Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

peepka
3. máj 2011

@slniecko77 no sak ta mi to hovorila!! pomoooc 😀 lebo mi hovorila ze to pojde tak rychlo ze ani nebude cas na epi..asi lebo toto je moje druhe dieta..pricom to vobec tak byt nemusi ze ano 😝 no uvidim, ale teda ak chcem, tak mi ho hadam neodmietnu ci? sa jej nabuduce spytam takto doslova ze ak budem na nom trvat ci maju pravo mi ho nedat lebo som iba co ja viem 3cm alebo co..vies..ze este nemozem mat velke bolesti 😕

slniecko77
3. máj 2011

@peepka 😀 😀 😀 no tak ta pekne vystrasila, pokial viem, tak epidural dostanes na poziadanie..samozrejme pokial nebude neskoro 😉 ako u mna, ale ja som mala rychly porod 🙂
..u kazdeho je to inak s bolestami, mne zacali hned pravidelne a silne kontrakcie, ale slo to rychlo, do nemocky sme prisli az ked som bola otvorena na 10cm

peepka
3. máj 2011

@slniecko77 no teda, tak nejak si to aj ja predstavujem! 😀 moj prvy porod totiz trval 4 dni. 🤐

slniecko77
3. máj 2011

@peepka ja od zaciatku bolesti po porod placenty 7.5 hodiny, ale bolesti a kontrakcie od zaciatku velmi silne a pravidelne..a medzi kontrakciami hnacky, zvracanie a triaska , ale v konecnom dosledku mam na porod pozitivne spomienky 😉

peepka
3. máj 2011

@slniecko77 no ja som sice mala iba bolesti a nie az tak hrozne..teda po dobu kedy uz som bola asi 6-7cm, potom boli silnejsie, dychanie mi velmi pomohlo, spravne dychanie...ale aj tak by som s tebou menila..ja som uz bola taka vysilena z tych 4dni lebo smo ani nic nenaspala a furt len kontraktovala jak blba ze som pri samotnom porode odpadavala do mikrospanku a ona tam na mna huci nech tlacim tak som jej vynadala ked mi hovori ale moozes mozees...tapa, ako vie ci mozem ci nie ? 😝 😀

slniecko77
3. máj 2011

@peepka 😀 😀 😀 ja som pred porodom spala dve hodiny a porod zacal v noci o 3.30hod, tiez som bola unavena a netlacila som uplne ako som mala...ale popravde som mala stastie na dobru midwife
..neviem si vynachvalit, ze som nebola roztrhnuta a ani ma nenastrihovali
..prajem aj tebe rychly porod a ''stastie'' na dobry personal 🙂

peepka
3. máj 2011

@slniecko77 dakujem, s peronalom som bola nahodou velmi spokojna aj ked teraz sa stazujem 🙂 ja som kukoncu volila epi a mi museli do zadku strkat prsty aby som vedela kde tlacit..no si to predstav 😅 😀 ale ozaj dufam ze tentokrat to bude rychly a jednoduchy porod 🙂

mrk11
3. máj 2011

@mona12071 chori sme, aj Eli, aj ja, este zajtra som doma, potom ma vystrieda pri Eli manzel, ma uz 4 dni horucky, ale lekarka dnes povedala, ze este 48 hodin pockat, ja mam zapal dutin, poznam to este z SK, tak mne lieci alergie - kura na 6 tyzdnov, dovtedy mi pukne hlava od bolesti. Pozeram, ze planujete, pozor, pozor po cisarskom, moze tiprasknut maternica, pockajte, ak sa da

elixia
3. máj 2011

Ahojte,my este stale doma,ale uz sa nam to krati 😒

@mrk11 skore uzdravenie obom. Ako sa vam dari,zvlada uz Eli jasle lepsie? A ty spokojna v praci?

@kivec tak to mi je luto s tou pracou..tak dobre to spociatku vyzeralo...takto fungovat naozaj nemozete,to len cim skor najst nieco ine,lebo sa fakt zrutis a to nikomu nepomoze.Drzim palce 😉

@mona12071 ty si po cisarskom? A trufas si tak skoro na druhe? Lebo ja sa teda dost bojim, odporuca sa az po 2 rokoch,skor si urcite metrufnem a vlastne ani nechcem 🙂 V kazdom pripade vela stastia 🙂

@cutce uzite si doma, uvidis ako vas budu obskakovat 😀

mondee
3. máj 2011

@peepka to si ma ale sklamala stouto informaciou,aj ja sa spolieham iba na epi.prvy porod bol dlhy,tazky a bez nicoho,bojim sa ako cert kriza.to zrejme z hladiska setrenia....takze nam neostava nic ine len vrieskat ,aby im to liezlo na nervy a potom to sami napichnu🙂)))

mondee
3. máj 2011

@slniecko77 boooze ako sa to da zvladnut bez nastrihu a rozthnutia???robila so masaz alebo si len dobre tlacila,v akej polohe si rodila

slniecko77
3. máj 2011

@mondee cvicila som s Epi-Nom, robila som si masaz hradze, rodila som v standardnej polohe..ako na SVK
..maly mal 2 910g (narodil sa o par dni skor)
..bola som trolinku nadtrhnuta, ale neoplatilo sa dat ani jeden steh 😉 na druhy den som ani nevedela, ze som rodila

mona12071
3. máj 2011

@elixia
@mrk11 to bude akurat 2 roky rospravala som sa s lekarom a 2 roky sa odporuca ked chcete rodit normalne a potom je problem aby nepraskla maternica ale ja sa uz nechcem trapit nespocetne hodin a potom cisarak takze ja pocitam ze bude druhy a nechcem mat od seba deti rospravala som sa s lekarmi a aj so slovensky a tam sa odporuca zasa rok takze si vyberte

mrk11
3. máj 2011

@elixia vy ste uz spat z dovolenky? Ako ste zvladli cestu a navstevy? Eli si v podstate zvykla,ale bola tam v podstate len par dni. Pred tyzdnom bola doma s ocnou infekciou,mala atb v kvapkach,bola 3 dni v jasliach a teraz toto,asi to tak bude teraz,vlasy mi z toho vstavaju dupkom. V praci mi je na pocudovanie skvele,uplne iny svet,optimalne by boli 3 dni tyzdenne,bola by som maxi spokojna,ale financne to nejde,a samozrejme keby bolo viac penazi,ale nemozem mat vsetko. Mam skveleho sefa,super kolegov,tak aspon nieco pozitivne. A vy ake novinky?

elixia
3. máj 2011

@mona12071 no hej,ked kazdy radi ine 🙂

@mrk11 nie,este tento tyzden sme doma,v sobotu ideme spat..chuda Eli,sa toho na nu zase nalepilo 😢 Aspon ty v praci ok, ja sa tam netesim a viem ze to len pretrpim ten rok alebo kolko este..ale tak co uz,moja volba. Cesta domnov bola ok,az som sa divila, Riso spal vacsinu cesty...snad este nikdy tolko nespal za 1 den 😀 Doma tiez bez problemov,nevadia mu cudzi ludia ani nove priestory,nema problem ze sa vzdy zobudi kesi inde,vysmiaty je jak leco,sama nechapem ake je to spolocenske dieta 😀 V nedelu sme ho pokrstili,takze hlavna uloha dovolenky splnena....peniazky dochadzaju pomaly,takze mozme ist spat 😀

mrk11
3. máj 2011

@mona12071 ja vam to prajem,ani nie som lekar,aj si ovela mladsia a mlade telo sa ovela rychlejsie zotavuje,ja len,na co ma upozornovali lekari po cisarskom. A nemyslim si,ze to mysleli vzhladom na porod,ale ako ti v tehotentve rastie maternica,tak sa v mieste,kde si bola rezana,moze puknut a ohrozis vas oboch. Ja som to v dobrom myslela,aby ste to neuponahlali a aj viem,ze sa to nemusi podarit hned.

mrk11
3. máj 2011

@elixia no super,dufam,ze aj cestu domov zvladnete rovnako dobre. Hlavne,ze Risko je spokojny,to potom vsetko lepsie ide. Uvidis ked sa rozkeca,mne pri Eli obcas padne sanka,kazdemu kyva a hovori bye,ked chce niekam,tak ta vola pod-pod,a skusa opakovat vsetko,komoli buterfly,boo je book,bak je spina,ba je bus,snazi sa povedat teta,podarilo sa jej povedat kam ides,to som skoro spadla z noh,ale to bola nahoda a akurat to zapasovalo do situacie a este sa jej pri citani knihy podarilo-bol tam kralik a skrecok,maju ich v jasliach,tak som jej to rozpravala a bol tam pes a stale sa k nemu vracala,tak jej hovorim,ze toho tam nemaju,tak mi povedala-ale bude. A plno vselijakych komolenin a hlavne jej vlastny jazyk,je podarena,ked v tej svojej hatlanine nieco vysvetluje,ved ak sa nam podari ten zaciatok jula vyspekulovat,uvidis sama

mona12071
4. máj 2011

@mrk11 viem co si myslela ae zahrna sa tam aj ci chces normalne rodit rospravala som sa o tom a viem ze o maleho sme sa snazili pekne dlhu dobu viem ze akurat teras sa moze podarit na sup ale o tom pochybujem ked nam to tak dlho trvalo s malym ☹

mrk11
4. máj 2011

@mona12071 ved jasne, je to na vas a drzim palce 🙂 🙂 🙂

mrk11
4. máj 2011

@peepka ahoj, epidural davaju, pytaju sa ta na zaciatku porodu (teda ak nejdes rodit do birth centra, tam myslim, ze nedavaju, ale v nemocnici davaju), dokonca si tu mas doniest birth plan, do neho si napises vsetko ako to chces mat pri porode. Len sa ta snazia od epi odhovorit, lebo prirodzeny porod nestoji tolko ako epi, tam potrebujes anesteziologa... Nam to vysvetlovala na takej predporodnej priprave jedna midwife, ta bola celkom fair, ta vysvetlila kolko staffu potrebuju pri cisarskom, a aj salu, ako je to pri epi...., samozrejme by boli najradsej, keby si im nezvysovala vydavky.

mrk11
4. máj 2011

@slniecko77 ahoj, aj ja sa tu len obcas zastavim, teraz akosi nie je cas. To teda rychlo rastiete, ja ani neviem, ci som ti blahozelala k junakovi. Tak dodatocne - slnecny zivot mu prajem. Super, ze mas mliecko a kojis, som aj ja zvedava, akeho valibuka to mas 🙂

mrk11
4. máj 2011

@cutce uzijte si to doma, je to super, ked sa clovek moze pochvalit takym zlatickom. A nadherne ti spinka, nasa zabka si to zase pokazila, lebo teraz je chora, ma horucky, bojim sa, aby mi neskrcovala, lebo ma vkuse okolo 39.5, tak som ju za tych par dni zase pokazila, pyta sa k nam do postele, ked sa zobudi v postielke, ani v nej nechce zaspat. A prave som jej nasla, ze sa jej prerezal horny spicak, druhu stranu som jej nevidela, jej vacsinou idu zubky po dvojicjiach, musime to pozriet. Tak mozno aj preto tie horucky dak dlho ma.

cutce
4. máj 2011

@elixia @mrk11 strasne moc se tesim domu a uz jen 14 dni a budeme na ceste.

To jsem zvedava jak to zvladneme, o vikendu jsme byli v Birmingham a cesta nic moc ☹, ale zas az pojedem, budu delat prestavky po 2 hodinach na kojeni, tak snad to zvladne a hlavne, nemecka dalnice ma vsude odpocivadla, takze snad to bude bez problemu

@mrk11 chudinky maly, tak snad se brzy prorezou a bude bez horecek 😉

slniecko77
4. máj 2011

@mrk11 ahoj, dakujem za dodatocne gratulacie 😵 tiez si nespominam kto vsetk gratuloval 😉
..ja si zase na teba spomeniem vzdy ked sme v Londyne v M&P, preto, ze tam pracujem a je to tvoja oblubena znacka 😉
..uz mam teraz stres z toho ockovania, maly sa tu na mna vyskiera a rozprava mi, este netusi co h poobede caka ☹
..juj s Elinkou mi je to luto, ze mava take vysoke teploty, ale deticky vsetko lepsie znasaju 🙂 sa mi paci ako si opisovala jej vykecavanie sa 😵 musi byt rozkosna
@cutce presne to je dovod preco sme sa rozhodli radsej letiet na Slovensko, ideme domov v tom istom case 😉
..ked chodievame do Londyna, maly vacsinou cesty prespi, aj ked niekedy na zaciatku cesty place..ale ked ho vidim skruteneho v tej autosedacke tak mi ho je luto 😒
..uvidime ako prezijeme cestu lietadlom, spat idem sama s velkym kocarom, lebo zostavam trosku dlhsie ako mm

cutce
4. máj 2011

@slniecko77 no mi pouzivame carrycot, takze tam krasne lezi, ale budeme to menit se sedackou, aby mohl i sedet a koukat.

cutce
4. máj 2011

@slniecko77 neboj urco to dobre dopadne s ockovanim 😉

slniecko77
4. máj 2011

@cutce jasne, spominam si, myslim, ze ste to dobre premysleli 😉 vsak aj kvoli tomu ste kupovali tento kocar co mate
..snad to bude OK s ockovanim, naposledy nemal ziadnu reakciu a dobre to znasal..teraz dostane tri pichance ☹
..v juli ideme na TBC vakcinaciu a doma ho dame zaockovat proti Hep B, chcem aby mal rovnake ockovania ako deturence na Slovensku, aj ked tu sa ockuje podstatne skor ako deti na SVK 😒
..este pred ockovanim ideme do playgroup, dnes je v kniznici, budu im citat rozpravky a spievat pesnicky, tak sa tesime 🙂

cutce
4. máj 2011

@slniecko77 no ja jsem zvedava taky jak bude snaset druhe ockovani, jdeme pak v pondeli 16.5. a ve stredu rano bych chtela vyrazet domu.

Jinak ja byla v playgroup, ale nejak me to nechytlo, bylo to takove divne

mrk11
4. máj 2011

@cutce to pockaj, ked maly podrastie, ako sa bude cudovat kolko deti okolo a ako sa za nimi bude tahat, na playgroup mate cas, ak sa to tebe velmi nepacilo, tak to odlozte, kym bude maly taky 7-8 mesacny, to sa budes bavit na nom🙂

mrk11
4. máj 2011

@slniecko77 pracujes v M&P? a kde mas branch? keby to bolo na oxford street, tak by sme sa mohli stretnut na obed, ked najblizsie prides ukazat junaka 🙂

hej, eli je rozkosna ako vykecava, snazi sa povedat pozeraj, no nejde jej to a je to same puta-puta 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre