Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

alegro
15. feb 2011

@hrozienko11 ahoj......ty mas tiez uz coskoro rodit?ja som mala uplne bezproblemove tehotenstvo......len od vcera sa otvorena mozno uz viac,ako na jeden cm a mam dost velke bolesti v podbrusku...mliecko mi uz vyteka z bradavky,akoby som rodila......ale snazim sa to este zvladat...ty sa citis ako????ake si mala komplikacie doteraz???

elixia
15. feb 2011

@smajka dakujem🙂 skor ako trpaslik,nie? 🙂

@monkka21 ako ti baby pisali, pethidine je plyn,ktorym ta akurat tak oblbnu..a ako jediny posobi aj na babo,moze byt ospale po nom..oni ti ho budu veeelmi vynukovat,kedze je to lacne..ja som nechcela a ani som si ho nedala,aj ked ma vsetci chodili presviedcat,ze ake je to dobre..povedz nie a hotovo..
Epi som brala tak,ze uvidime ci bude treba...no nakoniec som si ju dala a to ma asi zachranilo 😀Ale ja som tam lezala dlllho..ked budes rodit rychlo,kludne to zvladnes aj bez...tazko dopredu planovat,kazdy porod je iny 🙂

smajka
15. feb 2011

@hrozienko11 - ahoj , tak uz to mas tiez za par 🙂 ako sa citis? moc drzim palce.

monkka21
15. feb 2011

@elixia dakujem ti pekne. ten pethidin si urcite nedam dakujem za dobru radu.noo a ten epidural uvidim aka bude situacia.zatial si trufam bez epi

alegro
15. feb 2011

@katkanova 😀 😀 😀 😀 😀

alegro
15. feb 2011

inak mas pekne ciselko do porodu...... 😎 😀 😅

katkanova
15. feb 2011

@alegro hi, ani som si nevsimla ! tvoje sa mi ale paci viac 🙂 ...aj ked byt tehotna je super - akurat sa mrvim na gauci a maly v brusku a hovorim si ze toto mi potom bude normalne chybat 😵

hajatanufus
15. feb 2011

ahojte babenky potrebujem poradit ze co treba na ten jednorazovy cest doklad a ci to urobia aj na pockanie a aku fotku tam treba ci uz musim mat svoju alebo mi tam malu odfotia pripadne co treba na zapis do pasu na ambasade treba tam slovenky rodny list ci staci len anglicky a tiez by som chcela vediet ze ak by sme sli autobusom ze ci sa da ist aj bez cestovneho dokladu ze ci su nejake kontroly alebo nie dakujem

katkanova
15. feb 2011

@monkka21 k tomu pethidinu

•It crosses the placenta and may affect your baby's breathing and make her drowsy for several days
•It may be more difficult to get breastfeeding started because the drug may affect your baby's rooting and sucking reflexes

... no velmi sa mi to tiez nepaci ... dobre ze som si to kukla, ktovie keby mi to v kritickej chvili ponukli co by som povedala 🙂

alegro
15. feb 2011

@katkanova jaaaaj...katulik.....tak to sa este namrvis..... 😀 a to nemusis mat vobec velke brusko 🙂 ja som zacala citit pohyby uz v 17.tt a postupne boli intenzivnejsie az sme sa vela x tolko nasmiali z nasho drobca,ze co tam preboha robi????no a teraz to je uz hotove sialenstvo 🙂 😀

monkka21
15. feb 2011

@katkanova este ze nam tu mamicky poriadia inak by sme sa nechali zblbnut hoci cim

katkanova
15. feb 2011

@alegro dnes som akurat drahemu hovorila ze vdakabohu ze tam je zatvoreny v tej svojej bubline, inak by mi hadam prestahoval vnutornosti ... 😀 😀 no ak budu taki akcni aj vonku, mame sa na co tesit 😲

alegro
15. feb 2011

dobre si mu povedala 🙂 ja som praveze pocula,ale mozno su to iba pletky..... 😉 ze tie baba,ktore boli v brusku hyperaktivne,tak po narodeni iba spinkaju a su kludne...no uvidime....ale u nas sa kazdy smeje kto nas pozna oboch,ze nech sa ani nezamyslame nad kludnym dietatom,ked sa zmiesali nase geny 😀

elixia
15. feb 2011

@hajatanufus my ho sice nevybavujeme,lebo dame maleho zapisat rovno do pasu,ale z toho co viem:
potrebujes mat fotky uz so sebou, na ambasade ti ho isto neodfotia..
treba tam ist dvakrat osobne..raz podat ziadost a potom po ten doklad...
na zapis do pasu musis mat uz slovensky RL...to by mali urobit na pockanie...
aj ked pojdete busom, v pristave (alebbo tuneli, neviem ako teraz chodia busy) su kontroly tak ci tak..bez dokladu sa z UK nedostanes..teda aspon nie legalne 🙂

@alegro u nas je to opacne,v bruchu bol taky kludny ze som az na pohotovost behala ci je vsetko ok a teraz maly certik,uz len rozky mu chybaju 😀

alegro
15. feb 2011

tak ja uz skutocne neviem 🙂 a aky si mala ty porod?zbieram informacie,ved uz to bude kazdu chvilku...dik

hrozienko11
15. feb 2011

@alegro no ja uz zacinam viac citit,ze sa to blizi. male sa viac derie dolu a aj mam bolesti v podbrusku casto. ja som si toho vcelku dost odskakala. najhorsie su vsetky lieky,co som brala. atb na oblicku,lebo male na nu tlaci. tak to mesiac na liekoch a minule sono,lebo,ze mam male brusko. tam bol problem,tak ma posielali do nemocnice,kde budem rodit,lebo teraz chodim inde. a este aj male sa nehybalo,tak monitor dvakrat do tyzdna. takze si to moc neuzivam. ale uz som pokojnejsia. teda uvidim zajtra,mam dalsie sono a hadam mi doktorka viac povie,lebo midwife uz nevidim,len v centre pri baraku,co je raz za nejake tri tyzdne,inac vzdy nemocnica a doktori tam.

@smajka no pocuvam srdiecko dvakrat tyzdenne,lebo musim na monitor chodit. ale vcelku dost vystraja zvacsa. na prvom sa nechcelo hyba,tak ma nalievali studenou vodou,aby mali aspon nejake pohyby. a inac,uz sa objavuju nejake tie bolesti a priznaky,aspon ja si to myslim 😅

k tomu pethidinu. nam midwife na classes povedala,ze sa casto pouziva,ked je dlhy porod,aby si mamicka oddychla na chvilocku. inac ho moc radi nedavaju,lebo zblbne aj male,takze po narodeni sa ani nadychnut casto nechce.

alegro
15. feb 2011

fuuha..tak to si si teda toho uzila viac nez dost.....nezavidim,ale snad budes mat apon porod krasny.....tak ja som si cele tehotenstvo chodila v pohode v steklickach a mini.... 🙂 potom vychadzky k jazeru take 10 km.... 😀 a pod.akurat prvych asi 10 tt mi bolo neskutocne...myslela som,ze sa zblaznim....... a opuchnuta som bola,ako tekvica.... 🙂 a co sa tyka baba?nase je v pohybe fakt v kuse.....aj som dost skoro ho zacala citit 17tta este z toho,ako dokaze deformovat brusko sa tooolko nasmejeme.... 😀 no ja uz neviem co si mam mysliet ci to na mna ide,alebo nejde,lebo uz si pomaly od vcera na tie krce zvykam..... 😢

hajatanufus
15. feb 2011

@elixia dakujem pytam sa tak hlupo ja viem ale mame problem s byvanim akosi sme sa poplietli vo vypoctoch a teraz nevieme zohnat peniaze na depozit ak ked mame rezervovany byt a v piatok o 11 musime tento opustit tak neviem kam pojdem s dvoma malymi detmi dnes sme pochodili po uradoch a zial nikde nam nevedia pomoct a agentura nam neda kluce skor ako vsetko zaplatime takze sme v poriadnej brinde a ani na sk teda nemozme ist ked nemame doklad dakujem za info neviem co budeme robit je mi z toho strasne asi preplacem celu noc

elixia
15. feb 2011

@hajatanufus moja zlata to mi je luto..ale pokial viem,tu je to tak,ze vas nemozu s detmi vyhodit na ulicu...

hajatanufus
15. feb 2011

@elixia ja viem ale museli by sme zaplatit nejaku pokutu fakt neviem co robit mysleli sme s mm ze najlepsie bude ak odidem na sk a on pojde do sharehausu ze si zaplati nejaku izbu a tak nejak nasetrime na dalsi byt ale bude problem aj s tym lebo uz budeme mat v realitkach zle meno ked teraz toto nevyjde neviem chceme skusit este v banke poziadat o pozicku ved 1000 libier nie je taka velka suma ale neviem ci to mm schvalia stve ma to ze som neskoro dala malej robit rodny list uz som ho davno mohla mat a mohla uz byt aj zapisana a prosim ta tu foto na ten jed.cd mi urobia aj vo foto sluzbe mohli by mi malu odfotit ci vy ste si sami fotili maleho?

hajatanufus
15. feb 2011

@elixia sorry som taka rozrusena ze az teraz som si uvedomila ze davate maleho zapisat do pasu

elixia
15. feb 2011

@hajatanufus s tymi fotkami ti neporadim,lebo neviem...len sa mi zda ze je podmienka,ze musi mat otvorene oci...
Neviem aku banku mate,ale o taku pozicku by sa malo dat aj online poziadat...

hajatanufus
15. feb 2011

@elixia dakujem ...no ved zajtra mm poziada dnes uz bol tak hotovy ze ani do prace nesiel lebo po nocnej nespal a to by musel este hodku slapat peso na stanicu a som sa bala aby niekde od unavy neodkvecol...tak skusime zajtra poziadat a uvidime ako pochodime snad sa podari a budeme sa moct normalne prestahovat 🙂 🙂

hrozienko11
15. feb 2011

@alegro no ja som mala na zaciatku hrozne nizky tlak. teraz sa o cosi zvysil,ale vraj je to aj tou oblickou. a opatky som mala len na vianocnej party 😀 ked sme boli na svk,tak som si ani make-up nerobila. no po par dnoch som musela,lebo som pocuvala,ako hrozne vyzeram. hadam,az budem mamickou,tak budem mat cas na starostlivost o seba.
nase sa hrozne vecer mrvi. tak sa tiez smejem,ze tancuje zrejme a vela cvici,lebo je drobnejsie. dokonca to vyzera,ze sa nam rast bruska zastavil,podla merani. ale tak mame aktivne babo,len nech je uz cim skor s nami 🙂

hrozienko11
15. feb 2011

@hajatanufus neviem,ci banku daju tak nizku pozicku. niektore to maju asi od 2tis,co som pozerala. ako uroky su neskutocne na tom,no ty sama si urcujes vysku splatky a kedykolvek to mozes vyplatit. a po poziadani o pozicku mas do par hodin peniazky na ucte 😉

elixia
15. feb 2011

@hrozienko11 moja,velmi sa nespoliehaj na to,ze budes mat cas na seba 😀 😀 teda aspon prve mesiace...

hajatanufus
15. feb 2011

@hrozienko11 dakujem vsak uvidime ak daju 2 tisic budem este radsej lebo bude aj na ostatne vydavky lebo inak ked zaplatime najom tak nam na nic neostane lebo mm mal par dni absencie lebo mal crevne problemy a nemohol ist do prace tak bude mensia vyplata a mohla by som este pokupit aj nejake veci pre deti napr druhu postielku a kocik lebo ten tandem uz akosi nevladzem tlacit 🙂

hrozienko11
15. feb 2011

@elixia nespolieham sa,ale nahovarat si to mozem 😀 😀 😀

hrozienko11
15. feb 2011

@hajatanufus poslem ti ip 😉

elixia
15. feb 2011

@hrozienko11 ale ved ano..ja som ta len chcela varovat, aby si nebola privelmi prekvapena potom 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre