Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

zmrzka1
30. mar 2009

no to si aj ja myslim,ale on si zase mysli ,ze to ma psichycke lebo jeho mama odisla a nehala ho jemu a teraz kolko krat ho ma mat a vyhovara sa alebo nepride a vtedy nam zvykne dokonca dostat aj horucky 🙄
alebo mu naslubuje a skutek-utek, to je mater co??? a my mame potom jeho nalady respektovat lebo jasne ,ze ostane protivny...

luciauk
30. mar 2009

tak to asi nie na gastro,a le ku psychologovi by ste mali ... chuďa malé ☹

majka88
30. mar 2009

munu ja nemam pocit ze si ma niekto zastava...ja len ze mne sa tazko koji a pokracuje v kojeni v tom ked som ani nezacala...mne mala ani cicku nezobrala a pozerat sa po niekolkych dnoch na uplakane dieta a hladne je trosku rozdiel...myslim ze ja mam urcite iny pripad ako ty.... 😉

munu
30. mar 2009

este sa chcem vyjadrit ku Zuzane29... ty ma nepoznas a ja nepoznam annag... neurazila som ju.. nepovedala som na nu jedno krive slovo ak si si nevsimla... len som sa pytala, ze ci ja bohyna, ked ju kazda tak ospevuje....
tak si vyprosim od teba, aby sa ma ty urazala sposobom ako si napisala, ze ja jej nesiaham ani po paty....
nemas na to vobec pravo...

zmrzka1
30. mar 2009

ahoj ja som bola u midwife a povedala mi ,ze mala sa pravdepodobne narodi do 2 tyzdnov 😀
tesim sa ,ale zaroven ma vystrasila sak ja ani neviem ako tych skoro 9 mesiacov uslo a este ani tasku do porodnice nemam zbalenu 😅

munu
30. mar 2009

majka, no ved ja sa pozeram na UPLAKANE DIETA OD HLADU, ak malemu neprihodim aj umele mliecko 😉

domi123
30. mar 2009

perelandra - ahoj tak to som velmi rada ze si zhruba tak ako ja.pocuj a ty tak vela jes?rano ani nie ale ked pridem domov len jem a jem.
tlacim vela aj ovocia tak dufam ze sa nam nenarodi maly ovocny pohar.ha ha ha

perelandra
30. mar 2009

domi, tak to s tym jedenim poznam. ja tiez rano len ranajky a to mi staci az do neskoreho obeda, no ale vecer... hroza.... kazdu chvilu do seba nieco tlacim. veceriam s malou, potom sama a nakoniec este ked pride manzel z prace, tak niekedy este s nim (aby mu nebolo luto, ze musi jest sam 😀 )
a radsej maly ovocny pohar ako velku bonbonieru 😀
inak dnes som bola na scane a termin mi upresnili na 10.10. - takze celkom pekny datum 😉

magisa
30. mar 2009

zmrzka - ja taky nemam jeste sbaleno 😅 😅 😅 odkladam to ze dne na den 😀 😀. Mam sice vsechno pokoupene, asi 5 seznamu co vsechno bych mela mit sebou, uz jen to tam nahazet..a to je to nejtezsi pro mne 😀 😀 😀

peppapig
30. mar 2009

Tak konecne pekne opoustime kojici nekojici valku, super 🙂
Jeje holky, tak balte balte, uz to mate za par...uplne si vzpominam jake to bylo excitting 🙂 Budete rodit s midwife ke ktere chodite na prohlidky?

zmrzka1
30. mar 2009

no ja neviem s kym budem rodit lebo tu su neako moc busy tak rodi kadekto -kadekoho mam pocit
ja mam zoznam z pregnancy book pozerala som uz na to sto krat ,ale vzdy som si povedala ,ze mam cas,ale este potrebujem rozopinacie pyzamo koli kojeniu,vlozky nam kazali bez krydel tak take nemam a nemam ani velke nohavicky tak este budem musiet ist do mesta 😒

zmrzka1
30. mar 2009

magisa a ty si kedy bola u midwife? este ti nepovedala ako to vyzera u vas kedy asi tak pojde male von?

magisa
30. mar 2009

peppapig - ja bych na svou midwife nenechala dopustit 😵 od zacatku se stara o mne hezky a je mi vazne lito, ze v nemocnici semnou nebude...Ale zatim jsem u mne v nemocnici narazila jen na fajn sestricky, tak doufam, ze to bude v poho 😵

zmrzka - ja chodim do poradny jednou za 2 tydny. Minulou kontrolu nerikala nic, jen ze mimi je hlavickou dolu ale neni usazene v panvy, tak ze na porod to asi nevypada...a dalsi appoitment mam ted ve ctvrtek, tak jsem hooodne zvedava...

Ale jak uz jsem kdesi psala, ja rodit jeste nechci, moje svagrovka a kamaradka odjely do CR na dovcu a vraci se zpet 3.4. tak jsem jim slibila ze urco na ne s porodem pockam 😀 😀

zmrzka1
30. mar 2009

magisa--ved 3.4 je uz buduci tyzden to nie je tak daleko ....
ja som bola pred 2 tyzdnami a tiez mi povedala ,ze nie je mala usadena v pannve ,ale tato midwife hovorila ,ze rata do 2 tyzdnov a koli tomu mi nedala ani dalsi termin,no uvidim ,jaaaj ale sa bojiiim velmi co ma caka a na tu bolest no nechcem ani pomyslet 😒

magisa
30. mar 2009

zmrzka - holky odjely na 2 tydny, takze se porad drzim a snad tech par dnu do jejich navratu uz zmaknu 😅 😅
Ja si nejak tu bolest nechci pripoustet, chtela bych zkusit porod do vody a kdyby mi to nevyslo, tak jsem urcite pro epidural...ja se nejvice bojim toho at mne nenechaji nejak moc roztrhat, ja jsem radeji pro maly nastrih, asi si to napisu do porodniho planu...anebo reknu memu at o tom vi a v pripade potreby jim to sdeli za mne

majka88
30. mar 2009

magiska drzim palceky aby ti vysiel moj vysnivany porod do vody...joj tak som sa na neho tesila a nic z toho...ale hlavne ze potom vsetkom sa nam s tatinkom narodila krasna dcera 😉 🙂 a nezabudni si pobalit tie veci aby ta to neprekvapilo...

no zmrzka nam tiez povedali uz v 35tt ze to bude coskoro lebo nam odisla zatka a rodili sme v 40tt a 2 dni a to sme boli vyvolavani....
😵 😨 😵 😵

zmrzka1
30. mar 2009

magisa--a co mas v tom porodnom plane napisane? ja nemam ziadny porodny plan ani som nevedela ,ze sa to robi
majka88--to vazne no ,ale 35tt je velmi skoro aby ti nieco take povedali ja som zajtra v 38 takze to je asi viac pravdepodobne ako v 35tt... ,ale vsetko je mozne i ked ja by som rada neprenasala ja by som mala rada baranceka v znameni 🙂

majka88
30. mar 2009

no zmrzka v 35tt nam odtiekla prvy krat potom este asi 4 krat a kazda midwife tvrdila ze to uz tu bude...a vidis....nakoniec sme nosili a vyvolavali...ale sme stastny bo mame anjelika....

adoracion ako sa mame?

lucka kuk davno sme tu spolu nepopisali 😉 🙂 tak aj odtialto pozdravujeme mladeho zenicha 😵 a posielame mu pusinky....

zuzka teba som tu teda davno nevidela...ako sa mate...a co noveho???som ta tu zahliadla...davno si nebola...

zmrzka1
30. mar 2009

ozaj dlho tu nebola etnicka,zeby uz porodila 🙂

magisa
30. mar 2009

zmrzka - nemam napsany porodny plan, ale v pregnancy book je stranka, kde si muzes par veci napsat..no pokud to stihnu 😅 😅 tak si tam prave chci napsat, ze bych chtela porod do vody, jsem pro epidural, chci aby mi mimi bylo prilozeno hned po porodu na brisko, a nechci v zadnem pripade, kdybych nemohla mimi vytlacit a nastali nejake komplikace ventouse /nebo tak nejak se to jmenuje/ani kleste, radeji podstoupim CR...

majka88
31. mar 2009

magisa a treba porodny plan? my sme ziadny nepotrebovali....ked som ziadala o tabletky dali mi, ked som ziadala o plyn dali mi, ked som ziadala o epiduralku dostala som ju...a nakoniec som s placom ziadala v bolestiach o cisarsky...podpisala som papiere ze som si toho vedoma a bolo....nevyplnali sme ziadny porodny plan co by sme chceli...spominali sme midwife ze by sme chceli porod do vody...a len povedala ze ak bude volna izba nie je problem...len toho sme sa nedockali... a co stale 2 v 1?????? 🙂 babatku sa paci v brusku ze??? 😵

zmrzka1
31. mar 2009

magisa--takze si mozem povedat ,ze chcem cisarsky namiesto tych naradi a oni mi ho musia sprasvit?
to som vazne nevedela.. ja nechcem aby mi to babo za hlavu tahali von a tiez by som radsej podstupila CR...
teda ak sa to da-lebo o tejto moznosti mi zatial nikto nepovedal a ako mi tie instrumenty ukazali skoro som odpadla a to do slova-ja by som nerada takto trapila malu

majka88
31. mar 2009

zmrzka ak citas tieto temy od zaciatku vies ze cisarsky je tu posledna moznost ako rodit...ak sa babatko neotocilo ale v pripade mojho to bolo 65 hodin od odtecenia plodovej vody...mali sme uz velke riziko infekcie...preto cisarsky....neviem preco by si sa mala bat ze budu tahat babatko za hlavu von....ved tak rodi kazda....a mat jazvu na cely zivot na brusku...po tom tuzis? nechapem...

zmrzka1
31. mar 2009

majka88--no po jazve netuzim ,ale isto ani po vakuu ako som citala u inych boli z toho take dotrhane ,ze nemohli mat sex ani po roku-nie ,ze by som bola neaka nimfomanka,ale po tomto tiez netuzim pravdu povediac a keby som mohla bez problemov a bez instrumentov porodit jasne ,ze by som bola stastna-iba pre informaciu som chcela vediet ake su moznosti

majka88
31. mar 2009

no ja len som ti chcela napisat ze cisarsky nie je tak lahko dosiahnut tu ako na slovensku...si tehotna...a mala by si ratat so vsetkymi moznostami ci uz budes dotrhana alebo nie...nad tym si nepremyslala nez si otehotnela??
Ja tiez nevyzeram najlepsie a mam jazvu a zatial hrozne brusko ktore neviem ci dakedy zmizne ak hej bude to este dlho trvat ale netrapim sa tym....dala som novy zivot a to je najdolezitejsie 🙂 😉

lienocka235
31. mar 2009

co sa tyka cisarskeho v Uk. tak tam je to chapana ako posledna moznost samozrejme existuju sukromne kliniky kde urobia CS aj na "prianie"
napr. na SVK cakaju po odteceni plodovej vody max 24 hodin a hned robia CS.. rovnako aj v pripade nepostupujuceho porodu... tu je omnoho vyssie percento CS..ako tam.. lebo tu sa komplikacie hned riesia operacne.. povacsinou...
vacsinou su tu ochotni dlhsie cakat kym bude porod prirodzene postupovat..

zmrzka1
31. mar 2009

majka--ja som nepremyslala pred tym ako som otehotnela lebo aj napriek mojmu veku som si nic do predu o porode nezistovala -pretoze som raz potratila a nic by ma neodradilo od toho mat dieta... a dobre ratam so vsetkym viem ,ze to bude bolet a tak ,ale ked mi povedala midwife ,ze po vakuu dietatko boli hlava niekolko dni a ma ju velmi ubolenu to tiez nie je bohvieco
lienocka--ja by som nechcela CR na prianieiba ak by ozaj zo mna uz chceli tahat male nasilu za ,,usi,, radsej by som podstupila CR

majka88
31. mar 2009

no nepoznam nikoho v uk kto by mal typ porodu ako ty opisujes....mysli pozitivne a na nic zle hlavne...mas pred porodom a to je dolezite...nech to dopadne ako dopadne zaujimat by ta malo aby bolo babatko hlavne zdraveeee a stastne.....

lienocka235
31. mar 2009

zmrzka.. hlavne treba mysliet pozitivne.. a vela skac na fitlopte ked ti zacnu kontrakcie.. nech babo pekne postupi..
hlavne klud relax... skus malinikovy caj.. vsetko bude ok... 😉

zmrzka1
31. mar 2009

co je malinikovy caj?kde ho kupim? a tu sa da kupit?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre