Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

cutce
2. feb 2011

@smajka no ja bych rada, kdyby vydrzel do pristiho patku, mam toho moc na zarizovani 😀 😀 😀

jancikes
2. feb 2011

@smajka
tak nech mas aspon tento porod dobry ti prajem!!! a budes v tej istej nemocnici???predpokladam ze nie..

smajka
2. feb 2011

@cutce - 😀 😀 . no ja som pri prvom prenasala skoro dva tyzdne 😀
dufala som ze maly pride aspon o dva tyzdne skor, potom to bolo dva tyzdne neskor a tak som cakala mesiac navyse 😀

cutce
2. feb 2011

@jancikes no ja jsem pracovala v kanclu a mezitim jsem si zacala delat webovku na prodavani svatebnich a vecernich bot 😉

www.brideshoes.co.uk

ale mam tam zmatek, spoustu ruznych fotek a me se to nelibi. Jenze mam zase prez 200 paru bot 😅

smajka
2. feb 2011

@jancikes - to si trafila, urcite nie v tej istej 😀 . nastastie sme sa prestahovali hned ako sa maly narodil. budem vo watford general. pocula som same dobre komenty, tak uvidim. ale kazdy porod je iny, mozes mat tu najlepsiu nemocnicu a zly porod a naopak. 🙂

jancikes
2. feb 2011

@cutce
jeeeej no supeeer, tak ked sa budem vydavat tak viem kde hladat ;)

jancikes
2. feb 2011

@smajka
a predtym si kde rodila?

elixia
2. feb 2011

@cutce no len tak dalej,nech vieme co s tebou je 🙂 My tu neplanujeme zostat,takze to skor kvoli navratu..nejaky dalsi riadok v CV 🙂 Aby som mala aj nejaky doklad,ze tu anglictinu ovladam...vies nieco o IELTS skuske? Ja sa v tom vobec nevyznam,tych skusok je celkom dost a netusim ktoru si vybrat...

smajka
2. feb 2011

@cutce - waw, to vyzera dobre. a si busy?
@jancikes - northwick park hospital. kde budes ty? a pozeram ze az koncom septembra, to si este pekne na zaciatku. uz si bola u gp sa zaregistrovat?

elixia
2. feb 2011

@cutce no sikulka,nezdas sa 🙂

cutce
2. feb 2011

@elixia co je to za zkratku? No nejdriv bych si asi doma overila, ktere zkousky u nas pocitaji, protoze zase aby v Cechach vedeli co je to za zkousku 😉 a nebo si udelej nejakou skolu po vecerech, ale za to se vsechno uz plati 😠

jancikes
2. feb 2011

@smajka
akurat vcera som sa bola zaregistrovat...buduci tyzden mam nejaky health check, potom GP a hadam potom sa mi ozve nejaka midwife🙂
najblizsiu nemocnicu mam St. Georges hospital...pocula som na nu dobre aj zle ohlasy...tak neviem...ale vsetko zalezi ako bude busy takze je jedno vpodstate v akej nemocnici si..

smajka
2. feb 2011

@elixia - ahoj. mozem sa spytat preco tu neplanujete ostat? aky je hlavny dovod? pytam sa len, lebo stale viacej a viacej nasich kociek si tu doslova nieco zarobia, odrodia a chcu ist spat na sk/cz. 🙂 ja som tu 10 ty rok a nejak si neviem predstavit ako by som si spat na sk zvykla.

cutce
2. feb 2011

@smajka busy zatim vubec nejsem, myslim, ze to neni anglicky style a hlavne me nikdo nemuze na googlu najit, takze rozmyslim jestli vrazit dalsi penize do SEO (search engine optimisation), ktery by me posunuli na predni stranky google, ale to stoji spousta penez. No uvidime

martina_uk
2. feb 2011

@hajatanufus @elixia caute baby tak ja neviem ci mam zacat s tymi tabletkami aby lekar po mesiaci nevravel ze to nieje vhodne pri kojeni... a s tou tuberkulozou no neviem asi to zrusim lebo som v noci pri kojeni citala ze sa to nesmie davat medzi tym zakladnym ockovanim ale bud na zaciatku pri narodeni alebo na konci ked je uz dlha pauza do dalsieho preockovania.. radila tam detska lekarka nejakej mamicke tiez z anglicka.. to je strasne ze my musime byt ty co si vsetko zistia ohladom lekarov aby oni nespravili somarinu..

cutce
2. feb 2011

@martina_uk ja si pamatuju, ze nam davali ty injekce na TBC kdyz nam bylo kolik 10 let? 😅 😀 😀 😀 😀 a co se pise na letacku o tech tabletkach? Kdyz si nejsi jista tak je neber, manza at si dava bacha a na pristi kontrole se ho poradne zeptej 😉

smajka
2. feb 2011

@jancikes -a mas midwife u gp alebo musis zakazdym do nemocnice? v 12tt by si mala mat prvy scan.

jancikes
2. feb 2011

@smajka
ved to este neviem...lebo vcera nam dala len nejake papiere co mam vyplnit...na buduce sa vsetko dozviem....ale myslim ze v nemocnici..nie som si ista....ale ja mam nemocnicu naskok - 10 min

smajka
2. feb 2011

@jancikes to mas fajn ze mas nemocku tak blizko. tak vlastne ti to moze byt jedno. ako sa citis- ziadne nevolnosti? ja som si uzila pri oboch 4 mesiace mi byvalo zle - aj 3 x denne . 🙂

jancikes
2. feb 2011

@smajka
no musim zaklopat tuk tuk ale citim sa super!zle mi vobec nie je, ziadne nevolnosti, vracanie, nic proste...dufam ze mi to vydrzi 🙂
jedine co ma boli tak su prsia..ale tak to asi kazdu pocas tehotenstva🙂

elixia
2. feb 2011

@martina_uk a nepovedala si dokimu ze kojis aby ti dal take co su vhodne pri kojeni? Skus pozriet letacik,tam by to tiez malo byt napisane..

martina_uk
2. feb 2011

@elixia @cutce doktor vie ze kojim aj v letaciku je ze sa mozu ak kojim po porade s lekarom ale su tam nejake neyiaduce ucinky co posobia na dieta a chcela som vediet ci ich niekto bral a ma s nimi skusenost

elixia
2. feb 2011

@martina_uk no neziaduce ucinky vzdy napisu aby sami seba chranili...ak sa na to necitis,neber ich a porozmyslajte o niecom inom...

cutce
2. feb 2011

@martina_uk souhlasim s @elixia , tak zatim pouzivejte kondom a zkus to telisko jako ma elixia 😉

smajka
2. feb 2011

idem s drobcom von, prajem vam pekny zbytok dnika. 🙂

jancikes
2. feb 2011

@smajka
aj vam 🙂

mona12071
3. feb 2011

ahooooooojte maminy ako sa mate?
@cutce jejeuz kazdu chvilocku mami mrnouska tady huraaaaaa 😀
holky ja nepouzivam nic teliesko som mala nikdy v zivote tabletky zabudam tak som sa na to vykaslala a nedavam ziadne hormony do seba

@elixia ako sa ma Risko?uz ste urcite velikyyyyyyyy to ten cas tak leti je to neuveritelne 😵

elixia
3. feb 2011

@mona12071 ahoj moja,ako sa mate?Co praca? My fajn,no Risko je uz chlap🙂 Konecne spi v noci,takze aj ja som vyspata 😀 Ale tak pre istotu teraz cez den dava len take 20 minutovky 😀
Ani ja som uz ziadne hormony nechcela,ale zase ani nechcem-nemozem hned druhe babo..takze to nerormonalne teliesko sa mi zdala dobra volba.

@cutce ako?? 😀 1 week to go...

cutce
3. feb 2011

@mona12071 @elixia jj, stale tu, dobre ranko 😀

No zitra to je presne tyden do terminu 😀 😀 😀 , dneska jdu k midwife, tak jsem zvedava co mi rekne. myslis, ze me bude prohlizet vnitrne?

elixia
3. feb 2011

@cutce podla mna nie,to robia az ked zacina porod...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre