Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

martina_uk
8. feb 2011

@foxinecka ajojky, mohla by som sa Ta opytat od kedy ste chodievali plavat? mne povedali ze po prvom ockovani mozem.. a chodili ste na nejaku specianu plavaren? tu u nas je leisure centrum ale tam je voda pre babatko studena si myslim..

foxinecka
8. feb 2011

@martina_uk
ahoj, chodili sme od 5mesiaca, to bolo striktne stanovene na vsetkych kurzoch, kde som zistovala.voda nebola nejako specialne tepla, islo o klasicke leisure centrum, bazen pre deti, kde chodili plavat skolkari a skolaci.myslim, ze vy mate este cas.

martina_uk
8. feb 2011

@foxinecka ajoj, dik za odpoved :D tak to si skor pojdeme zaplavat na slovensko ako tu :D

smajka
8. feb 2011

ahojte. mam info o tej zc/sk play group.
leverstock green village hall
westwick room
hemel hempstead
HP3 8QG

bude to od 1.15 - 2.45pm. cena je £2.50 ( £1 za kazde druhe dieta). v cene je obcerstvenie - dzus a keksik pre dieta, kava, caj pre mamicky.

kvietocek7
8. feb 2011

@martina_uk to na tych bazenoch fakt nebyva tepla voda. My sme tiez chodievali, ale na studenu vodu sme vacsinou mali stastie. Ony maju totiz v leasure centrach nahlasenych tych co to vedukurzy -aqua baby sa to tusim vola- takze ony pridu a aka je voda s tym nic nenarobia. Jedine zeby ste trafili na nejaku sukromny babatkovsky swimming course niekde v sukromnych priestoroch. Ale vacsinou je ot o tom ze ukazu ako spravne drzat baby a popri tom sa spievaju nursery rhymes. My sme chodievali plavat a v predelenej casti mali deticky tento kurz a my sme si mohli z druhej strany bazenu robit ako ony.My sme boli prvi krat ked mala mala 4mesiace skor som sa tej studenej vody obavala,ale tiez povedali ze po prvych ockovaniach mozme ist, lenze tie verejne bazeny -ako aj spomina foxinecka,ze je nachylne chytit infekciu.

kvietocek7
8. feb 2011

@smajka si zlata 🙂 dik za info

smajka
8. feb 2011

@martina_uk - my sme zacali plavat ked mal maly 7 mesiacov. vraj do 6 mesiaca maju deticky lepsi vztah k vode a naucia sa rychlejsie 'plavat' 🙂 od toho 6 sa uz musia ucit odznova.
moj maly zboznoval plavanie od zaciatku, je to super aktivita, odporucam. prestali sme az teraz v decembri. od 3 rokov ho chcem zacat davat opat - ale to uz vraj nemusim s nim do vody, z coho mam desny strach ze sa mi chuda moje male pritopi 😀 😀

martina_uk
8. feb 2011

@kvietocek7 ajoj, diky, tak to do toho studeneho ju nevezmem som si myslela ze budu mat detsky bazen a trocha teplejsiu vodu ale asi nepochodime :D ved v tom bazene sa vystrieda denne tolko ludi ze budeme potom len po lekaroch chodit.. skusim najst nejaky detsky v okoli ;)

martina_uk
8. feb 2011

@smajka a chodili ste do takej studenej vody? nebol potom chory?

smajka
8. feb 2011

@martina_uk - no ja teda musim povedat, ze mne sa studena nezdala. teda az na par krat, ale to nas predtym upozornili, ze maju nieco s ohrievacom. zalezi dost aj na ucitelke co tie classes vedie. mali sme dlho jednu suprovu, potom odisla na matersku a od septembra sme mali taku divnu, nemala moc vztah k detom 🙂
mozno vyskusaj nieco ako free trial - povedz ze si mala predtym zle skusenosti a chces si to najskor s malou vyskusat.
odkial presne si?

kvietocek7
8. feb 2011

@martina_uk pozri skusit mozte,ved uvidis mozno tam blizko vas bude mat leasure v tych mensich bazenoch teplejsiu vodu. Len zapaltit si a potom nechodit 😒 byt iba na kratko 10-20min, ale tiez by som asi neskorsie nie po tych 6tt.
Pre nas to bola tiez super aktivitka a moji sa vzdy vytesuju a pytaju kedy zas pojdeme. Vacsinou sme mali 27st vodu mlokedy ze bola v malom bazene 28-29st voda. My sme sa celkom dobre adaptovali nebyvali sme chori prave naopak nam ot posilnilo imunitu. budeme chodit ked sa trosku viac otepli.

martina_uk
8. feb 2011

@smajka @kvietocek7 u nas sa da zaplatit aj na jeden krat ale problem je ten ze maju iba velky bazen a ked maju aktivity pre deti tak polovicu si ohradia a daju tam hracky a tak... a ja ked som tam pred porodom chodila tak tak bola dost studena voda.. detsky bazen tu nieje

majkauk
8. feb 2011

baby som v uk,som 18 tyzdnov tehotna a chcem sa spytat,viem ze tu palpacne vysetrenia nerobia,ani vaginalny ultrazvuk,ale ako sa zisti ked sa tehotnej zene v anglicku skracuje krcok maternice a hrozi potrat alebo predcasny porod?Nechcem na to ani len mysliet,ale zaujima ma to.

mona12071
8. feb 2011

Ahojte maminy tak keby sme sa niekedy stretli v london bola by som za hounslow je tu perfektna playgroup ktorá je otvorená každý deň od rana do večera su tam aktivity pre každú vekovu kategóriu stoliky pre mamičky pre deti stoličky na papanie ked chcete kúpite si tam aj obedik a neni to len na hodinu že a je to stále tak by sme sa dohodli aby to každej vyhovovalo kto by chcel pošlem na nich aj stránku pekný dnik inaaaaak veľa nových tvári aspoň to tu ožíva no nie

martja007
8. feb 2011

@majkauk ahoj, ja jsem jedna z tech ktere teoreticky hrozi predcasny porod, protoze mam cipek operovany pred 6 lety kvuli spatnemu nalezu. Ja je na to upozornovala pokazde a vydupala si vaginalni scany 2x a dokonce jsem si zaplatila I private scan, stal 70.

cutce
8. feb 2011

@majkauk kdyz nemaji duvod, tak ti zadne extra vysetreni delat nebudou bohuzel ☹

jancikes
8. feb 2011

ahojte dievcata🙂
tak ako sa mate???/
ja celkom ok...dnes sa idem registrovat u GP ..tak hadam buduci tyzden budem mat aj app. u neho..🙂
@cutce A ty sa ako drzis???????prajem aby si mala coskoro babatko pri sebe 🙂
@marulka83 co nove?
@majkauk to s tym krckom by zaujimalo aj mna...

cutce
8. feb 2011

@jancikes dekuju, snad to tak bude 🙂

cutce
8. feb 2011

@slniecko77 tak dneska je to presne mesic co se narodil Mathew 😀 😀 😀 , toto leti, taky bych si prala porod jako ty, ale prat si muzu cokoliv a realita muze byt uplne jina 😅 😀 😀

mona12071
8. feb 2011

@cutce stále nemôžem uveriť že uz budeš čoskoro rodiť je to neuveritelne ako to letí mysli len na to malicke ostatne nechaj na prírode bude všetko oki neboj myslíme na teba a keby niečo napis niektorej aspoň SMS ked máš na niekoho číslo nech na teba myslíme 🙂))

slniecko77
8. feb 2011

@cutce strasne rychlo to ubehlo 😉
..potom sme sa rozhodli trosku inak a maly sa vola Martin Mathias 😵 ale v podstate stale Mat 😀
..bude ti drzat paste, aby si to mala co najrychlejsie a samozrejme co najbezpecnejsie 😉 to cakanie je strasne...ja som rada, ze sa maly narodil 38+4tt a nemusela som prenasat a odratavat dni, cakanie je asi z toho to najhorsie

cutce
8. feb 2011

@mona12071 dekuju, no mam tel cislo na martinku a dadulku, tak dam vedet 😉
@slniecko77 takze Martinek, je to taky moc hezoucky jmeno. No to by mohl byt druhy klucina, kdyz by byl 🙂

elixia
8. feb 2011

@slniecko77 jeej,vy mate dnes 1 mesiacik? My presne 4 😀 😀

@mona12071 ako sa mate? Zvladas pracu popri Davidkovi?

marulka83
8. feb 2011

@jancikes ahojky,vidim,ze ty uz 8my tyzden. ako sa mas ty?este nemas app s midwife zajednany? obaja s manzelom mame narodeniny a valentinka ideme nakoniec na par dni do spanielska. 15 februara sa vraciame a 17 mam stretko s midwife a budu mi asi robit nejake testy,este neviem ake 😉 ale dala mi ampulku na moc. Vtedy ma,myslim,objedna na scan,ktory bude medzi 10-12 tt 😉 vela stastia,napis..

slniecko77
8. feb 2011

..vrrrr som napisala prispevok a nepridalo mi ho 😠
@elixia vsetko najlepsie k Riskovim styrom mesiacikom 😉 😵 😵 😵
@cutce tak nejak sme sa zhodli na takomto mene, obom sa nam paci 🙂 ja mam slubenu druhu slecnu 😵 tak snad jedneho pekneho dna bude 🙂

majkauk
8. feb 2011

@martja007 drzim palce aby ti to dobre dopadlo...

majkauk
8. feb 2011

@cutce a ten dovod musi byt aky,aby mi urobili nejake extra vysetrenie,zatial chvalabohu ziadne problemy nemam a dufam ze ani nebudem mat,ale ako sa to vlastne prejavuje,mozno blba otazka ale tak bojim sa...

cutce
8. feb 2011

@majkauk pokud nemas zadne problemy, tak nikoho nepresvedcis, leda, ze by m ozna jsi mela neco v rodine, ale bud rada, ze zadne problemy nemas a tehotenstvi bude fajn, zbytecne se nestresuj 😉

martina_uk
8. feb 2011

@majkauk mne v nemocnici povedali ze oni to vidia na ultrazvuku ci je vsetko ok a len ked sa im nieco nezda tak robia vysetrenie, neviem co je natom pravdy. ja ked som krvacala v 20tt tak mi robili vysetrenie, ked si chcu byt isty tak ho urobia ale ked nieje problem tak ee

monika.c
8. feb 2011

dievcata,ktore ste chodili s baby na plavanie,chcem sa opytat,kolko ste platili za kurz prip.jeden den?ja som pozerala u nas v meste a aj som nasla,len chcu 12 libier za session co sa mi zda teda dost prehnane 😠 my tu u nas mame aj detsky bazen v leisure centre a teplu vodu aj so smykackou,len ja by som s nou radsej chodila niekde kde je aj instruktor.so starsim som chodievala este na sk od 4 mesiacov zhruba do jedneho roku a ich tam aj ponarali pod vodu,dokonca nas aj fotili pod vodou,len neviem ci aj tu to takto funguje.ak mate skusenosti napiste,lebo ja si tu uz fakt niekedy pripadam ako z marsu a hlavne vtedy ked im vysvetlujem nieco co je u nas na sk bezne a tu to povazuju za 8 div sveta 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre