Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

mrk11
4. máj 2011

@slniecko77 ockovanie deti znasaju lepsie ako my, neboj, nam eli zareagovala az pri tom, co idete, mala taku hrcu tvrdu na nozicke dlhu dobu, ale calpol pomahal, tak ho maj pripraveny🙂

slniecko77
4. máj 2011

@mrk11 nie, nepracujem v M&P, ale ked sme v Londyne vzdy tam ideme 😉 a vzy ma napadnes ty a tvoja Eli 😵 a stretnut by sme sa niekedy mohli...dam ti vediet ked budeme v Londyne 😉
..viem, ze ockovanie znasaju horsie rodicia 😒 a to este ja mam panicky strach z ihly 😀 doteraz bol vzdy s nami aj tato, ale tentokrat nemoze, bude busy v praci 😖 no nejak to zvladneme a Calpol je pripraveny uz od prveho ockovania 😉 dik za radu
@cutce my sme v playgroup boli s kamoskami a ich detickami, jasne, ze maly sa tam este nehral, ale chcem ho zaradovat do kolektivu, aby si zvykal na ostatne deticky..a paci sa mi ked sa spievaju nursery rymes a hra sa s hudobnymi nastrojmi, teda deturence skor s nimi trieskaju 😉 😀
..my letime domov 15.5. a ja zostavam do 4.6. a ty?

peepka
4. máj 2011

@mrk11 super odpoved diki 🙂

kivec
4. máj 2011

Ahojte zienky, tak sa to tu zase trosku rozbehlo. 🙂
@slniecko77 , @cutce - Uzite si to doma, musim priznat, ze vam troska zavidim. Ja velmi dufam, ze sa dostanem domov aspon v Septembri. No uvidime.

@mrk11 - To je velmi dobre, ze sa ti v robote paci. Velmi som na teba mysllela, ake ste mali tazke zaciatky v tych jaslickach. Som rada, ze je uz vsetko dobre. Aj ked verim ti, ze full time pri takom malom dietatku nie je bohvieco.

@elixia - ver tomu, ze na nic ine nemyslim, len ako zmenit pracu. Vyzeralo to na zaciatku dobre, ale po case sa ukazalo, aku velku nevyhodu to ma. keby som tam chcela odrobit 24 hodin tyzdenne ako som povodne planovala, tak by som musela pracovat aspon 4 dni v tyzdni od 7.00 rano do 22.30, aby som tie hodiny nazbierala. A to je aj na slona vela. 😝
Zacala som rozmyslat nad tym child care NVQ kurzom, a ze by som potom mohla robit childminderku. Aj ked sa toho trosku bojim, ale dufam, ze pocas studia by som nabrala trosku sebavedomia, ktore mi momentalne dost chyba. 😒

slniecko77
4. máj 2011

@kivec dakujeme 😵 snad aj let bude v pohode, naspat idem sama..tak to bude asi celkom ''zabava''
..je mi luto, ze sa takto ''trapite'', snad sa ti podari najst nieco lepsie a ten napad s childminderkou je fajn 😉 aj ked to obnasa tiez nejake komplikacie

kivec
4. máj 2011

@slniecko77 - Neboj s, cestu spat v pohode zvladnes. 😉 A mas pravdu, ze aj childminderka nie je lahka praca a ma svoje nevyhody. Musim si o tom co najviac pozistovat. Ale keby som nemala odvahu sa do toho pustit, tak mozem pracovat aspon ako nursery nurse alebo ako children support worker. Len v kazdom pripade chcem uz zmenit profesiu.

hrozienko11
4. máj 2011

ahojte. dlho som tu nenapisala. mame uz prve ockovanie za sebou a takmer 5kil 😀 konecne pekne spinkame,aj ked sa mala budi kazde 3-4 hodiny na papanie. ale do deviatej vecer uz spi,tak si aj nejaky film mozem pozriet a troska oddychnut a ist kludne spat. cez den je to ako kedy,ale spava tak max 30min. len je hrozne rada na rukach a to ja uz velmi nevladzem. a este sa ma aj kasel drzi.

baby,vy lieta do blavy? my letime do viedne,lebo heathrow mame blizsie. ak mate nejake zazitky s heathrowom,tak napiste 🙂

@mrk11 opat ste chore? rychle uzdravenie 😉

@peepka ja co som rodila,tak nam automaticky napichovali zilu,ze v pripade,ak by sme chceli epi a aj ked by musel byt cisarsky. takze kazda jedna to mala. o epi som ziadala a nik neodmietol. aj mi asi 5-6krat doplnali. len mi potom neucinkovala ako mala a chceli to aj nanovo pichnut,no bolo neskoro. inac,aj pethidin mi nukali,lebo som mala velmi silne bolesti,no ten som odmietla. takze myslim,ze zavisi od personalu. ale ked nieco ziadas,mala by si to dostat.

peepka
4. máj 2011

@hrozienko11 ohh dobre vediet dakujem 🙂

hrozienko11
4. máj 2011

@mona12071 ja co mam info,tak dva roky od prveho cisarskeho sa odporuca zas cisarsky. nad dva uz sa moze uvazovat aj o normalnom porode 😉 ale anglicania dovolia aj skor,co viem.

mrk11
4. máj 2011

@slniecko77 sranda aka asociacia sa ti utvorila, urcite sa ozvi, ked pojdes, ja mam obed v case od 1 do 2, tak sa mozeme stretnut.

mrk11
4. máj 2011

@hrozienko11 hej, zase, teraz nas caka taketo jaslove obdobie chorob a ja to schytavam s Eli, a vy ako dievcence?

hrozienko11
4. máj 2011

@mrk11 ja mam chytene priedusky a konecne sa to lepsi. mala sa vela usmieva a vydava rozne zvuky. a dalsi tyzden musim zaniest papiere do prace o navrate,rychlo to bezi. a tesime sa domov 🙂 zmena prostredia nam prospeje. som sa ani neozvala,kedze nie som v poriadku a viem,ze obe ste velmi nachylne.

mrk11
4. máj 2011

@hrozienko11 az teraz som si precitala,ze mala uz ma 5kg,pekne ju krmis,uz by som vas rada videla,kedy idete na sk? Eli je v tomto po mne,vsetko schyta,aj lekarka nam hovorila,ze sa mame pripravit na choroby 3 tyzdne z mesiaca,ze si buduje imunitu. Eli mi dnes zaspala pri jedeni po sediacky,som zvedava dokedy pospi a ci bude v noci vystrajat,ja som uz nespala poriadne niekolko noci,zajtra do prace a este ma aj dutiny a hrdlo trapia.

mrk11
4. máj 2011

@kivec uh,to je veru makacka.s tym childminderstvom by to bolo lepsie,aj volne vecery,aj deti by si mala pri sebe,takto sa znicis. Pozeram,ze ja by som vlastne mohla byt rada,ze robim,co ma bavi,niekedy makam,ale vacsinou sa nepretrhnem.

monkka21
4. máj 2011

ahojte.tak uz sme sa zbavili pupacikov s hlavicky aj tvare.health visitor mi povedala ze mam malu natierat s olivovim olejom a nemame ani pupacika a ani vysusenu pokozku.bianka vazi uz 5020g ma 56cm ale mne sa zda tazsia ked ju drzim v naruci.posledneho maja nas caka dalsie ockovanie.chudiatko moje.a tu je este foto.

hrozienko11
4. máj 2011

@mrk11 no ona rada papa. len posledne dni moc nechce,mozno kvoli ockovaniu. caj zacala az teraz normalne pit,inac mi ho vypluva. domov ideme 21.7. no teraz to stretko bude velmi zaujimave,ale urcite sa podari cosi. len nech sme zdrave,aby sme sa navzajom nenakazili. ale myslim,ze do leta stihame este 😉

mona12071
5. máj 2011

@hrozienko11 moja znama otehotnela neplanovane po 4 mesiacoch od cisarskeho a rodila normalne lebo jazvu mala v pohode len ju kontrolovali viacej

1lin1
5. máj 2011

@monkka21 zlata :D

monkka21
5. máj 2011

@1lin1 😀

kivec
5. máj 2011

@mrk11 - Veru ze mas stastie, ze robis, to co ta bavi a mozes sa v tom este aj zdokonalovat a budovat si karieru. 😉

@monkka21 - Mala Bianca je zlatunka. 🙂

monkka21
5. máj 2011

@kivec dakujem.len nam velmi rychlo rastie. ☹

martina_uk
5. máj 2011

ajojte baby, velmi dlho som tu nebola lebo sme na SK a tu nejako nieje cas na net ;) s malinkou si uzivame rodinku a priatelov.. chceli sme si uzivat aj pocasie ale nejako nam nepraje :D tu pod Tatrami je kosa ako keby bol januar :D malinka ma od vcera aj soplik a tak sme boli u pani doktorky ale vsetko je vraj ok ze asi reaguje na to ako sa tu meni pocasie a strasne tu fuka vraj ma hrdielko aj vsetko ostatne v poriadku...cesta autom bola po vieden uzasna, az som sa tesila ako to mala pekne zvlada.. ale pred viednov ked nam chybala do ciela uz iba hodina a pol sme skoncili v kolone a zdrzali sme sa tam skoro 3 hodiny.. tri auta buchnute vpredu a kamion a dalsie auto buchnute na krajnici lebo to frajeri chceli obehnut zboka a tak som nemohla ani malu odopnut ani nakojit, ziadne oppocivadlo tam nebolo kedze sme boli v kolone 5km a sli sme tych 5km skoro tri hodky.. mala uz tak plakala ze som mala chut ist s nou peso a vystriet ju v kociku. ked sme uz vsetko vzdavali tak sa to konecne rozbehlo a tak sme si spravili dlhu prestavku a potom uz zdarne do ciela... od vtedy sa snazim naucit malu na flasu, stale ju kojim aj dalej chcem aspon kym bude mat rok ale keby bola naucena uz vtedy na flasu aspon cajik jej dam ale ona len hryzala cumel a cajik vypluvala nevedela co s tym ma robit.. tak sa pomaly ucime a uz jej to celkom ide ale viac ako 20ml nevypije.. ale apson nieco.. myslim si ze ked sa znova zopakuje kolona alebo take nieco a bude hladna tak vypije aj viac, nechcem ju zasa naucit len na flasu takze ju najprv nakojim a potom tak o hodku skusame flasu raz denne.. pripajam par fotiek, malinka dostala tatru ktoru vraj musi mat kazde dieta na slovensku.. ale najviac sa z nej tesi asi tato a uz sa nevie dockat ked bude mala sama sediet a bude ju vozit po izbe :D
dufam ze sa mate vsetky ok a aj babatka ze su zdravunke a dobrunke ;) sem tam si citam co tu je nove ale reagovat nestiham.. tak sa zatial majte a drzte sa ;)

mrk11
6. máj 2011

@kivec drzim palce, nech sa co najskor odhodlas na zmenu a hlavne, nech to co najskor vyjde.

Mna "trosku" hneva, ze tu je kazdy rad, ze ma hotoveho cloveka, a vyuzivaju to, ze nie som Anglican a na moju poziciu je minimalne 500 dalsich adeptov, tak ma drzia s platom v sachu, lebo pokial si nenajdem nieco lepsie platene, tak budu mat spravenu pracu od profika za cenu studenta. Ale ak porovnam s tebou, tak si hovorim, ze ved ja si sedkam, kreslim, obcas sa potrapim s ludmi, ktori chcu nieco silou mocou zmenit, ved aj adrenalin treba, ale vacsinou si robim, ked nie je co a sef nema nic pre mna, tak ma posle na nakupy, lebo domov ma poslat nemoze, kolegovci su uplne ineho razenia ako boli ti predosli, jednak sme tu vsetci od fachu, v predchadzajucej divizii som bola jediny designer, a ludia, no velmi si Anglicania u mna posramotili reputaciu, ale v tejto divizii im zase stupa prudko hore. Hlavne to neodkladaj, lebo sa zacyklis a nebudes mat na nic cas.

mrk11
6. máj 2011

@mona12071 drzim palce 🙂

mrk11
6. máj 2011

@hrozienko11 no Eli sa prerezal spicak vlavo hore, takze asi aj preto tak dlho horucky a take vysoke, lebo ju do toho este aj zubky trapili. V podstate sme OK, mne hrdlo uz prechadza, akurat ma boli hlava od dutin, ale naordinovala som si ATB, co mam z SK (take sirokospektralne) a jasne, ze mi super zabrali, asi sa tu zacnem naozaj liecit sama. Rozmyslam, ze pokial bude pekne pocasie a teplo, tak by sme mozno aj buduci vikend spravili akciu v parku, alebo ten vikend o tyzden neskor, dam este vediet, bolo by fajn, keby si s malou prisla. Musim sa este dohodnut s mm.

mrk11
6. máj 2011

@mona12071 este ma napadlo,z e by sme mohli konecne spravit tu narodeninovu akciu v parku - bud buduci vikenbd alebo ten o 2 tyzdne, uvidime, musim sa o tom porozpravat s mm a aj podla pocasia.

kivec
6. máj 2011

@mrk11 - Dakujem za povzbudenie. 😉 A neboj nic, po case sa zdokonalis v Angline a aj sebavedomie ti stupne a najdes si pracu, kde ta ocenia ako profika. Je to len otazka casu. 😉

etuska
6. máj 2011

@mrk11
kde pracujes? 😕
@kivec
kolko hod.tt mas teraz?kde su zatial kocky?

daaavno som tu nebola-akosi nie je cas 😝 cca pred mesiacom som nastupila na tlmocnicky kurz-je to vacsia drina ako som cakala-vela pisania-akurat sa idem do toho pustit,lebo v pondelok uz nastupujem po MD do prace 😝 😔 tak si to neviem vobec predstavit-3x tyzdenne v praci a 2x tt cele dni na kurze az do vecera 😝

lipovskaj
7. máj 2011

@mona12071 jej tak to je super este si na materskej ci uz sa chystas do roboty? Ak by si sa chcela niekedy stretnut moj mobil je 07788436133. tesim sa

lipovskaj
7. máj 2011

@mrk11 ty si super dakujem velmi pekne. takto mi este na tanieriku nikto nic nepredlozil. dakujem dakujem dakujem
pekny den prajem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre