Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

slniecko77
21. feb 2011

@cutce este raz gratulujem 😵
..si si celkom vytrpela, no hlavne, ze uz to mate za sebou a ste v poriadku 😵 😵
..skus si natierat bradavky po kazdom prisati, ja som pouzivala Bephanten...velmi si ho chvalim...nemusis si umyvat bradavky pred kojenim
..aby sa dieta dobre prisalo, bradavka by mala byt na urovni jeho hornej pery, aby co najviac otvoril pusu a dobre sa prisal..este chvilu s tym asi budete bojovat, ale urcite to bude fajn 😉
..vela stasticka s kojenim 😵

cutce
21. feb 2011

kocky, tak tu byla porodni baba a malej je jak vymenenej 🙂

cutce
21. feb 2011

@mikailla to je mi tak strasne moc lito, ze tam mate takove problemy ☹

martina_uk
21. feb 2011

@cutce ajojky vymeneny k lepsiemu ci k horsiemu? a ako sa inak mate prve dni?

cutce
21. feb 2011

@martina_uk k lepsimu, nejak spinka lip 😀 . jinak ja jsem stastna 🙂 Andy mi moc pomaha, je zlaticko 🙂 a co vy jak se mate?

martina_uk
21. feb 2011

@cutce my sa mame super ;) malinka sa zacina smiat aj so zvukom a velmi sa nam snazi vysvetlovat a s tym jazykom co robi :D saso maly :D rucku si uz trafi do pusy bez toho aby sa cela obila :D a kazde rano spinkame od siedmej ked ide tatino do prace spolu v posteli do tej 9-10, uuuuzasna je moja
posielam vam aj fotecky dnesne ;) vy nemate nejake foto maleho? tesime sa s vami ;) sme radi ze ste zdravunky doma ;)

mikailla
21. feb 2011

No zeny ked Vam poviem,zazitok z dnesneho dna tak spadnete z noh,povedzte mi ako je mozne ze pracovnici uradu NEVEDIA CO ROZPRAVAJU??? Skoro ma odr*ali o porodne a to nedbavostou pracovnicky. Tak dnes som sla zaniest na matricny urad RL ze nech ho poslu do BA a tetusa ze si ho mam prefotit niekolkokrat a povybavovat si prispevky,vravim jej ze som bola na Urade prace a ze nedostanem nic,ze mi povedali ze potrebuje trvaly pobyt a na ten potrebuju Sloven.RL ,a ona na mna oci,ze to kto ma informoval o takej hluposti,ze to nie je pravda,ze ja som obcan SR aj moj partner ze narok mame,no zavolala tetusa na Urad prace a cakali ma tam z otvorenou narucou,vybavili mi zrazu aj porodne aj prispevok 190eur,dufam,ze je to OK a pride to. Teta na matrike mi zachranila dost velku sumu penazi.Inak takto isto ma oklamali aj v poistovni,nechcel mi chlap pripoistit k mojej poistke hukal po mne ze to pocuje prvykrat ze to tak funguje,ked som povedala ze som volala s riaditelkou tak otvoril na internete podmienky poistenia a zistil ze mam pravdu,smutne akí pracovnici su neinformovaní ☹ ☹ ☹

mikailla
21. feb 2011

@martina_uk herecka mala je krasna 😉 😉 maminka moze copy zapletat 🙂

aliza
21. feb 2011

@monika.c ahoj, nie, neurazila, len ma to trochu zdvihlo zo stolicky 😝 , zevraj kto mi to povedal...vsak vsetky dobre vieme, ako to tu v UK chodi, nie? 😉. Ale ako vidim, nie je to tak len v UK, vid. ropzory ohladne prispevku pri narodeni, kazda mame ine info...
A k tym testom, ono je to logicke, ze novorodenec sa asi tazko stretne s TBC, kdezto niekolko mesacne dieta uz mozno aj ano, takze preto tie testy, zrejme je vtedy iny postup. Ja keby som aj niekedy davala maleho ockovat proti TBC, urcite by som najprv dala urobit testy.

elixia
21. feb 2011

@martina_uk krasna babika,joooj ake ma vlasky 🙂

@cutce uzivajte si to,je to sice narocny,ale zaroven aj krasny cas...ja uz som aj tusim zabudla,aky bol ten nas 9 kilovy macko malicky 😀

@mikailla no vidis,ze sa to na dobre obratilo nakoniec 🙂 U nas na uradoch je normalne,ze kazdy ti povie nieco ine...hlavne ze si vybavila 🙂

aliza
21. feb 2011

@mikailla no super, gratulujem, jasne, ze mas narok!!! s tou dotycnou by som to asi tak nenechala, ved ta skoro obrala o dost vela penazi...ako moze podavat taketo informacie? nema tam co sediet!

mikailla
21. feb 2011

@elixia no to je cista pravda,pri kazdom okienku nieco ine povedia,keby som nemala tolko roboty s vybavovanim a zariadovanim a doktormi,normalne mam chut žalovat tu co mi to povedala,ved ma skoro okradla o 800 eur a plus ten rod.prispevok no som uz oplakala tie peniaze. ☹ teraz mam problem uz len s poistkou a to rozmyslam tiez ze budem chodit od okienka k okienku,kym sa nenajde niekto kto to ovlada 😠

mikailla
21. feb 2011

@aliza no pravdu mas,neviem ani ako by som vyjadrila hnev,ze podava tak klamlive info 😠 nemoze si niekto posvietit aj na uradnikov?? a preskolit ich? na urade mi povedala,ze *ked to stale menia tie pravidla*

martina_uk
21. feb 2011

@mikailla @elixia ďakujem baby ;) no vlasky mame riadne, veľmi sa jej tocia a všetky moje pokusy o úpravu skončia rovnako ;) ako vidíte na fote hehe

Ja už som si zvykla aj tu aj na sk pýtať sa na vsetko dvoch ľudí na úrade lebo sú domotany a nakoniec sa robia hlúpy že to mi nikto nemohol tak tvrdiť... Super že sa Vám to porodne podarilo vybaviť ;) peniazky pomôžu a hlavne keď by sme tým našim drobcom zniesli aj Modre z neba.

xbeebixx
22. feb 2011

Ahojte mile mamicky,
potrebovala by som poradit a citam vsetky fora a diskusie stale dookola a nikde presne nepisu co chcem vediet. Prosim poradte mi ak mate niektora skusenosti ☹
Som tiez v Anglicku a nepodarilo sa mi najst ani pracu uz pol roka. O dva mesiace budem rodit a nechcu mi vybavit ani pohovor v Jobcentre na nejake pridavky v nezamestnanosti a tehotenstve. Potrebovala by som vediet, ake papiere k tomu vsetkemu potrebujem a co si potrebujem vybavit aj do porodnice. Ide hlavne o tu karticku zdravotneho poistenia ci ju musim vybavit aby som mohla rodit a neviem ci sa za porod plati. A dalej neviem ci potrebujem aj od svojej midwife nejaky doklad ze som tehotna pre urady. Ake urady ma cakaju po narodeni dietatka, co si mam a ako vybavit??? Prosim pomozte mi, nemam sa ani koho spytat ☹
Dakujem Vam pekne 🙂

aliza
22. feb 2011

@xbeebixx ahoj, zrejme zijes s manzelom-partnerom, nie? Ak ano, tak dolezite je, kolko zaraba a podla toho bud mate narok na benefity alebo nie. Ak si nikdy nerobila, tak myslim nemas narok na pridavky v nezamestnanosti a neviem o tom, ze by existovala nejaka podpora v tehotenstve. Do porodnice nepotrebujes nic, ziadne papiere, ked to na teba prijde, tak zavolas tam, kde patris a oni ta prijmu, neplati sa nic, tu je zdravotnictvo zadarmo, takze nepotrebujes ziadne poistenie, urcite mas svojho GP a NHS medical card, to je vsetko. Ak ju nemas, treba si ju vyziadat, ale nam ju poslali automaticky, ako sme sa zaregistrovali u GP. A nepotebujes ziaden doklad pre urady, ked sa male narodi, pojdes ho len zaregistrovat na Register office ( v tej stvrti, kde si rodila, nie podla bydliska, aspon u nas to tak je) a tam mu vybavis anglicky rodny list a ked to budes mat, mozes poziadat o Child Benefit (pridavok na dieta) a zrejme budes mat aj narok na Child Tax Credit, podla platu tvojho manzela. A takisto od paltu tvojho manzela zavisi, ci budes mat narok na Maternity Sure start grant, ten treba ziadat do 3 mesiacov od narodenia, ale ak vam ho zamietnu, mozes ziadat o prispevok pri narodeni na SK, ten je dokonca vyssi, len vyzaduje dost vybavovania. Snad som ti pomohla.

xbeebixx
22. feb 2011

@aliza dakujem pomohla si zlata 😉 , uz mam aspon aky taky prehlad.. islo iba o tie urady, kde to vsetko mozem povybavovat. A ten prispevok v tehotenstve to je ze som nezamestnana, tak na Slovensku by som dostala nejakych 60e a k tomu priplatok k tehotenstvu ako slobodna tehotna a nezamestnana 13,50e. Takze urady by mali poskytnut v nezamestnanosti tento prispevok aj tu v Anglicku ak som sa dobre docitala. Som tu uz po treti krat a pracovala som v minulom roku takze snad mi nieco zaplatia a prijem priatelov je maly tak dufajme.
Este raz dakujem za radu 🙂

aliza
22. feb 2011

@xbeebixx http://www.direct.gov.uk/en/MoneyTaxAndBenefits...
tu si to pozri, zalezi od toho, kolko si prispievala na NI number ked si pracovala alebo kolko momentalne pracujes. A tvoj priatel dostava Income support ? ono je to zlozite, skus si tu stranku celu pozriet a pozri si tlaciva-ziadosti o jednotlive prispevky, tak sa dozvies, ci mas narok alebo nie, v ziadostiach je vacsinou vsetko, mas to tam, ze Apply online for Jobseeker's allowance, tak to skus vyplnit a uvidis.

jancikes
22. feb 2011

ahojte dievcata..ako sa mate???
@martinauk mas strasne krasnu dcerku , nemozem sa na nu vynadivat, taku maly anjelik a tie jej vlasky odpadnem z nej 🙂, su uuuzasneee 🙂
@cutce jeeej to je super ze davidko ti uz dobre spinka 🙂 ked budes mat cas tak zaves fotku malickeho, radi by sme ho videli ;)

martina_uk
22. feb 2011

@jancikes Dakujeme ;)

mona12071
22. feb 2011

ahojte maminymoje tak nam zacina Davidko chodit pomaly vsade sa pusta a spravi aj 5 krockov teras nanho musim davat taky pozor vsade sa bucha 😀
@cutce bude lepsie a lepsie prve 3 mesiace su asi take tazke 😉

smajka
22. feb 2011

@foxinecka
@kvietocek7 - ahojte - idete v sobotu do hemelu?? my asi hej - este pokial vladzem 😀

dadulka2000
22. feb 2011

@cutce - kocka, moc gratulujem,.... volala som ku vam v sobotu, tak som s Andym pokecala,... ozvem sa coskoro 😉 . Este raz vsetko dobre Davidkovi prajem a tebe coskore zahojenie,.... neboj za chvilu to bude ok 🙂

foxinecka
22. feb 2011

@smajka
ahoj, chceli by sme ist...5.3?lebo tuto sobotu mame birthday party...

smajka
22. feb 2011

@foxinecka - aha jasne -ja som myslela toho 5-ho. som si neuvedomila, ze je to az buduci tyzden 😀 🙂 . majte krasnu b'day party. 😉

martina_uk
22. feb 2011

caute baby, 5 januara sme si poziadali o child benefit... kedze sa mi zdalo ze im to dlho trva a nevedela som ci sa to nestratilo alebo co tak som im volala, moju ziadost dostali a povedali mi ze na vybavenie maju 26 tyzdnov.. chcem sa spytat ci s tym mate niekto skusenost.. je to vlastne pol roka a zda sa mi ze vyplacaju spatne iba 3 mesiace.. cize ak mi to odklepnu v juny tak my vyplatia spatne do marca alebo oni to myslia tak ze 3 mesiace spatne pred podanim ziadosti?? vopred dik

martina_uk
22. feb 2011

ajojte, pozrite si ak chcete reflex dnesny z archivu markizy, cely je o ockovani a do roku dvoch planuju BCG zrusit koli komplikaciam a tomu ze to uz nepotrebujeme lebo sa tato choroba u nas tolko nevyskytuje... a hovoria aj o komplikaciach po ockovani... ja moju malu nedam ockovat, ak to nebudu chciet zrusit zavolam zajtra 4. krat tak tam jednoducho neprideme...

elixia
22. feb 2011

@martina_uk presne toto som tu pred casom pisala ja 😀 Aj mne povedali 26 tyzdnov..my sme ziadali 11.oktobra a stale nemame..tiez som dost zvedava,ci to vyplatia spatne vsetko,kedze ja s tymi peniazmi pocitam...

K tomu ockovaniu..presne pre to som sa rozhodla ze ho nedam..nie som pausalne proti ockovaniam,ale BCG sa mi zda zbytocne..navyse tu to nie je povinne,takze ta nijako nemozu prinutit dat ju zaockovat.

etuska
22. feb 2011

@martina_uk
nam sa tiez stalo ze som nedostala CHB ani penny a to mal Simon uz 6mesiacov,tak som tam volala a na druhy den som mala vsetky peniaze na ucte 😕

calistka
22. feb 2011

@martina_uk @elixia ak sa mozem opytat, vy ste tu ako dlho? ja sa nestacim cudovat, ze 26 tyzdnov im to moze trvat? 😕 my sme to stale vybavili asi tak do mesiaca-dvoch.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre