Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

radlinka
9. mar 2011

@monkka21 neni zac, vsak ked sme daleko od domova potrebujeme trocha posili, tak nas spaja aspon kon a net 😅
A uz si sa rozhodla ako formou by mal prebiehat porod ?

Dneska je vsade nejaky utlm 😅 nikde nikoho, obcas niekto nakukne 😕

monkka21
9. mar 2011

@radlinka ako myslis ze akou formou?chcem co najprirodzenejsi porod.nechcem nic surit.ako podporu budem mat manzela.co sa tyka utlmovania bolesti tak zatial som sa rozhodla iba pre gas and air,ale uvidime ci nebudem musiet vyuzit epidural,ale to naozaj len keby som to nezvladala.po narodeni chcem babo hned na telo a co najskor aby sa prisalo.dufam,ze nebudu ziadne komplikacie.cisarsky rez len v nevihnutnom pripade.tak skratene som ti to opisala,hadam si sa pytala na toto.u sa neviem dockat malinkej.joj keby uz bola tu ☹

radlinka
9. mar 2011

@monkka21 ano, presne so to myslela, si to cele zhrnula do jednej kocky, podrobny opis 😉 tak snad bude vsetko okej a malinka sa dostavi na svet v termine, uz len aby ste ju mali pri sebe 🙂

cutce
9. mar 2011

jinak za hodku vyrazim na letiste. jedu si pro maminku 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

monkka21
9. mar 2011

@radlinka joj no veru uz aj manzel sa nevie dockat a aj moja mama.hlavne nech su neni ziadne komplikacie a mala je zdrava a ja to uz neako prezijem 🙂

monkka21
9. mar 2011

@cutce chvalabohu ja mam mamu stale pri sebe aspon neaka vyhoda,ze sme tu cela rodina skoro.tak si aj vy uzite babicku 🙂

radlinka
9. mar 2011

@cutce jeej super, tak vela radosti, aspon budete mat svieckovu na smotane 😀

radlinka
9. mar 2011

@monkka21 no ved to, vy sa mate mat tak celu rodinu po kope, to je super 😉

monkka21
9. mar 2011

@radlinka ja som vdacna ze tu mam mamu aj sestru pri sebe aj teraz mi s babom pomozu.mne to vyhovuje takto ze niesme tu len ja a manzel.pomahame si navzajom a je to super

cutce
9. mar 2011

@monkka21 joj tak to je skvely, ze tu mas mamku a sestru a co tu dela mamina?Kdybych mela svoje rodice tu a svou nej kamaradku tak uz mi tu nic nechybi 😅

monkka21
9. mar 2011

@cutce moja mama prisla do uk ako prva za pracou.teraz robi s mojim manzelom v sklade pre tesco.noo ja tu mam rodinu,ale kamaradka mi tiez chyba,tu kde zijem nemam ziadne take o by sme mali spolocne zaujmy,teda ziadnu maminku

smajka
9. mar 2011

ahojte. ja som mala midwife a zistila mi v moci zvyseny protein a glukozu. tak mi hned brala aj krv a posielala to na rozbor. mam si zavolat o tyzden o vysledky. glukozu chapem - ale nestretli ste sa niekto s tym zvysenym proteinom v tehu?? povedala len ze moze ist o infekciu a v mojom stadiu tehotenstva je to dost nebezpecne ☹

cutce
9. mar 2011

@monkka21 to je taky pravda, ze je to neuplne bez kamaradky, ktere muzes rict cokoliv 😉
@smajka joj tak to ti vybec neporadim promin ☹

monkka21
9. mar 2011

@cutce noo co uz ale aspon za tu rodinu som vdacna 🙂

smajka
9. mar 2011

@cutce - to je v poho, dakujem. snazim sa na to moc nemysliet, nastastie sme dost busy, verim ze vysledky pridu v poriadku 😒 .
to mas super ze pride mamina, urcite ti pomoze s davidkom, alebo aspon trochu doma pomoze. moja chce tiez prist, ked sa maly narodi 🙂

martina_uk
9. mar 2011

@smajka Ajojky, ja som mala zvýšený protein- bielkoviny tak asi to je to iste. Mala som ale aj vysoký krvny tlak a musela som sledovať či neopucham aby nevznikla preeklapsia, nieje to nebezpecne ak sa o tom vie. brala som každý deň tabletku ale iba do 36 týždňa poto sa už nesmie. A ja som jedla koli tlaku magnezium, to mi predpisal gynekolog na sk, mám ešte asi 2 krabicky ak chceš môžem Ti jednu poslať, ale to iba ak máš vysoký tlak. Neboj nič, keď o tom lekár vie tak Ta budú sledovať. Ja som mala nakoniec scan každý druhý týždeň ale neviem či koli tomu alebo koli natrhnutej placente. Neboj bude to oki

hrozienko11
9. mar 2011

@cutce ako mala sa mi pekne prisaje. len co z toho,ked po papani je moja bradavka zakrvavena 😖 v nemocnici mi povedali,ze prisatie a satie je dobre a dnes mi HV povedala,ze ked mi bradavka krvaca,tak nieco nie je v poriadku. kazdy ma iny nazor. a vraj ak ju aj dokrmujem,tak nemam ani kojit,lebo nie je dobre kombinovat flasu a prsnik. a ona mi aj tak to zadne mlieko nevytiahne.

@radlinka mam uz aj elektricku. ale este odsavam aj prstami,lebo mam este cerveny jeden prsnik a je aj bolavy. uz to nejak neriesim. ved ked budem aspon odsavat a davat malej,tak jej to prospeje. ved nie kazdej ide kojenie.

elixia
9. mar 2011

@smajka bielkoviny v moci,vysoky krvny tlak a opuchy su znaky moznej preeklampsie..hlavne nech ta sleduju a aj ty si davaj pozor na seba,hlavne klud,vykladaj si nohy hore..a keby si spozorovala,ze ti nejako viac opucha tvar,ruky,tak hned na pohotovost...ak mas doma tlakomer,kontroluj si tlak pravidelne 😉

@hrozienko11 mozno ti uz baby radili tu lanolinovu masticku na bradavky..je fakt dobra a nemusis ju zmyvat 🙂 Ak mas pocit,ze MW ani HV ti nepomozu,zavolaj si breastfeeding support,je to nieco ako laktacne poradkyne u nas, k nam chodili ako na klavir 🙂 Poradia lepsie ako MW..

hrozienko11
10. mar 2011

inac este par zazitkov z mojho porodu 😕 najhorsie na tom vsetkom bolo byt na monitore napojena. 26h trvalo od prichodu do narodenia. v porodnici som bola mimo monitoru len pol hodiny. cely cas ma priserne boleli krize. zle mi napichli zilu,takze jednu ruku mam doteraz podliatu krvou a druha sa mi konecne zahojila.tam som sa poriadne hybat nemohla a mily mi tu ruku masiroval,aby sa ta krv vstrebala,lebo tlak mi merali kazdych 5min.polohu som zmenit nemohla,lebo sa im srdiecko stracalo,kontrakcie takmer nezachytavali.epi mi na zaciatku zabrala a potom uz neucinkovala vobec. dali mi nejaku vyzivu kvoli vysokej srdecnej cinnosti malej,potom k tomu pridali nejaky humus na otvorenie,lebo som bola na 8cm. mw pri porode bola velmi neprijemna a po dvoch hodinach prosenia o nieco na bolaby bok mi volala anesteziologa,len to uz bolo velmi neskoro,lebo som zacala tlacit. posledne dve epi mi nezabrali a ked ma zasivala,tak s odmeranostou povedala,ze nic citit nemozem. ta prva mw bola super,skoda,ze sa mala nestihla narodit v jej sluzbe. potom som 6h cakala na postel. za ten cas sa trikrat prisli na mna pozriet.
yakze bud budeme mat len jedno dieta alebo dalsie jedine cisarskym. netrvalo to dlho,tych 26h ale mne to prislo ako vecnost,hlavne kvoli tym bolestiam a povinnosti lezat 🙄

elixia
10. mar 2011

@hrozienko11 jaaaaj moja,to mi je luto,ze mas taketo zazitky 😒 Viem o com hovoris...u mna to bolo 27 hodin,kym konecne urobili cisarsky..a tiez som bola cely cas na monitore,ani na WC som nemohla...a tiez som si povedala,ze dalsie jedine tak adoptovat 😀 😀 Neboj,ono to pomaly vyprcha, mne kazdy tvrdidl,ze to zabudnem...no zabudnut som zatial nezabudla,ale druhe dieta uz urcite chcem 😀

smajka
10. mar 2011

@martina_uk
@elixia - dakujem vam pekne za odpovede. martinka dakujem, si zlata, ale s tlakom problemy nemam, vzdy som mala ukazkovy. skusim si o tej preeklampsii viacej precitat. ak sa mi dnes alebo zajtra neozvu, tak si mam v pondelok volat o vysledky, tak snad je vsetko ok. buduci stvrtok mam sono v 36tt a hned potom appoitment s konzultantom ktory rozhodne ci bude normal birth alebo cisar.

smajka
10. mar 2011

@martina_uk
@elixia - dakujem vam pekne za odpovede. martinka dakujem, si zlata, ale s tlakom problemy nemam, vzdy som mala ukazkovy. skusim si o tej preeklampsii viacej precitat. ak sa mi dnes alebo zajtra neozvu, tak si mam v pondelok volat o vysledky, tak snad je vsetko ok. buduci stvrtok mam sono v 36tt a hned potom appoitment s konzultantom ktory rozhodne ci bude normal birth alebo cisar.

smajka
10. mar 2011

@hrozienko11 - takze dalsia zla skusenost z northwicku.... pri mne sa vystriedali 3 midwifes a len jedna bola celkom mila. ale najhorsia bola aftercare - beru to tam ako na beziacom pase...
tiez som povedala - a aj moj manzel, ze uz deti nechceme a vidis - o chvilku bude druhe 🙂 ale toto je teda urcite posledneee 😀

hrozienko11
10. mar 2011

@smajka ja by som na tvojom o inej moznosti ako cisarskom ani neuvazovala. ja ak dalsi,tak asi doma a cisarsky. ono najhorsie bolo,ze som musela byt na monitore,takze pohyb ziadny. a vlastne v piatok pred,co som bola na ctg,tak zacali problemy s polohou srdiecka,mala sa im stale stracala. u nas aftercare bola super,sa nemozem stazovat.dokonca som tam mala byt dlhsie,no ja som chcela prec.

smajka
10. mar 2011

@hrozienko11 - ja ani neuvazujem, len to neni take lahke - oni ta tu ukecavaju a cisara nechcu dat len tak. myslim aj u teba, ze ak si mala prvy normalny a pri druhom nebudes mat komplikacie, tak ti ho tu nedaju. na sk neviem ako to chodi, ale sestra mala dva cisarske - prvy emerg a druhy jej tiez nechceli len tak dat. napokon mala bola zle otocena, tak jej ho dali. ale chcela ho od zaciatku a stale jej hovorili ze to sa len tak nedava, len ak su komplikacie.
kazdy radi, ze pri porode je najlepsie ostat aktivny - chodit, cvicit na lopte.... tak to ti verim ze to bolo zlozite, len lezat a este tolke hodiny 😒 a tie epiduralky tiez sila ze ti dve nezabrali. mne nastastie zabrala hned na prvy krat a pri cisarovi mi ju len doplnili.

monkka21
10. mar 2011

ahojte maminky.tak o pol osmej mi zacala odtekat voda.volali sme do hospital a povedali ze mame prist.spravili mi vysetrenia a poslali ma domou lebo ze mam slabe kontrakcie.ked neporodim do zajtra rana tak o 10 rano mam prist a vyvolaju mi kontrakcie.noo ale teraz mi zacali kontrakcie a aj zosilneli.tak uz len predychavam.dufam,ze to bude coskoro zamnou. 😀

smajka
10. mar 2011

@monkka21 - jeej moja, drzim palce. tesime sa na spravicky a hlavne aby to prebehlo rychlo . 🙂 😉

monkka21
10. mar 2011

@smajka joj dufam,ze rychlo lebo ta bolest je uz dost silna.nemozem sa ani prechadzat lebo sa mi toci hlava.a vzdy mi zostane teplo.hadam je to ok?

smajka
10. mar 2011

@monkka21 myslim ze je to fajn. ako casto mas kontrakcie? joj boze, prezivam to s tebou - spominam si na tie moje....

monkka21
10. mar 2011

@smajka ma ich dost nepravidelne raz kazdych 10 minut potom po 5 potom zase po 15.som s toho zmetena. 😕

martina_uk
10. mar 2011

@monkka21 drzime palce ;) nech to mate rychlo za sebou

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre