Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

elixia
16. feb 2011

@cutce ja som tiez v 36.tt bola a podla ich vypoctov mal maly 3,5kg..rodila som o 5 tyzdnov neskor a stresovala som z toho,aky je velky,ze ho nebudem vladat ani vytlacit..aj preto mi prvy sweep robila hned prvy den po termine..no a nakoniec pri narodeni v 42.tt mal 3570g...Myslim,ze druhykrat by som sa uz ani nepytala na tu vahu pri sone 🙂

hrozienko11
16. feb 2011

@elixia ja co som mala vysledky jedneho,tak tam bola vaha a za nou +- 25% takze je tam ta tolerancia

monkka21
16. feb 2011

ahojte.vidim,ze kecate o vahe babatiek.mne na kazdej poradni povedia,ze je babo vacsie o dva tyzdne.naposledy v 35tt mi midwife povedala,ze ma uz cez tri kila a tiez ma uz chytal hysak ,ze ako porodim take velke babo ked mam este mesiac pred sebou,ale podla mna nieje presne to meranie.tak sa aspon ukludnujem s tim,ze nebude take velke.(dufam) 🙂

hrozienko11
16. feb 2011

@monkka21 myslim,ze bude mat normalnu vahu 🙂 ved pokial nemate v rodinach 4kg,tak by si nemala mat velke 🙂

hrozienko11
16. feb 2011

@alegro a kedy ides do nemocnice?

monkka21
16. feb 2011

@hrozienko11 myslim,ze nie ja som mala 3,2kg a moj manzel 3kg a 56 cm.teraz ma ale manzel takmer dva metre,tak dufam,ze neplati,,pozri sa na buduceho otecka a budes vediet ake bude velke babo''. 😀

hrozienko11
16. feb 2011

@monkka21 nase bude asi max 3kg,pripadne tesne nad,ak sa narodi v termine. ak pred,tak bude pod. ale mne je to jedno,moze mat aj 2kg,hlavne nech je zdrave 🙂 a v ktorych tyzdnoch ste sa narodili?

monkka21
16. feb 2011

@hrozienko11 ja som sa narodila myslim,ze normalne v 40tt ale manzel skor asi o 3-4tt.prakticky aj mne je to jedno,ale myslim,ze pre oboch bude lepsie ked budem mat okolo tych 3.5kg.

hrozienko11
16. feb 2011

@monkka21 takze tak ako u nas. aj ten moj mal rovnaku vahu,len on skor ako ja 😀 ale tak dlhy urcite nebol 😀
vacsie babo sa lahsie pestuje. ale ak my to dozenieme za par mesiacov,ja som bola baculate batola 😀

hajatanufus
16. feb 2011

@martina_uk
@elixia ahojte babenky takze cely den som bola busy rano sme sa nepohodli s manzelom koli blbosti tak som z toho mala hystericky zachvat ale sla som s detmi do play group a chodim tam s jednou pani ktora je nasej rodine pridelena ako volunteer a ked prisla pre nas tak sa pytala mm ze co mame nove tak jej mm povedal ze mame problem s peniazmi aq ze nam chyba asi 500 libier a ona mu na to ze to je vela penazi ale hned zacala obvolavat vselijakych ludi ci by nam vedeli pomoct a tak sme teda isli do play group a cestou mi hovorila ze skusi nam nejako pomoct bud cez tu agenturu v ktorej pracuje alebo cez kostol kam chodi a ak to nevyjde ze s nami pojde na urad na specialne oddelenie ktore sa zaobera takymito pripadmi ked vlastne ludia nemaju na depozit a cakaju ze im vratia depozit z predch. najmu lebo nam vcera povedali na hausingu ze mame ist na council ofice ale tam nam tiez povedali ze nam nevedia pomoct o housing sme si poziadali ale este nie sme na vrchole cakacej listiny takze z toho zatial nic nie je a prispevok na byvanie vybavujeme o dva tyzdne mame epointment s jednou pani z citizen ofice ktora nam vcera pomahal obtelefonovala co sa dalo no a nakoniec nam ta nasa volunteer pomohla pozicat peniaze z ich kostola takze vecer u nas bola s nejakym panom a spisala sa zmluva ze nam poziciavaju 500 libier ktore vratime za nejaky cas ked budeme moct ale my to vlastne chceme a musime vratit hned jak nam vratia depozit za tento byt takze sa to aspon vyriesilo tak ze aspon v piatok sa mozme stahovat lebo este musime pockat na mm vyplatu aby sme mohli vsetko naraz zaplatit a aby nam dali kluce od bytua v banke sme nepochodili povedali nam ze nam to neschvalili koli tomu ze hned jak pride vyplata vsetko minieme a neostavaju na ucte ziadne peniaze ktore by mohli pracovat ale nevadi ja som rada ze to dopadlo ako to dopadlo a ze nam tu ludia boli ochotni pomoct dakujem aj vam babenky ze ste na nas mysleli bolo to citit vasu pomoc na dialku dakujem 🙂

monkka21
16. feb 2011

@hrozienko11 ja zase presny opak.som bola taka normalna.noo veru moj manzel je aj teraz taky dlhy.noo ved nechame sa prekvapit. 🙂

elixia
16. feb 2011

@hajatanufus tak to sa tesim,ze sa vam to podarilo vyriesit..a nakoniec este lepsie ako s bankou,kedze to mate bez uroku predpokladam..vidis, nakoniec pomohli taki, od ktorych by si to ani necakala.. 🙂

monkka21
16. feb 2011

@hajatanufus tak to je super,ze su tu aj taky ochotny ludia to sa veru uz teraz nevidi.

hajatanufus
16. feb 2011

@monkka21
@elixia
@hrozienko11 @cutce aj ostatne babenky
dakujem babenky ste naozaj vsetky velmi zlate a som rada ze vas mam a sme naozaj radi ze nam ti ludia pomohli 🙂

hajatanufus
16. feb 2011

@jancikes ahoj neviem uz ti asi ostatne baby odpisali len ja som skor nemala cas az teraz si vas docitavam 🙂 ale chcela som ti napisat len tolko ze s bruskom sa netrap ak chodis do prace tak by to nemal byt problem ja som minuly rok bola tiez tehu a tiez som sa koli brusku bala zalezi na agenture a na vasich prijmoch lebo oni si vsetko overuju a aj to ake mate referencie od landlorda napr v country properties beru do uvahy len prijem ako vyplataale benefity nie a ta agentura co berieme cez nu byt teraz tak beru do uvahy aj benefity comu sme sa dost potesili lebo inak by nam ten byt ani nedali takze vsade je to inak a este jedna vec nam minuly rok nechceli dat ani studio ani 1 bed lebo ze dietatko musi mat svoju izbu lebo my sme uz jedno dieta v tom case mali a brali nam do uvahy len mm vyplatu ale poplatok za overenie zobrali aj za mna aj ked nemali co a kde ovreit kedze ja v uk nepracujem ani som nepracovala a rodicak som brala min rok z cr lebo tam mam aj prac pomer 🙂 neviem ci som pomohla ale budem drzat palceky aby vam to dali a brusko lahko zakryjes ja este stale mam brucho ako by som bola v 6 mesiaci 😀

cutce
17. feb 2011

@hajatanufus joj tak to mi spadl kamen ze srdce, ze vam to takhle dopadlo a muzete se zitra stehovat 😀

martina_uk
17. feb 2011

@hajatanufus ajojky tak to je super ze vam pozicali ;) niekedy tapomoc pride od niekoho od koho by sme to ani omylom necakali ;) prijemne stahovanie vam prajem nech vam to uz nic nepokazi ;)

cutce
17. feb 2011

ahojky, tak jsem zpet z nemocnice, sweep celkem bolel, jsem otevrena na 1 cm pri roztazeni na 2 cm, rikala, ze je to pekny a kdyz nic tak v pondeli vecer nastup a v utery vyvolavacka 😲 , bojim bojim 😅

jancikes
17. feb 2011

@hajatanufus jeeeej tak to je super ze vam to tak vyslo!!! a uz budete v novom, jupiii 🙂
No ja mam obavu z toho ze ked uvidia ze ja som tehotna a chcem zobrat na seba dom, tak budu chciet pre istotu zdokladovat aj priatelov prijem..kedze im asi dojde ze pojdem na matersku....a toho sa obavam lebo my to schvalne tak robime aby priatel nemal na ucte vela penazi..lebo priznava len oficialne minimum...no hadam nebudu robit problemy....
@cutce ahoj, tak hadam sa postupne otvoris...co je to vlastne ten sweep?

cutce
17. feb 2011

@jancikes no oni si pohrajou s tou zatkou aby zmekla a uvolnila a mohl zacit i porod, ale nekomu to pomaha a nekomu ne 🙂

hrozienko11
17. feb 2011

@cutce a ten sweep musim podstupit??? ci mi mozu dat rovno vyvolavacku?

rozik
17. feb 2011

jeeeeeeej, ani si neviete predstavit ako velmi ma potesila tato debatka 🙂 som si ju zbezne presla a urcite vas budem citat dalej. ja sice nezijem v UK, ale mam tam sestru, ktora bude prvorodicka, takze urcite sa jej hodi par info o tom 🙂 vsetkym ostatnym vela sil 🙂

tanja61
17. feb 2011

@hrozienko11 reagujem na ten sweep,ja som tiez v UK a na buduci tyzden v utorok mi midwife chce urobit sweep 😒 no nemyslim si ze to musis podstupit ale keby ze prenasas tak to skusaju a ked nepomoze tak nemocnica a vyvolavacka tusim 😉

tanja61
17. feb 2011

baby a ste spokojne so vsetkymi vysetreniami?inak beru krv a tak ale napriklad to posledne vysetrenie co je aj na SK nerobia a to je na toho streptokoka ci co?ja som mala prvy porod cisarskym no a teraz dost vela polemizovali ci cisarsky alebo normalny nakoniec sme sa dohodli na normalnom 😉 ste tu nejaka po cisarskom a potom ste rodili normalne?vdaka

hrozienko11
17. feb 2011

@tanja61 no skusim sa teda vecer na class opytat,ci sa to musi podstupit pri prenasani.

tanja61
17. feb 2011

@hrozienko11 no myslim ze ta nechavaju prenasat 10dni a potom je to vyvolavacka lebo pri prenasani je to nutne

elixia
17. feb 2011

@hrozienko11 nemusis na sweep ak nechces...

@cutce budu ti robit aj druhy,ci uz rovno vyvolavacka?

martina_uk
17. feb 2011

@jancikes ajojky ak Ty mas dostatok na ucte tak by ich priatelov prijem zaujimat nemal, ja som zarobila dost nato aby som to mohla potiahnut sama tak som dokladovala iba svoje zarobky a priatelove ich nezaujimali... ;)

martina_uk
17. feb 2011

@cutce ajojky ja tomu nerozumiem preco sa tym nasim babatkam nechce na svet normalne :D ale musia ich ,,vyvolat,, ;) mne spravili sweep aj zaviedli vyvolavacku naraz takze neviem co mi viac zabralo ale hned som mala kontrakcie kazdych 5 min.. drzime vam palce a myslime na vas ;)

dnes sme boli na prve ockovanie, joooj tak mi malej bolo luto ako sa rozplakala.. zatial sa horucka neukazuje, ale je velmi nervozna ani nosenie nepomaha ani lezanie pod kolotocom.. iba na brusku jej je ok tak je na brusku aby si aspon trocha pospala a sledujem ju lebo male babatka tak vraj nemaju byt dlho aby neprestali dychat, neviem co je natom pravdy..

@tanja61 ajojky tu nerobia test na streptokoka ale ak si chces byt ista tak sa da urobit doma, stoji to 32libier http://www.gbss.org.uk/content.php?section_id=3... ;)

cutce
17. feb 2011

@elixia nene rovnou vyvolavacka v utery pokud nic 🙂
@martina_uk no prvnim se na svet moc nechce 😀 😀 😀 , tak snad buse brzy zase ve sve kuzi 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre