Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

elixia
20. mar 2011

@martina_uk mozno tu obalku len stratili,lebo mne dvakrat prislo v tej mojej 😉

martina_uk
20. mar 2011

@elixia jj ja som to bud niekde citala ze ju mam poslat alebo neviem skade som to mala ze ju mam poslat, tak asi je lepsie tu obalku poslat @simsonka250

cathryn
21. mar 2011

@hajatanufus ak mas na mysli Housing benefit LHA,tak landlorda ani nekontaktuju,pretoze to ide na ucet priamo tebe...my sme to mali na ucte v priebehu 10 dni a dokonca nam to zaplatili spiatocne, od kedy sme sa prestahovali na danu adresu(cize asi 6 tyzdnov) 😝

cutce
21. mar 2011

@danach29 Velika gratulace 🙂))). To zapominas brzo na bolest, mě se to začíná dařit až teď po měsíci 🙂)))
@mrk11 Eli je krasnoucka 🙂)). To měla papani víc na sobě než v talíři co 🙂)))

katkanova
21. mar 2011

ahojte dievcence, zase raz som tu z jednou z mojich nekonecnych otazok 😵 neviete nahodou ako to je tu v uk po odteceni plodovej vody? na svk tusim treba hned ist do porodnice a ak do 24 hod nepridu kontrakcie, vyvolava sa ... a tu? zda sa mi ze sa caka dlhsie ale netusim ze kolko - nemate s tym niekto skusenost?

elixia
21. mar 2011

@katkanova aj tu 🙂 ak ti odtecie voda, zavolas do nemocnice a oni ti povedia ze mas prist..neviem ci cakaju az 24 hodin,mne dali vyvolavacku uz po 2,ale to mozno bolo kvoli mekoniu v plodovej vode...

monkka21
21. mar 2011

@katkanova ahoj ja mam cerstvu skusenost a to taku ze mi odtiekla voda tak sme volali do nemocnice a kazali mi prist,tak sme isli.v nemocnici mi odmerali tlak.pocuvali srdiecko malej a kedze som nemala kontrakcie tak ma poslali domov s instrukciami ze ked budem mat kontrakcie kazdych 5 minut tak mam volat do nemocnice a ked mi nezacnu do 24hod od odteceni vody tak mam prist a vyvolaju mi porod.noo ale mojej malej sa uz nechcelo byt v brusku a kontrakcie mi zacali hned ako som prisla domov po 4hod som mala kontrakcie kazdu minutu.

katkanova
21. mar 2011

dakujem baby ... mne sa vam do tej nemocnice uz teraz dako nechce, tak som chcela vediet kolko si mozem dat nacas az to bude 😉

hajatanufus
21. mar 2011

@cathryn dakujem ano to som mala na mysli takze aj my si tam dame teda tiez datum kedy sme sa prestahovali je to este len mesiac a par dni tak dufam ze to uznaju este raz diky

hajatanufus
21. mar 2011

@danach29 blahozelam k malinkej a prajeme vela zdravicka

simsonka250
21. mar 2011

@martina_uk AKU OBALKU A CO VNEJ MAM DAT,,,PREPAC ALE JA NIC NEVIEM

martina_uk
22. mar 2011

@simsonka250 Prazdnu obalku s Tvojou spätnou adresou.

simsonka250
22. mar 2011

tak ked poslem prazdnu z mojou adresou oni budu vediet ze potrebujem apostilovu peciatku malemu?oni mi potom poslu papier stou peciatkou?
dakujem ti velmi pekne za pomoc

elixia
22. mar 2011

@simsonka250 okrem tej obalky posles aj RL samozrejme 🙂 apostilla je papier,ktory oni nalepia na zadnu stranu RL a to ti potom poslu v tej tvojej obalke...

monkka21
22. mar 2011

ahojte maminky aj nemaminky.tu je fotka ktora sa mi najviac paci 🙂

martina_uk
22. mar 2011

@monkka21 mala je zlatunka, ako vazne vyzera hihi, krasna ;)

monkka21
22. mar 2011

@martina_uk noo to ona ked sa napapa tak hadze taketo ksichtiky.a pocas kojenia ked si vytiahne cicik s pusy tak sa tvari ako keby si prave dala davku kokainu.taka je zlata. 😀

simsonka250
22. mar 2011

@elixia
dakujem ti pekne a to kolko budem cakat

mrk11
22. mar 2011

@cutce @martina_uk - dik baby a este pridava fotku skusobnej torty, co som pred chvilou dokoncila, buduci tyzden budem piect jednu taku do jasli a jednu takuto, ale poschodovu na domacu oslavu

brigus198754
23. mar 2011

@monkka21 mala je zlata 🙂 velmi sa na teba podoba.
@mrk11 to vazne si upiekla ti lebo to vyzera ako keby z obchodu no treba povadat si kocka 😉

hajatanufus
23. mar 2011

@mrk11 ahojky torticka sa ti naozaj podarila je super krasna a verim ze aj rovnako chutna 🙂 prosim ta mam k tebe prosbu viem ze ty sa najlepsie tu vyznas v uradocha podobne ja si ziadam v cr rodicovsky prispevokm a z uradu chcu odo mna potvrdenie ze tu v uk nevznikol narok na takuto alebo obdobnu davku nevies ako a kde by som si toto potvrdenie mohla vyziadat teraz som volala tomu panovi na up a on mi povedal ze nejaka pani ktora sa vratila z uk tu v uk poberala nejaku obdobu rodicovskeho prispevku vraj to nadvazovalo na matersku ze po polroku to brala nevies ako sa ta davka moze volat mozno to poberala z job centra teda z up diky za odpoved som z toho nervozna dnes mi prisiel slovensky rodny list tak mama isla prenho ale este chcu to potvrdenie a ked mi ho nedaju teda ak im ho nedam nedaju mi peniaze a pan mi povedal ze zatial mam dat potvrdenie ze poveram len rodinne pridavky 🙂 ale musim dat aj tamto potvrdenie a ja to nechcem natahovat vobec netusim ze kde by sa o to dalo poziadat este raz diky 🙂

monika.c
23. mar 2011

@hajatanufus oni tu nemaju obdobnu davku ako rodicovsky,po polroku platenej materskej ides bud do prace alebo zostavas doma,ale nepoberas nic.ja som toho dokaz 😝 ale co ja viem,pokial si tu v uk,narok na rodicovsky ti v cr alebo na sk od maja minuleho roku nevznika.podla mna,ta obdobna davka,ktoru vsetci myslia,je child tax credit,ktore vlastne poberas na deti 😉 ale ak sa ti podari vybavit rodicovsky v cr,daj info 😵

hajatanufus
23. mar 2011

@monika.c no ja viem ze tu taka davka nie je a v cr mam narok z toho dovodu ze ja tam mam stale prsacovny pomer a momentalne som z ciech dostavala aj matersku nemala by som narok len vtedy ak by som tu pracovala a poberala matersku ale kedze vsetko platim v cr tak narok mam pisala som na ministertvo a prisla mi odpoved ze narok na rod prispevok mam z tej krajiny kde pracuje a zije zivitel rodiny cize v uk ale kedze aj ja som zamestnana v inej eu krajine tak ma narok teda z tej krajiny kde pracuje mm a ak by ten prispevok bol nizsi ako dav ka v cr tak mi cr doplati rozdiel cize ak v uk davka nie je cize rovna sa 0 tak mi celu davku doplatia z cr len im mam dat potvrdenie ze narok na tuto davku tu v uk nevznikol a ze ju nevyplacaju inak oni vedia ze ja zijem v uk to som im posielala takze nejde o ziaden podvod iba si overuju na sk aj v uk ze nevznikol narok aby davka nebola dvojmo vyplatena len dnes mi ten pan tvrdil ze nejaka pani nejaku taku davku dostavala tak neviem ako to zdokladujem teda neviem kde to mam ziadat a ako to mam vobec pomenovat a inak skus si poziadat na sk mozno budu chciet tiez to potvrdenie a nakoniec to aj tebe daju ved za skusku nic nedas a oni sami nevedia spravne vysvetlenie toho zakona a v kazdom meste ti povedia inka tak ja neviem dufam ze tie peniaze dostanem lebo bez toho som stratena a nebudem mat z coho platit ceske dlhy ☹

danach29
23. mar 2011

dakujem vsetkym za pekne gratulacie 🙂

mrk11
23. mar 2011

@hajatanufus ahoj, o tomto naozaj netusim, mozem len hadat, je tu taka davka pre slobodne mamicky, ked po skonceni materskej ide este na extended maternity leave je je to 65 libier, ale pokial si ty vydata, alebo uvadzas, ze zijes s partnerom v spolocnej domacnosti, tak na nu nemas narok. Ale este ma napada, aby si jednoducho zasla do job centra a tam ti daju potvrdenie, ze tu nepoberas ziadne davky

mrk11
23. mar 2011

@brigus198754 dakujem, hej piekla som tortu na skusku, lebo chcem Eli spravit poschodovu na narodky

hajatanufus
23. mar 2011

@mrk11 dakujem velmi si mi pomohla to bude asi tak ze ta dotycna co spominal ten pan z up je asi slobodna matka a asi poberala to co spominas tak mu zajtra zavolam a opytam sa ze ako to je s dotycnou a ze to poberala taku davku diky este raz uz som sa bala ze mi to nedaju a zajtra sa v job centre zastavime a vyziadame si to dakujem a este mi sestra u nas v ke na up zisti nejake veci od tej pani co ma na starosti eu ona je dobre informovana a snad mi este ona poradi ze kde to mam ziadat alebo to ona vyziada ako uradnicka este raz dik

hajatanufus
23. mar 2011

@brigus198754 ahojky tebe som chcela napisat uz skor len som bola zaneprazdnena koli tomu potvrdeniu co odo mna chcu a bola som z toho nervozna tak som radsej isla von s detmi aby som prisla na ine myslienky 🙂 chcela som sa ta opytat zeako sa citis a ze ci si este2v1 ako kinderko 🙂

@elixia ahojky tak uz mam doma na sk slov rodny list takze som cakala len 2 mesiace takze pojdem do londyna len raz dat malu zapisat do pasu a nemusim chodit 2x to mi urobia na pockanie vsak?a treba tam aj nejaky apoitment? a nevies ci sa aj nieco plati? dakujem som taka stastna ze mi to uz prislo akurat este doriesit to potvrdenie pre urad prace a potom uz budem spokojna 🙂

babenky ste velmi zlate ze tu takto pomahate hladala som info aj inde na nete ale nic som nenasla a mk ma nesklamal ja som vedela ze tu vzdy niekto poradi este raz diky ze vas mam 🙂

lulujarin
23. mar 2011

aj ja som rodila v UK a bola som zo vsetkym spokojna.rodila som v Londyne v Kings college hospital, jedna z tych lepsich nemocnic..do nemocnice som dosla o 5 rano mala sa narodila o 10rano..k nicomu ma nenutili aku polohu som chcela taku som mala,mala som pri sebe manzela po cely cas,porodnicku a tie studentku kedze som dobrovolne podpisala ze pri vysetreniach aj pri porode moze byt pritomna...aj mne sa paci to ze ta nezatazuju vysetreniami cez posvu mne sa to vobec nepaci ze ta nestrihaju a nerobia ine hluposti jako na slovensku..a mam rada aj to ze tu nemusis lezat v nemocnici 5dni jako u nas ale ides domov a midwife pride za tebou aj za babetkom k tebe domov a chodia 2-3 tyzdne u kazdeho individualne...ja som musela sice zostat 1 den koli tomu ze mam Bnegativ krvnu skupinu takze museli malej robit testy aby vedeli ci mi musia pichbut protilatky..a strava sa neda porovnat so sk nemocnicami akoze nezvelicujem normalne mi priniesli objednavkovy listok a mohli ste si vybrat predjedlo, hlavne jedloa dezert mali aj vegetarianske menu ...personal bol mily...
ale musim dodat ze zalezi od nemocnice a od oblasti kde zijete,kamoska tiez rodila tu v UK je diabeticka a skoro pri porode zomrela a malinka tiez nebola na tom najlepsi a ani po porode nemala extrA starostlivost ...ale to bolo nemocnicou...
a este musim dodat ze mne sa elmi pacilo ze vas tu nesuria a po porode neputujete hned na izbu daju vam cas na to aby ste si uzili prve chvile s dietatkom, aby ste sa dali do kopy mate tam sprchu v izbe kde sa osviezite umyjete date sa dokopy aby ste izerali ako clovek..a mne sa dokonca stalo to ze mi po porode ked ja som bola zasita a dcerka skontrolovana priniesli kavu a aj obed na izbu kde som rodila a dokonca aj manzelovi..fakt prijemny personal nemozem sa stazovat na porod v UK

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre