Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

hajatanufus
1. jan 2011

vsetko najlepsie v novom roku prajem hlavne vela bozieho pozehnania a vela zdravicka aj stasticka buducim maminkam bezstarostny a co najmenej bolestny porod a radost z deticiek a sucasnym maminkam tiez vela vela radosti z deticiek

martina_uk
1. jan 2011

@dadulka2000 dakujeme ;) porod bol trocha horsi ako som cakala ale uz je to ok ;) malinka je zdrava, jedak velky je z nej ;) kontkarcie som mala kazdych 5 min 20 hodin v kuse a tesne pred mi to slo na 3 minuty.. a to uz som bola vystavena z tej vyvolavacky.. rodit sme sli o 10 vecer do polnoci ma trapila MW aby som tlacila ale mala nesla vobec von, MW mi nechcela dat epidural ani nic len gas ze mam dychat, z toho som sa pozvracala a nakoniec museli volat lekarov lebo uz malej spomalovalo srdiecko a nastrihli ma 2x a vytiahli ju s prisavkou aj to trvalo az do 00.37, ani placentu nemohli vytiahnut bolo to tam zablombovane nejako a nakoniec som skoncila na operacke.. ale uz je to ok a som rada ze malu zachranili.. a ako sa mate vy? ja sa rada stretnem ale ja s malou daleko nezajdem hihi.. ;)

martina_uk
1. jan 2011

caute baby, uz sme odhalili kde bol problem, brusko nas bolelo bud z mlieka alebo fenikloveho caju, oba som vylucila a dnes jej je super ;) konecne zobrala aj cumlik a ked je napapana a prebalena pekne sama zaspinka s cumlikom.
pridavam vam aj foto nasej slecny ;)

hajatanufus
1. jan 2011

@martina_uk ahoj aka je mala krasna a ake ma krasne vlasky aj nasa take mala uz jej troska vypadavaju kuk foto

hajatanufus
1. jan 2011
martina_uk
2. jan 2011

@hajatanufus ajoj, dakujeme ;) zlaty su drobci ;) kolko ma Tvoja mala?

hajatanufus
2. jan 2011

@martina_uk ahoj dakujeme rachel bude mat uz 5 mesiacikov buduci tyzden a lucinka bude mat 19.1. 2 rocky ale ona je taky drobcek nic nepapa tak malo rastie a augustovcata ju uz pomaly predbehnu ved niektore uz maju 76 cm a 8 kg a lucinka ma 10kg aj s plienkou a 78 cm

cutce
2. jan 2011

@martina_uk joj ta je nadherna a ani nevypada, ze ji jsou jen 2 tydny 😅 😀 😀 😀

martina_uk
2. jan 2011

@cutce dakujeme ;)

mona12071
3. jan 2011

ahojte maminy tak prajem vam len to naj v novom roku ,nech sa vmam splnia vsetky vase zelania a hlavne aby malicky robily len radost 😉

mikailla
3. jan 2011

Ahojte,mozete mi poradit,ako ste ziskali ten prispevok pri narodeni dietata (800eur) na SR? na dokument si vyzaduju potvrdenie od gynekologa ku ktoremu ste chodili,potvrdila vam to midwife bez problemov? ma to byt nejaka peciatka? ja som volala s mojou gyn.na SR a povedala ze mi to nemoze potvrdit leo to musim mat minimalne 10navstev u nej pocas tehu a kto to bude kontrolovat ci som bola u nej 10x?

jankam26
3. jan 2011

Ahojte,pridavam sa s porodom v UK a recenziou na Whiston Hospital, Prescot, Liverpool - absolutna spokojnost, vsetci su strasne mili a ochotni, aj pri porode, aj teraz po. Urobili vsetko pre to, aby sme boli obidvaja ok, velmi sa snazia aj s pomocou pri breastfeeding. Sama na izbe so sprchou, babatko cely cas pri mne, ocko cely den, internet pri posteli, jedla si mozem vybrat, pecka, a to vsetko zadarmo...Manzel hovori,ze by im aj prispel, keby mali pokladnicku...Aj nabuduce sem pojdem... 🙂 🙂 🙂

etnicka
4. jan 2011

ahojte, mate niektora skusenost s domacim porodom v Anglicku? Chcela by som rodit co najviac v sukromi, rozmyslam nad tym, ci si mam zohnat dulu, alebo nie. Neviem, do akej miery su statne porodne asistentky zvyknute na uplne prirodzeny porod, resp. hypnobirth. Dakujem vopred 🙂

mrk11
4. jan 2011

@mikailla https://www.modrykonik.sk/forum/paragrafy/narodenie-dietata-v-uk-slovensky-rodny-list-a-prispevky-na-slovensku-2/

ja som to tam uz davno rozpisala a pozor, na RP z SK nemas narok

napis si v skratke co potvrdzuje midwife, pod to napis to v preklade v SK, a dalsi papier pre GP, co ten potvrdzuje a pod to preklad v SK. GP potvrdzuje, ze sa babo dozilo 28 dni a midwife, ze sa narodilo a je prvorodene. Nase formulare v slovencine vacsinou ziaden GP potvrdit nechce, ale niektore baby s tym nemali problem.

mrk11
4. jan 2011

@etnicka nemam, ale nerozmyslala si nad birth centrom? Je tam vacsie sukromie ako v nemocnici.

cutce
4. jan 2011

dobre ranko
Uz tu dlouho nebyla @slniecko77 , ze uz by mela miminko 😅

hajatanufus
4. jan 2011

@cutce ahoj ako sa dnes citis? myslim ze este nema babatko ale boli sviatky tak asi nemela cas na mk mozna byli nekde pryc s mm 🙂

cutce
4. jan 2011

@hajatanufus ahojky, ja se mam skvele, dnes mi zacina dovolena 😀 😀 😀 , ted schanim jak si udelat test na GBS, tak odpo mi bude volat MW a budu se i ptat na flu injection 🙂 a co vy jak jste zvladli svatky? A co holky na stromecek? 😀

etnicka
4. jan 2011

@mrk11 v birth centre sa narodil moj prvy syncek a nebolo to to prave orechove

martina_uk
4. jan 2011

@mrk11 ajoj a kde ma ten GP potvrdit ze sa babo dozilo 28 dni lebo ja to nikde nemozem najst len osetrujuci lekar a adresa ale nikde nieje nic s 28 dnami

slniecko77
4. jan 2011

ahojte 🙂
@cutce no dlhsie som sa neozvala, mame na navsteve svokrovcov, tak sa im venujeme 🙂
..zajtra mam kontrolu u midwife, sami tam velmi nechce..ale snad sa aspon zhruba dozviem, ze ci to vyzera na prenasanie, alebo budeme v termine 🙂
..inak sa mame fajn 🙂

hajatanufus
4. jan 2011

@cutce ahojky sviatky prebehli super lebo mm mal volno a bol u nas navsteve jeden jeho kolega lebo on bydli v sharehouse tak aby nebyl o vanocich sam a lucinka stale berie gule ze stromceka a hra sa s nimi a rachel zase ide nechat ocka na svetielkach

hajatanufus
4. jan 2011

@slniecko77 ahoj drzim palceky na zajtra a dufam ze sa maly narodi v termine to by bolo pekne keby si snami potom oslavovala aj s cutce 🙂

mrk11
4. jan 2011

@martina_uk na to je na SK taky jednostranny formular, ale ten nechcu potvrdzovat, ja som normalne na A4 napisala na hornu polovicu v anglictine, ze ja ten a ten tymto potvrdzujem to a to, hore nad tym jeho adresa, dole peciatka + podpis a pod tym na druhej polovici A4 som to prelozila cele.

vanniekerk
5. jan 2011

@etnicka Ja planujem tiez home birth a hypnobirth. Kamoska mala home birth pred vyse rokom s NHS midwife a s porodom doma bola velmi spokojna - s midwife uz nie. Ja som tiez bola zaradena k tej istej mw a okrem toho, ze mi pekne liezlo na city ako ma vkuse oslovovala 'luv' jej dovodom, ze sa stala midwife bolo, ze chcela byt v pritomnosti babies... nemala som z nej pocit istoty alebo nejakej prilis velkej profesionality - a to aj napriek tomu, ze ona je team leaderka. Pred tyzdnom som ju teda zmenila za inu mw, ktora uz len z telefonneho rozhovoru vyzera, ze ma viac zaujem na tom, co robi + kamoska si ju tiez pochvalovala. Btw - robila som hypnobirth kurz cez Hypnoclinic (www.hypnoclinic.net) a bolo to uplne super! Dokonca aj mojmu muzovi sa to velmi pacilo a dodalo mu to viac sebavedomia na jeho ulohu ako birthing partner. Odporucila by som to kazdej tehotnej!!! Vacsina midwives ma aspon aku taku predstavu o hypnoporode, napis si to urcite do Brith Planu. Ak chces, mozem ti mailnut moj.

martina_uk
5. jan 2011

@mrk11 Dakujem ;)

ajojte, zajtra má prísť HV a ja by som sa vás chcela opýtať kedy a či vôbec v anglicky dávajú vitamin D babatkam

mrk11
5. jan 2011

@martina_uk nedavaju, teda aspon tu u nas

hajatanufus
5. jan 2011

@martina_uk ahoj martinka ako sa mate a co mala?ja som sa hv pytala na vitaminy takze tu deti nepotrebuju vitaminy ze ak kojis a mas pestru stravu na vitaminy tak to staci a ja beriem vitaminy pre kojace matky take podobne ako v tehu som brala pregnacare a toto je pre kojace maminky tak ze to mozem ze to je dobre

martina_uk
5. jan 2011

@hajatanufus ajoj, mame sa fajn sme troska chory ale uz sa to zlepsuje..ja beriem tie iste vitaminy ako Ty. malinka objavuje kazdy den nove veci :D sa z nej nasmejeme jaka je zlatunka... stale si prilahne jedno usko a si ho zohne tak som jej vcera dala ciapocku a betarka si ju sama pohybmi hlavicky dvihla nad uska takze musim vymysliet nieco ine :D pripajam foto ;)

krtecek
5. jan 2011

-65saaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa7777777777777777777777777
5t5

















ewhgs\




\
]]]]


























































6

krtecek
5. jan 2011

-65saaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa7777777777777777777777777
5t5

















ewhgs\




\
]]]]


























































6

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre