Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

elixia
21. feb 2011

@mikailla vidis,kym som napisala,aj mrk11 potvrdila ze ho nepotrebujes...nevzdavaj sa a bojuj, mas na to porodne pravo,nenechaj sa odradit..

elixia
21. feb 2011

@mrk11 ako sa mate?

kivec
21. feb 2011

@cutce - Ahoooj, neboj sa, takto casto musis kojit len prve dni, kym sa ti rozbehne mliecko. Tak ako pisala aliza, dbaj na to, aby Davidko zobral do pusinky aj dvorec, nie len bradavku. po kazdom kojeni si bradavky natri nahrubo mastickou. Urcite sa to po par dnoch zlepsi. A hlavne ta chcem ubezpecit, ze je to uplne normalne, ze prve dni nebudes robit nic ine len kojit. Netrap sa, ze ine nestihnes, popros manzela, aby ti pomohol a aby si sa ty mohla venovat len kojeniu. A hlavne mysli na to, ze to takto nebude stale, je to len na zaciatku. Velmi ti drzim palce a prajem vela trpezlivosti. 😉

cutce
21. feb 2011

holky dekuju 🙂

Jinak porod, no nevim jestli bych ho tu mela psat pro budouci maminky, ale kazdy ho ma jiny. Ja mela 3 degree tears 😕

jancikes
21. feb 2011

@cutce napis prosim ta..vsak vieme, vela dievcat malo aj zle aj dobre skusenosti...aspon potom nebudeme prekvapene ;)

martina_uk
21. feb 2011

@mikailla ajojky ani ja nemam slovensky rodny list este, na vybavenie porodneho Ti staci overeny preklad anglickeho pripadne anglickej apostili mne vyplatili porodne v piatok, mamka mi to vybavila

martina_uk
21. feb 2011

@cutce ajojky, aj mna boleli bradavky prve dni ale potom mi MW poradila krem co sa nemusi zmyvat a vzdy po kojeni som si odstriekla kvapku mlieka, nechala zaschnut na vzduchu a potom potrela tym kremom, a do dvoch dni bolest ustupila.. hlavne odsavaj ak maly nestiha pit lebo ja som to zanedbala ked sme boli s malou v nemocnici a dostala som zapal... to som nemohla malu ani zobrat na ruky co ma to tak bolelo..
tu je ten krem http://www.lansinoh.co.uk/

cutce
21. feb 2011

@jancikes no tak v rychlosti, kontrakce zacali v 15:00, ale po 7 minutach, pak zacali po 4 minutach a trosicku silneji, tak jsem volala do porodky Pembury - fungl nova (20 minut), tam mi rekli, ze bych jela do Maidstonu - stara porodka, coz je kolem 40 minut od nas. Tak rikali, vydrzte a zavolejte pozdeji, treba se to zmeni. tak jsem zavolala za 2 hodky, ze se kontra zvetsujou. Rekli mi, ze se to usadilo a je misto, no chtela jsem tam jet, ale oni nechteli, ze jetse nemam konta mezi 1-2 minutama a ze by me poslali domu. Tak jsem cekali a kdyz jsem volala znova za 2 hodiny, tak mi rekli, ze musim jet do Maidstonu, protoze oni nemaji misto a byla dost i neprijemna ☹

Tak jsme cekali az nam Maidstone zavolal a jeli jsme, cestou jsme se museli stavet v restauraci, protoze jsem potrebovala curat a lidi byli venku, povidali vy jste v labour ze tak hodne stesti a mejte porod do vody, tak to bylo roztomily 🙂
Dorazili jsme, byla jsem otevrena jen na 2 cm, tak me chteli poslat domu, ale zacala jsem mit vetsi a vetsi kontrakce, jsem jim rekla, ze nikam nepojedu, ze domu je to 40 minut, tak mi rekli, abych se sla projit, to bylo 23.00. Tak jsem sla a vratila se za 30 minut s tim, ze jsem mela 15 kontrakci a dve ktere byli 2 minuty a bolely uz dost.

Kdyz jsme se vratili, tak me vysetrili a rekla, ze jsem mezi 3-4 cm, ale ze uz nikam nejedu. Pak mi dala gas&air, no teda to bylo neco, jsem se i smala a prijde ti to jako, ze jsi opila 😀 😀 😀 😀 .

Tak ty obrovsky kontrakce zacali kolem pulnoci, ale diky gas&air jsem je brala celkem v poho a byla jsem v poloze, ze lehatko bylo do seda a ja byla na kolenou prez to sedadlo. Ve 2 hodiny rano mi vzali gas&air a nasadily podporu na nohy, jako kreslo, jako na gynde. A pak jsem zacinala pomalu tlacit, no ucila jsem se jak tlacit.

Musim rict, ze midwife byla skvela, snazila jsem se ji poslouchat co to slo. Dilo bylo, ze se jim rozbila lampa, malej i chudinka dostala elektrickej sok a nemeli svetlo, tak poprosili Andyho zda by drzel baterku, takze chudak malej videl uplne vsechno. Jsem na nej hrda a to doslova.

Malej se tlacil ven celickem, ale nesel ven, protoze jsem nebyla dostatecne otevrena. Nesla mi ani odtect voda, jelikoz on tomu branil tim celickem. Nakonec mi voda praskla a trochu odteklo, ale midwife mela strach, pripravovala doktora na to, ze by mi museli pomoct a Davidka otocit, protoze porad blokoval cestu ven. Kdyz dorazil doktor tak se Davidek pretocil do spravne polohy a pak zacalo to obrovske tlaceni. Pri kazde kontrakci jsem musela tlacit tak 3-4 za sebou a pri asi 10 kontrakci jsem teprve vytlacila hlavicku (ktera mela prumer 35 cm) a to jsem se dost natrhala skoro vsude a pak na dlasi kontrakci mas tlacit jen malinko a pomalu, snazila jsem ale bohuzel to neslo, takze pri jedne kontrakci sel zbytek teliska.

Midwife si myslela, ze jsem se natrhla ke knecniku a i konecnik a k postevacku, tak me poslala na siti na sal, ale museli jsme cekat na vysledky krve, jelikoz jsem si pichala fragmine jako protekci proti tromboze, kterou jsem mela 9 let zpet.

Po porodu jsem byla v nejakem soku, jelikoz jsem se klepala jak ratlik, ani jsem si nemohla pochovat Davidka, tak choval tatinek a oblikal, me ho i prilozili k prsu, ja vubec nemohla, bala jsem se, protoze jsem se klepala a nemela jsem zadnou silu.

Na sal jsme jeli v 5.30 a ze salu jsem byla zpet v 6.30.

cutce
21. feb 2011

@martina_uk MOC MOC DEKUJU 🙂

kvietocek7
21. feb 2011

@cutce tiez sa pridavam ku gratulacii 🙂 🙂 🙂 VITAJ DAVIDKO 🙂 🙂 🙂 🙂 bravurne ste to zvladly 🙂

babenky,ohladom toho kocikoveho -to by som chcela fakt vidiet,ktory urad doma na SK je taky dobroprajny ci milosrdny a oddobry ten prispevok bez '''Slovenskeho rodneho listu co je ako dokaz o trvalom pobyte na SK,co je vlastne jedna z podmienok na obdrzanie toho prispevku'''.
Osobne viem ze len overeny anglicky rodny list urcite nestaci.

martina_uk
21. feb 2011

@cutce nieje zaco ;) a hlavne aby si mala maleho pri kojeni brucho k bruchu ja som to nazaciatku nevedela a mala sa nevedela dobre prisat ale potom som si pozrela dvd co mi dala MW a tam som to videla a ja mam pri kojeni pod rukov kde ma hlavu vankus lebo ma bolel chrbat ked som ju drzala a tak si kludne polozim ruku...a myslim ze to ti v porodnici ukazali ze bradavku na nostek a ked otvori velke usta tak celu bradavku a co najviac dvorca dovnutra... ;) drzime palce

cutce
21. feb 2011

@martina_uk no ja to tak zkousim, ale mam problem s pravou bradavkou, protoze tu bradavku musim ovladat levackou a ta neni tak zrucna, jinak ho prikladam bricko k memu panderu 🙂

calistka
21. feb 2011

@kvietocek7 na prispevok pri narodeni nie je podmienkou trvaly pobyt dietata, ale trvaly pobyt matky 😉

Podmienky nároku na príspevok pri narodení dieťaťa sú:
•narodenie dieťaťa,
•trvalý pobyt oprávnenej osoby na území Slovenskej republiky.
http://www.employment.gov.sk/DIS/dis/index.php?...

Podmienky nároku na príplatok k príspevku pri narodení dieťaťa sú:
•splnenie podmienok nároku na príspevok pri narodení dieťaťa a
•narodenie prvého, druhého alebo tretieho dieťaťa, ktoré sa dožilo aspoň 28 dní.
http://www.employment.gov.sk/DIS/dis/index.php?...

aliza
21. feb 2011

@kvietocek7 no mne to napisala priamo pani, ktora ma ma na starosti, ved to by potom nikomu nedali, keby sa muselo cakat na slovensky RL, to by sa nestihalo. Nestaci anglicky RL, ale apostilovany a uradne prelozeny do slovenciny. A ako mozem nahlasit dieta na trvaly pobyt, ked som tu a bez pasu sa odtialto nedostanem? da sa to aj takto na dialku?

jancikes
21. feb 2011

@cutce No hlavne ze to uz mas za sebou a mas krasneho synceka pri sebe ;) ....vytrpiet si to musime vsetky ale urcite to za to stalo ze jo ;)
ozaj a ked zosivaju tak ti aj pichli nejaku injekciu na umrtvenie ci nie??lebo viem ze na SR ti nic nepichnu a siju za ziva :(

kvietocek7
21. feb 2011

@calistka no to som absolutne nie si ista co tam pisu,pretoze urady ti povedia inac - a to hovorim z osobnej skusenosti, inac by som k tomuto neprispievala. A ty si ziadala bez trvaleho pobytu??? 😕

kvietocek7
21. feb 2011

@aliza trvaly pobyt sa uvadza na zaklade ziadosti o Slovensky rodny list.Stihnut sa to da, aj s tym ze cakas 4mesiace,my sme ziadali uz 2x a stale sme museli mat slov rodny list,tak iba tolko.

calistka
21. feb 2011

@kvietocek7 ja som volala k nam na urad socialnych veci, kde mi presne povedali, co potrebujem, a staci im anglicky rodny list s apostilou a uradne prelozeny

kvietocek7
21. feb 2011

@calistka tak mi daj potom vediet ci vam to preslo 😉 teda iba overeny anglicky rodny list

calistka
21. feb 2011

@kvietocek7 nepochybujem, ze by to preslo, s tymto nasim uradom som maximalne spokojna, su tam velmi kompetentne pracovnicky, ktore maju prehlad o tom, co je potrebne k vybaveniu coho 😉 inak nam dovtedy dojde aj slovensky rodny list, dala som ho vybavit hned po porode, kedze ho potrebujeme kvoli inym veciam.

kvietocek7
21. feb 2011

@calistka o tom nepochybujem,,,,no vidis takze si sikovna, ze si poziadala, ale skus to dolozit napriek tomu ze ho mas -iba tak ako spominas ci to prejde.

mrk11
21. feb 2011

@elixia ahoj, velmi rychlo, onedlho do prace, uz sa mi to krati, obcas pozriem na konika, malokedy aj citam, stiham len par prispevkov. Eli je velmi ziva, tak bud sme von, alebo sa hrame, pri nej cez den nespravim nic, tak potom po veceroch, cez den nechce spavat, no jednoducho na chat to nie je.

@kvietocek7 na to nepotrebujes slovensky rodny list, ale apostilovany anglicky a jeho prelozenu a overenu kopiu. Ja som to tak vybavovala, nie je s tym ziaden problem, ludi strasi ta 6 mesacna lehota, lebo si myslia, ze bez SK rodneho listu to nevybavia. Trvaly pobyt na SK musis mat TY, pripadne aj otec dietata. Nie je to viazane na trvaly pobyt dietata. Tieto veci som velmi pracne zistovala a overovala, takze mas mozno staru informaciu, ktora platila kedysi. Dostanes aj prispevok aj priplatok k prispevku bez slovenskeho rodneho listu. Rodicovsky prispevok by si bez toho slovenskeho rodneho listu neziskala, ale pokial zijes v UK, tak na RP nemas narok na SK od maja 2010. Mozno si to myslis s tym.

calistka
21. feb 2011

@kvietocek7 musela by som si zohnat dalsi overeny preklad anglickeho rodneho listu, kedze ten povodny ostava v blave na osobitnej matrike 😉 ale osobne sa poznam s dalsou babenou, ktora bude vybavovat prispevok na zaklade anglickeho rodneho listu, takze Ti mozem dat vediet, ako pochodila 🙂

teraz uz letim, o 10 minut musim vypadnut z domu 😝

smajka
21. feb 2011

@cutce - chudatko, si si tiez uzila... a pekne si to zvladla aj bez epiduralky. ked ta zosivali na tom sale, tak ti to nejako umrtvili? ja som nekojila, maly sa nedokazal prisat, tak neporadim. po tyzdni dvoch bude omnoho lepsie - ubehne to ako voda. tesime sa na nejake davidkove fotecky. 🙂

dejka77
21. feb 2011

@marulka83 Mne to tiez chceli nanutit, ale nedala som sa. V zivote som ockovana proti chripke nebola, ani neviem ci som vobec niekedy chripku mala, takze sa mi to zdalo uplne zbytocne. A navyse ta vakcina je len na urcity typ chripky a ty predsa dopredu nevies aky typ dostanes. Citala som o tom aj na slov.strankach a tam sa pisalo, ze ockovanie proti chripke sa v tehotenstve neodporuca. A este dalsia vec, nechcem ta strasit, ale citala som aj o tom, ze vela zien kvoli tomu potratilo. Takze radsej sa stravuj zdravo, jedz vela vitaminov, vyhybaj sa miestam kde by si to mohla potencialne chytit. Je to urcite lepsie ako nejaka vakcina.

monika.c
21. feb 2011

@aliza ak som ta urazila,prepac,to som nemala v umysle 😕 asi naozaj kazda nemocnica ma svoje informacie,tu je pomaly vsetko na hlavu postavene 😒 inak ja som sa bavila o bcg vakcine na sk s detskou dr, a ona mi poradila,ze to mam nechat na leto a potom ist na plucne,pretoze to len tam ockuju.ziadne testy mi nespominala.
@mikailla to je mi luto,ze mate takuto smolu.tiez velmi dobre nechapem,preco ti robia na urade problemy,ved v podstate by ti oni ten apostilovany ang.rodny list mohli poslat na osobitnu matriku do ba.skus to este tak,lebo fakt je pravda,ze mne ten papier na porodne dali hned so slov.rodnym listom 😉

kvietocek7
21. feb 2011

@mrk11 to je sice tvoja skusenost, ale mne osobne nechceli nic schvalit kedze ''dieta musi mat trvaly pobyt na sk''. To je hlavnou podmienkou,ktoru ony ziadaju aj doposial. Takze z mojej strany som skepticka k tomu,ze staci len rodny list tu z uk a aj koli tomu,ze moje zname ziadali tak ako ty a museli pockat na slovensky rodny list.
To len aby neboli niektory paf prekvapeny,ze preco nechcu dat ten jednorazovy prispevok.

martina_uk
21. feb 2011

@kvietocek7 ajoj mne porodne vyplatili v piatok a chceli iba úradný preklad anglickej apostili. Sk rodný list ešte nemáme.

kvietocek7
21. feb 2011

@martina_uk tak to je potom fajn, ja som este zabudla dodat,ze napr nam vyplatili o 150eru menej ako dovod uviedli, ze nemaju dolozene potvrdenie z osobitnej matriky. Tak som musela volat na matriku do Ba a az potom ked mi to zaslali,nam doplatili peniazky. Teda k vyhotovenemu slovenskemu rl ony pridavaju,potvrdenie nejaku 2hu cast ziadosti.

mrk11
21. feb 2011

@kvietocek7 nie je to len skusenost, tuto informaciu ti poda kazdy UP

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre