Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

mrk11
6. jan 2011

@dadulka2000 jej to je ozaj super tie 3 dni. Aj mna caka onedlho navrat, Eli bude full time baby v jasliach, tak sa snazim na to psychicky pripravit hlavne seba, lebo mam dojem, ze ja to budem zvladat ovela horsie ako ona.

inac k tej flu jab, ja som si ju dala, mozem povedat, ze mi zatvrdlo rameno na 5 dni a prve 2 dni som si na to musela prikladat lad, bolelo to neskutocne. Nechcela som ju najprv, ale tiez sme mali v praci swine flu, plus kazdy den som musela cestovat metrom, nakoniec ma presvedcilo to, ze sa dala zaockovat aj tehotna kolegyna.

mrk11
6. jan 2011

@cutce hej, su naozaj lacne, lebo som bola pozerat asi v 6-tich jasliach, ziadne neboli pod 1100 libier (tie najdrahsie boli 1350/mesiac). jasne, ze rozhodovala aj cena, ale v tychto sa mi venovali, videla som ich v akcii ako riesia medzi detmi problemy, Eli si tam na mna za 1 a pol hodiny ani nespomenula, az ked nastal jej cas spanku a zacala byt nervozna. V ziadnych inych som sa tak dobre necitila.

elixia
6. jan 2011

@mrk11 tak zelam rychle uzdravenie a blahozelam k pokroku 🙂 U nas sa postielka stava najvacsim nepriatelom,neviem ako dopadneme 🙂
870 na mesiac ze najlacnejsie...ked si vezmes,ze na SK sa plati mozno 20 eur,tak ta moze porazit..ale co narobis 😒 Nam by museli aspon polovicu preplatit,aby sa nam to oplatilo,lebo inak radsej manzel zostane doma s malym a ja pojdem do prace..

@cutce 😀 😀 vies ako sa ta choroba vola? tehotenska demencia 😀 😀 Aj ja ju mam,nic si z toho nerob..bude aj horsie... 😀

simicak
6. jan 2011

@mrk11 myslis swine flu jab nebo normalni? Me to pediatricka vubec nedoporucila dat holky ockovat,takze nejsme nikdo

mrk11
6. jan 2011

@cutce ja mam len jednu, aj ked mam niekedy pocit, ze je za dve 🙂)))

mrk11
6. jan 2011

@simicak mala som swine flu ockovanie, vlastne to, co sa ponuka kazdej tehotnej. Ja som niekde citala, ze pri babatku by mal byt do 6-tich mesiacov veku zaockovany kazdy. Normalne ockovanie som nemala nikdy, ja som to este na SK videla, ako ludia po ockovani dostali tak silnu chripku, ze ich to skosilo na 3 tyzdne, tak som povedala, ze v ziadnom pripade. Ale teraz normalne nad tym rozmyslam, kedze Eli je uz chora 2-hy krat v priebehu mesiaca a ja som vkuse chora s nou. A to ti neodporucali tu v UK, alebo doma?

mrk11
6. jan 2011

@elixia mate aj vy tehotensku demenciu? Baby, ja som tak ohlupla cez tehotenstvo, no a vobec sa to po porode nezlepsilo, asi mi to uz ostane, ale to je hrozneeeee

simicak
6. jan 2011

@mrk11 tady v uk,ja se na to ptala na poradne,jelikoz je Viki nedonosena,tak mame pediatra misto GP a rikala,ze mi to nedoporucuje ji ockovat,ze to je zbytecne,ze se nema cpat vse. Ale netpala jsem se na sebe. A to lonskoku zimu mela 4 bronchitidy a 2 plicni infekce,byla porad nemocna.
Jinak s tim,ze je mala podruhe nemocna,je normalni,oni vsude rikaji,ze 10x do roka u ditete je norme,ze si tvori protilatky. Pockej jak zacne jesle. Jak moje prvni zacla skolku,tak tam byla 2 tydny a tyden doma,2 tydny a tyden doma a tak jela cely rok!!!!!!! Ted je v prumeru kazdy mesic jednou 😖 Vzdycky tam chytne bacila od ostatnich deti a z toho ma usni infekce v kuse. Takze mi uz brala 2x antibiotika kvuli toho. Dok.mi rikal,ze to je taky v norme. Horsi bude,jak zacnu praci a budou se mi tady vzajemne vsichni nakazovat 😅

vanniekerk
6. jan 2011

@simicak Aj ja masirujem hradzu uz skoro 2 tyzdne, nie je to sice tri krat prijemne, ale urcite mozem potvrdit, ze sa to tam dolu pomaly ale isto roztahuje... a tiez si aspon zvyknes na ten pocit ake to bude, ked zacne hlavicka vykukat von..

mrk11
6. jan 2011

@elixia ozaj, a dakujeme, dufam, ze to polavi, lebo inac mame ist na pohotovost v sobotu. Boli u nas na navsteve kamarati a ti, ze maleho davaju spat sameho, len ho daju do postielky, zatvoria dvere. No ked to pocul mm, tak sa ich pytal, ze ako sa im to podarilo, tak sme ju nechali vyrevat, vlastne to este stale trenujeme, ale zaklad je v ziadnom pripade nevybrat z postielky. Este aj prebalujeme v postielke. Ale zvykla si, a neviem, ci to bolo, ze jej klesla teplota a bola uz taka unavena, dnes dokonca spala v postielke nepretrzite 5 hodin v noci, to sa nam este nestalo. A v ziadnom pripade ho nenechaj zaspinkat na prsniku. Jednoducho vediet, ze si mu dala najest, je prebaleny, vrazit do postielky, prve 4 noci budu zle, ale uz po prvych 2 uvidis trochu pokrok. Ja som bola vykazana z izby jeden vecer, lebo som to skoro nezvladla. Ale stale ho musis v pravidelnych intervaloch utisit, dat lahnut. My sme od prekvapenia sadli, lebo nasa Eli ta stoji v postielke, stazuje sa a do toho place, a po 2 dnoch, ked sme ju dali lahnut pri utisovani, tak uz nechytila nervy a nezacala so sebou hadzat, ale zostala lezat.

mrk11
6. jan 2011

@simicak preto sme zacali chodit do play group, nech si buduje imunitu, ked pojde onedlho do jasli, lebo viem, ze ta ma zdravie po mne, mna len ovanie a uz som chora, taka by som bola rada, keby bola po mm, ten je chory raz za 2 roky. Na ockovanie pre Eli som sa tiez este nepytala, ale zacala som nad tym rozmyslat tento tyzden a zistujem info, tak diky aj za tie tvoje.

mirkabride
6. jan 2011

@cutce Jeeej, tak to nevies, ako si ma potesila! Zatial som tu ziadnu SK/CZ nenasla! No jasne, ze sa mozme stretnut, aj ked ja este potrebujem par jazd aby som si trufla sama ist autom. Ty jazdis?

@mrk11 £870 na mesiac je riadna palka ale tu je to tak. Neuvazovala si o childminder? Ti su trosku lacnejsi a su registrovani s Ofsted. Dufam, ze z tej chripky skoro dostanete, je to teraz uplne vsade.

elixia
6. jan 2011

@mrk11 jasneeee..demencia jak vysita..a po porode sa to tusim este zhorsilo 😀

5 hodin? tak o tom ja len snivat mozem...Ja uz som taka vycvicena,ze ked naaahodou spi dlhsie ako 3 hodiny (parkrat sa podarilo 😀),tak sa zobudim ja a nemozem spat az kym sa nezobudi aj on..

No ja neviem,ci by som zvladla ho nechat revat...zatial sa mi na to zda malicky,no ale ked to takto pojde dalej,zrejme nam nic ine nezostane...Ta kniha Kazde dieta sa vie naucit spat odporuca nieco take,no az od pol roka..tak pockame,teraz este nemam na to srdce a zaludok..este ho necham potrenovat mi nervy 😀

mrk11
6. jan 2011

@mirkabride uvazovala, ale ziadneho som nenasla, hladala som skoro pol roka. A tu sa cenovo vyrovnali tymto jasliam. Potom som zmenila nazor, lebo som aj rozmyslala nad tym, ze ten childminder je predsa len jeden clovek, vacsinou su to mamicky, ktorym sa neoplati vratit do prace a spravia si NVQ1, a kurz, vela z nich nevie poriadne anglicky (teda ak by sa mi nepodarilo najst Anglicanku), a maju na starost az 5 deti rozneho veku. No a ako clovek aj childminder sa potrebuje aj najest, aj ist na toaletu, a ja ked si predstavim, ze sa venujem 5-tim detom, aby som ich aj nieco naucila, aj sa im venovala, neviem, tie jasle mi pripadaju lepsie. Hlavne v tom, ze tam maju anglicke prostredie, ja Eli anglicky neucim, ani by som nemala podla toho, co mi v jasliach povedali, maju tam predsa len nejake aktivity, aj ked v tychto tych aktivit tak vela nie je.

martina_uk
6. jan 2011

@mrk11 @cutce no baby tak tu tehotensku demenciu mam aj ja a poriadnu :D ja so vcera upratala cely byt, vsetko pripravila nato ze ma dojst v piatok HV... dnes ju cakam ako pako a nakoniec dojde priatel a povie mi ze je stvrtok :D som si povedala ze si musim dat kalendar na stenu a kazdy den preskrtnut.. len aby som potom neskrtla v jeden den dva krat :D :D

hajatanufus
6. jan 2011

ahojte babenky vidim ze sa tu objavili nejake nove tvare a trosku ste sa zase rozpisali co tesi lebo aspon mam zase co citat
@mrk11 ahoj neboj sa mala aj vy sa z toho dostanete a budete zase v poriadku a nema horucky z toho ze jej idu dalasie zubky napr stolicky?

mrk11
6. jan 2011

@elixia presne, ja ked nahodou Eli spala 2 hodiny vkuse, tak som nemohla spat, skoro ma porazilo, len som kopala do mm, nech nechrape, ten sa chudak so mnou tiez nevyspal. Ved ja som nespala 9 mesiacov, co je Eli na svete a plus 7 mesiacov, ked som bola tehotna, lebo ako to mizive percento som trpela cele tehotenstvo nespavostou. Sla som podla knihy, ked mala Eli 6 mesiacov, ale podarilo sa nam to dodrzat prvy tyzden, potom sa mi zobudila v noci so strasnym placom, ale takto som ju nepocula plakat este nikdy, musela som s nou stat v izbe, nesmela som si sadnut, ani sa priblizit k postilke, trvalo to 2 hodiny, a uz som ju odvtedy do postielky nedostala najblizsie 2 tyzdne. No a potom do nej samozrejme nechcela, len sme ju prekladali, ked zaspala, ta sa zvykla zobudit v rozmedzi 5 minut - 1 hodina od prelozenia, znova prsnik, znova k nam, nakoniec sme pred sviatkami kvoli chorobe skoncili s tym, ze s nami spavala uz celu noc, ja na jednej doske na kraji postele, mm na druhej a Eli krizom cez celu postel. Tak myslim, ze to prispelo k odhodlaniu mm, ze to musime spravit a aj sa vraciam do prace a nedokazala by som fungovat po takto neprespanych nociach, takze aj kvoli mne sa uz musi naucit spinkat.

mrk11
6. jan 2011

@martina_uk jaj, tak to mas este dobre, ja som si pozerala jeden recept, potom ma mm na nieco zavolal a uz som ten recept nenasla. Ja som prekutrala cely byt, vies kde som ho objavila? Vcera som ho nasla po mesiaci (volala som kvoli novemu receptu na SK, lebo to bol na vanilkove rozky) v Elinej cervenej knizke. A kazdy den nieco, mm uz len kyve rukou, ze zbytocne mi nieco hovorit.

mrk11
6. jan 2011

@hajatanufus ahoj, nie su to zubky, pozerala to aj lekarka, snad to nebude nic vazne

hajatanufus
6. jan 2011

@simicak ahoj chcela som sa ta opytat ze ak ti zobrali rodicak z cr ze ci mas v cr este pracovny pomer lebo ja som tiez v uk ale zdrav poistenie aj pracovny pomer mam v cr a z ministerstva mi pani napisala ze ak mam bydlisko v uk a obaja rodicia mame zamestnanie v inej krajine eu tak sa berie do uvahy ta krajina kde berie plat zivitel rodiny cize mm a kde maju deti bydlisko cize rodicak by som mala dostavat v uk a ak je nizsi ako v cr tak cr mi ho ma doplatit cize ja som to pochopila tak ze ak v uk nie je ziadny rp tak mi ho maju vyplacat z cr ale ked som volala na up s panom kt ma na starosti eu tak mi povedal ze od 1.1. 2011 sa bude menit zakon a teda zavolat si po novom roku zatial som este nevolala ale 9. mi naskocia volne minuty tak tam hned zavolam a uvidim co mi povedia ci sa to nejako zmenilo alebo nie

elixia
6. jan 2011

@martina_uk 😀 😀 aj horsie bude neboj 😀

@mrk11 Risko hysak z postielky chytil hned ako sme prisli z porodnice...mna by nieco take ani vo sne nenapadlo...ja som cakala,ze ho tam dame a on bude spat...boooze aka som bola naivna 😀 😀 Polozili sme ho tam a on reeeeev neskutocny...a ja z toho v soku,ze co to ma byt 😀

hajatanufus
6. jan 2011

@mrk11 neboj dostane sa z toho snad to teda zistia z toho mocu a tu neexistuju take sacky na moc pre male deti? to znie dobre komplikovane co si popisovala

simicak
6. jan 2011

@hajatanufus ja jsem brala rodicak ne materskou. Materska je po nastupu prace. Brala jsem to,prootze jsem v Uk nikdy nepracovala a byla jsem tu od zacatku tehotna,takze na zadne davky v Uk narok nemam a spadla jsem pod Cr. Ale jak jsem psala,oni ted upravili zakon,takze ted by mi nic taky neschvalili. Ale znama tady brala materskou v Uk od zamestnavatele a jak ji skoncila,tak nastoupila na rodicak z Cr a mela to pres nekoho z Eu,kdo to vyrizuje v Cr,ale taky ji to uz sebrali. Buh vi,jak to ted bude od noveho roku,si tam zavolej. Ale nejlpsi je mit znameho. Me na urade rekli,ze narok nemam tenkrat a pak po z namosti jsem zjistila,ze narok mam!! Bohuzel ten pan uz tam nepracuje,takze neporadim

dadulka2000
6. jan 2011

@mirkabride my sme v hildenborough, co je tiez kusok od teba 🙂

@mrk11
@elixia obe babule mam so svokrou,.... usetri to kopec penazi a ona je rada s nimi,...plus Elka je v skolke na 3 hodky denne

simicak
6. jan 2011

@mrk11 my taky delame play group a letos uz je mala 100x lepsi s nemocema 😉 Ona si to asi cele vyzrala loni.
Childminder je dobra,ma pet deti,ale tak je to i ve skolce 😉 A malou bych anglicky urcite ucila od zacatku,my na holky mluvime obema jazykama od zacatku,jsme oba cesi s manzelem. A Viki mluvi obema a rozumi obema uplne v pohode,dokonce ma vetsi slovni zasobu nez jednojazycne deti 😉

hajatanufus
6. jan 2011

@simicak no ja teraz beriem matersku ale predtym som brala rodicak na prvu a vlastne ten mi zrusili koli nastupu na matersku ale este predtym si overovali kde byvam a kde mam prac. zmluvu a doplatili mi este rodicak za posledny mesiac co mi vzali takze narok mi urcite nezanikol len teraz v unoru mi konci materska takze by som mala zase brat rodicak tak uvidim ci mi ho schvalia ale kedze som slovenka tak to bude dlhsie trvat lebo si budu overovat ci som ja alebo mm neziadala na sk a podobne aj pri prvej som cakala 4 mesiace nez mi to schvalili ale to nevadi len nech mi to daju lebo budeme len na jednom prijme a to zase nebudeme zvladat

monkka21
6. jan 2011

@mrk11 dakujem pozriem si to.lebo na jobcentre mi nechceli dat formular na odvolanie

monkka21
6. jan 2011

@simicak ja som robila v uk.manzel berie working tax na mna aj na neho.midwife nam povedala ze ked poberame working tak by nemal byt problem ze mi to neschvalia.noo tak si o to poziadam na slovensku.dufam,ze tam nebudem mat tak problem.trvaly pobyt mam tam.

elixia
6. jan 2011

@dadulka2000 idealne riesenie 🙂

mrk11
6. jan 2011

@dadulka2000 uplne skvele, to si nemohla vynachvalit ani moja svagrina, jej sa svokrovci starali o obe deti. Nam ale nezostava nic ine, sice moja svokra je na dochodku a mohla by vypomoct, ale co budem rozpisovat, odtial pomoc nemozeme cakat ziadnu a moja mama este pracuje a do dochodku jej chybaju 3 roky.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre