Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

klapinka
1. mar 2011

@kivec @hajatanufus a vsetky ostatne.. veruze je nam smutno... myslim ze vsetkym.. Pre mna ked vola v nedelu a volaso oslavuju alebo pochutnavaju si na kolaciku rodina pokope... a my sami 😒

@hajatanufus ja citam ze drbna..ale myslela si ze drobna ze 😀

Vsetkym slovenko ceskym babatkam narodenym v UK zelam z uprimne vsetko len to dobrucke do vienka.

Co my mame nove dlho som tu nebola- mame 2 zubky prvy nam vysiel na valentina a druhy tento pondelok, Vahu mame cca 8 kg. Emka sa otaca, prejde z jednej strany izby na druhu kotula sa cuva, ale ide jej to. Zboznuje vysacky na hrackach alebo na oblecku. Pouziva tatata, bababa, iiiiiii ale mama ne to jej nejde 😠 . Najkrajsi usmev nahodi ked pride Marek domov, rozziarene oci, nozky vo vzduchu a kopky kopky. Rozpravku na nete co pozerame je budik budicek a to ani nedycha 😀 Papkame zeleninku, ovocie, masko, zltok, kukuricnych cervov,mlieco-hipp 😝
Ja som sa akosi ustalila, priblizne 2 tyzdne sa mam ok, akoze ok.

Vsetky vas pozdravujem 😵

kivec
1. mar 2011

@klapinka - Jeej ahoj Klapinka, naozaj si tu dlho nebola. No ty mas ale sikovnicu doma. Nasa Eliska je skoro o 2 mesiace starsia a este zdaleka nedokaze to co tvoja sikulka. A s prikrmami sa riadne trapime, za den mi sotva zje 4 lyzicky prikrmu. 🙄 No ale co sa da robit, nutit ju nemozem, pribera, je zdrava a stastna, tak to neriesim a len verim, ze jej jedneho dna zachuti. Inak je strasne zlatucka, na vsetkych sa usmieva, je to take slniecko.
@hajatanufus - Nasa Estherka ma 2,5 roka a tiez este nosi velkost 12-18 😉 . A tiez ma len 11 kg. A zdaleka nie je nejaky trpaslik medzi jej kamaratkami rovesnickami. Je vela drobnych dievcat. 😉 Aj ja som krpec a nikdy som s tym nemala nejake velke problemy. Tak sa s tym vobec netrap. A moje dievky tiez budu o cvhvilu rovnako velke, uz teraz im kupujem rovnaku velkost plienok. 😀

Babenky, ked mi bude nabuduce smutno, tak si na vas vsetky spomeniem, a hned mi bude lepsie, ze nie som jedina taka osamotena. 😉

cutce
2. mar 2011

@hajatanufus @martina_uk no snad ho to za chvilku prejde, minulou noc jsem vstavala po 2 hodinach ☹, ale co, hlavne, ze jsem doma a nic nemusim 🙂

cutce
2. mar 2011

tady davam fotecku z navstevy Marti a Amy, doufam, ze to nevadi 🙂@martina_uk

martina_uk
2. mar 2011

@cutce
ajojky, jeeej jasne že nevadí ;)

smajka
2. mar 2011

@kivec - ahoj, moj samko bude mat koncom maja 3 rocky a tiez je taky trpaslicek - vazi len 12.5kg. vie sa sice dobre napapat, ale vsetko potom vybeha a vyskace 🙂
@cutce @martina_uk - su uplne boziiii. este aj tie stripe bodynka, perfect 😵
cutce ako prsia - je to uz lepsie?

hajatanufus
2. mar 2011

@klapinka ahojky som rada ze sa mas lepsie 🙂 tak vy ste sikovne my sa tiez pretacame a gulame kade tade ale zubky este nemame a s prikrmami zaciname ale moc nam to nejde a okrem toho sa este kojime a chceme vydrzat co najdlhsie....ano malo to byt drobna 🙂 a smutno nam je veru poriadne 🙂

hajatanufus
2. mar 2011

@kivec no vidis tak budeme mat doma twins a bude to este veselsie my zatial zaostavame s plienkami za lucinkou a jednu velkost ale minule som zabudla pre lucinku plienku doma tak som jej strcila rachelkinu 3 a bolo jej to este dobre lebo tie fix su myslim ze vacsie ako obycajne teraz som pre rachel kupila obycajne 3 pampers lebo som potrebovala trosku usetrit a nemali sme uz doma ani jednu a aniprasok ale hned jak sa spamatam zo stahovania tak znova prejdem na latkove aspon u rachel a lucinku uz chcem oducit tak snad sa uz podari

hajatanufus
2. mar 2011

@cutce jejeej aki su zlatucki ako pekne spolu spinkaju no vidis uz teraz mate kamosku 🙂 ci frajerku? 😀

hajatanufus
2. mar 2011

@smajka tak som sa potesila ze nie len moja lucy je taky drobec dnes sme boli v play group a rocne deti su len o nieco mensie od nej tak ma to trapi ale budem jej kupovat mliecko na rast snad to pomoze

elixia
2. mar 2011

@cutce aki su zlatucki a este aj zladeni 🙂

cutce
2. mar 2011

no tak jsem prechvalila Davidka, dneska oko nezamhourila jen place a mi uz nevime co s nim 😢

hrozienko11
2. mar 2011

ahojte. tak sme doma z nemocnice. mali sme tam radsej este jednu noc ostat,lebo som spala asi dve hodiny. ale dospavam teraz 🙂 v pondelok sa nam o pol dvanastej narodila malicka princeznicka s vahou 2,5kg. ale tvaricka je pekne baculata,tak az tak chudo nevyzera.len musim drobne obliecko nakupit. s kojenim sa trocha trapime,ale papa velmi pekne 🙂 mala som vyvolavacku v nedelu na obed,takze mi stacila len jedna davka. ku koncu sa uz nic nedialo a tak mi davali cosi,nech sa otvorim. gas and air zaberal len,ked som ho brala uz pri nastupe kontrakcie,inac nic a epiduralka mi zabrala,no pred koncom uz nie,takze to bolo dost narocne. priavam fotku malej 😉

monika.c
2. mar 2011

@hrozienko11 gratulujem k malej princeznicke 🙂 neboj,kojenie pojde,aj ja som zo zaciatku mala problemy a to som uz vedela ako kojit,kedze aj starsieho som kojila skoro 17 mesiacov,len treba vydrzat a hlavne vela vela prikladat 😉 drzim palce,nech sa to zlepsi a obom vam prajem vela zdravia 🙂
nas zajtra pride pozriet health visitor,tak som zvedava,co bude hovorit,kedze mi uz behame okolo nabytku jedna radost a stvornozkuje rychlostou blesku 😀

cutce
2. mar 2011

@hrozienko11 jeste jednou velka gratulace, mala je krasnoucka 🙂
@monika.c oni jeste chodi takhle domu v tomto veku?

smajka
2. mar 2011

@hrozienko11 - ahoj, jeeej, to je anjelik maly. teda narodila sa naozaj drobunka, hlavne na to ako ti v brusku robila problemy 🙂 myslela som ze bude naopak velika 🙂 vela stastia s kojenim, casom to pojde urcite lepsie 😉

radlinka
2. mar 2011

@hrozienko11 este raz srdecne gratulujem zlatko, je to maly a krasny anjelik 😵 😵 😵 😵 Vyzera skor na 3.5 kg ani by som nepovedala, ze je taka drobucka... 🙂 Hlavne nech ste zdrave a stastne a mate vela mliecka, snad sa to casom podda a bude vsetko okej. 😉 drzim palceky 😵 😵 😵

monika.c
2. mar 2011

@cutce no volali mi minuly tyzden,ze chcu vidiet Lauru a jej pokroky/psychosom.vyvoj ,development,tak sme si dohodli app.a pride zajtra 😉 viem,ze sa robi nejaky check okolo roka,ale toto aj mna prekvapilo,potom dam info,popytam sa jej,ci este budu nejake checks alebo nie 😕

monkka21
2. mar 2011

@hrozienko11 gratulujem k malinkej a zelam vela zdravicka a mleicka.
teraz som uz asi na rade ja,ale tomu mojmu slonikovy sa este von nechce.

foxinecka
2. mar 2011

@hrozienko11 Gratulujeme, zelame vela vela mliecka, a malickej rychle priberanie...ako sa vola?

foxinecka
2. mar 2011

@smajka v sobotu sa vidime?ako dopadli referencie vcera?domcek uz vas?

martina_uk
2. mar 2011

@hrozienko11 Pripajame sa ku gratulacii, malinka je zlatunka ;) prajeme veľa zdravicka a mamine skore uzdravenie a veľa mliecka ;)

smajka
3. mar 2011

@foxinecka - ahoj, ano v sobotu ideme. asi posledny krat, kedze o mesiac rodim 🙂 potom ak pojde vsetko ok, tak zacneme opat az tak v juni - juli 🙂
domcek sme dostali, len sme este nepodpisali kontract, tak cakame kedy ho vypracuju. dufam ze to bude este tento tyzden. kluce od noveho by sme potom mali mat od 11marca a tu mozme ostat do 26.marca, co nam da dobre dva tyzdne na prestahovanie. joj, uz sa tesim na kluce, nech si to tam zacnem umyvat 😀 dufam ze baby vydrzi pekne do aprila 😀

foxinecka
3. mar 2011

@smajka super, ze ste tak rychlo nasli, a hned podla svojich predstav...moc sa nenamahaj, aby babatko do aprila vydrzalo.My v sobotu ideme, dufam, ze malicky si to tam uzije s ostatnymi detickami!

elixia
3. mar 2011

Kocky z London poradte..potrebujeme ist na ambasadu,je lepsie ist autom alebo vlakom? Ak autom,kde a ako najlepsie parkovat? dakujeeem 🙂

martina_uk
3. mar 2011

ajojte baby, hladam si co potrebujem na vybavenie jednorazoveho cestovneho dokladu pre malu a nasla som ze:
ak žiadosť podáva matka, nevyžaduje sa osvedčený písomný súhlas otca no ak ziada otec tak sa vyzaduje(ked niesu zosobaseny).. mali ste s tym niekto skosenost?? ja som myslela ze staci ked vyslem priatela ale ako pozeram asi si budeme musiet spravit vylet vsetci..
cestovny doklad nam vystavia do 7 dni?? tak maju na stranke.. dufam ze tam nebudeme musiet pre to ist znova a ze to poslu postou..
dalej rodny list s apostilou?? to fakt?? este ze som si to pozrela s predstihom lebo by som to nestihla...
dve fotky pasoveho formatu? mozem malu odfotit aj sama?
... vyborne tak som sa docitala ze si to musime nakoniec vyzdvihnut osobne... ajajajajaaaj ale to je komplikovane..

martina_uk
3. mar 2011

a este jedna otazka ked potrebujem este jeden full rodny list musim si robit appoitment alebo sa to uz neda teraz ?? dali sme si spravit 3 a jeden mi drzi child benefit druhy mam na slovensku na rodnom liste a chcem aspon jeden mat doma.. kedze ten treti chcu na apostilu zasa..

elixia
3. mar 2011

@martina_uk na CHB stacil aj ten maly,nepovedali ti to?
Z toho co viem,sa obavam,ze budete musiet ist dvakrat,raz podat a raz vyzdvihnut...
Myslim,ze mozes malu aj sama odfotit,len musi mat tusim otvorene oci na fotke..
A s tym full RL,neporadim,skus zavolat na register office,my sme si hned dali 5 kopii urobit..
mozno ma niekto lepsie info.. 🙂

martina_uk
3. mar 2011

@elixia oni ho uz raz mali a dnes mi dosla zasa posta ze sa ospravedlnuju ale ze ho potrebuju este raz.. zasa asi nieco pomotali.. a poslala som full som si neuvedomila ze mozem aj ten maly ale co uz.. ja som dala 3 a myslela som ze co s nimi robit budem ze aj zbytocne :D ale uz mi ostane iba jeden ak ho teda na CHB nestratia :D
a nevies ci sa treba objednat na ten cestovny doklad?? skusam tam volat ale nik nedviha.. neze tam dojdeme a budu mat zrovna volno alebo take nieco...

smajka
3. mar 2011

@elixia - ahoj. i ked soferujem, vzdy som tam isla metrom. je to najjednoduchsie. parkovanie je v centre des a tiez budes musiet platit congestion charge ak pojdes v tyzdni. myslim ze teraz ta zoberu len ak sa objednas, tak sa urcite oplati si tam dopredu zavolat a co som tam bola naposledy, tak nas nechali cakat navonku a dovnutra volaju po jednom.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre