Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

hajatanufus
16. mar 2011

@hrozienko11 uvidime ak by sa postastilo tak by to bol prvy chlapec v rodine 😀 lebo mam este dve segry ale bez deti a 4 sesterky z otcovej strany a jedna z nich ma jeno dievcatko a moj oco by chcel velmi vnucika 😀

babenky nevedeli by ste mi poradit kde si mam poziadat potvrdenie ze mne ani mm v uk nevznikol narok na rodicovsky prispevok? ja viem ze tu taka davka nie je ale prave mi pisali z cr z uradu prace ze to mam dolozit ze oni si to ziadali na uk uradoch ale nedostali ziadnu odpoved ak im to nedolozim tak mi nedaju peniaze pls nemate niekto skusenost?

monkka21
16. mar 2011

ahojte mamicky.
@cutce

@hrozienko11 moja mala tiez vracia ale po kazdom kojeni.dnes som to povedala midwife ked bola u nas a povedala ze to je dobre,ale ja fakt teraz neviem ci je to dobre.mala sa inak napapa nieco vygrcne a spokojne zaspinka.ja naozaj neviem?? ☹
@hajatanufus srdecne gratulujem k tehu 🙂

monkka21
16. mar 2011

tu je dalsia fotka, ale asi bude rozmazana.lepsie budu az na buduci tyzden ked sa mi vrati fotak

michelleuk
16. mar 2011

@1lin1 ano som teraz mi uz konci 25.3 platna ale mameste 3 mes neplatnej 🙂 ale aj tak sa nevraciam,neoplati sa mi musela by som dochadzat do druheho mesta a este k tomu kojim...a ty kde si?ja som v prestone pri liverpoole...uz vies co budes mat ci chlapca alebo dievcatko?

hajatanufus
16. mar 2011

@monkka21 ahojky dakujem malinka je zlatucka neboj to s tym grckanim prejde ak dalej spinka tak je to v poriadku uzivaj si a spi spolu snou kym mozes 🙂

smajka
16. mar 2011

@foxinecka - dufam ze mimi bude aprilove - uz nam to nevyslo pri samkovi - on je majovy. manzel je 3 aprila a ja 8 aprila, tak uvidime ku komu bude blizsie 😀
jej, to mas super ze ti tiez pride mamina, urcite sa uz na maleho velmi tesi a trochu si ho uzije. 😉 uzvidim v piatok ako budeme stihat a podla toho sa rozhodnem, ci pojdem v sobotu.
@hajatanufus - citim sa celkom fajn, len na konci dna som uz mimo. stahujeme sa uz tyzden, ale len tak, ze kazde rano naplnime moje aj manzelove auto, dovezieme to na nove a ja si to pomaly cez den vypratavam a umyvam si tam - uz mam vsetko najdolezitejsie - kuchynu, kupelku aj skrine. vsetky velke veci stahujeme v nedelu- to tam uz budeme aj prvy krat spat. veru musis sa teraz zvlast dobre stravovat, aby si mala dostatok zivin pre miminko, malu aj pre seba. 😉
@hrozienko11 - takze mate trouble v noci? no malicka ma asi premenene dni a noci. a ako vlastne princeznicku volate??

smajka
16. mar 2011

drzte zajtra palce - o 10am mam 36tt sono a hned potom konzultanta, ktory rozhodne, ci normal birth alebo c-section. som pekne nervozna, ale viem ze nejako bude 😒

hrozienko11
16. mar 2011

@smajka drzim palce zajtra 😉 a daj hned vediet.

hajatanufus
16. mar 2011

@smajka ahojky aj ja drzim palceky dobru nocku

foxinecka
16. mar 2011

@smajka ahoj, no ako o tebe rozhodli?

cutce
17. mar 2011

@hrozienko11 ale on mi nezvraci malinko, on zvraci strasne moc, to je pak i vodotrisk a nekdy jde i z nosika ☹ , vcera znova 2x za den. No snad se to zlepsi casem az se mu udela ta klapka v zaludku

cutce
17. mar 2011

@monkka21 mala je zlata, kdyz si malinko pozvraci po kojeni, tak to nic neni, to jen se vic napila, ale ten muj vyzvraci uplne vsechno co ma v zaludku, je toho spousta, ze vetsinou pozvraci i me a ja se musim prevlikat a i jeho a je to vsude ☹

brigus198754
17. mar 2011

dievky ahojte mam na vas otazocku,termin mam zajtra ale ked neporodim 24. mam ist na sweep moli by ste mi niektora vysvetlit co tam vlastne robia a ako dlho po tom ste porodili alebo tym sa hned porod spusti? mozno je to hlupa otazka le strasne sa bojim o babo a este je aj vacsie nad 4kg podla midwife.Nic sa vobec u mna nedeje ani raz som nemala ani poslickov a kazdym dnom sa citim lepsie ako keby som tehu ani nebola 😠

monkka21
17. mar 2011

@cutce aha tak mala zase tolko nevyvrati.len som sa bala kedze po kazdom kojeni vygrcne.ale ona je vzdy spokojna po papani a hned zaspi.dnes v noci bola iba raz hore na papanie.ona prespi aj 5 az 6 hodin bez papania.niekedy ju musim budit.hlavne vecer ked sa ide kupkat.ale ona asi vie kolko potrebuje papat a spinkat 🙂

martina_uk
17. mar 2011

@brigus198754 ajoj, ked sa babo hybe tak je to ok ale ak budes mat menej ako 10 pohybov denne tak chod hned do nemoncnice, teda zavolaj im najprv.. ja som prenasala tyzden ale posledne dni sa nehybalo sem tam maly kopanec tak som volala a dali mi scan a hned o 2 dni vyvolavacku.. absolvovala som ju aj so sweep a neviem co viac zabralo pretoze hned som mala kontrakcie kazdych 5 min a porodila som o 24 hodin od sweep s vyvolavackou... mala som malo plodovej vody a vsetci hovorili ze bude babo mat cez 4 kg ale nakoniec aj po tyzdni prenasania mala 3,605kg, viem ake to je ked sa bojis o babo ale daj na svoj pocit a ak sa necitis dobre chod nech Ta skontroluju, ja som aj v noci utekala do nemocnice bez ohlasenia a nenechala som sa poslat domov kym neskontroluju srdiecko a vtedy MW vravela ze som davno mala byt v nemocnici a tak tam volala a potom sa to uz riesilo...drzime palce aby ste to mali skoro za sebou ;)

brigus198754
17. mar 2011

@martina_uk dakujem ti ja pohyby citim mala celunoc kope o106 ja sa bojim toho sweepu ale mozno ze este babo rozmysli a samo sa vypyta na svet 🙂

martina_uk
17. mar 2011

@brigus198754 preco sa bojis sweepu? to vobec neboli, je to take neprijemne ale ja uz som bola ochotna spravit cokolvek aby bola mala s nami :D ja ked som sla na sweep bola som otvorena na 1cm a ked mi ho doktorka spravila tak som zacala krvacat, neviem ci aj ine baby maju s tym skusenost ale zober si zo sebou aj vlozku radsej ;)

brigus198754
17. mar 2011

@martina_uk co som si o tom vygooglila dievky to opysovali ako vacsiu bolest ako porod 😒 tak ,preto mam obavy ako to zvladnem aj ja som uz vyskusala vsetky babske rady nic mi nepomaha tak by som uz drzala toho drobca v naruci neviem sa dockat vzdy som si myslela ze to pride skor a nakoniec aj prenasat budem ☹ naozaj sa nesetrim robim vsetky domace prace a do 30.tt som aj pracovala a vidis nie a nie sa to spustit

smajka
17. mar 2011

ahojte. sono dopadlo fajn, ale konzultant des. ledva sa na mna pozrel a napisal normal birth, ak bude prenasat 10 dni, skusia prasknut vodu a vyvolavacka. tak mu hovorim, ze mi konzutant predtym povedal, ze mi nesmiu vyvolavat - ze by sa mi mohla potrhat jazva. bol strasne neprijemny a vobec sa so mnou nechcel bavit. povedala som mu ze mam problemy so zilami a ze to mam cele opuchnute - na to ma odpisal ze to maju vsetky tehotne a po porode sa to upravi.ani sa ma nespytal ako sa citim, nic. tak mi to prislo luto ako so mnou jedna - som si poplakala a hned otocil - mam prist buduci stvrtok a dohodneme sa co a ako - vraj bude mat viacej casu. tak sa nic nezmenilo a musim cakat dalsi tyzden. ☹ uz teraz mi lepi ze ho musim opat vidiet, dedko stary, neprijemny...

hajatanufus
17. mar 2011

@smajka ahojky to je mi luto ze si natrafila na takeho blbca ale mozno o tyzden tam zase bude niekto iny hm?? a mozno to uz ani nebude treba a male sa narodi skor ale to ty asi nechces ze? budeme drzat palceky a neboj vsetko dobre dopadne 🙂
@brigus198754 neboj sa uz to nebude dlho trvat a zachvilu ho budes mat doma a budes uz len spominat na tehulkovanie vam sa teraz uz narodia barancekovia ze?tak ti su tvrdohlavi tak sa necuduj teda viem ze baran je az o par dni teraz je tusim este vodnar ale ak nahodou tak od 21 ci ako to je a uz budes mat mozno aj jarne dietatko

elixia
17. mar 2011

@brigus198754 never vsetkemu co si vygooglis 🙂 Ak si niekedy absolvovala normalne gynekologicke vysetrenie na SK,ta ti poviem,ze to mne bolo ovela neprijemnejsie ako sweep...ale boliet ma to nebolelo a robili mi dva 🙂
Kvoli velkosti tiez nestresuj, moj maly mal po 12 dnovom prenasani 3,5kg a tolko podla nich aj 5 tyzdnov predtym na scane...zbytocne ma tym vystresovali..

martina_uk
17. mar 2011

@brigus198754 no vidis tak uz sme dve ktore to nebolelo, ani elixiu to nebolelo, je to fakt iba neprijemne, neboj nic a mozno dovtedy porodis a ani tam nebudes musiet ist ;)

brigus198754
17. mar 2011

@elixia
@martina_uk dakujem vam dievky za povzbudive slova 🙂 viete je to velmi tazke som tu sama bez rodiny a priatelov manzel od rana do vecera v praci 6 dni v tyzdny cely den som sama a len rozmyslam ako a co bude,myslim si ze keby som nemala net uz som niekde na psychiatri ☹ uz sa bojim sama aj niekam ist a soferovat uz tyzden mi manza zakazal lebo sa boji o nas,takze ked aj pojdem trocha von len sa popechadzam po uliciach a pridem zasa domov.Este dobre odkedy som na materskej som vyuzila cas na ucenie anglictiny cez net takze aspon tolky osoh.Zajtra mam termin tak uvidime ale bola by so rada keby tento weekend by sa vypytala sama.
@elixia a po absolvovani toho sweepu kedy si porodila ? hned sa ti spustili kontra alebo len neskor?

elixia
17. mar 2011

@brigus198754 neboj,bude dobre 😉 Prvy mi nepomohol,druhy mi robila asi okolo obeda a vecer o pol 12 mi praskla voda..

martja007
17. mar 2011

@brigus198754 ahoj, neboj ja se taky bojim, na internetu ctu samy hororovy veci a pak misto abych se tesila na mimco a uzivala materske, tak se trepu doma a premyslim co bude a jak, kde.... 😒 😒

cutce
17. mar 2011

@brigus198754 Jen se neboj sweepu 😉, je to trochu nepříjemný ale v poho 😉. Já rodila za 24 hodin 🙂

brigus198754
17. mar 2011

@cutce
@martja007 dakujem vam dievky naozaj ste zlate uz by som to chcela mat za sebou

martina_uk
17. mar 2011

@brigus198754 aj ja som sa posledne dni strasne nudila a nevedela som co by som este upratala :D priatel mi chcel uz zobrat vysavac lebo som vysavala kazdy den :D ale ja som sa tesila ze kym rozmotam snuru a zmotam prejde 20 minut a okna som umyla nespocetne vela krat...chodievala som na dlhe prechadzky ale iba blizko domu a stale s mobilom aby som mohla zavolat priatelovy keby nieco.. ale aj tak nic :D ale najvacsia sranda bola ze ked som dosla na vyvolavacku tak som este chcela trocha pockat a som sa bala ze este niesom pripravena :D to je strasne, uz som to chcela mat za sebou ale ked to bolo za rohom tak som sa bala :D asi je lepsie ked to pride necakane ako ked viem ze idem na vyvolanie :D ale mozo iba ja som mala ten pocit

hrozienko11
18. mar 2011

@cutce u nas je to iste. ide to prudom vonku 😖 a vzdy len pri mojom mlieku. na noc jej uz davam umele,lebo si neviem predstavit,ze by som zaspala a ona sa mi zgrcala. hovorila som s mw a povedala,ze pokial je to len raz denne,ze je to v poriadku. no vcera to uz bolo dvakrat,tak po zvysok som jej dala len umele. uvidim dnes. a to jej robim nutene prestavky,nech tolko naraz nevypije a nepomaha 😖

@brigus198754 ahoj. mne davali vyvolavacku a praj pri tom aj ten sweep spravili. ten som ani necitila ale zavadzanie toho 'tamponu' ako to oni nazvali, tak to som citila a bolo to velmi neprijemne. a kym sa mala narodila od zavedenia preslo takmer 26hod. ak sa ti nieco nepozdavaj,tak im volaj a chod. je dolezite,aby babo bolo v poriadku a ty tiez.

@smajka no to zboznujem takych doktorov 🙄 mne mal urolog napisat vyjadrenie a figu borovu spravil. som zvedava,ci aspon gp poslal list na sono. to vidis stale toho isteho? lebo ja som ani raz nevidela dvakrat toho isteho doktora. a preco ti nesmu vyvolavat?

hajatanufus
18. mar 2011

@martina_uk ahoj martinka chcela som sa opytat ze ci nevies ako je to s tym housing benefit ze ci o tom musi vediet landlord a to sa potom plati jemu alebo ako to je lebo v tej ziadosti je nieco o landlordovi ze ho urad bude kontaktovat a tak ze ako to vlastne je? a inac ako sa mate? co malinka? diky

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre