Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

elixia
15. feb 2011

@cutce jaaaj🙂 no neviem,ale asi nic svetoborna,on na prekvapenia velmi nie je 😀

alegro
15. feb 2011

jaaaaj...ty si aka sikulka,ze sa ti to tak v pohode radi????? 🙂 ano prve..keby som apon vedela co a ako prebieha...ale ved sa coskoro dozviem 😉

cutce
15. feb 2011

@alegro nejsem sikulka, minuly tyden jsem se stresovala jako blazen, delala vse abych porodila a nic. Tak jsem si rekal, ze na co, stejne prijde az bude chtit on 😉

alegro
15. feb 2011

ved ano...to je jasne.....ja pre istotu konecne sedim na zadku,lebo cele tehotenstvo som bola,akoby som ani nebola tehotna..... 😀 kolko si pribrala?

cutce
15. feb 2011

@alegro to nevim, me nikdo nevazi a doma vahu nemame. ja to ani nechci vedet 🙂, uz jsem byla takova kulicka pred tehu 🙂

katkanova
15. feb 2011

@cutce dakujem 🙂 prve prekvapkove 😝 stale som drahemu hovorila ze kym sa neprestahujeme niekam inam z uk, tak ani bohovi, no ale niektore veci sa ocividne naplanovat nedaju 😀 ale napokon sa aj celkom tesim ze sa narodi tu - teda najma kvoli porodu, lebo sa mi velmi paci ako tu k tomu pristupuju - normalne zo mna opadla fobia z porodu co som mala cely zivot 🙂 vidim ze ty uz to mas za par - tak potom napis ako to prebehlo, ako sa postarali a tak ... drzim palce 😵

cutce
15. feb 2011

@katkanova no nevim jestli UK je nejlepsi na tehotenstvi 😅 , tady to maji celkem na haku, teda aspon tu, kde ziju. Ale zase te nestresuji 🙂. Jj urco napisu, jak porod probihal 🙂 a co tu delate s manzou? Usuzuju, ze je Slovak?

alegro
15. feb 2011

@cutce aha...ani midwife?tak mi aspon napis svoje pocity...nech som kludnejsia...... 😉

katkanova
15. feb 2011

@cutce no na tehotenstvo urcite nie su idealne podmienky - to uz som sa spamatala 🙂 skor mi ide naozaj o ten porod - myslim ze ak sa veci neskomplikuju (co dufam ze nie) tak je super ze vsetko nechavaju prebehnut tak prirodzene - a hlavne ze su slusni a chovaju sa ako k cloveku ... manza este neni manza, my sme to vzali z opacnej strany heheh - obaja pracujeme v stavkovej kancelarii a je talian - uz teraz si robime srandu ze maleho prva veta asi bude ciao, mami, how are you 😝

cutce
15. feb 2011

@alegro vcera jsem byla v nemocnici, tak se me ptali jak jsem dlouho tehotna a kdyz jsem rekla, ze uz 3 dny prenasim tak akorat na to, je to jeste nic neni 😅 😀 😀 😀
@katkanova joj to bych radeji bydlela v Italii nez tady 😀 😀 😀 😀 😀 , jinak mas pravdu oni radeji at rodis uplne prirozene, nez ti pomahat

alegro
15. feb 2011

ja som tu max.spokojna.....cele tehotenstvo zatial bolo ok,tak dufam,ze take bude aj finale,lebo inak sa zblaznim...uz teraz diviem...... ☹

katkanova
15. feb 2011

@alegro mne je podozrive ze cim je to blizsie tym viac som kludna - no este prejde vela casu tak uvidime co poviem tak o dva mesiace hehe ... ale je to super ze uz za chvilocku budes mat male pri sebe, ja som taka zvedava, co to bude za cloviecika, uz sa neviem dockat 😵

katkanova
15. feb 2011

@cutce no drahy by zase radsej isiel na slovensko - tak uvidime ako to nakoniec s nami dopadne 😀 a ty si rada ze sa tu rodi prirodzene? uvazovala si nad epi napr.?

alegro
15. feb 2011

ty si teda podarena.....ja neviem ci mam stojku robit,alebo sa smiat,plakat.......uz sa mi kazdu chvilu zda,ze mi odteka voda.....asi mi fakt preskoci 🙂 aj my sme zvedavy hlavne,ked cele tehotenstvo nevieme co cakame 😅

katkanova
15. feb 2011

@alegro ja som tu nasla daky recept na lektvar s ricinovym olejom co ma vyvolat porod ked prenasas ale neviem veru ci ma presvedcili ... asi si aj tak babo samo povie kedy pride - ani sa im necudujem ze sa im nechce von, ved to maju dnu ako v all inclusive hoteli 🙂 to bude teda riadne prekvapco ked ani pohlavie neviete - my sme boli prilis zvedavi, to by sme nevydrzali 😝

alegro
15. feb 2011

ja neskusam radsej nic.....cele tehotenstvo som zila,ako podla knizky.... 🙂 no ved to sme aj my boli zvedavy,ale ked male v kuse santilo,vrtelo sa a doktorka nevedela povedat,ze co cakame,tak uz sme sa s tym museli zmierit......ale vraj podla tvaru bruska-chlapceka a ja by som taaaaak velmi chcela chlapceka....no,ale prvorade je nech je zdrave......vy co cakate?a ako sa bude volat? 🙂

alegro
15. feb 2011

@katkanova uz som si pozrela,ze co????zavidim 🙂

katkanova
15. feb 2011

tak to by bola skoda teraz vymyslat ked si bola taka vzorna ... mala by som si brat priklad, ja som uplne nefungujuca bez kavy, takze aspon dve za den i dam vzdy a trosku ma to aj mrzi ... no a o mojich navstevach automatu s cokoladami radsej pomlcim 😉 mne to vyslo tak ako som si priala - chcela som chlapcek a bude - tak dufam ze aj tebe 🙂 s menom bojujeme den co den, lebo priatel chce talianske a dlhe - zatial mame simone-gabrielle-michelle, ale ani jednym som neni zvlast nadsena 😵

katkanova
15. feb 2011

@alegro 😀 😀 😀 drzim palce nech mas co si prajes 🙂

alegro
15. feb 2011

😀 vdaka....hlavne nech to vytlacim 😖

katkanova
15. feb 2011

@alegro 😀 urcite ... to bude este napokon ta najlahsia vec na tom celom, ale to nam dojde az po par rokoch 😝

alegro
15. feb 2011

no bodaj by si mala pravdu......tak vybehnem od stastia hola z nemocnice 😀 😀 😀 😀

alegro
15. feb 2011

@katkanova jaaaj...tak to ja som sa skutocne spravala a este aj sparavam,ako podla knizky...... 🙂 stale sa so mnou lucila midwife s max.usmevom na tvari,ze ako to cele krasne prebieha.... 😀 a ak nebude taky aj porod,tak s afakt zblaznim ☹ tvoj priatel je ital?

katkanova
15. feb 2011

@alegro 😀 😀 😀 uz ta vidim na titulke dailymail - a polish immigrant ... 😝 ja si stale hovorim ze naozaj hrozne porody su vynimocne, tak preco by sme zrovna my mali mat smolu, no nie 😉

katkanova
15. feb 2011

:@alegro mna midwife furt dzube ze nepriberam - no ale viac jest uz fakt technicky nie je ani mozne 😀 hlavne sa toho porodu vopred neboj - skus aj ked to sa lahsie hovori ako urobi, ale zo strachu vsetko stuhne a zamrzne a potom to fakt musi byt jak tlacit dynu do vody ... priatel je so sardinie - neviem veru co ho napadlo do uk sa trepat - ale dobre urobil 😝 tvoj je slovak?

alegro
15. feb 2011

ale nikdy nevies co a ako sa moze skomplikovat......samozrejme,ze kazda by sme si priala mat to super 😀 a to,ako na to prisla midwife,ze mas pribrat?tak ja som pribrala 10 kil..cochvila rodim 😎 a skor jej islo o to,ze mam vzdy krasne vysledky,tak tym padom je asi vsetko ok...ako o to,ze kolko mam,alebo nema este pribrat....ona sa stale tesi z mojho bruska,ze nadhera...... 🙂 mne sa naopak v porovnani s inymi zda male,ale som rada,ze som zatial nemala ziadne komplikacie.....moj manzel je slovak-najkrajsi a najlepsi na celom svete 😀 😀 😅

katkanova
15. feb 2011

@alegro to je pravda, no musime dufat - zbytok aj tak nie je v nasich rukach ... ja som mala podvahove bmi na zaciatku - teda vlastne este aj mam - uz som za polkou a stale len 52kg, ale zas podla mna lepsie ako pribrat 30 a narobit si problemy... a takto mi aspon robia viac ultrazvukov tak sa tesim 🙂 male brusko celkom staci - ak sa tam ma babo dobre a rastie si 🙂 tak to sa mame - ty si nasla najlepsieho najkrajsieho slovaka, ja zas taliana - tam nech uz baby ani hladat nechodia hehehe

bea75
15. feb 2011

@elixia ahojky ...tak muzu doufat ze se to ve ctvrtek taky podari ,budou mi ho delat podruhe a kdyby nahodou ne tak uz to do konce pristiho tydne vydrzim ,kdyz uz jsem vydrzela tolik 😵

monkka21
15. feb 2011

ahojte.prosim vas mamicky co je ten pethidine?totiz to midwife mi kazala vypisat birth plan.viem ze je to neaka injekcia proti bolesti.ake mate skusenosti.neviem ci si to mam dat alebo nie.epidural si nedavam.dakujem vam babule

dejka77
15. feb 2011

@cutce 3 dni po termine este nie je prenasanie, az od zaciatku 3.tyzdna po termine prenasas.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre