Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

mona12071
3. feb 2011

@cutce
@elixia tak vnutorne urco nie 😉
ja som mala teliesko a nikdy v zivote ☹
to je super ze uz spinkate pockaj za chvilku zasa zubky zacnu ako nam 😀 😀 😀 😀 😀 😀

brigus198754
3. feb 2011

Ahojte dievky mozem sa k vam pridat dnes som objavila tuto stranku aj ja som cakatelka som v 34.tt a zijem v Bradforde.

cutce
3. feb 2011

@brigus198754 ahojky, jasne, ze muzes 😉 . jak se citis?

Jinak ja dnes byla u Midwife, rikala, ze malej je k me pateri zady, coz by znamenalo tezsi porod a bolestivejsi, takze pry delat kocicaky a sedet s brichem kupredu aby se mohl otocit 🙂

brigus198754
3. feb 2011

@cutce ahoj a o cisarskom si neuvazovala?

cutce
3. feb 2011

@brigus198754 ten prave, ze vubec nechci, ne-eeeee 🙂

brigus198754
3. feb 2011

ja vsak myslim ze ked je pre babo nevyhnutne daj si ju spravit v tvojom tt uz je plod donoseni a neber rizika na seba ☹

cutce
3. feb 2011

@brigus198754 v zadnym pripade nechci cisare. Zadny riziko v tomto neni, akorat ze porod muze trvat dele a je bolestivejsi 😉

brigus198754
3. feb 2011

tak ti nezavidim a prajem ti naozaj lahky porod ja este mam 6tt ale mohlo by to byt aj trosku skor neviem sa dockat toho maleho

cutce
3. feb 2011

@brigus198754 a vite co cekate?

edit59
3. feb 2011

Ahojte,neviete mi niektora poradit,konecne mi prisla odpoved,co sa tyka child tax credit,a zamietli nam ho 😠 No mozem sa do 30dni pisomne odvolat.Mate s tym niektora skusenosti?Joooj aka som vytocena! 😠

etuska
3. feb 2011

@edit59
no asi mate vysoke prijmy 😕

edit59
3. feb 2011

@etuska no neviem,mam kamaratky,maju vacsie prijmy,a im uznali hned na prvy sup.Skusim sa odvolat,ach jaj...este ked nam zamietnu child benefit,tak supeeeer ☹

etuska
3. feb 2011

@edit59
child benefit dostava kazde dieta-nazavazne od prijmu
tax credits sa vyratavaju z prijmu

edit59
3. feb 2011

@etuska dakujem za info 😉

cutce
4. feb 2011

dobre ranko,

tak se hlasim, na dnesek jsem se ale vubec nevyspala ☹

jancikes
4. feb 2011

@cutce
ahooooooj🙂
no ako sa mas??????
dufam ze sa ti malicky otoci...preco vlastne tak odmietas cisarak>??? pytam sa lebo nemam nastudovana vyhody nevyhody este...

cutce
4. feb 2011

@jancikes protoze to neni prirozeny a nechci aby do me rezali a pak nemuzes delat hned vsechno jako kdybys rodila normalne. Nevim, mam tomu strasny odpor 😅 , radeji prirozene, nez rezani 😅 a taky snad 6 tydnu bych nemohla ridit a nic zvedat, a ja bydlim na vesnici, kde bez auta se nikam nehnu 😉

jancikes
4. feb 2011

@cutce
a ked to bude nahodou nevyhnutne????

cutce
4. feb 2011

@jancikes no tak to se potom neda nic delat, ale dobrovolne ho nechci 🙂

jancikes
4. feb 2011

@cutce
tak ti moc moc prajem aby sa ti malicky otocil🙂
a midwife ti robila scan????ci to oni uz vedia staci ze pochytaju brucho?

cutce
4. feb 2011

@jancikes dekuju 🙂 oni by to snad meli poznat podle hmatu, ale muzou se i milit 🙂

elixia
4. feb 2011

@cutce ahojky, no dobrovolne ti ho aj tak neurobia ked nemas nejaku vaznu indikaciu 🙂 A ked bude musiet byt emergency,s tym uz vela nenarobis..Neviem, odkial to tie baby beru,ze tu len tak na poziadanie urobia cisarsky..pri ich setriacom rezime hlavne 🙂

mikailla
4. feb 2011

Ahojte mamulky,prosim Vas lietate niekto z Lutonu ??? nemali ste problem cez kontrolu previest mliecko ci cajik ? viem z vacsina z vas koji tak mi asi velmi nepomozete 😒 viem ze to funguje ako kedy,niekedy vyhodia niekedy to prejde len to musi byt v detskej flaske a v igelitovvom sacku... mam z toho nasho letu obavy 😒 😒 😒 😒

mona12071
4. feb 2011

ja som mala cisarky a budem sa modlit aby som dalsi porod mala normalny vytrpela som si cely porod a nakoniec aj rezanie a po 48hodinach doma v bolestiach ani chodit som nemohla a ked som vydela tie mamicky po normalnom porode ako si drzia malickych a chodia az mi bolo do placu ☹

mona12071
4. feb 2011

@mikailla vsetkeho co si zoberies pre male musis 50 percent okostovat inak nieje problem pre male ti nemozu vyhodit

mikailla
4. feb 2011

@mona12071 ahaa takze ked vezmem tu 100ml mlieka 50 musim vypit?aby som vedela kolko urobit,dakujem za info. Dufam,ze ani nevyhodia,bojim sa toho aby mi to nevyliali a potom povedia ze som si mala zobrat v prasku mlieko a oni by mi vodu dali v lietadle,ich asi nezaujima ze nepijeme z vodovodu...toho sa dost bojim..

mikailla
4. feb 2011

ja som tu dlhsie nebola,myckey mi pisala o ockovani na tuberkulozu idem si to precitat 😉
@elixia ako sa vam podarilo ten rezim napravit ze ti maly spinka? naposledy sme o tom pisali... same sa mu to alebo si mu pomahala? ja som malu cely den sa snazila zabavat hrackami aby neprespala den ale aby spala v noci a dosli sme k tomu,ze teraz spi strasne malo.... 😒
vidim ze @cutce caka na porod,tym chrbatikom ako mas Ty mala jedna porod tu v nasej teme pisala,ze rodila zo zodvihnutou nohou na boku,urcite to zvladnes lavou zadnou 😀

mikailla
4. feb 2011

@martina_uk ahoj neviem ci si sa nepomylila mas tabletky micronor?nemas microgynor? tie mam ja,som ich oklamala ze som stratila a bola som pytat druhe a mam na 5 mes.zadara 😀 ale asi su to nie tie iste tieto nie su pre kojace... 😒 oni su chori bez tej antiky a mna ako doktorka zvozila ze som po porode sexovala bez ochrany jeezkove oci,ci som vedela o tom ze sa to nesmie 🙄 🙄 🙄

elixia
4. feb 2011

@mikailla ahoj moja,uz ste pobaleni? Tabletky by ti aj na pol roka dopredu mohli dat,aspon mne tak vzdy dali predtym...ale asi aj to je individualne 🙂
Uz nekojis? My sa este trapime,no snazim sa aspon aby 2 - 3 davky denne dostal...
To spanie sa nam nejako samo upravilo,kym sme sa snazili,nic nefungovalo...predtym pospal cez den v kociku aj 3 - 4 hodiny,teraz maximalne hodku plus 2-3 20 minutovky...
Vecer sme na neho skusali kadeco..ked bola vonku este taka kosa,prisli sme na to,ze ked ho polozime do postielky,zobudi sa na chlad..tak sme mu ju najskor vyhrievali termoforom a potom sme mu pod plachtu dali ten vyhrievaci vankus..ako tak potom zaspal. Teraz uz zaspi aj bez neho..uspavame na rukach (veeelka sranda,kedze uz ma vyse 8kg),a kedd zaspi,dame ho do postielky..to je tak o 11 vecer.Prvu fazu spi v postielke,potom sa napapa a uz spi s nami..myslim,ze hlavne to pomohlo,on je dost mojkacik,potreboval nas asi citit..branila som sa tomu,no neubranila 😀 Sice sme my niekedy dobre dolanani,kedze maly zaberie najviac miesta,no ale som happy,ze vobec nejako spi...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre