Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

hathor1231
13. dec 2010

citam,ze riesite chripku. vraj sa vracia swine flu 😖
http://www.dailymail.co.uk/health/article-13377...

hajatanufus
13. dec 2010

@martina_uk ahoj no vidis mohla si prist k nam dnes sme ocinovi na izbe vyzdobili okno dali sme mu tam vianocny stromcek snehuliaka a snehove vlocky z papiera lucy ma dnes meniny tak dostala od ocina take peciatky a farebny papier a lepidlo tak sa s tym zabavala skoro cely den 🙂 teraz pozerame priatelov a lucinka tu tancuje v stolicke lebo pred chvilou papala akurat su tie casti ako bola FB TEHOTNA A POTOM ROBILA TAK TO DAJ POZRIET MALEJ NECH SA INSPITUJE sory za cp ale omylom som ho zapla

martina_uk
13. dec 2010

@hajatanufus ajojky, vsetko najlepsie k meninam malej ;) ja som sa vcera smiala lebo som zapla tri filmy a vo vsetkych sa rodilo :D a ja stale nic :D skusim este tych priatelov hihi..

cutce
14. dec 2010

@martina_uk ahojky, tak jsem zvedava, kdy to na tebe prijde. A budou ti nejak ten porod vyvolavat?

martina_uk
14. dec 2010

@cutce ajojky, no netusim zatial mi nik nic nevravel, vo stvrtok idem zasa na ultrazvuk ale uz by sa mohla vypytat na svet lebo sa malo hybe a to sa vzdy bojim ci je vsetko ok a potom ked uz polhodiny lezim a cakam tak ma konecne kopne :D natahuje ma a ako sa mas Ty a Tvoj malinky?

cutce
14. dec 2010

@martina_uk no ten muj nejak zacina radit, porad me kope. Jinak jsem se chtela tasku mas jiste pripravenou, co sis vsechno zabalila? ja jsem podle jednoho listu zacala vcera balit a vypada to, ze si musim sundat z pudy kufr 😅

No mala si dava na cas 😀 , tak jsem zvedava co ti reknou ve ctvrtek 🙂

martina_uk
14. dec 2010

@cutce ja som sa balila tiez podla listu a mam dva kufre :D takze ten kufor si urcite musis zniest ;) hihi jeden mam ja a druhy babo :D a mam toho dost.. my to mame uz vsetko v aute iba autosedacka a drogeriu mam doma lebo by to asi po tych mrazoch vyzeralo otrasne :D len zupan, zavinovacka do autosedacky, osuska, uterak pre male, deka pre male mi zabralo vela miesta. inak mam take veci co sa bezne beru do nemocnice oblecenie a tak a balzam na pery to mi niekto poradil ze sa hodi tak ho mam ale ci ho aj pouzijem neviem a este predtym pojdeme kupit snack ako mi kazali ze si mam ist kupit ak budeme stihat, kojenecke podprdy mam dve jednu vacsiu druhu mensiu a tie vlozky do nich, vrch od plaviek ked chces rodit do vody..teraz si neviem spomenut na viac ale to je asi vsetko take zakladne co mam ak mas nieco viac v zozname co sa mi moze hodit tak porad ;)

cutce
14. dec 2010

@martina_uk tak to jsi me potesila, ze nejsem takovy blazen 😀 😀 😀 , no prave myslim, ze ten zupan mi zabere nejvic mista 😅

martina_uk
14. dec 2010

@cutce ked som bola raz na pohotovosti tak tam jedna baba rodila a mala 4 cestovne tasky takze si myslim ze vsetci chodia riadne nabaleny :D a teraz v zime sa bojim ze tam bude zima lebo ked sme boli na tour of unit tak to take stare vsetko tam bolo, okna.. tak pre male som vzala teple veci hlavne aby slecne bolo dobre ;) ale Ty uz budes v novom takze super ;) aj vy pojdete na tour of unit alebo ste uz boli? a mozem sa spytat ze kto vam robil tie fotky? nejaky fotograf alebo iba vas niekto fotil? velmi pekne fotky ;)

cutce
14. dec 2010

@martina_uk no asi toho radeji vezmu vic nez min (tak to abych vzala celou skrinku, kdyz to tam tak vidim, tak si myslim, ze toho nemam moc 😅 , no na tour po nemocnici nevim jestli stihneme, abych jeste nakonec nerodila ve stary 😅 😀 😀 😀

dekuju, jinak fotky mam delany od jedny fotografky z Cech 😉

hrozienko11
14. dec 2010

ahojte.viete mi poradit,kde by som mohla hladat veci ohladom platenej/neplatenej prestavky v uk. potrebujem to najst do rana a uz ma nebavi sediet tolko za pocitacom. cosi som nasla,ale nikde nemozem najst to,ze co je zo zakona zamestnavatel povinny platit 😕

cutce
14. dec 2010

@hrozienko11 jaky prestavky? jako myslis rocni? Tak to myslim, ze zalezi jen na zamestnavateli a melo by to byt neplacene

hrozienko11
14. dec 2010

@cutce normalne v praci.kolko ti prelacaju a kolko nie za smenu.

martina_uk
14. dec 2010

@hrozienko11 ajoj, no neviem ci je alebo nieje povinny nieco platit prestavky zo zakona ale ja mam dvoch zamestnavatelov a jeden mi nepreplaca prestavky vobec mam to tak v zmluve a druhy mi preplaca prvu a druhu nie, tiez to mam v zmluve.. asi je na zamestnavatelovy ci preplaca alebo nepreplaca..ale isto to neviem ;)

mickey85
14. dec 2010

ahojte babule, tak my dnes v noci letime, mam z toho obavy ako to bude.....drzte nam palce, aby to Davidko zvladol a aby bolo pocasie dobre.
@martina_uk ty sa opatruj, uz to mas za par 😉 vela, vela stastia zelam! Ked sa najblizsie prihlasim na konika, tak nech uz mas malu princeznu na rukach 😉
@hrozienko11 mne platili 20minutovu prestavku, ale kazdy z-tel to ma individualne.
@cutce do porodky ti toho vela nebude treba, ak tam budes len 24hodin 😉

Dobru nocku vam prajem

cutce
15. dec 2010

@hrozienko11 aha, tak to vubec nevim, neporadim promin
@martina_uk jakpak se dnes citis?
@mickey85 dekuju, a stastnou cestu, at to dobre zvladnete. Pak nam dej vedet, jak to slo 😉

martina_uk
15. dec 2010

@mickey85 ajojky, stastnu cestu vam prajem a dakujem ;)

@cutce ajoj, no dnes sa citim vseliako ale to zasa iba plany poplach bude :D v noci som zasa mala trocha bolesti ale potom to preslo a teraz mam taky tlak ze chodim ako kacer :D ale inak sa citim ok, a Ty s drobcom sa mate ako?

cutce
15. dec 2010

@martina_uk Ted je nejhorsi to cekani asi coz? no mi se mame fajn, mi mame spoustu casu jeste 😀 . dostala jsi nejaky list od midwife co vsechno si mas sbalit?

martina_uk
15. dec 2010

@cutce z nemocnice mi hned po prvom ultrazvuku dosiel list ale tam su iba veci na oblecenie pre mna a male.. MW mi nedala nic ja mam divnu MW.. sme tehotne v praci 3 naraz a 2 dostali aj nejaky bounty bag ci co a ja nic :D mne ani hodiny dychania ci ako sa to vola nenavrhla aj som sa pytala a zahovorila to tak kaslem nanu :D pozriem si pozri kto to hovori zopar krat a budem ok :D :D no a to cakanie je naozaj najhorsie :D uz sa velmi tesime a stale nic

cutce
15. dec 2010

@martina_uk me nic nedoslo z nemocnice ☹, no ja mam jit na ten kurz od NHS, ale az ve 36 tt. no ja uz bych si sbalila ted nejradeji. Zkusis mi prosim te napsat co vsechno jsi si sbalila?
No to musi byt hrozny to cekani a ja jsem tak nedockavej a netrpelivej clovek, vsechno musim mit hned 😅

martina_uk
15. dec 2010

@cutce poslala som Ti to do posty ;) to je moj zoznam hehe a aj ja som nedockava a ked sa pre nieco rozhodnem tak to chcem dosiahnut :D

mrk11
15. dec 2010

@cutce, @kivec - ahojte, ja som zrusila vsetky stretnutia, Elina je chora, tak rusim aj to zajtrajsie s poradcom, aj som zrusila stretko v jasliach, ale hned ako vyzdravie, tak to obeham a dam vam vediet, co som pozistovala.

kivec
15. dec 2010

@mrk11 - O nas sa vobec netrap, hlavne nech je Eli cim skor v poriadku. Ale si zlata, ze si sa ozvala. 😉 🙂 A co je Elinke?
@mickey85 - Stastnu cestu! A neboj sa, urcite to v pohode zvladnete. 😉

cutce
15. dec 2010

@mrk11 chudinak mala, tak at se brzicko uzdravi 😉

mona12071
15. dec 2010

@mrk11 tak to mi je straaaasn eluto nech ste coskoro zdravucky ☹
ahojte maminy a skoro maminy ako sa mate
tak ja uz pracujem 2 x do tyzdna a je fajne 😉
@martina_uk no drzim palce nech to mas uz coskoro za sebou 🙂

cutce
15. dec 2010

@mona12071 uz takhle brzy? A co delas? jak to zvladas? ja se mam celkem v poradku, uz se pomalu pripravuju 😅

martina_uk
15. dec 2010

@mona12071 dakujem ;)

mona12071
15. dec 2010

ja len 2 x za tyzden inak by sme zostali bez jedneho prijmu takto mam vyplatu a benefity a idem len na poobednu a kontrolujem izby v hotely nieco ako supervisor takze skoro nic a autom som doma za 20 minutek
martin zacal robit v novej praci pracuje ako driver zacina o 4 rano a doobeda je uz doma takze na maleho niesom sama co je suuuuper a uplne sa inak citim teras ked sme obaja doma teras si obaja spinkaju v postely heh a je to dobre aj pre maleho ze ma tatinka pri sebe 😀
dobre nam to vyslo a to som rada sak uz bolo na case aby sa nam zacalo troska lepsie darit dufam ze to nezakriknem starosti uz bolo dost teda ☹
@cutce 🙂

aaaa este mame jednu novinku maly zacal chodit s odrazadlom sam sa pekne postavi s nim a tlaci ho pred sebou tak cakam ze budeme skoro aj chodit 😀

cutce
15. dec 2010

@mona12071 no to je teda sikulka malej Davidek. tak to je super. ja jsem dostala nabidku chodit pomahat 2x tydne znamymu rodicum, je jim 92 a 93. (prat, nakoupit, uvarit), co budou potrebovat a dobre zaplacene a mohla bych tam jezdit s malym prej 😀

mona12071
15. dec 2010

@cutce no super penizky sa vzdy zidu 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre