Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

martina_uk
12. mar 2011

@hajatanufus ja pojdem po velkej noci mozno do KE dat malej prestrelit uska ale este niesom rozhodnuta, u nas v SNV u pediatra neprestreluju a ihlou sa mi to zda moc brutalne, ale uvidim este ;) mohli by sme sa stretnut hihi, my krstime 15 maja pokial nebudu na fare vymyslat... priatel nieje veriaci a ja ho do nicoho nenutim a ani on mi nic nezakazuje a chce sa krstu zucastnit tak snad nebude problem..

elixia
12. mar 2011

@monkka21 krasna baculka 🙂

@hajatanufus ved na jazere mate peknynovy kostol nie? 🙂 My krstime 1.5.uz to mame dohodnute...BTW kedy idete na SK? mozme dat stretko 🙂
Ak nemas probiotika pre malu este,mozes zacat zatial brat ty a dostanu sa k nej v mliecku...

@aliza vdaka za linky,ja som to nikde nevedela najst..ale asi si ich aj tak kupim doma,tam stoji Biogaia 10e a dophilus 13 alebo 14e...dophilus este mam,Biogaiu je lahsie podavat,kedze su to kvapky,no vychadza drahsie...

elixia
12. mar 2011

@martina_uk daj vediet ked budes v Ke,mozme zajst na kavu 🙂

hajatanufus
12. mar 2011

@adoracion no vidis svet je maly tak aspon niekto z ke tu je to potesi 🙂

hajatanufus
12. mar 2011

@elixia my cestujeme 24 na velkonocnu nedelu akrstime v sobotu lebo mm nechce verejnost ano mame tam kostol ale mne sa nepaci lebo je to tam do kruhu a mna to rusi ked pozeram oproti na ludi a nie na oltar proste sa tam necitim dobre a vy kde krstite?
@elixia
@martina_uk super mohli by sme sa stretnut ja chcem dat malej prepichnut uska klasicky aj ked neviem ci ju to nebude viac boliet ked uz bude vacsia ale aj lucy mala asi 4-5 mesiacov a zvladla to a lucinke este aj podrezavali jazycek lebo ho mala trosku zrasteny k dolnej pere
no to vzdy zalezi od knaza ako sa k tomu postavi vela krat je to tak ze aj ked su ludia zosobaseni v kostole a daju dieta pokrstit tak nie je k tej viere az tak vedene ale zase naopak velakrat ludia nie su zosobaseni a vedia dat dietatku vacsiu vieru teda lepsie ho vo viere vychovat moj krstny bol uz predtym zenaty ale sa rozviedol lebo si nevybral spravnu zenu a nasiel si druhu ale ho vyradili z cirkvi lebo sa snou ozenil a predsa dobre vychoval svoje deti aj syna z prveho manzelstva si zobrali a spolu vychovavali a ja si lepsieho krstneho ani neviem predstavit vela krat nam pomohl v zivote aj mojmu otcovi lebo boli kamarati z detstva aj spolu na vojne a potom aj kolegovia a naozaj je to skvely clovek chodi do kostola aje nadalej veriaci akurat ze nemoze pristupovat k sviatostiam dobre urobil chybu a co? ma skvele deti aj manzelku dokonca ked som bola v cr a cakala som lucinku tak mi poslali balik plny veci po ich vnucatkach takze som skoro nic nemusela kupovat a pritom su dost chudobni nemaju vela penazi ale dali by aj posledne 🙂

martina_uk
12. mar 2011

@hajatanufus ja sa skusim poobzerat este po snv a pp ci nikto neprestreli malej uska, pediater samozrejme ale najblizsieho som nasla v KE tak potom urcite dam vediet @elixia

tak tak, nie vzdy ty co sedia v prvych laviciach tak su taky za akych sa vydavaju.. ale co narobime.. aj my, ja s priatelom pocuvame ze by sme sa mali zobrat v kostole a dokonca sme uz poculi aj take ze nevadi ze nebude verit, hlavne ze budeme zobraty v kostole.. a to je uz o com :D nam je zatial tokto dobre a ak priatel bude chciet tak urcite to budeme riesit ale zatial planujeme svadbu iba na urade :D je dobry clovek, nepije, nefajci, nefackuje ma :D ma nas rad a sme spolu stastny

dnes sa mala kupala s tatinom vo velkej vani :D raz som ju tam kupala samu ale asi sa bala ze ma vela vody okolo seba a dnes sa uz smiala :D a dokonca ju priatel drzal iba jemne pod hlavou a ona sama sa vznasala na vode :D tesim sa az pojdeme spolu plavat do bazena :D chcem este absolvovat druhe ockovanie na tyzden a potom to pojdeme skusit hihi
dali sme jej travel cot do obyvacky aby bola s nami ked sme tu a predsa sa uz moze zacat kotulat a nieje bezpecne ju nechavat na gauci ked niekto zazvoni alebo tak, teraz tam takto pekne buba, znicila ju voda :D

hajatanufus
12. mar 2011

@martina_uk zlatucka aj my mame travel cot ale som ju nechtiac zlomila takze nam jedna strana nedrzi ale aj rachel alebo lucinka tam zvyknu spinkat 🙂 ludi nepocuvajte ak priatel nie je veriaci tak nema vyznam sa brat v kostole verim ze je dobry clovek a casom mozno aj u neho nastane zmena ak bude s tebou napr. chodievat do kostole a spozna vieru a Boha tak sa aj z neho moze stat veriaci clovek a zit sa da aj v beznom manzelstve a Boh vidi aki ste ludia a ci robite dobro alebo nie mozno to tak ma byt a prave cez teba a cez vase dieta Boh spravi premenu tvojho pritela ktovie a zludi si nic nerob neznasam takych ludi co chodia do kostola a ked z neho vyjdu tak uz ohovaraju v dedine z kt. pochadza moj mm je vela takych ludi preto mm otec nechodil do kostola lebo sa snazil byt poctivy a bol povedat teda udat ze kto co kradne on totiz robil nejakeho straznika v sade alebo tak ale do kostola nechcel ist preto ze by sa nedokazal pozriet do oci tym ludom a podat im ruku ale zato stale pocuval v radiu sv. omsu viem ze to nestaci ale mal na to svoj nazor a zazila som tie pohlady ludi ked som bola smm u nich doma a stacilo mi cela dedina chodi do kostola ale zazeraju na cloveka jak na vraha mm mi vravel ze jeho byvalej vzdy zislo zoci preto tam ani nechodime a ked sme boli na navsteve tak sme do kostola sli do druhwej dediny alebo do mesta 🙂

cutce
14. mar 2011

dobre ranko

holky, chtela jsem se zeptat, taky vam malicky zvraceli, tak, ze vyzvraceli uplne vsechno co meli v zaludku a teklo jim to i nosikem? 😒

martina_uk
14. mar 2011

@cutce ajojky, nasa mala tak zvracala ked bola na antibiotikach a mozno 2 krat za cele tri mesiace ked som ju nedala poriadne odgrgnut a cikutalo sa jej inak nie.. lepsie ist za lekarom ci nema reflux ked tak zvracia. stava sa mu to casto?

cutce
14. mar 2011

@martina_uk ahojky, stane se to tak jednou ci dvakrat za 2 dny.Reflux to neni, jelikoz to neni po kazdem papani 😖

martina_uk
14. mar 2011

@cutce tak to netusim, a bola s Davidkom u lekara s tym ci este nie?a ako sa inak mate?

cutce
14. mar 2011

@martina_uk nebyla, kdyz tady byla HV, tak ta rikala, ze je to normlni, ze kdyby to bylo porad tak pak to resit. Jinak prez den spi tak po 10 minutach, jinak chce chovat 😅 a co vy?

martina_uk
14. mar 2011

@cutce no nasa mala uz na brusku strasne dviha hlavicku a nevie si ju pekne polozit tak sa rozplace a tym padom cez den spi presne ako vas drobec 10 minutovky na chrbatiku na brusku vyspinkala ovela viac... iba ked prideme z vonku tak spinka aj hodku dve a cez den uz nejak zabudla zaspinkat sama, ked vidim ze je unavena tak sa s nou poprechadzam a zaspinka na rukach a potom ju dam do postielky ale v noci spi skoro bez prestavky, dnesnu noc spala od 22 do 6.30 ale ked vstala som myslela ze mi vybuchnu prsia :D Davidko uz musi byt velky, o chvilku bude mat mesiac ;) ale to letiiiii

luciebx
14. mar 2011

holky ja nasla prvni zoubek.. juchuuuuuuuuuuuuuuuu ... no ale asi se nam klube hned ten vedle dole.. to je super

martina_uk
14. mar 2011

@luciebx gratulujeme ;)

cutce
14. mar 2011

@luciebx skvelyyyy 🙂

brigus198754
14. mar 2011

dievky mohli by ste mi napisat na ktorej stanici pozerate every minute born one lebo neviem to nijak najst vopred vam dakujem

cutce
14. mar 2011

@brigus198754 davali to kazde pondeli na BBC 1 myslim kolem 21:00, ale jestli to jeste davaji to nevim 😉

1lin1
14. mar 2011

@brigus198754 channel 4

dadulienka27
14. mar 2011

@mrk11 dakujem za odpoved..pamatam si,ze ked som bola este tehu tak si pisala,ze malinka spi velmi malo.Aj my mame nasho drobca u seba v posteli,lebo sme sa stahovali a v jeho izbe su este vsetky krabice-stahujeme sa uz od decembra-z toho 2 mesiace sme byvali u znamych,co nas dom bol v takom zlom stave,ze tam s 3 mesacnym babom nebola sanca existovat.Este sa chcem oopytat,ci si postupovala aj podla nejakej prirucky s tym zaspavanim,alebo len podla vlastneho instinktu?

dadulienka27
14. mar 2011

@radlinka dakujem 🙂 pozerala som to na www a este som im tam aj volala a povedali mi,ze ak je to zlozitelne,tak sa za to neplati,ale ako z car seat urobis ze flat car seat 😀 tak ma len zneistili

elixia
15. mar 2011

@hajatanufus tak ako ste dopadli s tym benefitom? 😉

hajatanufus
15. mar 2011

@elixia ahojky dakujem za opytanie no vcera sme tam neboli lebo mm siel v nedelu skor do roboty takze ked prisiel bol moc unaveny a nevedel by vstat o par hodin aby sme isli ale slubil mi ze zajtra tam pojdeme tak ja idem dnes nakopnut tlaciaren a skusim to tlacivo vytlacit a pozriet ci je to moc zlozite na vyplnenie a co k tomu vsetko treba a uvidime ci to teda vyplnime a tak tam pojdeme ci ako to urovime ale cystame sa este aj ma citizen ofice a este musim ist aj kdr ale momentalne maju plno tak ze zajtra mame zavolat ci bude nieco na stvrtok no dost mi to suri tak tam zajtra skocime a posurime to lebo som zopar dni nebrala lieky na stitnu zlazu lebo mi uz dosli a nove este nemam ani predpisane ale potrebovala by som aj komplet endokrinologicke vysetrenie v nemocke aj s krvnymi testami aby vedeli ci nemaju nejako upravit davku kedze som este po porode nestihla nic schudnut ale naopak este som pribrala a este to vyzera tak ze som asi aj znova tehotna takze potrebujem krvne testy koli potvrdeniu tehu tak dufam ze budu ochotni mi pomoct lebo som aj nachladena a nejako sa neliecim lebo koli tehu a koli kojeniu neviem co mozem dnes sa mi nikam nechce chodit vcera som bola trochu von a teraz to lutujem lebo sa citim este horsie teda hlavne rano 😒 inak chcela som sa spytat ako sa pocitaju tyzdne v tehu od poslednej men. alebo od pripadneho splodenia? lebo tu to ratali nejak cudne ☹

brigus198754
15. mar 2011

@hajatanufus na google mas tehotensku kalkulacku zadas prvy den poslednej menstruacie a vyjde ti presne v ktorom si tyzdni 🙂

hrozienko11
15. mar 2011

@monkka21 gratulujem k malej a som rada,ze si mala dobry porod,aj ked mala je riadny valibuk 🙂 nech vam robi len radost ta vasa princezna 😉 😵

hajatanufus
15. mar 2011

@brigus198754 diky ved ja to akoze takto viem len som nevedela ako to oni rataju lebo mezi tym oplodnenim a poslednymi kramami je tak dva tyzdne rozdiel aj na tehu teste to na jednom bolo ze ak ukaze 2-3 tyz tak podla cyklu je to 4-5 nechapem preco to rataju podla cyklu ale asi sa nevedia nicoho ineho pridrzat takze ked tu niekomu ukazuje napr 42 tt tak to je v podstate este len v 40tt a neprenasa no ja sa len preto pytam lebo som z toho ku koncu tehu bola v pomykove lebo tam mi povedali ze som v 37 tam zase ze len v 36 a mne uz vychadzalo 38. a potom som to prestala ratat lebo sa mala narodila skor ale teraz si to chcem ratat sama aby som nemala v tom zase chaos a scan si dam asi aj tak spravit na sk lebo tam prave budeme a opytam sa na to svojej tety ona je gyn ze ako sa to spravne potom rata lebo niekde rataju ukoncene tyzdne niekde zase ten ktory prebieha tak je v tom zmatok ale tu kalkulacku skusim pre tu srandu co mi ona povie diky

hajatanufus
15. mar 2011

@brigus198754 diky za tip nasla som akurat taku co mi povedala ak kedy sme to splodili a presne to sedi takze super tak podla toho som v 5tt+1 a datum porodu okolo polovice novembra tak dufam ze to budem dobre znasat a hlavne pri tych mojich drobcoch a ty sa ako citis babatko sa este nepyta na svet? cakate dievcatko ci chlapceka?

foxinecka
15. mar 2011

@hajatanufus
pri tolkych starostiach, ktorymi prechadzas, krasna pozitivna sprava.Gratulujem!Drzim Ti moc palceky, aby sa u vas situacia zlepsila a mohla si si uzivat tehotenstvo a svoje krasne dievcatka.

brigus198754
15. mar 2011

@hajatanufus tak moja poprve ti gratulujem k tehotenstvu dufam,ze si to uzijes aj pri dvoch malych detoch 😉 ja som este stale 2v1 a kazdym dnom sa dajak citim lepsie 😀 😀 😀 😀 en tie krize mi idu odpadnut ale za tych 40 tyzdnou som si na to zvykla.Ani naznak porodu a to mam iba 3 dni do terminu asi budem prenasat ale uz mam termin na sweep 24.marca ak dovtedy neporodim lebo podla nich aj tak je babo o 2tyzdne vacsie ako ma byt takze asi porodim 5kg-vaeho obrika.Pohlavie nevieme lebo sa nechcela ukazat,a vy asi uz tuzite po chlapcovi co? 😉

cutce
15. mar 2011

@hajatanufus Ahojky, blahopreju k otěhotnění a klobouk dolu, já bych to nezvládla 🙂))

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre