Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

martina_uk
9. apr 2011

pripajam foto nasej slecny, vcera sme ju ostrihali pretoze uz mala v predu velmi dlhe vlasky a vzadu jej troska vypadli.. dlho jej to schlo po kupani a mala ich mokre ked sme boli von a bolo teplo tak sme to skratili ;)

adoracion
9. apr 2011

prosim vas nemohli by ste mi niekto poslat preklad anglickeho rodneho listu do slovenciny potrebujem pre kamaratku dakujem na email lili1982@centrum.sk

simsonka250
10. apr 2011

@martina_uk
neviem ja tiez mali ma tri mesiace a este som mu nepodala ani vodu ani caj,,,,,je to potrebne?

simsonka250
10. apr 2011

@hajatanufus
ked som tu nedostala porodne potom mozem dostat na sk?

martina_uk
10. apr 2011

@simsonka250 Neviem, viem ze ked nieje horuco a noesme Von tak nepotrrebuje vodu, ale aj Luzon sa odporuca zdvojnasibit prijem tekutin ked je horuco a mne sa nezda zebu viac pila ked svieti slnko a sme von.. Prave naopak Von viac spi a nevstava tak casto ako ked sme dnu a semtam ma suche pery.

martina_uk
10. apr 2011

@simsonka250 Ano porodne mozes dostat na sk, Len potrebujes zamietnutie odtialto a ostatne veci ktore k tomu treba. Mas nato obmedzeny cas ale niesom si 100% ista kolko, asi pol roka. Mne to vyplatili celkom rychlo.

slniecko77
10. apr 2011

@martina_uk ahoj 🙂
..ja nedavam nic okrem materinskeho mlieka, citala som, ze nie je treba..ked sme vonku a je teplejsie tak ho castejsie dojcim..v mlieku ma obsiahnute vsetko do pol roka, potom vraj uz treba
..ked sa bojis davat vodu z flasky, kvoli dojceniu, skus jej ju davat po lyzickach
..ty ides na SVK s hlbokym kocikom? myslim, ze ty si sa tu informovala ohladne hlbokeho kocara..snad to bude v pohode

martina_uk
10. apr 2011

@slniecko77 ajojky, diky ;) jj idem na SK s vanickou ale my ideme autom a ja som kupovala tu vanicku co sa da pouzit ako autesedacka ;) a ak sa Ti nik neozve tak skus zavolat na letisko a oni Ti povedia presne, ale myslim ze by vanicka nemala byt problem, ja som volala na letisko koli liekom ked mamka brala pre malu a nemala velku batozinu iba prirucnu boli velmi ochotny ;)

slniecko77
10. apr 2011

@martina_uk aha, vy idete autom, my sme si to rozmysleli kvoli malemu, ale ked mate cestovnu vanicku tak to je fajn 😉
..zatial sa lucim, ideme ku kamosom grilovat a kuknut ich mesacneho synceka 😵

martina_uk
10. apr 2011

@slniecko77 prijemnu zabavu prajeme ;)

hajatanufus
10. apr 2011

@martina_uk ahojky aka je malinka zmenena ked je ostrihana je velmi zlatucka s tou vodou neviem ja som lucinku naucila na flasku s cajikom asi v troch mesiacoch ale koli tomu ze mi nekakala a odkedy som jej zacala davat cajik tak to bolo lepsie okrem toho ja som bola hlupa a s vyzivkami som zacala uz v 4mesiacoch a jej to nevadilo kojila som ju dlho ale mala aj normalny cumlik a rachel flasku moc nechce zatial jej nedavam nic okrem mm ale teraz jak sa oteplilo asi uz zacneme par krat som jej dala cajik z flasky ale len raz vypila trosku a potom druhy krat sa len hrala s cumlikom a ked som jej davala z lyzicky tak pila takze ak chces tak skus bud teda tu striekacku alebo lyzickou alebo so slamkou nasa lucinka vedela pit aj z poharika aj z velkej flase aj cez slamku proste jej to bolo jedno ale vtedy uz bola vacsia a ked bola mensia tak z flasky vypila jednu flasku denne tu malinku inak sa hovori ze mm obsahuje dost vody na prijem tekutin a jedna baba z nasej temy augustovciat hovorila ze jej starsi bol kojeny do dvoch rokov a okrem mm nepil nic vsetko odmietal a ten mensi jej tiez odmieta vsetko okrem mm takze to zalezi asi aj od babatka ci vypije nieco ine okrem mm s tymi flaskami hned v porodnici mas pravdu najvacsia blbost aku mozu robit v cechach ma praveze naucili malej davat mliecko zo striekacky aby nedmietala prsnik tam mi to jedna dr aj vysvetlovala ze z cumlika je ine sanie ako z prsnika a preto potom deticky prso nechcu tam davali malej glukozu zo striekacky kym som ju nezacala kojit a ja hlupa som nevedela ako na to aj ked som mlieko mala ale potom som sa rozkojila sorry trochu som sa rozpisala a dufam ze som aspon trosku pomohla dobru nocku

hajatanufus
10. apr 2011

@simsonka250 ano akurat potrebujes potvrdenie ze si to tu nedostala a tie blbosti okolo toho ze sa dieta dozilo 28 dni a ze si si pocas tehu chodila na pravidelne prehliadky jedno ti potvrdi mw a druhe gp baby ti tu poradia viac niektore tiez ziadali porodne z sk

hrozienko11
10. apr 2011

@simsonka250 ja to teraz vybavujem 🙂 v piatok mi dosiel papier,ze mi to tu zamietaju. zajtra dam potvrdit to,ze sa mala dozila 28 dni a je to moje prve dieta. to mi potvrdi gp a od mw mam potvrdene,ze som chodila na vsetky prehliadky. a anglicky rodny list som dala prelozit doma a overit samozrejme,palka nehorazna za to.

mrk11
11. apr 2011

@kivec @elixia ahojte baby, ja mam velmi perne dni a noci. Zacali sme jednym z najhorsich moznych scenarov minuly pondelok, Eli lezu stolicky, doteraz sme nemali so zubkami ziaden problem, len sme zrazu zistili, ze aha, prerezali sa jej zubky, no toto nam dava zabrat. V pondelok sme zacinali - ja s hroznou virozou, Eli s placom od 4 rano a nijako nechcela byt len u mna na rukach, a nesmela som si sadnut. V jaslickach preplakala komplet cely den, davali jej Calpol na zmirnenie bolesti. No a potom som sa uz nevyspala vobec, myslim, ze jej aj zacali "nocne mory" z toho, ze tam je cely den a bez nas, tak sa budi s horznymi vykrikmi, do toho tie zubky, plus zacala horuckovat, plus ma uz 3 tyzdne plny noc - vraj kvoli zubkom, plus kasle - vraj kvoli zubkom, ale kasle tak, ze ju az zadusa. V piatok mala ockovanie, tak ju mm dal najprv prezriet, lebo ved chore dieta sa nema ockovat, povedali, ze je v poriadku, no zareagovala nam na to ockovanie neskutocne - cele telicko ma vyhadzane. Plus nam odmieta jest cokolvek v jaslickach, za ten tyzden viditelne schudla, ucitelky si myslia, ze nechce jest preto, lebo ma chce vytrestat za to, ze ju tam nechavam. Ked jej ustupovala bolest zubkov, tak tam plakala rano, ked som ju nechala, a vraj cely den byvala v pohode, ze ten pondelok bol desny. Dnes rano tiez plakala, ked som ju tam nechala, myslim, ze rano dokonca uz vedela, ze ide do jasli, lebo sa mi nechcela dat zapnut v kociari a chcela ist z neho von a aj mi ukazovala, ze sa chce stiskat, no na zaplakanie, ked viete, ze musite utekat, a nemozete ju vybrat, len ju tam zapnut, ci chce alebo nie.

Ja viem,z e si postupne zvykne, tento tyzden bude pre nu velmi dlhy, lebo v piatok kvoli ockovaniu nebola v jasliach, teraz (teda pokial nieco nechyti a neochorie) tam bude cely tyzden.

@kivec - neskusis porozmyslat nad opatrovnictvom deti? Ty mas predsa len 2 deticky, este by si si zobrala dalsie, myslim, ze ti staci na zaciatok NVQ nejaky zakladny certifikat, mozno by vam to viac pomohlo a aj by deti trosicku podrastli.

nic, idem pracovat, kym mi zacnu zvonit telefony aspon nech si spravim kavu

elixia
11. apr 2011

@mrk11 jemine moja,to mi je luto..ja som na vas tak myslela minuly tyzden,ze hadam to Eli zvladne dobre. Chuda moje, viem si predstavit aky stres to pre nu musi byt...este raz nech sa niekto na SK stazuje na matersku..
Urcite si postupne zvykne,ale ten zaciatok je hrozny,ja neviem co by som robila...ved my ho ani chvilu nenechame plakat,nie ze cely den este..fakt ta obdivujem,ze to zvladas..a chapem,ze musis 😒 Drzim palce,nech sa to len zlepsuje..

bubbly
11. apr 2011

@hajatanufus je to jen na prvni dite, taky jsem to tak pochopila, jen tam pisou ze je to pro ty co jsou na benefitech. Income support, housing benefit .... atd. My zadny benefity neberem, takze na to nejspis narok nemame. Pritel je vzdycky vytocenej, v zemi kde se narodil a cely zivot plati taxes nema narok na nic a pritom polovina Polska sem prijede pobirat davky. 😀

hajatanufus
11. apr 2011

@mrk11 ahojky mas to tazke a este o to tazsie ze mala musi byt v jasliach cely dlhy den chuda male ja si to neviem ani predstavit ze by som deti dala do jasli vobec netusim ako to my budeme potom riesit sice kedze som opat tehu tak je to este daleko ale aj tak potom ked to tretie dorastie a mne skonci rodicovska si to neviem predstavit po tak dlhej dobe ist znova do prace a este k tomu tu v uk absolutne neviem kam by som sla pracovat a este mam aj uplne mizernu anglictinu a kedze som stale len doma tak sa to na mna ani velmi nelepi ☹ a napriek tomu si musim vsetko vybavovat sama dnes idem k mw ale to urcite nedopadne dobre kedze mm tam so mnou nechce ist ☹

mrk11
11. apr 2011

@elixia no nic sa neda robit, musime to nejako prezit, teraz som akurat volala do jasliciek a povedali mi, ze dnes aj trochu jedla a ze aj spinkala rano a aj teraz spi, no snad sa to uz zlepsi, uvidime ake nocne mory ju budu prenasledovat dnes v noci. Snad ziadne a pomaly sa to utrasie. Ak mozes ostat s malym dlhsie, sprav to, vraj chlapci su v tomto vacsinou horsi ako dievcata, tak ak ho nepotrebujes trapit naozaj skor, tak to nerob. Ona si zvykne, ja viem,z e cez to kazda z nas prejde, ale je ine o tom pocuvat a ine to prezivat s vlastnym dietatom. Myslim, ze by na tom bola ovela lepsie, ak by tam nemysela byt 5 plnych dni v tyzdni,a le bola by tam na 2, max 3 dni, to by sa tam tesila, ze sa pohra s detickami. Aj teraz sa tesi detom, ale je to jednoducho na take dietatko privela, nevie, kde jej mizne mama, a kedy pride a ked dorazim domov, tak sa ma nepusti az kym nejde spat, bambulka moja.

mrk11
11. apr 2011

@hajatanufus tak to sa musis otriast a kedze mas pred sebou takmer cele tehotenstvo + matersku, vyuzi cas a uc sa anglictinu + chodievaj kludne sama na nejake pocuvanie srdiecka k midwife, rozpravaj sa s ludmi v obchode, pozri si na internete nejake zakladne pojmy, nech ti midwife vsetko napise, oni ochotne povysvetluju, ak nerozumies, plus v kazdej nemocnici by mali vediet zabezpecit prekladatela. Ak chces zit v tejto krajine, podla mna musis rozpravat jazykom krajiny, tvoje deti sa budu ucit v skole/skolke AJ, musis sa aj ty. Viem, ze to musi byt tazke, ale aj take "kuchynske rozhovory" su velmi dobre. A napriklad ked chodievas s detmi do kostola, su tam vacsinou aj play groups, mozes sa zoznamit s inymi mamickami a zlepsovat si AJ, urcite im budes chciet porozpravat aj ty o detickach, tak ta to bude hnat, aby si im porozumela a vedela pozorpavat. Len sa netreba izolovat, zacat sa aj v obchode rozpravat, je velmi vela moznosti an taku zakladnu anglictinu. A jazyk sa mozes ucit z internetu, nemusis si ani knihy kupovat, len sa do toho pusti. Ja mam gramaticky velmi zlu anglictinu, ale akonahle si v prostredi, kde sa hovori anglicky, tak velmi rychlo sa na teba lepi. Skus, naozaj, budes sa potrebovat zamestnat, a zacni hned dnes, tieto veci sa neodkladaju. 🙂 Drzim prst a kludne chod k midwife sama, myslim, ze uz aj druhu bambulku si mala uz v UK, tak to nebudu zase tak nove pojmy pre teba.

foxinecka
11. apr 2011

@slniecko77 ahoj, ja som letela s hlbokzm 2x myslim, raz sme odovzdali pri schodikoch, ked s nami letel daddy, ten ho tam zlozil, zabalil vanicku do original plastoveho obalu, a bolo. Ked som letela sama, odovzdali sme to ako oversized luggage, a maleho som si niesla len v klokanke.Radsej som vanicku zabalila, kedze som tam mala vankusik a plachticku.Pri vystupe mas v BA, ale aj v Lutone na vyber, ci si kocik zoberies pri vystupe, alebo ho nechas tam, a oni ti ho potom prenesu na pasy, spolu s batozinou.Na Lutone je to blbo, ked som si kocik zobrala pri lietadle, museli sme ho vlacit po schodoch aj do priletovej haly...Dufam, ze som poradila.

slniecko77
11. apr 2011

@foxinecka jeeeej dakujem ti velmi pekne za radu a pomoc, my letime zo Stanstedu, ale rovnakou spolocnostou, takze to bude podobne 😉 este raz dik
..pri kupe letenky si tickla, ze beries Sports Equipment/Musical Instruments/Infant Equipment?? mne sa podarilo zabudnut na to, ale ked som si chcela kocik pridat tak mi vypisalo, ze jeden equipment mam zadarmo, tak snad nebude na letisku problem 😅

elixia
11. apr 2011

@mrk11 moja zlata Eli..zrejme by to bolo lepsie keby si zvykala postupne,ale tak co narobis ked sa to neda inak. Ja som uz rozhodnuta,zostavam do oktobra doma a potom aupair aspon na rok,tak skoro ho do jasli nedam..

etuska
11. apr 2011

@mrk11
ach-tak to mi je luto,ze to takto prezivate.pracujes full-time?
@elixia
no ja som teraz do 9.5 na MD-cize tiez rok a inac si to ani neviem predstavit.Zajtra pride na 3mesiace svokra-neviem co by sme bez nej robili 😔 a v stredu nastupujem na tlmocnicky kurz.V podstate ten maj/jun budem pracovat 20hod.tyzdenne +dokoncim si kurz a verim ze sa tlmocenie rozbehne....

len premyslam nad tym co od septembra s malym 😕

elixia
11. apr 2011

@etuska to mas super s tou svokrou,kiez by som aj ja mala taku 😒 ten kurz budes mat kazdy den?

etuska
11. apr 2011

@elixia
tento tyzden 3x od 10a.m-4:30p.m 😝 😝 😝 +cesta asi hodka tam a hodina spat 😝 ,buduci tyzden 2x a potom az v maji a juni-dokopy 15full days 😝

elixia
11. apr 2011

@etuska aha,to mas takto rozlozene? Ja ze to vsetko za nejake 2-3 tyzdne a koniec..tak drzim palce a potom poinformuj 🙂

mrk11
11. apr 2011

@elixia - Eli si v podstate zvykala a aj som tomu venovala dost vela casu, dokonca riaditelka hovorila v skusobny tyzden, ze to vyzera, ze Eli nebude mat ani ten najmensi problem. Chodili sme tam na 2-3 hodky denne cely tyzden pred nastupom + v piatok mala skoro cely den v jaslickach a aj sme tam chodili od februara kazdy tyzden jeden den na 2 hodky sa pohrat. Keby tam mala byt doobedia, alebo len par dni, tak by to bolo pre nu podla mna idealne, lebo za detmi sa velmi taha, chce sa s nimi hrat, z kociara mi ide vyskocit, ked nejake miname na ulici a krici o dusu, ked nejake vidi v obchode. Ale takto je to na take babatko naozaj privela, ale vraj dnes mala celkom dobry den, ze vraj plakala len 2 minuty po mojom odchode a aj vraj jedla. Akurat sa ma nechcela ani za svet pustit odkedy som prisla domov. Ale zase ja mam "prazdne ruky", ved ked som bola doma, tak som ju tolko ostiskala a samozrejme stravila vela casu vselijakym nosenim..., plus ona je taka mojkava, tak sa aj sama pritulila na pomojkanie kedykolvek cez den. Tak mi to aj chyba a aj tomu mojmu naruciu. Tak len drz palce, nech mame ten prelomovy cas co najskor za sebou a nech si zvykne, ze ju tam nechavame, ale ze aj pre nu prideme. Vraj s tym maju deticky problem stale aj ked sa vratis s nimi po dovolenke, tak znova nastava zvykanie tak isto so vsetkym. Tu aupair ti plne schvalujem, bude sa venovat len malemu a Risko bude zostavat v domacom prostredi, takze sa vyhne velmi vela stresom, a aj ty.

@etuska - ano, som v praci full time, netesi ma to, ale finacne nam to inak nevychadza

etuska
11. apr 2011

@elixia
dik-jasne-dam vediet 😉
@mrk11
no niekedy je to tazke.my nevyskakujeme,ale zijeme si celkom OK-teda nemame ziadne dlhy,hypoteku...sice ani ziadne vlastne ubytko-ale aj to casom bude.
My sme sa s MM dohodli ze on bude pracovat full a ja part-time -zatial+aj preto si robim ten kurz-lebo by som mala lepsiu hodinovu mzdu a to teda znamena aj viac casu s detmi.....

elixia
11. apr 2011

@mrk11 budem na vas mysliet 😉
Ja som kedysi nechapala,naco si anglicanky beru au pair,prislo mi to ze su lenive sa starat o deti (a niektore teda naozaj aj su),ale teraz sama vidim,ze toto je este ta najlepsia moznost..hlavne pri malych detickach, aspon su doma, papaju co mama nachysta a niekto sa im cely den venuje...fakt som si nevedela predstavit,aky stres to je pre drobca cely den bez mamy v jasliach..Ved u nas ked idu 3-rocne deti do skolky,tak mnohe este maju problem si zvyknut,kde este 9 mesacne babo... 😒

peepka
12. apr 2011

ahojtee je tu niekto z bristolu?? 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre