Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

elixia
12. feb 2011

@hrozienko11 dobre si urobila 🙂 No nas najradsej stoji..musim ho drzat pravdaze,no sediet ee a lezat uz vooobec..sesterka sa smiala,ze ked ho budeme krstit (ked pojdeme domov v aprili) tak si sam uz na ten krst odkraca 😀

foxinecka
12. feb 2011

@mikailla
ja som teraz parkrat cestovala so sportovym, na ktorom mam pripevneny fusak, sedaciu cast balim do igelitu, kolesa s kosikom, v ktorom je prebalovacia taska zvlast.Takto cestujeme, ked kocik ide ako oversized luggage.ked som brala kocik k lietadlu, taska na nom normalne pripevnena, kosik naplneny hrackami, a nebol problem.dalsiu prirucnu som mala na pleci.ked vsak kocik odovzdam, prebalovaciu tasku dam prazdnu do kosika, a prirucnu s maleho vecami si berem vacsiu.tak asi tak v skratke...

smajka
13. feb 2011

@mikailla - praveze musime. este stale to rozdychavam.. ☹ len minuly stvrtok nam to oznamili a od buduceho tyzdna uz ide byt na market. samozrejme nam dali 2-mesacnu a ze tu teda mozeme ostat pokial sa byt nepreda, co moze trvat podstatne dlhsie, ale o to ani nejde - mna stve ako je to nacasovane, kedze o necele 2mesiace rodim... tak od zajtra zhaname co je v okoli k dispozicii. a vy kedy presne odchadzate?
ja mavam v bugyni na letisku extra bundu a deku pre maleho, knizku, hracku - co sa mi tam zmesti 🙂 musim ju vsak s tymi vecami zlozit a zatial mi nikto nic nepovedal.

cutce
13. feb 2011

@elixia to vazne, ty mas narozky 15tyho? Ja uz nevim, je mi to nejak uz jedno, ale asi se narodi zitra, jelikoz jsme proti Valentynskymu miminku 😅

monkka21
13. feb 2011

ahojte maminky aj nemaminky.neviete kde by som mohla zohnat plastenku na travel system hauck malibu? 🙂

martina_uk
13. feb 2011

@monkka21 ajoj ja mam taky tak malibu a tiez hladam nejaky univerzalny ale na ebay som davnejsie videla ale teraz je na obrazku iny a bojim sa kupovat ze mi pride somarina lebo nesedi foto s nazvom.. asi napisem predajcovy

http://cgi.ebay.co.uk/NEW-2011-Rain-Cover-All-O...

monkka21
13. feb 2011

@martina_uk ahoj.to som nasla j ja sa mi to zda male.ale nasla som toto na amazone
http://www.amazon.co.uk/gp/product/B004GLAY1E/r...

monkka21
13. feb 2011

@martina_uk je to na hauck concord ony su dost podobne

monkka21
13. feb 2011

@martina_uk som sa sekla condor

martina_uk
13. feb 2011

@monkka21 jj len tie rucky su golfove ci ako sa to vola a ja mam jednu tak aby sa to tam dalo nasadit lebo vyzera to ze su tam diery na tie rucky

monkka21
13. feb 2011

@martina_uk noo ved aj ja mam jednu.ked som si to dala priblizit tak sa mi zda ze je to tam zahnute.videla som este universalne ale neviem ci mi to bude sediet na kocik

martina_uk
13. feb 2011

@monkka21 Jj aj ja som videla na nete univerzalne ale neviem ci je ten isty na vanicku aj na sportovu cast..ale asi nie, nam uz vanicka posluzi mozno este dva mesiace.. Tak kupim asi rovno na sportak..

monkka21
13. feb 2011

@martina_uk este raz som pozerala tu plastenku na tom ebay a pisu tam ze je aj na hauck malibu.ja si asi objednam tu.lepsiu som nikde nenasla.ja chcem radsej aj na vanicku.

mrk11
14. feb 2011

@jancikes na Oxford Street je este mamas & papas, ja som kupovala tam

mrk11
14. feb 2011

@cutce neboj, ja som tyzden prenasala a zdalo sa mi to nekonecne dlho, alebo uz si v porodnici?

mrk11
14. feb 2011

@martina_uk @elixia - to preberate tu europsku karticku poistenca? Tam sa ta to niekde pyta, ci si zakonny zastupca a potom tam zadas meno a myslim aj datum narodenia dietata. Teda ak davam este aktualne info, ak si to uz medzitym neporiesila.

elixia
14. feb 2011

@mrk11 ano tu sme riesili...myslim,ze to uz poriesila,vdaka 🙂
@cutce nechcela valentinske miminko,tak mozno uz rodi 😀 😀

luciebx
14. feb 2011

ahojky.. koukam ze resite karticku pojisteni... chci se zeptat kdyz mam miminko tak i tak si o tu karticku musim zazadat nebo ji zasilaji pojistovny automaticky... me dosla jen karticka od registrace od GP tak sem myslela ze kdyz toto doslo samo ze i ta pojistovnicka karticka.. nebo kde se o to zada.. dikec

martina_uk
14. feb 2011

@mrk11 ajoj dik uz som to poriesila

@luciebx https://www.ehic.org.uk/Internet/home.do ajoj, musis si o nu sama zaziadat

radlinka
14. feb 2011

Ahoojte Kocky, vobec sa tou EHIC kartou (modrou europskou) netrapte. Je to len na akutne vysetrenie, kazdy lekar na SK mavne rukou a povie ze nic sa neda robit, treba si vsetko uhradit. Takze ja sa snazim to vzdy vyuzit aspon na take vysetrenie ako jednoduchy odber krvi alebo nieco naliehave ked potrebujem lieky, zavisi aj od lekara ako si to vie vyuctovat. Ak ma clovek problem, kt. potrebuje riesit s odbornikom tak si to pekne aj zaplati. 😖 Je to smutne, ale je to pravda. 😕 Takze cela karta je na dve veci.....ked cestujeme do inych EU krajin, tak si radsej vybavim normalne cestovne poistenie, na SK sme s tymto nasmiech.

luciebx
14. feb 2011

aha.. takze i kdyz malej ma anglicke obcanstvi tak tu karticku mit nemusi.. manza mi rikal ze ani on ji nema.. takze to resit asi nebudu..

jancikes
14. feb 2011

@cutce
a si tu este s nami ci uz rodis ? ;)

cutce
14. feb 2011

ahojky holky, jj stale tu, akorat jsem v noci vubec nespala, tak jsem spala ted dopoledne 😅 , ale byli jsme rano v nemocnici a predstavte si, ze v Pembury v te nove nemocnici budou prebirat v zari pacienty z Maidstone, ktera se bude zavirat(coz je neco jako Birminham mesto) a dneska rano nam rekli, ze kdybych rodila, tak by nas odvolali do Maidstone porodnice, protoze oni meli plno 😠 😠 😠 😠 . No to je gool
@martina_uk

martina_uk
14. feb 2011

@radlinka @luciebx ajojte baby ja tu karticku vybavujem hlavne preto ze cestujeme casto autom na slovensko a je lepsie mat nieco v ruke keby sa nieco stalo a potrebovala mala pohotovost, neratam s tym ze jej spravia preventivnu na slovensku na tu karticku, to si budem musiet zaplatit ;)

martina_uk
14. feb 2011

@cutce tak to je riadny brutal :D neviem kolko sa do Maidstone ide autom ale busom ktory sa sice mota po uliciach skoro dve hodky :D to aby si vyrazila pri prvej kontrakcii :D

radlinka
14. feb 2011

@luciebx musite zit priamo v CZ alebo na SK, aby dieta malo pravo na plne osetrenie zo zdravot.poistovne inak spada pod NHS v UK. Tento EU preukaz (modry) je len na akutne osetrenia v EU napr. v nemocnici... tam vas musia osetrit ked to rychlo potrebujete alebo prehliadku u vasho obvodneho lekara, pripadne ockovanie malej. Ale ked ma mala anglicke obcianstvo, tak to presne neviem povedat iba tolko, ze mate narok s tymto preukazom na akutne osetrenie v EU krajinach. 🙂

cutce
14. feb 2011

@martina_uk no ja na to koukala jako blazen, mi rikala, jste si mela zavolat, protoze mi nemame misto, no to jsem zvedava co budou delat v zari az maidstone zavrou. No pak jsme nejak slyseli, ze nemaji dostatek midwife, no des, s tim meli pocitat blbouni.

radlinka
14. feb 2011

@martina_uk jasne kludne si to vybav, da sa to aj u nas na SK, len tam ti zato nieco uctuju, tu je to zadarmo. Staci vyplnit formular, ak clovek nieco nevie treba si zavolat a informovat sa, ale ja som to pred 5 rokmi tusim vyplnala online pre mna aj MM a v pohode nam to doslo za par dni. 😉 Hovorim je to v ramci EU a to ta do nemocnice musia akceptovat vsade na tuto karticku. Ja som si bola seriozne vybavovat doma vysetrenia, tak to mi bolo k nicomu, som sa dopracovala ku krvnemu obrazu maximalne to bolo vsjo. 😅 My cestujeme aj mimo EU napr. Norsko, tak potrebujeme aj cestovnu zdr poistku. 😉

cutce
14. feb 2011

@radlinka ja jsem mluvila s expertem ohledne EU vztazich a on rikal, ze ta modra karticka slouzi jako pojisteni na vysereni, treba kdyz mas mimco nemocne, tak klidne muzes k normalni doktorce na vystreni. S tou kartickou by sis nemela platit nic, ale musis ji zaregistrovat u sve pojistovne v SR

radlinka
14. feb 2011

@cutce ahoooj ty si este tu ??? super... no bohuzial, u nas sa neda byt zaregistrovany pod SK zdravot. poistovnou, lebo podla zakona (ich zakona) nemozem byt registrovana v 2-och EU poistovniach...Ked zijes tu, nemozes byt ako obcan registovany aj doma a naopak. Takze v tom je problem, mozem sa radit aj s ministrom a povie mi ze bohuzial mate smolu. Ziadny lekar ma neakceptuje s touto smiesnou EHIC kartou. Ak mi povoli nejake osetrenie alebo test, je to fakt len na nom samotnym. Ja si uhradzam vsetky zdravotne ukony CASH na mieste. 😕
Ved ked pojdete priamo domov, tak si zistite co a ako funguje priamo v reale, na kazdeho maju iny meter a kazdy lekar je iny.
Hovorila som s primarom nemocnice a povedal, ze akutne osetrenia ano.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre