Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

hajatanufus
11. mar 2011

@kivec jej ahojky ako sa mate? dakujem ano je to betar este vacsi ako lucy a ked su spolu tak je to fakt sranda 🙂 a dakujem no musela som to vybavit len lutujem ze som nedala ap aj lucinke som myslela ze uz jej to prejde ale asi aj ona potrebovala atb lebo este stale ma sopliky a tak odsavame vysavacom a este som aj ja chora tak ma dusi kasel a neviem co s tym ked kojim asi vela moznosti nemam neviem
@elixia ozaj este som sa chcela opytat ze ci sa tu v uk daju kupit nejake probiotika pre baby a ako sa volaju lebo som sa pytala v jednej lekarni a tam nemali a chcela by som to davat malej aj ked kojim koli atb

elixia
11. mar 2011

@hajatanufus nemaju tu nic pre babatka,teda mne sa nepodarilo vypatrat 😒 Ja som si dala poslat z domu nakoniec...

monkka21
12. mar 2011

dakujem vam vsetkym za gratulacie

martina_uk
12. mar 2011

@katkanova Ono to vážne je, môže nastať zlyhanie organov ak sa dieťa nakazi, ak napriklad pôrod trvá dlho.. Ja som bola rada že to viem a keby som niečo spozorovala, volala by som sanitku. My sme koli tomu boli v nemocnici lebo od 2 týždňov mala teploty, najprv jej dali antibiotikach bez toho aby zistili čo jej je a po týždni sme nastúpili do nemocnice ale testy neukazli co jej bolo kedže bola po atb... No teploty mala stále..ale po prvých atb už žiadny vírus nemala, dali jej ďalšie atb 3dni do žili, nakoniec teplotu pripísali detskej zltacke.

martina_uk
12. mar 2011

@hajatanufus Mne doktor vravel že si mám objednať z Nemecka že v anglicku nemajú a ja som do odbila že mi na SK mame ze mi rodičia poslu, nech si stále nemyslia že SK je niekde na konci sveta a byvame tam v jaskyniach ako si väčšinou myslia..

elixia
12. mar 2011

@martina_uk na virus by ATB tak ci tak nezabrali 😉 Takze nakoniec ani neurcili diagnozu? 😒

martina_uk
12. mar 2011

@elixia ee povedali ze mozno novorodenecka zltacka, z krvy nic nezistili, prve atb co mi dali na pohotovosti pre malu boli na streptokoka ale az ked ich dobrala tak brali krv ked sme dosli do nemocnice ze ma stale teploty, robia to naopak, najprv daju lieky a potom chcu zistit co to je :D a bez toho aby vedeli co to bolo dali jej pri nastupe do nemocnice dalsie antibiotika a liecili ju 3 dni az potom prisli vysledky ze v krvy nic nenasli :D trocha divny postup ale hlavne ze malej je ok a teploty prestali...

elixia
12. mar 2011

@martina_uk no moje nervy...my sme po porode boli 5 dni v nemocnici,co je teda straaasne vela na anglicke pomery. Maly mal zvyseny bilirubun,takze sa bol opalovat v solarku na 24 hodin...a bral aj atb,lebo mal vysledky tak na rozhrani,takze mu ich pre istotu dali na 48 hodin a potom po skonceni este 24 hodin pozorovanie..Takze aj napriek tomu,ze s porodom som spokojna voobec nebola, na starostlivost o drobca po narodeni sa nemozem stazovat,naozaj okolo neho behali..

cutce
12. mar 2011

@monkka21 Velikanska gratulce k Biance, teda mala vazila co? Prez 4 kilca, na holcicku docela dost. Jsi ji pekne vykrmovala v brisku 🙂)))). Skvely, ze jsi mela super porod 😉. Jinan ja pouzivam krem od boots, ktery se taky nemusi smyvat 😉. A bradavky me bolely tak tyden. Musis vyzkouset 😉
@hajatanufus Teda ty si uzivas ☹. A jsi sikulka, ze sis domluvila GP a mas ATB 😉

aliza
12. mar 2011

@hajatanufus ja som kupovala probiotika cez internet, Biogaiu aj Infant dophilus, takze da sa to tu kupit, ale nie v lekarni.

martina_uk
12. mar 2011

@elixia tak to je super ze sa o neho tak postarali ;)

elixia
12. mar 2011

@aliza na akej stranke? mne sa to nepodarilo nikde najst..

monkka21
12. mar 2011

tak tu je zatial aspon jedna fotka.

aliza
12. mar 2011

@elixia biogaia z tejto stranky http://www.pcpdirect.co.uk/?query=biogaia&Brand... a ten infant dophilus musim este pohladat

monkka21
12. mar 2011

@cutce dakujem ti.kupila som si zatial lansiloh.uvidime ako pomoze.noo veru na to ze mala cez 4kg tak som mala v pohode porod chvalabohu.
dnes bola u nas midwife,mala ukazala ukazkove sanie.pekne sa napapkala a teraz spinka.

aliza
12. mar 2011

Dophilus: http://www.solgar.co.uk/product/abc-dophilus-po...
dophilus je praskovy, takze dlhsie vydrzi

martina_uk
12. mar 2011

@monkka21 mala je zlatunka ;)

hajatanufus
12. mar 2011

@aliza dakujem skusim pozriet a onjednam
@martina_uk dakujem ak tu nenajdem tak tiez si kupim na sk ale chcela som to teraz koli atb inak materske mliecko viem ze uz obsahuje ale pre istotu
@elixia dakujem snad nieco najdem 🙂 inak aj my budeme mat v aprili na sk krstiny dnes som povedala segre ze to ma vybavit no nadsena nebola lebo musi ist na faru do mesta ze ziadame krst a musi ist aj u nas na sidlisku pytat povolenie od knaza ze mozme dat malu pokrstit v inej farnosti lebo v ke je to zadelene podla farnosti ale mne sa v nasom kostole nepaci mimochodom mame ho skoro pod oknami v meste je to krajsie a chcem aby to vybavila sestra lebo chcem aby bol na krstinach aj mm a keby sme to zacali vybavovat az po prichode na sk nemuselo by sa to stihnut a segra bude krstna takze snad to vybavi my sme riadne veriaci aj do kostola chodime takze by to nemal byt problem pri lucinke sme nemali ani nauku len sme to tak preleteli ze vsak vy viete 🙂 ale mala som problem s knazom v nasej farnosti lebo u nas sa robil krst len v nedelu na obed po detskej omsi a ja som chcela v sobotu a nechceli mi vyhoviet tak som sla tiez do mesta a potom neskor som zistila ze uz krstia aj v sobotu lebo asi to viacerym na nedelu nevyhovovalo lenze to nebolo z rozmaru ale preto ze krstna mala byt byvala kolegyna z prace a mali prist az z plzne takze by museli cestovat v noci rychlo by sa pokrstilo a uz by museli ist prec lebo v nedelu uz museli ist do prace nakoniec kolegyna aj tak nemohla prist a zistila som ze by ani nebola dobra krstna a tak sla za krstnu sestra so svagrom 🙂
@monkka21 krasna buchticka hotovy valibucik uzivaj si maminkovanie 🙂
@cutce dakujem bola som rozhodnuta ze to musim zvladnut a mala som pomoc z hora takze vdaka bohu som to zvladla

hajatanufus
12. mar 2011

kupila som si nejaku bonbonieru na tie moje stresy a deti mi ju zhabali a tvarili sa ako keby to bolo ich 😀 teraz obidve spinkaju a ja sa tu napchavam 😀

brigus198754
12. mar 2011

@hajatanufus mas krasne deticky a mozem ti povedat ze si ta velmi vazim ako to vsetko zvladas

hajatanufus
12. mar 2011

@aliza neviem pozerala som to ale ta cena sa mi zda prehnana je tam len 5 ml myslim tie biogaia ansla som cesku stranku a su tam 10ml a stoja 613kc co je tiez asi ta ista cena ale obsah raz taky 😒

hajatanufus
12. mar 2011

@brigus198754 dakujem ale vobec to nezvladam dufam ze to uz bude lepsie deti su moje vsetko aj ked som na nich niekedy zla a velmi a potom to lutujem ale neviem co by som robila keby som ich nemala moja segra nevie uz niekolko rokov otehotniet a viem ze by dala cokolvek za takych malych cloviecikov doma a ja si to niekedy nevazim ze ich mam musim sa polepsit a pripominat si to castejsie ze su zeny ktore nevedia otehotniet a dali by za to cokolvek 😒

hajatanufus
12. mar 2011

@brigus198754 inak pozeram ze uz ti svieti 40 ako sa citis? takze za chvilu tu mame dalsie babatko drzim palceky nech mas ten nadherny uzlicek rychlo pri sebe a aby si mala rychly a bezproblemovy porod 🙂 ja sa idem rychlo nalozit do vane lebo pri mojich detoch to akosi nestiham len rychla sprcha a jeto tak si idem porelaxovat kym spinkaju 🙂 moje chrustiky malinke 🙂

brigus198754
12. mar 2011

@hajatanufus veru tak ako hovoris ja sa uz neviem dockat kedy porodim,ale vies niekedy ked ma clovek vela starosti siani nevsima ze ublizuje ludom ktorych ma najradsej na svete a v tomto obdobi ti si mala starosti vyse hlavy tak sa neboj vsetko bude v najlepsom poriadku uz sa nemusis stresovat byvate v novom teraz si uz len uzivaj svoje deticky 😉

adoracion
12. mar 2011

@hajatanufus ty si z Ke? o ktorej farnosti si hovorila? 🙂

mrk11
12. mar 2011

@monkka21 nadherna babika, blahozelam, nech vam rastie do krasy a pre potesenie

hajatanufus
12. mar 2011

@brigus198754 dakujem
@adoracion ano som z ke z jazera a ty?

monkka21
12. mar 2011

@mrk11 dakujeme pekne

monkka21
12. mar 2011

@martina_uk
@hajatanufus dakujem vam vsetkym. 😀

adoracion
12. mar 2011

@hajatanufus z furce 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre