ked ma zena moznost kojit , tak preco to kazit umelym mlieckom, materske mliecko je najstravitelnejsie, dietatko bude mat omnoho pevnejsie zdravie ako dieta nekojene, to je vedecky dokazane a je to pohodlnejsie, netreba nosit flase, kojit sa da vsade aj vonku 🙂

fakt nic v zlom, ale mysliet si,ze ,,mam slabe mlieko,, to je vyhovorka, slabe mlieko neexistuje!

dididi30
29. mar 2009

adoracion a ako pises, cici mame nie len na ozdobu, pre chlapov ale hlavne pre nase deti, priroda to tak dala, dieta sa vyvija v nas porodime ho a dame mu mliecko z nasho tela, teda davame mu to co je pre neho ,,normalne,,
priroda to tak krasne zariadila,skoda to zahodit....
a je super,ze tiez kojis, nech vam to vydrzi 😵

a co sa tyka prikmov, neboj nic, pekne pomalicky, neboj sa nemusi ti spapat celu vyzivku, lebo tvoje mliecko stale dokaze zasytit a vie nahradit par chodov, staci len par lyziciek 😉
a ako ste rozbehnuti v papani? co uz papavate?

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
luciauk
29. mar 2009

fidka, tak to je. podľa mňa majú oveľa väčšiu podporu a pritom menej koja. to isté je pri darovaní krvi. dobre, že im domov neprídu, keď majú záujem, ale záujem nie je...ešte, že im percentá zlepšujeme my slováci a poliaci...oni si nevážia čo majú. nevedia, aké to je, ked niekoho odbijú v nemocnici, že "šak máte mlieko, tak kojte" . moje deti sa vôbec ani jedno nevedelo prisať. musela som ich to učit. no, tak som pri prvých dvoch zlihala, až teraz so mnou midwife presedela hodiny a donútila syna sať. no a pomohla nám hlavne poloha. rugby ball.

dididi, máš vo všetkom pravdu. ale aj ja som občas kŕmila "za jazdy" 😅 no ale jasné, že nie stále a všemožne sme špekulovali,a by bolo mliečko sterilné a teplé, mali sme termotašku a .. no, šak vieš...
a k zdraviu...môj už mal aj atb, čo mi je ľúto, ale keď dievčatá zo školy donesú kadejakú pliagu.. ☹ no ale som si istá, že celkovo do života bude odolnejší a nižšie riziko vážnych chorôb, než dievčatá ☹

munu
29. mar 2009

ahojte 🙂
no nejako ste sa tu na mna vrhli... snad je na mne, ci chcem kojit alebo nechcem, ci mozem, alebo nemozem, nie? ja kojit chcem, snad sa mi mlieko upravi a bude sytnejsie, no zatial je to ziadna slava.. to ze ma este maly zaludocek babatko a preto nevypije vela mliecka, podla mna nieje pravda, lebo ak dokaze vypit z flase aj 90ml, tak mi nehovorte, ze nedokaze odo mna dostatocne vytahat, aby mu stacilo.. on vytaha, ale potrebuje viac, ako mu ja mozem dat.. ja nemam dost mlieka, kolko by on potreboval a uz vobec nie take sytne.. zatial...
tak na mna neutocte, ze nezahadzuj to a tak... ja nic nezahadzujem, len sa snazim nakojit svoje babatko a k jeho spokojnosti mu prihodim este viac, co on vyzaduje, ale ja mu uz nemam z kade dat..
snad mi rozumiete.. kopa zien nekoji a na nich sa nevrhnete hned.. tak preco na mna? ved ja kojim, nehovorim, ze nie.. poctivo sedime stale hodinu a maly taha odo mna.. niekedy po par minutach zaspava a prestane tahat, inokedy netaha poriadne, len potahuje bradavku ako cumel a potom o polhodinu pyta zase.. ja si myslim, ze takto to fungovat nema..
chcem, aby moje babatko bolo syte a nie placlive od hladu!!!!!!!!!
pocula som ho plakat od hladu v nemocnici a vsetci si mysleli, ze je infikovany kedze sme dlho rodili.. a to on chudatko plakal od hladu... ani nas domov nechceli pustit, lebo si mysleli ze je chory... tak mi nehovorte, co je najspravnejsie pre moje dieta... ja ho nedokazem takto pocuvat ako place od hladu.... on nieje hladny trochu, on je vyhladovany, ak ma len moje mlieko... tak si myslim, ze bude najlepsie, ak pocuvnem jedinu, ktora ma podporila v tomto a to je S A Z A 0 0 7!!!!!!!!!!!! Dakujem saza 😉
este na dodatok, ze minule som ho nakojila, trvalo to vyse hodiny a o hodinu bol hladny a ja som zo svojich prs vytlacila po hodine ledva 20ml mlieka.. tak prepacte mi, ale ja urobim ako ja uznam za vhodne...

munu
29. mar 2009

dididi prepac, ale kojit vonku? to si robis asi srandu... s tym ja napriklad absolutne nesuhlasim.. ze kojit sa da aj vonku.. to si myslis, ze len tak pred hocikym vytiahnem dudu a dam malemu? Doma v sukromi v pohode hocikedy, ale nie vonku ani na navstevach ani nikde inde na verejnych priestranstvach a medzi inymi ludmi..
a pre tvoju informaciu.. slabe mlieko existuje!!!!!!!!!!!!!!! tak do mna neskac akoby si zjedla vsetku mudrost sveta!!!!!!!!!!! chces kojit, tak koj a druhym daj pokoj!!!!!!!!!!!! ako som uz pisala vyssie, ja kojenie nezahadzujem, tak si najdi niekoho druheho na kom si vybijes zlost a mne daj pokoj

dididi30
29. mar 2009

mumu ale nikto sa na teba nevrhol 😉 to su len rady
a ja nemozem toto citat, ze ,,ked budem mat mliecko sytejsie, ved tvoje mliecko je syte az az, to ze ho mas dlho na cice je preto, ze ta chce mat pri sebe, alebo nevies odhadnut kedy dost, ale na toto tiez prides
a ty ako vies kolko vypije z cici? 😲 😕 jedine ze si odsajes a tak vidis, ale to sa neda vidieta porovnavat s umelym mliekom,, hm hm hm....to su len rady a zapamataj si umele nieje take zdrave ako tvoje, ktore je stopercentne syte, tvoje dieta nebude trpiet obezitou a bude mat ovela silnejsiu imunitu ako po umelom mliecku 😉

a to ze place, neznamena,ze je hladne!!! moj syn je upistany od narodenia a veru hladny nebol nikdy, lebo potrebaval aby ho jeho mamicka nosila na rukach, no chlapi 🙂

no a len pocuvaj tu babu, lebo napr ja mam ,,len dve deti,, a tiez by som rada vedela kolko ich ma tvoja kamoska, ked je taka skusena, ci skusenejsia ako ja a ostane baby..

a vies co, rob si co chces, lebo to je skoda reci...hlavne toto o tom,ze nemas syte mliecko,, to by sa do teba , za tuto vetu kazda baba oprela, to mi ver, v dobrom.......
a odsavanim nikdy neodsajes tolko co si odsaje pusinkou babo,lebo odsavacka je umela, pusa je zivaaaaa
teda mne by osobne bolo luto,ze mam moznost kojit a davam umele, pri dcere som sa z toho nevedala spamatat dost dlho, citila som sa ako neschopna matka, moj nazor 😉

fidka , luciacik 😉

dididi30
29. mar 2009

mumu 😕 hm skoda reci, beriem spat,rob si co chces, kazdy je zodpovedny za svoje dieta sam a sak sama na to dojdes.....

a co je na tom kojit na verejnosti, ved tam nevytahujes cicu, aby kazdy kukat, su vselijake triky a da sa vselikde utiahnut.....hm mas to tazke dievca, tusim nevies co zo sebou, ale co uz, kaslem na to, je to tvoje dieta
papa

dididi30
29. mar 2009

no a ty si aka murda,ze slabe mlieko existujes, asi zijes v lese.....ti vravim, zajdi na inu temu a dostanes napisane to co som napisala aj ja, lebo aj ked ta to sve slabe mlieko neexistuje a hodim ti tu link 😠

dididi30
29. mar 2009

kukni si tuto a skludom sa opytaj baby annag, ci existuje slabe mlieko
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

munu
29. mar 2009

ok, s tebou som skoncila, nepis mi viac a najdi si niekoho ineho na hadanie sa... asi Ty zijes v lese a nie ja...

munu
29. mar 2009

a kto je annag? Bohyna? joooj aka si.......
aj moja mama mala slabe mlieko, aj poznam kopu zien... tak mi netrep halusky....

munu
29. mar 2009

a ten link ma nezaujima... nechaj si ho.. daj ho nejakej, co nechce kojit a zahadzuje to a nie mne!!!!!!!!!!!!!!!

dididi30
29. mar 2009

mumu, si ako male dieta.....ano annag je bohyna a mozno by ti poradila, ale tebe sa nedaaa...
ved prave, to ,ze je slabe mlieko tvrdia nase mamicky, ale je vedecky dokazane,ze to nieje pravda 😉
neboj nebudem 😉 vela zdravicka malickemu 🙂 😵

perelandra
29. mar 2009

munu prepac, ale konfrontacny ton si tu zvolila jedine ty. nikto nemal v umysle sa do teba navazat. to boli len rady matiek co si tym istym presli, kedze svoje deti kojili alebo este stale koja. ver mi, u mna to bolo to iste ked dcera mala asi 2 alebo 3 tyzdne.
co sa tyka slabeho mlieka, tiez o tom nic neviem, ale koniec koncov nie som laktacna poradkyna, len mam vlastne skusenosti a nieco o tom nacitane. aby bolo mlieka dostatok, je mozne podporit laktaciu cajmi, hlavne vela tekutin a vyzivna a pravidelna strava. a samozrejme bez stresu a co najcastejsie prikladat.
a kojenie na verejnosti??? no myslim si, ze si dididi ziadnu srandu nerobila.... kojit sa da aj tak, ze sa vobec neobnazujes a ked vies ako na to, ani si nikto nic nevsimne. tiez nehovorim len tak do vetra, kedze mam bohate skusenosti s kojenim ci uz v parku, lietadle, vlaku..... je to uplne normalne a prirodzene....
na zaver uz len to - ci budes maleho kojit alebo davat mu umele mlieko alebo to kombinovat je to cisto len tvoja vec a myslim si, ze ta za to nikto neodsudzuje. no toto forum je predovsetkym o vymienani si vzajomnych skusenosti a rad a tak boli myslene aj prispevky. skoda, ze tvoja reakcia bola takato ☹

janka196
29. mar 2009

baby zbytocne si tu zdvihate adrenalik. kto nechce nepochopi.

munu ale je jednoznacne ze slabe mlieko neexistuje. bud ho mas alebo nie. jedine ze mas malo mliecka. ale pozeram ze tvoj maly nema poriadne ani mesiac. vies kolko nam trvalo kym sme sa zkombinovali. kym som prisla nato ako ju prikladat a kym sa mala naucila tahat. presla som si zapaly prsnikov aj neprespate noci ale vydrzala som a teraz som hrda nato ze ju este stale kojim. nemenila by som za nic na svete.
pokial ti malicky priberal pekne tak je zbytocne ucit ho na umele mlieko.

munu
29. mar 2009

ja nepotrebujem poradit dididi... uz som dostala kopu raaaad a zobrala som si k srdcu tie, ktore sa mi zdali najrozumnejsie...
ja pre svoje dietatko urobim to, co je najlepsie... ja ho milujem najviac z celeho srdca, neurobila by som nic, co by mu ublizilo... stacia mi midwife, co sa do vsetkeho staraju a maju na vsetko pripomienky, nepotrebujem aby ma este aj niekto na internete buzeroval.. tak sa maj fajn aj tvoja rodinka

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre