Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

hajatanufus
1. mar 2011

@brigus198754 ahoj nam sa to zahojilo samo nic som nekupovala ale dala som si na sk kupit lieh na pupcek a sestra mi ho poslala ale ani som ho neotvorila naozaj nebolo treba

brigus198754
1. mar 2011

@elixia
@hajatanufus dakujem babi tak nemusim nic speci kupovat 🙂

martina_uk
1. mar 2011

@brigus198754 ajoj, so slovenska som si dala poslat lieh lekarsky v baliku.. malej to hnisalo aj krvacalo a MW mi povedala len to umyte a kaslite nato ale ja som videla ze ju to boli.. dva krat sme to vydezinfikovali a krasne sa to zahojili.. neviem ci aj tu je lieh ale snad ano ale mne MW nechcela nic poradit a mamka mi chystala balik ta mi to tam supla

martina_uk
1. mar 2011

@hajatanufus ved to, myslim ze nas je viac ktorym tu chyba rodina ci priatelia zo sk.. je mi to luto ze mam volno nemusim do prace a musim trcat doma.. teda chodime von na hodku dve kazdy den... aj ked su tu ludia s ktorymi by sme sa mohli stretnut pracuju alebo spia po nocnej :D takze sa tu flakame same dve po meste :D

millka11
1. mar 2011

Ahojte kocky. Vie mi niektora z vas poradit ohladom ockovania novorodencov v UK? Babatko sa nam ma narodit o mesiac, v Aprili, ale potom v Juni s nim chceme cestovat na Slovensko na nejaky mesiac-dva a potom sa vratit spat do UK. Tie ockovania v Uk musia byt v presnom tyzdni??? Co mam robit, ked prave vtedy budeme na SK? Prosim, poradte ak viete. Diki moc.

svetkaadamko
1. mar 2011

@millka11 ahoj, ockovania nemusia byt presne v tych tyzdnoch, my sme tak s malym cestovali hore dole na SK a naspat do UK a mal to popresuvane a nic sa nedeje, staci len povedat sestricke a ona to naplanuje :D len sa chcem opytat, male bude mat anglicky pas? lebo ak nie, tak v takom pripade ak pojdes s nim na slovensko v juni, tak tam nebudes mesiac-dva, ale minimalne 4 mesiace kym vam daju slovensky rodny list a kym dostanete pas, resp kym ho zapisu do pasu.... inak ak mozem poradit, ked uz budes rodit, alebo aj teraz sa opytaj midwife ako je to s ockovanim tuberkulozy, lebo ja som rodila v UK a zial nam maleho nezaockovali, lebo to sa musi hned ockovat a ak sa nezaockuje tak az potom po vsetkych ockovaniach sa moze, nas ma 2 roky a stale nie je zaockovany a niektorym kamoskam co rodili v UK, automaticky zaockovali proti TBC, len nasho nie ,tak sa opytaj 🙂

saza007
1. mar 2011

@millka11 nie, nemusia sa davat presne, mozes si ich kludne posunut, alebo mat medzi nimi vacsiu medzeru.
Co sa tyka TBC, moze sa aj neskor, ako v nemocnici, ale nie spolu/tesne po sebe s inou 'live' vakcinou. Teda ak sa rozhodnes, ze ju das. 😅

millka11
1. mar 2011

@svetkaadamko . Dakujem krasne za rychlu odpoved aj ten tip ohladom zaockovania proti TBC.
Ano, chceme malemu vybavit Anglicky pas - pocula som, ze sa to da.

millka11
1. mar 2011

@saza007 . Dakujem ti za odpoved.

elixia
1. mar 2011

@martina_uk no ja som na tom tiez podobne...vsetci,ktorych tu pozname,su cez den v praci..a cez vikend som rada,ze mozme byt spolu vsetci traja..takze aj toto je dovod,preco ma to stale taha domov 😒 Aspon ze mame SK telku 😀 😀

hajatanufus
1. mar 2011

@martina_uk no veru napodobne a neskusala si s malou ist do playgroup vo vasom okoli? my chodime v stredu a je tam super aj lucinke sa velmi paci a aj rachel a su tam tiez aj ine miminka aj tehu tetusky a bacilov sa neboj raz ich aj tak musi nachytat aby si vytvorila imunitu

hajatanufus
1. mar 2011

@elixia aj nam je samym smutno a taha ma to ku sestre 🙂 my sk telku nemame a ani mi to vobec nechyba staci mi aj anglicka aspon sa naucim lepsie anglicky a lucinka tiez je to take zlate jak hovori "gigo gigo" cize IGLE PIGL to je jej oblubenec 😀

martina_uk
1. mar 2011

@elixia @hajatanufus ajojte, tak to ma tesi ze niesom sama, lebo som si myslela ze to iba ja mam taku chut ist domov ;) dnes sme boli v post natal group... jaj sme sa nasmialy.. dala som malej ciapku dole a vsetci na nas :D ze ake vlasy :D potom sme sa bavili kto ako spi a jeden chlapcek taky prd pustil ze sme sa vsetci rehotali :D potesili ma ze aj ostatne deturence chcu spinkat iba na brusku.. nasa sice iba cez den ale aj tak, v noci spinka len na chrbte.. mali sme prvu autom jazdu same dve :D este kupime zrkadlo a mozeme brazdit cesty... je to sice komplikovane lebo rano musime odviezt tatina a vecer ist pre neho do prace ale aspon mame program :D vyzliekat a obliekat sa cely den :D :D aj my mame SK telku, teda cez pc vsetky ceske a slovenske programy online, mi telku nemame lebo tak ci tak sme ju nepozerali ani na starej adrese a aspon usetrime na TVlicence kedze SK telka cez pc nam staci ;) tak my sa ideme chystat pre tatina do prace

svetkaadamko
1. mar 2011

@millka11 nie je za co 🙂

ked tu tak spominate sk telku a tak, ja som v UK mala take stavy, ze som plakala ako male dieta ☹ velmi mi bolo smutno za rodinou, ked som videla tie rodiny co tam zili a ako sa stretavali, taaaak mi bolo smutno, ta sk telka aspon trosku priblizila to nase Slovensko 🙂
a teraz, ked sme na SVK, tak by som svoju rodinu nedala za nic na svete, ale je mi aj smutno za UK 😕

svetkaadamko
1. mar 2011

@martina_uk jeeeeeeeeeeej ake ma nadherne vlasky 🙂 ja som raz bola s malym ked sa narodil na kontrole pri midwife a bolo to v ramci playgroup a bola tam jedna mlada baba a take par mesacne dievcatko, ale take vlasy ako ona mala, som v zivote nevidela, cierne ako uhlie a normalne sme si ich chytali ci su realne 😀

hajatanufus
1. mar 2011

@martina_uk mala je zlatucka a tie vlasky rachel uz vypadli ale este hore ma trosku viac a vzadu uz vobec a tiez spinkame na brusku aj v noci lebo jedine takto sa ako tak vyspinkame takze mate doma bohaty program ked rano veziete tatina a vecer pre neho rachel ked je na chrbatiku a chce spinkat tak sa sama pretoci na brusko a na chrbatiku spinka jedine v kociku

cutce
1. mar 2011

@hrozienko11 velika gratulace a prejeme hlavne zdravicko 🙂

hajatanufus
1. mar 2011

@svetkaadamko ja mam tiez take stavy ze placem ale nie koli slovensku ale koli tomu ze som tu sama a chyba mi jedine segra a proste tu nemam zidne kamosky a este k tomu ani neviem moc anglicky takze si moc s inymi mamickami nepokecam

hajatanufus
1. mar 2011

@cutce ahojky ako sa mate s davidkom poslucha?

cutce
1. mar 2011

@hajatanufus ahojky, malej je houdnej zatim, ale s papanim me malinko trapi. Papa jen 5 minut a pak hned usne, ze ho vubec nic nevzbudi ☹, ale pribrla, takze asi je to jen docasny 🙂

A co vy, jak se vam bydli v novem?

aliza
1. mar 2011

@millka11 pokial viem, tak nemusia byt v presnom tyzdni, ked sa nedostavis, tak ti budu posielat nove a nove terminy, ja som TBC-BCG odmietla uz v porodnici a ostatne ockovania som sa rozhodla posunut az ked bude mat maly rok, nahlasila som to tej sestre, co ma na starosti ockovania a ona povedala, ze v pohode, len to mam napisat na papier, aby to zalozili do maleho karty. Takze podla mna sa vobec nic nestane, ak tu mesiac-dva nebudete, zaockuju neskor. A k tomu pasu, ak neziadate o britsky, tak sa v juni na Sk urcite nedostanete. Vybavenie samotneho slovenskeho rodneho listu trva cez ambasadu 3-4 mesiace, na Sk 3 a neda sa to nijak urychlit a bez slovenskeho RL vam nevydaju pas, ani nezapisu dieta do pasu.

svetkaadamko
1. mar 2011

@millka11 no neviem ako dlho trva vybavit anglicky pas, vraj sa to da, ale vraj je to zlozite, tak neviem, radsej si zistite uz teraz, lebo tak ako pise ALIZA, na slovensky rodny list sa caka minimalne 3 mesiace, my sme to urobili tak, ze sme onho poziadali na ambasade v Londyne a ja som sla s malym domov a tam som cakala presne 3 mesiace a ta pani na ambasade mi sama povedala, ze ked si to dam poslat na adresu na SVK, teda ked budes tam nanho cakat, tak sa to da tak skor, ale pokial budete cakat nanho v UK, tak aspon take 4 mesiace to potrva.... a zial az potom mozete riesit pas alebo zapis do pasu.... ambasada vam bez slovenskeho rodneho listu vyda jedine cestovny doklad pre dieta, ale len na 1 cestu, cize na SK a naspat sa uz nedostanes...

svetkaadamko
1. mar 2011

@hajatanufus no to ti verim, ja som tiez preto plakala, ze som bola v podstate sama, muz robil nocne, takze pol dna spal a potom ked bol s nami tak to tak zbehlo, ze som si ani nevsimla, ze sme spolu.... a v noci som sa bala, lebo som bola sama vo velkom dome.... a mala som sice kamosky, slovenky, ale velmi malo sa nam podarilo stretnut, kazda mala deti a mali svoje plany a tak sme sa malo stretavali a mne bolo smutno

hajatanufus
1. mar 2011

@cutce z toho si nic nedelej takto mi papala aj lucinka a tiez ju nic nemohlo zobudit a tahat za nostek som ju nechcela hlavne ze papa asi casto ze?ale to nevadi hlavne aby si ho mala dobre prilozeneho a tahal aj zadne mliecko skus si pred kojenim trosku rukami pomasirovat prsa ono sa to tym trosku premiesa a on je este malinky takze vela nespapa naraz to az casom a niekedy to ani nie je kojenie ale to ze chce spinkat alebo citit tvoju pritomnost to som aj ja mala zo zaciatku malu na prsku cely den a casom som bola z toho aj nervozna lebo som nemodla nic robit ani sa lucinke venovat ale ono to preslo a uz ste boli s malym aj vonku? v novom sa nam byva dobre len som este vsetko nevyballila akosi sa mi nechce a ani nevychadza cas teraz som zistila ze deti maju neuveritelne vela veci cely kufor cestovnu tasku a este jeden velky ruksak plus este nejake vrecia a este male veci a veci ktore su lucinke male a rachel velke ani neviem ci to vsetko vojde do jednej skrine ale vdaka ohu mame obrovsku vstavanu skrinu v spalni od zeme az po strop dve casti na vesanie plus policka a stredna cast policky a dole su 4 zasuvky takze mam skrinu a komodu v jednom

kivec
1. mar 2011

Ahojte zienky, tiez sa pridavam do vasho ,,klubu". Tiez mi byva velmi smutno za rodinou a priatelmi. Ale je to coraz lepsie. Uz preto neplacem, len cez vikendy mi pride trocha smutno, ked nemam kam ist, tak sa mi strasne ziada ist pozriet rodicov alebo starych rodicov. Ale to je asi tak vsetko, co mi zo SVK chyba.

hajatanufus
1. mar 2011

@svetkaadamko no ved aj moj muz robi nocne a cez den spi tak sme ani neni spolu a ja som na vsetko sama a ked ma volno tak chce mat klud lebo sa chce ucit a tak a vonku ho nedostanem ani parom koni iba ak treba ist nieco vybavit aj to je potom vacsinou nervozny aj ked som bola tehu tak nie velmi chcel so mnou chodit do nemocky lebo sme to mali komplikovane a dost daleko a nemame auto takze to zabralo cely den a nemohol ist spat

hajatanufus
1. mar 2011

@kivec ahojky ved aj mne sa cnie len za segrou inak mi svk vobec nechyba uz som ju aj volala sem ale ona je zase velmi zavisla na rodicoch a nechce ist nikam z svk uz sa neviem dockat kedy bude mat mm dovcu a pojdeme na sk a chcem tam zstat trochu dlhsie len nasim to zatial nechcem hovorit aby z toho neboli nervozni koli peniazom uz som im povedala nech mi povedia kolko im mam dat za elektrinu a vodu na tyzden a potom sa to rozpocita na dlzku pobytu dufam ze zozenieme nejake peniazky na cestu aby sme teda mohli ist

hajatanufus
1. mar 2011

@millka11 ahoj chcem sa pridat k babam ktore ti uz odpovedali aj my sme mali tretiu vakcinu odlozenu lebo mala bola chora tak miesto v 4. mesiaci bola zaockovana v5, a lucinka zase mala tretiu vakcinu az po roku po druhej lebo prve dve mala este na sk a tretiu som akosi nevedela kedy dat stale sme to odkladali lebo mm nemal cas ist so mnou na ockovanie takze presiel rok kym dostala tretiu davku a povedali mi ze to vobec nevadi

martina_uk
1. mar 2011

@svetkaadamko dakujeme ;)

@hajatanufus tak vy ste sikovny ked sa pretacate nasa dnes objavila ze ma dve ruky tak si ich chytala :D my ked sme sa prestahovali tak som tyzden vybalovala :D a keby sme sa stahovali teraz tak to nechem uz ani vidiet :D idem si kupit sacky co sa z nich vysaje vzduch lebo vsetko 0-3 je malej male a nech to nepoplesneje v tomto vlhkom anglicku :D

@cutce ajojky, aj nasa mala vkuse chcela jest..skoro kazdych 20 min cez den ked nespala ale vzdy troska potiahla a zadriemala, potom sa to zlepsi ;) neboj nic

@kivec presne tak.. je nam tu vsetkym asi smutno ale co na tom nasom slovenku.. prace niet a nemozeme zit zo vzduchu. skoda ze nieje anglicko mensie aby sme boli vsetky blizsie a mohli sa navzajom navstevovat

hajatanufus
1. mar 2011

@martina_uk ja som uz tiez uvazovala nad tymi vakmi asi aj ja to kupim videla som to v sainsbury lebo tiez mam vela veci uz malych tak vy rychlo rastiete ked su vam uz na 3 mesiace male my sme zase neni az taki velki a hlavne lucinka je drbna tak este nosi veci aj 12-18 a uz ma to veru hneva ale niektore veci z tesca sa mi zdaju aj vacsie ako tam pisu inak by jej to uz asi nebolo dobre ale rachel ju asi za chvilu dobehne lucinka ma len 10 kg a 80 cm co je na dvojrocne dieta asi trosku malo teda aspon ja si to myslim

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre