Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

etuska
25. feb 2011

@kivec
ahoooj
kde budes pracovat?
ja som mala nastupit do prace 7.2ale este som ostala 3mesiace na neplatenej MD a v utorok idem na pohovor tak uvidim ci ma vyberu na tlmocnicky kurz.Do prace nastupujem 9.5

mrk11
25. feb 2011

@cutce kuuuzelnyyy zlatusik

hajatanufus
25. feb 2011

@kivec ahoj dlho si tu nebola ako sa mate? a co deticky? no veru sme si uzili a som pekne nahnevana uvidim kolko nam vratia a uz nikdy nechcem prenajom tak ze agentura by mala od lanlorda plnu moc teraz mame iny prenajom ale ked nieco tak nam je lanlord k dispozicii tak snad to uz bude lepsie a odtialto uz chceme ist len bud do housingu alebo do svojho tak veru bolo to o hubu ale konecne byvame

smajka
25. feb 2011

@jancikes - ahoj. na 100 % budeme vediet ci je to nase az v utorok - kontroluju referencie. je tam aj zahradka - velmi mala, ale nam bude stacit, kedze mame 10 minut chodze za domom obrovsky park.
vela stastia v agenturach 😉 . vy ale asi mate cas si pockat na property, ktora sa vam bude pacit, vsak? nas tlacil cas, tak to bolo strasne stresujuce.

cutce
25. feb 2011

@kivec Ahojky, máme se moc dobře, ale spím 4 hodiny denne, tak čekám kdy přijde krize 🙂

martina_uk
25. feb 2011

@hajatanufus ajojky ale mali ste to riadne perne, nezavidim stahovanie s dvoma detmi, my sme sa stahovali ked som bola tehotna a mali sme dost :D povedali sme ze uz nikdy viac, az ked pojdeme na SK :D ale ste sikovny, zvladli ste to ;)

martina_uk
25. feb 2011

@cutce 4 hodky denne oj to ako aj s nocou? to je nejako malo.. my sme hned od zaciatku chvala bohu spali celu noc, budi sa iba na 20-30 min na papanie a spinka dalej a najnovisie zaspi o 9-10 vecer a prvy krat sa budi az o 5 rano a potom este spi do 9-10 takze ked si chcem navarit stiham rano ked si privstanem .. zato cez den moc nespi, iba ked sme na prechadzke ale to neva ;)

smajka
25. feb 2011

@elixia - ahoj, mozes mi prosim ta poradit co pouzivas v uk miesto 33% smotany?? 😀 vsimla som si ze prispievas na - co dnes varite. je to moja oblubena stranka a chcem vyskusat tie gra...(nieco) zemiaky. 🙂 je to double cream? dakujem.

smajka
25. feb 2011

@hrozienko11 - ahoj ako sa citis? este ste 2 v 1? som si dnes na teba spomenula, kedze som ta tu nevidela 😉 . uz sa ti to krati, drzim palce. a uz si pekne v 40tt - na to ze dufali, ze mimi udrzia aspon do 36tt. 🙂 😉

kivec
25. feb 2011

@etuska - Ahoj, budem pracovat ako care assistant, budem sa starat o ludi u nich doma. Nie je to najlepsia praca, ale nasla som dobru agenturu, ktora celkom dobre plati a preplacaju aj benzin. (Co vela agentur nerobi.) A najvacsi bonus su flexibilne hodiny. 🙂

@hajatanufus - Mame sa dobre, dakujem za opytanie. Deticky nam rastu ako z vody, strasne sa menia, ze sa az nestiham cudovat. Ale su zlate, mam z nich velku radost. Urcite aj ty z tvojich. 🙂 Teraz mam len trocha tazku hlavu z hladania childcare pre deticky. ked sa toto vyriesi, velmi sa mi ulavi.
@cutce - Moje chuda, to naozaj spis velmi malo. Davidko je nocny tvor? Co v noci vystraja? A cez den trosku spi? Ak ano, vyuzi to a pospi si nim, lebo takto to dlho nebudes vladat tahat. To je rada z vlastnej skusenosti. 😉

kivec
25. feb 2011

@etuska - Uzi si este tych par mesiacov materskej a drzim palce na ten pohovor. 😉

hajatanufus
25. feb 2011

@martina_uk dakujeme veru ani ja sa uz nechcem stahovat uz mam toho dost
@kivec ahoj super ze si si nasla dobru pracu ano aj moje dietky mi robia radost aj ked obcas sa im nevenujem a potom to dopadne tak ze lucy nieco vyvedie a potom dostane bitku aj ked ja ju nechcem bit ale neznasam ked si od nervov bucha hlavicku o zem alebo o postielku alebo o nieco ine a potom chce aby som ju lutovala a hladkala jej hlavicku neviem ako ju mam od toho oducit a v poslednej dobe akosi nic nezvladam hlavne deti a mm nejak sa nevieme k sebe pekne spravat a ja to potom prenasam aj na lucy a ta je cele dni uplakana a ja som z toho nestastna a neviem to akosi zmenit som strasne unavena a leniva ani vybalovat veci sa mi nechce mm si balil a vybaloval len svoje veci a ja som musela balit vsetko ostatne a to ma dost stve ze mi s nicim nechce akosi pomoct a ja mu to hovorit nechcem ved by to mal aj sam od seba ale jeho to akosi netrkne

elixia
25. feb 2011

@cutce moja,to poznam,moj rekord bol 2 hodiny spanku 😀 Naozaj,ked ti spinka cez den,okamzite zalahni s nim,inak po par tyzdnoch budes nepouzitelna...mna sa ta podarilo asi dvakrat kedze moj drahy syn spi cez den iba na rukach a predtym este vonku v kociku.. 🙂

@smajka na tie gratinovane zemiaky podla mna v pohode staci single cream..double ma straaasne vela tuku,tu pouzivam iba na slahanie. Na slahanie je ta whipping (zelena),ale mne sa ani raz nevyslahala dobre,takze radsej double...Ja v podstate ked uz,tak kupujem tu single co ma 47 ci kolko % menej tuku..na francuzke zemiaky,do polievky,cestovimy...

cutce
25. feb 2011

no on spinka porad jinak, ale v noci se budi tak 2x 3x na papani a nekdy mi trva nez ho uspim a prez den se mi nejak neda spat. No mam tu nejake resty a az to dodelam tak zacnu s nim spinkat odpo 🙂

danach29
26. feb 2011

ahojte ja vobec neviem ci rodim alebo nie ale vsetko ma tlaci boli ma strasne chrbat mavam aj bolesti ako keby pred menstruaciou.....ja som z toho hotova neviem ci mam zavolat svojej midwife alebo este chvilu vydrzat....som 37tt.....neviem fakt co robit?

martina_uk
26. feb 2011

@danach29 ajojky ak mas bolesti ako na menstruaciu daj si teplu vanu ak to neprejde a bolest sa zvacsi urcite volaj MW a ak sa necitis dobre radsej volaj hned ako neskoro, mas tie bolesti pravidelne? ja som mavala take bolesti ale po vani vzdy presli, volaju to poslickovia a MW mi povedala ze male sa pripravuje a ze to je dobre znamenie ale lepsie je uistit sa u MW, drzime palce

smajka
26. feb 2011

@elixia - dakujem 🙂 . dnes som bola napokon cely den vonku - ale buduci tyzden idem na ne 😀

marulka83
27. feb 2011

@jancikes no super,ako bolo s midwife?mne brali krv,moc,tlak a vypisovala papiere. Cakam na papier na scan,ktory bude medzi 11 - 14tt. tesim sa.teraz sa citim tak neisto. som zvedava. citim sa celkom fajn,nevolnost chodi uplne necakane 😉 a ty?

marulka83
27. feb 2011

@danach29 och,praskla ti uz voda?

kivec
28. feb 2011

Ahojte zienky, coze, coze, nejak to tu viazne. 😕 Kdeze ste vsetky? Nemam co citat.Tak len pekne popiste, co kto mate nove. 🙂 Ja nemam nic, len ze sa uz konecne v noci vyspim. 🙂 Uz vstavame na krmenie len raz, nanajvys 2x. Tak som z toho vytesena, hned je zivot krajsi, ked sa clovek vyspi. 🙂 No a dufam, ze som to teraz neporiekla. 😀

mrk11
28. feb 2011

dievcata, dnes sa @hrozienko11 narodila krasna princeznicka. Necham na maminu, aby sa pochvalila dalej

smajka
28. feb 2011

@mrk11 - tiez sme dostali sms. tak este aj tu moooc gratulujeme a zelame hlavne vela zdravicka a rychle uzdravenie. 🙂 😉

kivec
28. feb 2011

@hrozienko11 - Gratulujem! A prajem vam vela zdravia a stastia! 🙂

martina_uk
28. feb 2011

@hrozienko11 gratulujeme a prajeme veľa zdravia ;)

elixia
28. feb 2011

No ja tiez nakukujem a nikto nic nepise a zrazu dalsie babatko na svete 🙂
@hrozienko11 blahozelam, hlavne eby ste obe boli zdrave a tebe rychle zotavenie 🙂

martina_uk
28. feb 2011

@kivec Ajojky, tak to je super že už lepšie bubate ;) my sa mame super, Amy každý deň objavy nieco nové, smeje sa od ucha k uchu, ale aj kričať vie riadne keď má mokro v plienkach alebo keď sa zobudi a je sama v izbe. Veľmi sa z nej tešíme, je to najkrajši pocit byt rodič ;) jediná vec čo má trocha mrzí je že tu sme cely deň samé dve až večer príde tatino a keby sme boli na SR tak by sme chodili kade tade po rodine a tak. Cez víkend sme boli pozrieť Davidka je velmi zlatunky.

hajatanufus
1. mar 2011

@hrozienko11 aj my sa pridavame ku gratulacii a vitame malu na svete potom ked budes mat cas tak sa s nami podel ze co a ako to prebiehalo este raz gratulujeme a prjeme veeela zdravicka

je to super ze zase sa tu narodili nove babatka a je uzasne ako nam tie deticky rychlo rastu jedno ma rok druhe 9 mes tretie 6 stvre 4 dalsie tri dva jeden mesiac a ine zase tyzden dva alebo dokonca par dni a dalsie dietako moze prist na svet kazdym dnom je to naozaj super 🙂 🙂 🙂

brigus198754
1. mar 2011

dievky chcem sa vas opytat tie co zijete v uk co ste kupovali na osetrenie pupceka po porode?

hajatanufus
1. mar 2011

@martina_uk martinka uplne ta chapem presne to iste prezivam aj ja taku samotu aj mne to chyba ze ked som bola na sk tak som cele dni bola prec a teraz som zase cele dni doma a nemam s kym ani pokecat ☹

elixia
1. mar 2011

@brigus198754 nic 🙂 odpadol na 8 den bez problemoj,ma ho krasny 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre