Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

leni3
29. júl 2007

To ma jaja mrzi,ze ti bolo po tej brydzi zle,ja si ju davam a zatial mi ozaj nic nebolo,mozno zalezi aj na trvanlivosti.Ja som ju mala privezenu v mrazenom stave a tak si ju aj v udrzujem(pardon,uz vlastne ziadnu nemam).Je to na tebe ...a s tymi palacinkami si mi narobila riadne chute,ja este nemam nic navarene ale asi si dam povedat 😀

jaja0110
29. júl 2007

No to mozno aj preto mi bolo blbo ze ja som to zhltla, nie zjedla, a potom neskor este druhy tanier... 😖 Ale neva, inak palacinky tiez boli yamiii 😝 ale zo vsetkeho najviac by som stale len tlacila sosovicovu polievku, kapustnicu alebo paradajkovu polievku 😵
Dneska som taka ospata, este som stale v pyzame a drieme sa mi cely den... 😔

leni3
29. júl 2007

A to som si myslela jaja,ze som taka ospata len ja,dnes som asi do druhej obeda strasila v pyzame.Mam pocit ,ze na mna nieco lezie,trochu ma pobolieva hrdlo,ale to asi z tohto anglickeho uprsaneho pocasia ☹

jaja0110
29. júl 2007

Mna vcera pobolievalo hrdlo, tak som si odstavila 2 kila pomarancov a skoro liter stavy som vypila naraz, tak ta vitaminova bomba mi trocha pomohla. Ale ospata som neuveritelne, nemam energiu ani prejs na zachod pomaly../ 🙂 A ked si predstavim ze zajtra ist do tej hnusnej roboty.... brrrr 😢 Ty si to uz oznamila v praci? Ja este nie ☹

betka1
29. júl 2007

jaja0110, tusim mame rovnake oblubene jedla 😝 . Dnes som robila paradajkovu polievku, ale vahala som aj nad sosovicovou. Moj muz to nelubi, tak vzdy vsetko zjem sama. Nelubi ani bryndzove halusky, ktore ja velmi. Aspon, ze tie palacinky si obcas spolu robime. Kapustnicu som tu este neskusala, ale je to dobry napad. Ta polska kapusta, co predavaju v ASDE je velmi dobra. Vdaka nej som sa naucila vyborny segedinsky gulas. Ale to uz som riadne od temy.
Inac aj ja som mala vcera aj dnes krce v bruchu. Vcera v zaludku a dnes v podbrusku. Vobec neviem z coho. Asi proste z tehotenstva.

jaja0110
29. júl 2007

yamiii 😝 ja som akurat dorobila hubovu polievku, a hned som zjedla dva taniere. 😝 inak ked sme pri tom segedinskom, ja tiez kupujem tu polsku kapustu, ale odkial mas knedle? Tie som v UK este nevidela... ☹

leni3
29. júl 2007

Ahoj tehulky,jaja v praci som to uz musela povedat,lebo mi v zaciatkoch tehotenstva byvalo velmi zle,a velmi sa o mna strachovali,ze co so mnou je.Teraz sa ku mne uz aj inac spravaju(nieze by to bolo predtym ine),ale su tolerantnejsi.A co sa tyka toho varenia,ten segedinsky som ani ja davno nemala,pokusala som sa z anglickej muky urobit knedlu,ale nechutila ako nasa.Najlepsie je to z nasej polohrubej.Uz sa neviem dockat,kedy si dam to domace.. 😉

betka1
30. júl 2007

leni3, asi je dobre, ze to v praci vedia.
Ja ked som to povedala, tak som stale len od nadriadenych pocuvala, ze ak mi bude zle, alebo budem v strese, tak mam povedat a mam ist domov. Kazdy druhy den sa ma niekto pytal, ci nepocitujem stres a ako sa citim. Mali sme velmi vela roboty a nemohla som si moc dovolit ist domov. Bezstresove to sice tiez nebolo, ale co mam cele tehotenstvo sediet doma?
K segedinskemu knedle nejedavame. Jeme ho s chlebom alebo zemiakmi. Niekedy musim skusit urobit knedlu. Polohrubu muku mam. Nosim si ju z domu, ale u nas je aj taky azijsky obchodik so slovenskymi potravinami. Bola som nadsena, ked som ho objavila.

leni3
30. júl 2007

Betka,ja som skusala i robit buchty na pare z tej anglickej,ale cele sa rozpadali,musim si tiez asi priviezt tu nasu z domu.My tu mame hodne polskych obchodov,ale v ich muke sa este nevyznam,no kapusticku,tvaroh,ci kysle mliecko maju dobre 😝 .Moji kolegovci su fakt mili.Teraz mam sice nutene volno,kvoli vypuknutiu chicken pox(osypok),ale trochu mi to aj padlo vhod,citim sa viac unavenejsia a rada si aj viac pospinkam. 😉

betka1
31. júl 2007

leni, spravne, len si pospi. Mne to pomaha, aj ked mi je zle, alebo ked ma nieco boli. Ked sa zobudim, tak je to uz OK. Uz som v 19.tyzdni a stale mi byva zle. Nie je to nic dramaticke, ale vcera vecer som myslela, ze to uz nevydrzim.

Moj kamarat, ktory je profesionalnym kucharom, skusal robit parene buchty z anglickej muky. Boli celkom dobre, len mu nevykysli, tak boli take malicke. Ja som den na to robila pizzu a pre istotu som do nej dala viac tych istych kvasnic. Upecena pizza bola vyssia nez plech, mala 6 cm hrubku. Tak sme ju narezali na 2 platy, spodny natreli lekvarom a bola pizza aj so zakuskom 🙂

Ako sa povie kysle mlieko po polsky? Nejak zrozumitelne aj pre nas? Ja som si ho nikdy v polskych obchodoch nevsimla a velmi mi tu chyba. Ale v sobotu mam navstevu zo Slovenska a uz som si objednala Acidko, smotanove jogurtiky, makovy zavin a tvarohovy kolac od mojej mamy.

klapinka
31. júl 2007

baby taku malicku otazku
ja som na Slovensku, caka ma este 5 rok skoly, ale drahy je prestahovay do uk..a aj s mojimi vecami 😀 , takze pendlujem hore dole ked sa mi da a mam na to.

po skonceni skoly teda pridem za nim. Co ak nebudem mat pracu,a ostenm tehotna,Ako je to v tom pripade s lekarmi,platenim, porodom ...??

leni3
31. júl 2007

Betka, my kupujeme v polskych obchodoch kefir(oni to pod tymto nazvom poznaju),je trosicku hustejsie ale chut uplne ako domace mliecko. 😝 Ale ich rec,je podobna nasej,takze ked sa kludne po slovensky opytas na kysle mlieko,urcite porozumeju.Mnaaaam,taky makovnik by som si aj ja dala.My odchadzame v nedelu na Slovensko,tak sa uz neviem dockat nasich dobrot.A ozaj ja si vzdy donesiem z domu slovenske drozdie(v kocke),zamrazene a ked len potrebujem napiect tak si ho hodinku pred vyberiem a poviem ti s kysnutim problem vobec nemam.

Klapinka, s tymto som sa este nestretla,ale pokial viem,tak ked sa zaregistrujes a obdrzis NIM(national insurence number),tak by ta mali bezproblemov vysetrit kdekolvek.Co sa tyka materskej,musis mat odrobene u jedneho zamestnavatela minimalne 6 mesiacov,aby si na nu mala narok.Mozno ak nie si zamestnana,tak dostanes nejaky prispevok,ale s tymto som sa naozaj este nestretla,bolo by dobre keby ti to tu v UK tvoj drahy pozistoval.

leni3
31. júl 2007

Tehulky zajtra mam prvy appointment s midwife,uz sa neviem dockat.Mam na nu tolko otazok,ze sama neviem ktorou zacat.Dufam ze mi da uz aj matersku knizku(ci to az po prvom scane?).Drzte mi palce... 🙂

klapinka
1. aug 2007

lenka dakujem za odpoved.
nejako to budemem musiet poriesit, aby malo babatko pohodlie.Moja anglictina nieje najlepsia, takze mam tu velky problem s pracou.
Zatial este iba planujeme svadbu,babatko este nie.Ale keby tak by sme sa potesili.
No zaciname chytat taky prehnan pocit starostlinosti, ci by sme mali vsetko a ci by sme boli dobrymi rodicmi.....ale to asi viete..

baby co potom s babatkom ked mozete byt s nim doma iba max rok.... au-pair?

drzim Va vsetkym tehulkam prsteky, aby ste boli zdrave ako 2in1

betka1
1. aug 2007

klapinka, neviem Ti sice presne poradit, ale urcite nezostanes bez zdravotnej starostlivosti. Tu ma vraj na zdravotnu starostlivost pravo kazdy, aj ked si neplati poistne. S materskou to ale bude problem, mozno budes musiet poverat nieco zo Slovenska, ak tu nebudes mat dostatocne vela mesiacov odrobenych.

Dievcata, aj vam prisiel od NHS taky formular, kde ste museli vyplnit ze ako dlho ste v UK a dolozit kopiu pracovnej registracie? Ja som to celkom nepochopila na co je to dobre. Poslala som to, ale neviem, ci to bolo OK. Uz sa neozvali.

Na ten kefir sa urcite v polskom obchode cez vikend pozriem. Brat mi hovoril, ze polsky chleba uz predavaju aj v Tescu. No uz bolo na case, ze ich to napadlo. Za chvilu urcite vytlaci z pultov tu anglicku hranatu penu. Aj spolubyvajuca z Francuzska si kupuje len polsky, vraj jej pripomina chut ich chleba.

leni3
1. aug 2007

Klapinka s tou vasou svadbou vam drzim tiez prsteky,my sa berieme o necele dva tyzdne na Slovensku a babetko sme uz planovali tiez dlho predtym.Moje prve tehotenstvo skoncilo mimovolnym potratom a preto sa modlime aby to teraz vsetko dobre dopadlo.Moj partner pracuje ako vodic nakl.auta 4 dni v tyzdni,a ja som si planovala najst nejaku pracu po materskej na tie dni(alebo ostat v tej starej).Ci uz to bude part time,ale aspon nieco.Viem,ze moja polovicka to s babatkom zvladne (bude musiet).I ked sa budeme malo vidiet, s tym sme uz ratali.Mala by si sa klapinka o porode v UK,trosku poinformovat,je to tu ine ako doma,skus si precitat par prispevkov i z tejto temy a nieco sa podozvedas.Tak vela stastia s planovanim... 🙂

ludik
1. aug 2007

Ahoj Leni
tak ako bolo 1 krat s midwife? 😀

leni3
1. aug 2007

Ludik este som nebola,mam to o stvrtej poobede,ale urcite dam vediet 😉

betka1
1. aug 2007

leni, tie vsetky papiere dostanes na stretnuti s midwife. Ja ich mam tolko, ze netusim co z toho je tehotenska knizka.

ludik
1. aug 2007

No mala by to byt taka velka zelena karta a do nej sa potom zakladaju vysledky z USG a krvnych testov.Je tam popisanych plno veci a vlastne sa to vypisuje s midwife-nieco o mamicke a o oteckovi,ci ma niekto v rodine nejaku chorobu[cukrovka,srdcove problemy...] 😉
No a este som vam chcela napisat,ako sa stale pobavim ked sem pridem na tuto temu 😀 ako si tu stale vypisujete o jedle 😀 robite chutky 😅
inac ja som robila z tejto ang.muky parene knedle a bola som sama prekvapena ako super sa mi vydarili,pretoze to boli moje 1 knedle.Ak byvate niektora v Birminghame,tak je tu uz aj slovensky obchod a predavaju v nom aj muku a aj parene knedle 🙂

ludik
1. aug 2007

Leni tak to sa uz pravdepodobne dnes dohodnete aj na 1 scan,ja som bola okolo 14 tyzdna 😉Bolo to krasne,ked som tam zazrela take male babo ako sa hybalo,len len ze som sa nerozplakala,bol to velmi silny zazitok 😵

betka1
1. aug 2007

Tie parene knedle musim skusit aj ja. Uz sa dlhsie chystam. Tiez to budu moje prve v zivote a dufam, ze sa mi tiez na prvy krat podaria 😉
Ja teraz myslim na dobre jedlo viac kvoli tehotenstvu. Stale mi byva zle a myslim na vselijake dobre normalne slovenske jedla.

Moja mama bola v zdravotnej poistovni sa opytat, ze ako to bude so mnou, ked sa vratim na Slovensko. Musim doniest potvrdenie o ukonceni prac. pomeru v Anglicku, dolezity je pre nich den jeho ukoncenia. Do 8. dni sa musim prihlasit, ak to bude trosku neskor, tak vraj nevadi. Budem samoplatca, cize dostanem karticku a budem si sama platit odvody do poistovne az do dna porodu. Odo dna porodu zacina za mna platit stat. To, ci berem matersku z Anglicka alebo zo Slovenska vraj nie je vobec dolezite, lebo k tomu ziadne potvrdenie nepotrebuju.
Moja dilema je len v tom, ze sice koncim tento tyzden v praci, lebo nam konci projekt, ale neviem, ci si este do odchodu z Anglicka budem schopna nieco najst. Na stranke zdravotnej poistovne som citala, ze ak prestanem robit v UK, tak sa musim nahlasit u nich aj ked ostanem v UK. Vraj obcan SR nesmie ostat nepoisteny vramci EU. Ak prestane v zahranici pracovat, tak sa musi zaregistrovat do slovenskej poistovne. Tak ja teraz neviem. Asi sa nahlasim a ak si nieco este na par tyzdov najdem, tak sa zas mozem babrat s odhlasovanim a nahlasovanim. Hm.

leni3
1. aug 2007

Ahoj babeny,tak som uz spat od midwife,bola velmi mila.Maternity certificate mi sice este nedala(vraj sa to dava az v 20t),ale poslala ma na krv,a taktiez za GP,ktory ma vypisal na sick pay,kvoli tym osypkam u nas v praci.Jedno co ma mrzi,je ze ten scan uz nestihnem,vravela ze to tu vsetko dlho trva,ale uz som doma objednana ku svojmu gynekologovi.Dala mi odpoved na vacsinu otazok (ale polovicu som aj tak zabudla z toho rozrusenia)Zajtra som mala ist normalne do prace,lebo som este nevedela ci ma nechaju doma,tak musim zavolat,ze nemozem(nebudu moc nadseny) 😖 .Inak trochu som aj rada,ze to sono bude doma,tam mi to aj poriadne vysvetlia.

betka1
2. aug 2007

leni, super, tak uz to mas za sebou. Ani som nevedela, ze sa v 20.tyzdni dava Maternity certificate. Budem sa na to musiet opytat.

zeny, prave ma prvy krat koplo babo. Velmi sa tesim. Chcela som to niekomu povedat, ale som v praci a oznamovat to s nadsenim sefovi, co sedi za mnou, by bolo asi trapne. Tak to pisem sem. Velmi som sa na to tesila. 😀 😀 😀
Ako to zatial prebieha u Vas?

michell
2. aug 2007

betka:gratulujem ku kopkaniu, ja este stale nic uz som aj nervozna.Niekedy citim take jemne bublinky ale neviem ci to je to alebo crevka 😖 Ale uz aj ja by som si velmi zelala citit kopanceky.Aha ty mas termin den po nas 🙂

ludik
2. aug 2007

Ahojte babenky 🙂
betka tak to je super 😀 aj ja som sa hrozne tesila ked som citila 1 kopkanie
michell neboj,urcite to pride coskoro 😉 ja som mala tiez take ako bublinky a presne ako ty som si nebola ista ci to niesu crevka 😀 no ale potom to uz bol jasny pohyb a este v ten den sme mali akciu z roboty a bola tam strasne nahlas hudba a mala ako keby reagovala na tu hudby 😀 😀 😀
bolo to super 😉 drzim palce 😵

jaja0110
2. aug 2007

Ahojky vsetci, dnes mam prve appoitment s midwife, neviete co ma tam caka? Kazali mi priniest moc, ze to bude take hodinove rande. Ani neviem na co sa mam zacat pytat ako prve. Tiez mi prvy scan vychadza ked budem akurat na SVK...
Leni co vsetko sa ta vypytovala,v ktorej nemocnici by si mala rodit? Ja v st. Peters hospital...

ludik
2. aug 2007

Leni a co to je za maternity certificate? 😲 to je potvrdenie ze si tehulka?

ludik
2. aug 2007

Ahoj Jaji,vcera som trosku popisala ake bolo moje 1 stretnutie z midwife.Ak mas viac otazok tak si ich radsej niekde pozapisuj,ja mam taku skusenost,ze mam stale kopec otazok a v dannu chvilu zabudnem,tak si to radsej napisem. 😉

jaja0110
2. aug 2007

Ludik a ty v ktorej nemocnici ides rodit? Tiez si mala prvy scan v 12 tyzdni? Mne sa to zda strasne neskoro tak dlho cakat, keby som aspon vedela ci je tam akcia srdiecka... 😒 cakame dvojicky 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre