Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

cutce
7. jan 2011

no to jo, leti to vsechno jako blazen 🙂

mirkabride
7. jan 2011

@kaciatko100 Ked bol moj maly otoceny hore hlavickou v 32 tyzdni, bolo mi povedane, ze pokial sa neotoci tak budem mat na vyber - sekcia alebo prirodzeny porod. Ja by som vtedy bola urcite vybrala sekciu ale drobec si to nakoniec rozmyslel. Pravda je, ze ta sekcia ma nakoniec aj tak neobisla ale to uz z inych dovodov 🙂 Ale nemyslim si ze ta tu nechaju neviem ako trpiet. V kazdom pripade drzim palce.

@saza007 Objavila som sa lebo mam babo 😀 Pozname sa?

@cutce Tak to sme skoro susedy 😀 Ako sa ti tu byva? My sme tu este len dva mesiace a zatial tu nikoho nepoznam. V Londyne som poznala mamiciek jednu kopu a kazdy den sme nieco s Jamesom robili. Teraz nuda, ale uz od buduceho tyzdna zacinaju baby classes tak sa neviem dockat.

Ohladom spanku, ma tu niekto takyto problem? Moj maly ma 8 mesiacov a od 6 zaspava sam vo vlastnej postielke a vstava najviac 1-2 krat v noci/ skoro rano na krmenie a potom spi do 7.30 -8.00. Cez den mi niekedy este spaval 2-3 hodky no ale teraz ledva 1/2 hodky. Nic si pri nom neurobim lebo je unaveny a mrzuty. Ale spat proste nebude!!! Opica moja mala

martina_uk
7. jan 2011

@cutce ajoj ;) tych 89 to mi ostava cely cas oni mi to nedvihnu po 6 tyzdnoch.. to je preto vraj ze som na part time... ale ja som pracovala este v jednej praci.. tam som pracovala 55 hodin tyzdenne a v tescu 12 hodin.. tak z tesca mam 89 a z tej druhej prace 123... a nevies ci tych 123 je pred alebo po zdaneni?? lebo moj priatel mal 2 tyzdne dovolenku a dostal list ze ma na tyzden tolko ako ja mam matersku na tyzden a doslo mu 100 a 100 libier.. tak sa bud pomylili v office alebo to je pred zdanenim a poistkou a tak dostanem aj ja iba 100..

cutce
7. jan 2011

@martina_uk je tak to vubec nevim, ale ja myslela, ze to bylo cistyho 😲 . No ten muj to ma taky tak, prvni tyden po porodu dostane normalne zaplaceny a druhy tyden by dostal jen tech £120

cutce
7. jan 2011

@mirkabride tak ja se pristi tyden nekdy stavim, rekni kdy bys mela cas 😉

mirkabride
7. jan 2011

@cutce No to by bolo super. Na buduci tyzden mozem v piatok okolo obeda. Vyhovuje? Napisem ti do IP tel cislo, ok?

mirkabride
7. jan 2011

@dadulka2000 Nechces sa pridat?

cutce
7. jan 2011

@mirkabride Ok, v patek, a napis mi i adresu 😉

hrozienko11
7. jan 2011

@cutce kolko trvalo,kym ti prisiel ten test? by som ho objednala za dva tyzdne,lebo cakam,ze co maju v umysle so mnou.

hrozienko11
7. jan 2011

@mrk11 tak ak budes doma v marci,tak to by si mohla prist na navstevu,ak uz bude babo tu 🙂

mna cakaju este 4tyzdne v praci. ani neviem,akeho smajlika mam pouzit,lebo na jednej strane je to malo a na tej druhej je to vycerpavajuce,to skore vstavanie.

dadulka2000
7. jan 2011

@mirkabride ja o 12 musim dat elku do skolky,.... ale daj mi do IP adresu, pozriem ako je to daleko a dohodneme sa este. 🙂

saza007
7. jan 2011

@mirkabride mirus no jasne, ze sa pozname, aj nasi Jamesovia sa poznaju, haha, uz si na nas zabudla 😕 😀 😀

mirkabride
7. jan 2011

@saza007 Ahooooj, ty sa tu skryvas pod tajnym menom 😎 Kedy vas zase uvidime?

@dadulka2000 mozme aj skor/ neskor ked ti to viac vyhovuje.

mrk11
7. jan 2011

@hrozienko11 jasne ze prideme, aj sa dovtedy uvidime urcite. My sme dnes leteli k gp, lebo rano sa mi eli zobudila totalne vyhadzana + zacala mi hnackovat. Tak ten vysyp vraj nie je reakcia na lieky, ale je viralneho povodu a ze je normalny, ked ma dieta bolave hrdielko a hnacky su vraj uplne normalne s ATB, co dostala. Ale ATB zabrali, uz vyzera o 100 bodov lepsie, aj ked este stale nechce jest.

elixia
7. jan 2011

@mrk11 davaj jej probiotika,pomozu,ked aj hnacku ma chudatko ☹

martina_uk
8. jan 2011

@elixia Ahojky, mohla by som sa Ta opýtať či sú probiotika aj pre trojtyzdnove babatka? Ja som sa včera pytala HV a tá že nevie o probiotikach nič.

elixia
8. jan 2011

@martina_uk ja ich mam zo SK,lebo tu som nic nezohnala..tiez som sa pytala HV, aj vo vsetkych lekarnach v meste som hladala a vsade na mna pozerali jak na blazna 😀 Takze odporucam,nech ti poslu z domu ak sa da..

Tieto su vhodne uz od narodenia:
http://www.dophilus.sk/?id=17

A my teraz uzivame kvapky Biogaia http://www.biogaia.sk/index.cfm?0F641E2ABCDD485...
Su sice az od troch mesiacov,ale ja som mu ich davala uz od druheho mesiaca..Risko tiez bral ATB cez sviatky,ale chvalabohu,nemali sme problem s bruskom,hnackou ani nicim inym 🙂

1lin1
8. jan 2011

ahojte pridavam sa k vam..som sice len na zaciatku ale dufam to tu zvladneme :D

kvietocek7
8. jan 2011

@martina_uk este dojcite?lebo pri takom babenku ako ste vy meme vyskusane,ze sme pouzivali infant probiotic a to tak,ze som si potierala prsnik pred dojcenim a on mi to scuckal spolu s MM.Urcite v healthy shop kupis Infant probiotic ale najlepsie su tie co sa skladuju v chladnicke.

kvietocek7
8. jan 2011

@1lin1 vitaj medzi nami aj tymi postarsimi co sem sem-tam nakukneme 🙂

1lin1
8. jan 2011

@kvietocek7 dakujem ..urcite budem potrebovat vase rady

cutce
8. jan 2011

@hrozienko11 netrvalo to dlouho, klidne si je objednej hned a test si muzes udelat az to bude aktualni 😉

cutce
8. jan 2011

@1lin1 vitame te tu, tak nam neco o sobe prozrad 😉

hrozienko11
8. jan 2011

@mrk11 hnacky su normalne,kedze atb zabija vsetky bakterie. aj tie dobre,ktore sa nachadzaju v crevach.

@elixia to mas pravdu. ja ked som to ukazala gp,tak povedala,ze ona tomu nerozumie,pritom to bolo pisane v latine 😅 a moj stary gp mi zakazal vsetko a nedovolil mi ani vetu dokoncit. takze nevedia nic o tom.
holland and baret ma nejake,ale ci aj pre deti neviem. pre mamicky maju,lebo som dnes obzerala 🙂

@cutce tak pockam,ze co mi doktorka povie a tak sa rozhodnem. lebo ak sa dohodnu,ze budem rodit skor,tak to bude zrejme zbytocne.

cutce
8. jan 2011

@hrozienko11 zbytecne to neni, protoze ty muzes byt pozitivni ted a za par tydnu byt nemusis, nebo obracene. ja byt tebou tak si ho udelam, kazda 3 rodicka je pozitivni 😉

hrozienko11
8. jan 2011

@cutce ja ratam,ze budem pozitivna,lebo ked som bola na alergologii boli tam rozne nalezy. len u mna je moznost,ze pojdem cisarskym kvoli tej oblicke. ale akonahle mi doktorka povie,ze je moznost rodit aj prirodzene,tak to objednam.

martina_uk
8. jan 2011

@hrozienko11 ajojky ak budes rodit skor tak by si mala urcite mat spraveny ten test pretoze keby si bola pozitivna a babo bude narodene pred 37 tyzdnom je velmi pravdepodobne ze to chyti.. ja som to mala pozitivne a nechceli mi dat antibiotika ze to bude rychli porod.. ale nebol.. kontrakcie 20 hodin a 2,5 hodiny porod.. odmietli dat malej antibiotika po porode aj ked vedeli ze som pozitivna na GBS.. malinka po tyzdni zachripla a teraz ma uz od pondelka teploty, vcera dobrala antibiotika ktore jej dali v pondelok ked dostala teploty.. dva tyzdne po porode.. dnes ma este stale horucky nie vysoke ale ma.. a to vsetko len koli tomu ze v nemocnici kaslali nato ze mala sa moze nakazit.. bolo im luto mi dat antibiotika aby sa tomu predyslo.. GP o tom vedia velke nic a ked ma nastvu tak si vybavim jednorazovy cestovny doklad a poletim s malou domov.. myslela som ze po antibiotikach bude ok.. ale asi nie.. na slovensku je test na GBS povinny a ak niektora baba rodi skor ako jej ho spravili tak ho robia rychlo na porodnej sale... tuna kaslu nato aj ked je to pozitivne.. keby som bola v nemocnici teraz tak ich prinutim mi dat antibiotika.. malej nechcu spravit ani vyter ci to ma urcite z toho alebo ci chytila niekde chripku alebo co sa deje..HV mi vravela ze oni maju tabulky a ze nemozu len tak robit vyter.. ako keby to bol nejaky problem...

martina_uk
8. jan 2011

@elixia ajoj, dakujem ;) hladala som dnes cely den na nete ale nasla som iba jedny pre babatka ale sa mi nepozdavaju.. nenasla som ziadne forum ani nic kde by o nich nieco bolo.. objednam si tie zo slovenska ;)

hrozienko11
8. jan 2011

@martina_uk ale to je len pri prirodzenom porode,ze. ja musim zistit,ci budu pichat vyvolavcku alebo sa pojde rovno na cisara. mna by nemali ani len prenasat,lebo male tlaci na oblicku a tak mi ju moze poskodit. caka ma cez tyzden vysetrenie a potom budem mudrejsia. letak o teste mam,takze nie je problem objednat. ono to vsade tak zvlastne rataju tyzdne. mam pocit,ze to ide dozadu a nie dopredu.

martina_uk
8. jan 2011

@hrozienko11 ani ja som podľa slovenského gynekologa nemala prenášať... Mala som malo plodovej vody a placenta už netvorila ziviny pre babo a nechali ma prenášať týždeň a potom mi dali vyvolavacku lebo mala sa už nehýbala...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre