Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

cutce
14. feb 2011

@radlinka no ono nejsi zaregistrovana osobne, ale mas zaregistrovanou tu karticku a zijes tu v UK a platis si zdravotni pojisteni tu. To aby vedeli, kam se oni maji hlasit o penize 😉

cutce
14. feb 2011

@radlinka nojo, jinak stale tu 😅

martina_uk
14. feb 2011

@radlinka A poznas aj nejaky dobru cestovnu poistku? Ja by som prijala aj taku co v pripade nudze odtiahne auto, minuly rok nam odyslo vo Frankfurte a bola to hroza... V strede cesty, uz ani spat ani nic.. Museli sme cakat na slovensku odtahovku lebo nemci su sakra drahy a aj tak to bola riadna cena... A moja cestovna poistka sa vzhahovala iba na kradez a take hluposti...a aj tak mi nikto nedvihal na ich nonstop linke..

kvietocek7
14. feb 2011

@cutce vidim,ze Davidko ma vytrvalost 🙂 ja to hovorim aj z osobnej skusenosti,chlapci si nechaju na seba pockat, ze z kolkych tu narodenych chlapcov prislo aj tyzden po termine 😕

cutce
14. feb 2011

@martina_uk ja premyslim nad AA, 😉
@kvietocek7 no uz m i ani nic jinyho nezbyva, nez cekat 😅

martina_uk
14. feb 2011

@cutce tam sa da poistit ked mame sk auto? a v nemocnici ste boli iba tak alebo Davidko uvazuje aj o tom zeby sa dnes narodil ale nieje si isty? :D ;)

inak pekneho Valentina vsetkym ;)

radlinka
14. feb 2011

@martina_uk ...daju sa aj uplne jednoduche napr. Tesco (priamo vybavit na jednorazove cestovania). My mame ucty cez Barclays a k tomu Premium insurance, a tam mas completku aj motor insurance. Inak si kludne vyberies aj online podla seba a typu Multi, Single, Extended Trip. 😉

foxinecka
14. feb 2011

@cutce
z mojej skusenosti, malinky sa mi narodil o 10 dni skor.Pomohlo by umyvanie okien...

cutce
14. feb 2011

@martina_uk no od vcera vecer me bolelo bricho jako pri menstruaci a i kontrakce jsem mela a to celou noc, mela jsem kontrakce ikdyz jsme jeli do nem ocnice a pak i cekali v cekarne, ale sla jsem na monitor a vuuuubec nic. Takze si to rozmyslel 🙂 🙂, ale urco to nebude dlouho, uz se pripravuje 🙂

Jinak to nevim jestli ti to pojisti, zkus jim zavolat a domluvit se. A nebo zkus vygooglovat - european break down cover 😉
@foxinecka ja uz nic nezkusim, zkusila jsem vsechno a nic, ted budu relaxovat a odpocivat, vsak on prijde 🙂

jancikes
14. feb 2011

@cutce neboj malicky sa uz pripravuje 🙂 uz mozes kazdu chvilu ocakavat 🙂
hlavne nech nie su v nemocnici busy! ale neboj vsetko bude ok!

cutce
14. feb 2011

@jancikes no musim se uvolnit a ono to pujde 😉

martina_uk
14. feb 2011

@cutce preesne tak ;) nic neskusaj uz iba oddychuj a zbieraj silu ;) ja som tiez okna umyvala na dlhe prechadzky chodila po schodoch u nas som chodila vkuse rano naobed vecer a tiez sa nic nedialo :D dostala som sice vzdy v noci bolesti ale po hodke dvoch to preslo. ved dlksie ako tyzden a pol to uz trvat nemoze a zazijes ten najkrajsi pocit v zivote ;)

elixia
14. feb 2011

@kvietocek7 veruze dost chlapcov sa tu narodilo po termine, my 12 dni...asi aj vedieme v tomto 😀

@cutce hlavne klud..ja som stresovala..a uuplne zbytocne 😀 No ale po vojne je kazdy general...

@martina_uk my ideme autom domov a mam teda hrozu z toho,ze sa nam cestou pokazi auto...esteze moj muz je taky rozvazny,lebo ja by som tam len panikarila 😀 Raz sa nam to uz stalo,na tej uzasnej ceskej dialnici z Prahy do Brna..nastastie tam to natriasanie len uvolnilo nejaky kablik,manzel to zvladol aj sam opravit..

cutce
14. feb 2011

@martina_uk jj budu odpocivat 😀 😀 😀
@elixia no ja asi pujdu do AA a protoze se chystam cestovat dost casto, dam si to na cely rok a myslim, ze to stoji £130 😉

elixia
14. feb 2011

@martina_uk ja som tiez z tych co skusali vseeetky (ne)osvedcene finty..a nic sa nedialo..nalievala som sa malinikovym cajom,behala po schodoch,byt sme mali vyluxovany ako nikdy (teraz som rada,ked zvladam 'prevadzkovy' poriadok 😀 ), stiplave som jedla a kadeco...a dieta si jednoducho pockalo,kym sa jemu chcelo..

@cutce a co konkretne ta poiska zahrna?

martina_uk
14. feb 2011

@elixia tak to ste mali super ze sa to dalo opravit.. mi sme na konci belgicka boli velmi dlho v kolone bolo strasne horuco vkuse sa pohnut o meter a zastavit.. hroza a tam sa nam vraj zadrel motor.. smrdelo nieco ale teplota nebola velka tak sme si mysleli ze to z toho horka nieco pachne.. no pred frankfurtom sme dva krat ostali v kopci na dialnici bolo asi 10 hodin vecer.. po rovine slo ale do kopca uz nevladalo sli sme na prve parkovisko neosvetlene a dosli holohlavy chalani dva auta a rezali kamionu plachty my sme boli na konci parkoviska pokakany od strachu :D zamknuty v aute... ale kedze ja som bola v 3 mesiaci priatel nechcel aby sme tam ostali celu noc tak startol auto ale to sme netusili ze nas caka dalsi kopec.. vysli sme ho asi na tri krat muselo auto vychladnut 20 min a mohli sme sa pohnut.. a hned potom bolo velke parkovisko bad camberg ci tak nejako, ked ideme okolo mam az zimomriavky :D tam sme dosli a auto skonalo, uz sme ho len dotlacili lebo nedoslo ani na parkovne miesto.. prave koli tomu uz bez poriadneho poistenia nejdem ani na krok ;) inak mi ideme v aprili tiez domov a v maji krstime ;)

martina_uk
14. feb 2011

@elixia o tom caji nechcem uz ani pocut som ho pila ako najata a nic :D

cutce
14. feb 2011

@elixia Why AA European Breakdown Cover?
24-hour English-speaking helpline 7 days a week
emergency roadside repairs or towing to the nearest garage in over 40 European countries
alternative transport up to £1,200 per trip, per party
emergency accommodation up to £500 per trip, per party
vehicle recovery back to the UK or onwards to your destination
sourcing and delivery of spare parts (excludes cost of parts)
up to £2,000 cover per trip

ale taky rikal, ze zalezi na stari auta, takze kdyz bude starsi, tak to bude stat i vic. Zkus tohle 😉 http://www.theaa.com/breakdown-cover/european-b...

elixia
14. feb 2011

@martina_uk to ty brdo...ste to mali akcne teda 😒 My tiez krstime,vyzera to predbezne na 1.maja 🙂 Na ako dlho idete?

elixia
14. feb 2011

@cutce vdaka,podam dalej manzelovi 🙂

martina_uk
14. feb 2011

@elixia ideme asi na tri tyzdne az mesiac este nevieme ja sa tu sama doma s malou nudim a to hlavne ked nemozeme ist von lebo vkuse prsi... tak radsej budeme doma na sk a vy na ako dlho idete?

cutce
14. feb 2011

ja taky planuju, ze pojedu domu ke konci kvetna, kdyz to vyjde 😀

martina_uk
14. feb 2011

@cutce urcite to vyjde ;) vy nemusite cakat na cz rodny list, ze? vas maly dostane anglicky pas, nie? ja sa uz neviem dockat toho ked pojdeme domov :D zda sa to daleko ale ten cas tak rychlo leti, nasa mala bude mat uz 2 mesiace tento tyzden

cutce
14. feb 2011

@martina_uk no malej bude mit anglickej. Jejda uz 2 mesice 😲 , toto leti, to je sileny 😅 , no vzdyt ja budu za chvilku rodit 😀 😀 😀

smajka
14. feb 2011

@cutce - ahoj - moj maly ako som uz pisala si dal tiez na seba cakat - 11 dni po termine. ako si pisala o tych kontrakciach - ja som mala podobne. stredu celu noc kontrakcie, rano prestali. vo stvrtok celu noc kontrakcie - to uz sme isli do nemocnice, dali ma na monitor a prestali a v piatok rano mi vyvolavali. urcite to teraz uz bude zapar - drzim palecky. 🙂 😉

cutce
14. feb 2011

@smajka Dekuju, už jsem se smirila s tim, ze on přijde až bude pripravenej sam 🙂, hlavně byt v klidu 🙂)

mikailla
14. feb 2011

Baby prosím,súrne poradiť..... Na jednorázovom dokumente na vycestovanie dojčaťa je napísané PODPIS DRZITELA PREUKAZU nemá tam byť moj podpis??????????? na ambasáde mi nedali nič podpisovať,tak neviem,nesedí mi to..... please ozvite sa niekto,za par hodín odchádzame.....

monika.c
14. feb 2011

@mikailla ja si uz teraz nepamatam,ale zda sa mi,ze som to nepodpisovala,ved je tam fotka malej,tak to budu chapat,neboj nic,aj keby tam mal byt podpis,tak ta na to na letisku upozornia a ty to tam podpises 😉

mikailla
14. feb 2011

@monika.c Ďakujem 😉 😉 tak to nechám tak,dúfam,že mi nebudú vyrábať problémy.

monika.c
14. feb 2011

@mikailla neboj,nebudu a stastnu cestu 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre