Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

smajka
3. mar 2011

@martina_uk - malemu sme tiez vybavovali cestovny pas, ale roky dozadu, tak si to uz nepamatam a urcite sa to aj pomenilo. ale co viem, tak aby ste tam nemuseli 2x, daju sa kupit predplatene obalky a oni vam to potom poslu. ta apostilla musi byt na rodnom liste a tiez si davaj pozor - musi to byt na tej spravnej stranke. nam to dali na druhu a museli sme vybavovat znova. malicku ti odfotia napriklad na poste, vedia ako fotit take miminka, len ju nadvihnes nachvilku. je to lepsie, ja som to skusala sama, ale neslo mi to. a urcite sa treba dopredu objednat, inak sa len prezeniete. skus tam volat rano, mne zatial vzdy zdvihli a popytaj sa ich na vsetko co potrebujes. lepsie ako sa prehnat.

hajatanufus
3. mar 2011

@hrozienko11 AHOJKY BLAHOZELAME KU PREKRASNEJ PRINCEZNICKE a zxelame vsetko najlepsie hlavne nech ste zdravucki a nech pekne papate a priberate a do veciciek velmi ryuchlo dorastie to sa neboj aj my sme mali pozahynane 🙂

elixia
3. mar 2011

@martina_uk to je hrozne,trva im to pol roka vybavit a este sa navymyslaju popri tom.. 😒 Neviem,ci sa treba objednat,na nete pisu,ze nie,ale smajka prave napisala,ze ano..asi tam skusim aj ja zavolat,lebo ked sa tam vyteperime zbytocne,ma porazi..
Som pozerala listky na vlak..ze 147£ jedna cesta,jedna osoba..to co sa zblaznili uz nacisto? Ved letenky domov su lacnejsie.. 😨

@smajka vdaka..autom som skor myslela zaparkovat niekde na periferii a do cenrtra ist metrom..uvidim este,lebo teda cena listkov na vlak ma dorazila 😠

martina_uk
3. mar 2011

@elixia ajojky, dik. ja si kupujem travel card a to stalo asi 15-20 libier naposledy ked sme cestovali, podla toho kedy cestujes a plati to na vlak tam a spat a metro aj bus v londyne. a teraz ma napada ze ako to je v metre s kociarom? su tam vytahy??

hajatanufus
3. mar 2011

@elixia martina_uk ahojky vidim ze riesite cestovne doklady my to budeme zanedlho tiez vybavovat a ani som nevedela ze tam tiez treba rodny list s apostilou takze dam vediet nech mi sestra posle z sk . dnes sme dali malu fotit vo fot sluzbe bol tam ocino s malou ja som cakala s lucy vonku a pozerala som cez okno ale musela som sa rehotat ked si mala dala prstek do pusinky a vsetko mala na hakua potom ked ju ocino obliekal tak ho tahala za peru a za nos som myslela ze sa od smiechu po.. 😀 a co treba este na ten jednorazovy? ja neviem ako tam pojdeme my ked nemame auto a v london sme v zivote neboli ☹ a kedy sa ten jednorazovy moze uz vybavovat? my chceme cetovat na velkonocnu nedelu tak aby sme to stihli vybavit tusim az dva tyzdne pred cestou ci jak nie?

elixia
3. mar 2011

@martina_uk co to je ta travel card? Mne musis po lopate... 😀 No to by aj mna zaujimalo ako to je,ale tak hadam to metro bude bezbarierove...ved aj obycajna stanica u nas ma vytah 🙂

martina_uk
3. mar 2011

@hajatanufus ajojky my ideme v piatok 22.aprila ;) a uz idem vybavovat kedze apostilu uz nemam. vsetko je na http://www.slovakembassy.co.uk/ pod cestovny preukaz

martina_uk
3. mar 2011

@elixia no ja vzdy chodim iba na to, kupuje sa to bud v automate alebo normalne tam kde predavaju listky, plati to cely den ale ked to kupujes do 9 je to najdrahsie potom o 12 naobed sa to znova zlacnuje.. aspon tak to bolo minuli rok ked som sla naposledy a vyuzivala som to 3 roky co som tu vzdy ked som sla do londyna vlakom. plati Ti to zo stanice kde to kupis na vlak a aj vlakom spat do tej stanice potom Ti to ta masina uz spapa a na metro a bus v londyne cely den na hocikolko ciest ;)

elixia
3. mar 2011

@martina_uk tak to som este ani nepocula..musim pogooglit co je to za zazrak 🙂 A to mozes hocikam s nou cestovat?

martina_uk
3. mar 2011

@elixia hocikam po londyne ano ale neviem ako to funguje na vlaky mne bolo povedane ze vlakom do cielovej stanice a spat takze neviem, to je asi na londyn vymyslene

saza007
3. mar 2011

@elixia
@martina_uk zeny maloktora metrova stanica v londyne ma vytah, vacsina ma eskalatory. S kocikom na eskalator sa da v pohode, ak to raz skusite, tak uz budete vediet ako na to. vyhnite sa rush hour, ked ludia cestuju do prace/z prace, lebo to je v metre na zblaznenie aj bez kocika, nieto uz snim....
Travel card plati na metro, mestske vlaky a autobusy, samozrejme v ramci danej zony urcenej na listku.

elixia
3. mar 2011

@martina_uk no z toho,co som sa docitala je to iba pre Greater London,co my teda nie sme 😢 Vy ste zrejme niekde v okoli London, ale my to mame min,150mil...

elixia
3. mar 2011

@saza007 no teda,to aj my tu na vidieku mame vytah na stanici 😀 Ale vdaka za info,dobre vediet.. Nevies este poradit,v akom case asi je najlepsie ist na ambasadu? Hned rano ci az neskor? Ach jaj,uz teraz sa mi nechce...

smajka
3. mar 2011

@elixia - jemine, to mate riadne daleko a ta cena za vlak je hrozna 😒 . zial s vytahmi je to pravda, neni su skoro nikde a je to des cestovat metrom s bugynou.ako sama by som si ani netrufla ist. a na pomoc od inych sa nespoliehajte, vsetci sa ponahlaju a radsej sa na vas ani nepozru.da sa vsak zistit na nete - ktore metrove stanice nahodou vytah maju. najhorsie je ist asi rano medzi 7.30-9.30, to vsetci valia do prace a potom zase pobede od 4-6, ked sa vsetci vracaju spat. zase na ambasadu, ak nemate appoitment, tak je najlepsie ist hned rano, potom je tam vela ludi a ako som uz pisala, nechaju vas cakat navonku na schodoch.

saza007
3. mar 2011

@elixia to veru neviem, kedy je najlepsie ist, uz som tam dlhe roky nebola. Ale isto budu mat niektore zienky co sem chodia skusenosti.

hrozienko11
3. mar 2011

dakujem za priania 🙂 mame za sebou dalsiu rusnu noc,ale hadam sa to zlepsi.

nas zajtra caka register office. hadam,tam nebudeme dlho,aj ked mame appointment. kolko plati ten jednorazovy cestovny doklad? nech viem,kedy ho ist vybavit 😅

hajatanufus
3. mar 2011

@martina_uk dakujem a pisu tam ze nie je potrebne mat apoitment tak neviem dufam ze sa tam neprejdeme nadarmo ale dva krat sa mi tam tedas tiez nechce ist ach ti uradnici

inak babenky dnes sme dostali vyrozumenie ze kolko nam stiahnu za upratovanie a ine veci z depozitu takze dokopy nam stiahnu 425 plus 117 za predlzenie zmluvy plus 17 za jeden den navyse takze z nasho depozitu nam vratia len 225 libier som taka nahnevana ze az su to obycajni zlodeji ved len za vymenu ziaroviek si zobrali 25 libier no nechapem za cistenie kobercov 95 co je v pohode a za cistenie vstkych arei dalsich 225 a este nejake drobne za nejake pravy uff 😠 😠 😠 😠

stropec
3. mar 2011

@smajka ahoj a pracujes v skolke si spokojna? nechces studovat dalej a ist na 3jku?

stropec
3. mar 2011

@radlinka hm, tak to sa na to poriadne musim pozriet, vdaka

elixia
3. mar 2011

@hajatanufus ty brdo..ved to depozit nie je na take veci..mate to v zmluve,ze vam stiahnu za take veci?? 😨

stropec
3. mar 2011

@hajatanufus to je fakt divne ze vam z depozitu stahuju za taketo veci, nechapem........si to este poriadne pozrite, zmluvu atd

monika.c
3. mar 2011

ahojte dievcata 😉 k tomu jednorazovemu dokladu : da sa vybavit najviac 2 tyzdne pred vycestovanim,aspon tak mi bolo povedane,ked som to chcela vybavit spolu s rodnym listom.app.som nepotrebovala,najlepsie je tam ist hned rano t.z. okolo 9.00 tam byt,pretoze potom okolo 11.00 ci 11.30 maju prestavku a otvaraju znova o 13.00 okrem piatku,to su tam len do 11:00 tusim.doklady,ktore vam treba si najdete na ich stranke,ja som mala len moj obciansky,apostilovany rodny list a na ambasade som vcyplnila ziadost a plus dve fotky pasoveho formatu s otvorenymi ocami,ja som dala malu fotit vo fotosluzbe.tak to je v skratke vsetko,inak ked som tam bola ja,bola tam velmi ochotna pani 😉 ale teraz by som tam asi volala,lebo minule som citala ich stranku a bolo tam nieco pisane o ruseni stranky,takze radsej zavolat ako z takej dialky sa trepat a nevybavit nic 😉
a co sa tyka metra,hroza a des ☹ ja som isla vtedy este aj so starsim tak som mala dost,eskalatory len na liverpool station,inde som si kocik musela trepat po scgodoch,ale zase musim povedat,ze sa nasli aj ludia,co mi pomohli 😉 a teraz v nedelu sme boli na vylete v london popozerat pamiatky a teda mozem vam povedat,ze moj muz ma dost,nanosil sa kociku po schodoch az az 😀 na tower bridge bolo asi sto schodov a eskalator ani vytah nikde 😠 chudacik moj,sa naposiloval 😀

kikuska25
3. mar 2011

dobry vecer vam prajem maminy..
@hajatanufus zabudla som sa spytat co to znamena to apostilu?

monika.c
3. mar 2011

@kikuska25 appostila je vlaste uradne potvrdenie/overenie pravosti/,robia to v milton kenyes a ked chces vybavit nieco v inej krajine napr. u nas rodny list ,potrebujes listinu,ktora ti bola vydana v uk appostilovat,t.z.uradne potvrdit,ze ano,tato listina je prava a vydana v uk 😉

kikuska25
3. mar 2011

@monika.c ahaaa dakujem pekne a chcela som sa este spytat ci nahodou neviete kolko trva zapis syna do pasu?ja som este na SK ale chystame sa do UK v aprili.. 😉

elixia
3. mar 2011

@kikuska25 zapisu na pockanie,u nas aj tu na ambasade...

kikuska25
3. mar 2011

@elixia super dakujem krasne 😵

hajatanufus
3. mar 2011

@elixia
@stropec neviem ci to bolo v zmluve lebo ja moc anglicky neviem je to dost mozne ale skor ide o to ze agentura mala od landlorda plnu moc a islo proste o to ze ako sme byt prevzali tak sme ho mali aj odovzdat a vsetky rozdiely sme museli zaplatit a kedze sme ho preberali upratany prof firmou tak to davali zase prof. cistit komplet aj s oknami a to je poriadna palka ten byt co sme teraz tak sa stara lanlord vymenili nam koberec v obyvacke a v predsieni a bolo to tu upratane len zbezne takze tu sa asi az tak obavat nemusime ale zmluva je tiez cez agenturu ale ta agentura sa nam viac pozdava

hajatanufus
3. mar 2011

@kikuska25 je to vyssie uradne overenie a vydaju ti to na ministerstve zahranicnych veci je to asi v blave neviem ci tam netreba ist osobne a asi sa plati aj nejaky poplatok tu v uk sa to vybavuje postou a mas to za dva dni ale ty to potrebujes na slov. rod list a teda zo slovenska

smajka
3. mar 2011

@stropec - ahoj, nie teraz nepracujem, ostala som doma s malym a o mesiac mame dalsi prirastok, takze mozno o dva roky najskor nad tym porozmyslam 🙂 ale praxovala som v sukromnej skoro rok, dalo sa, len korunky nic moc. ako nanny si zarobim omnoho viacej, tak uvidim 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre