Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

mrk11
7. máj 2011

@lipovskaj nie je za co, ak ti nieco nebude jasne, tak sa kludne spytaj. Inac ak si tak blizko, tak to mas vlakom k nam 1 zastavku - ja som na Ealingu, mozeme skocit na kavicku. Neviem, ci nahodou nebude rodit, ale ak bude nejaky pekny vikend v maji, tak sa s monou12071 stretneme tu nedaleko v parku na "oslave" 1. rocku nasich 2 ratolesti, lebo inac nam to nevyslo, bude tam dost SK a CZ mamiciek s detickami, sice vo veku nasich, ale bude tam aj jedno babatko, tak sa mozes pridat, dam to tu vediet, ked sa dohodneme, kedy to bude.

mrk11
7. máj 2011

@etuska v Soho, media company

lipovskaj
7. máj 2011

@mrk11: Do ealingu to nie je daleko ale termin mam koncom maja takze ak sa nenahnevate mozno pockam este par tyzdnov na dalsie stretko🙂uz sa velmi tesim

mrk11
7. máj 2011

no ak by to bolo 30-teho, tak to budem oslavovat s vami 🙂

kivec
8. máj 2011

@etuska - Ahoj, naozaj si tu dlho nebola ale necudujem sati, sama nemam cas. Rada ta tu vidim, uz som sa chystala ti pisat IP, ale nejako som sa k tomu este nedostala. 😅 Teda ty ides byt riadne busy, 5 dni v tyzdni. Kto ti bude so Simim? My sa striedame s manzelom, do roboty chodim, ked on pride z roboty domov. No a mam 0 hodinovy kontrakt, to znamena, ze je to velmi rozne, mozu mi dat tolko hodin, kolko oni chcu, jeden tyzden mam 24 hodin, inokedy 16, tento tyzden len 12. Ale v skutocnosti v praci stravim raz tolko, len ako som uz pisala, neplatia mi za ten cas, ktory stravim cestovanim medzi klientami. Alebo niekedy mam medzi klientami pol hodinove alebo hodinove odstupy a vtedy je to uplne zle, lebo domov sa mi ist neoplati, ale zase sediet v aute hodinu len tak je tiez na nervy. 😠 No je to proste blba praca. Plytvanie drahocennym casom. Uz sa necudujem, ze vsade su inzeraty len na takuto pracu, asi to malokto vydrzi robit dlhsiu dobu.
Erika a ako prebieha ten tvoj kurz? A co musite pisat? Nejake assignmenty? A ako dlho bude trvat?

radlinka
9. máj 2011

Zdravim vsetkych z krasneho a slnecneho Slovenska a posielam vela horucich, letnych lucov aj k vam. Dufam ze mate aj u vas dobre pocasicko a coskoro dorazi uz aj leto. 🙂

Choruckym zelam skore uzdravenie, detickam hlavne pohodu v nurseries a tehulkam pekne tehulkovanie, nech su tie babies uz coskoro na svete. 😉

Tesim sa na krasne fotos babatiek a zelam krasnu dovolenku pokial letite priamo domov alebo sa co nevidiet chystate.

elixia
9. máj 2011

Ahojte,
tak my uz spat v UK,som nadsena z pocasia,co nas tu privitalo... 😢 doma nam za 3 tyzdne prsalo len jediny den,takze to fakt vyslo ako na objednavku.
Nase neposedne dieta je neposedne este viac,takze ziaden net cez den nehrozi 🙂 Len ho nahanam po byte a strazim,aby nieco nevyviedol a neublizil si,lebo on sa potrebuje vsade strcit a vseeetko vyskusat 🙂 Doma bol asi fakt dobry vzduch alebo co,lebo tak mu narastli vlasky,ze sama nechapem 🙂

@etuska ako ide kurz?
@kivec drzim palce,aby sa ti podarilo najs dobru pracu cim skor. Ja som sa dnes dozvedela,ze u nas v praci idu zase robit velke zmeny,takze to bude sranda sa vratit..ani trochu sa mi nechce.
@mrk11 je uz Eli lepsie? Dufam,ze ten jul vyjde, tesime sa 🙂 Uz som v praci oznamila,ze zostavam na neplatenej materskej...peniaze boli aj budu,ale dieta ma najviac potrebuje prave teraz.
@radlinka ako sa citis,vsetko ok?

simsonka250
9. máj 2011

@martina_uk
ahoj martinka potrebujem od teba pomoc teraz mi prisli peniazky vies a na slovensku mame nasa rodina smutok a nemozem sa dostat ....a ti si mi raz poslala tu straanku apostil co len vipisat prosim mozes este raz....dakujem ,,,,uz vas dlho prosim ale niako si neviem pomoc sama......
zeny neviem ako si pomoc a bezpeciatky nic nevibavim

majkauk
9. máj 2011

ahojte baby dnes som bola pri midwife a ta mi predpisala tabletky,lebo mam malo zeleza,volaju sa Ferrous Gluconate Tablets BP 300mg ma s nimi niektora skusenost?Dakujem.

mrk11
9. máj 2011

@elixia musim zaklopat,horucok sme sa zbavili,ale ide jej aj druhy ocny hore,tak hnackuje. Ale snad to uz nepotrva dlho. Riska mozes dat do cestovnej postielky,tam nech sa toci kolko chce a neublizi si,aspon si rychlo nieco spravis,zo zaciatku vydrzi chvilku,potom sa ti aj zahra. My uz sme vo veku 'diablika',na vsetko treba striehnut,momentalne chce schadzat z postele a gauca ako velka,tak uz sa nechce polozit na brucho a sklznut na nozky,teraz vykroci do prazdna,truhlik,sa mi parkrat zastavilo srdce,lebo skoro zletela a ani si nechcem predstavit,co vsetko sa jej mohlo stat. Super s tou materskou,mne je luto,ze aspon o rok nie je dlhsia,kazdy den niecim novym prekvapi,opakuje po starsich babach zo skolky,a neviem sa jej vynastiskat po celom dni. A uz je takym partnerom pri hrach,mm je z nej uplne namakko.

mrk11
9. máj 2011

@simsonka250 nie je mi jasne,co potrebujes,ja som pred par dnami na predchadzajucej strane pisala @lipovskaj linku,co potrebujes vybavit a ako,nemozem ju vykopirovat teraz,lebo pisem cez mobil,ale pohladaj to,je tam aj odsek o apostile. Ak ti @martinauk poslala nieco,co vies spravit,tak si to pozri v Kto ma spomina alebo ak to bola ip,tak tam,nepredpokladam,ze si si to zmazala.

elixia
9. máj 2011

@mrk11 no aspon ze tak 🙂 SIkovnica je to,toto nase male sa tiez uz hocikde vrhne,len mi stuhne krv v zilach...sranda,ako sa tie deti este neboja,pud sebazachovy asi az neskor nastupuje 😀 Aj mne bude luto nebyt s nim cele dni,ani na to radsej nemyslim zatial. Nakoniec sa to mozno aj same vyriesi,kedze sa zas chystaju velke zmeny..no uvidime. Cestovnu postielku nemame a ani nejdem kupovat,lebo fakt neviem,kam by sme ju dali 😀

radlinka
9. máj 2011

@elixia ahooj zlatko, sme okej...snazime sa co najlepsie, este kinderkujeme, tak uvidime ako dalej. A vam sa ako dari, ste zdravi a okej ?

elixia
9. máj 2011

@radlinka bude dobre,hlavne think positive 😉 Vies uz kde budes rodit a vsetky take veci? Ak sa mozem opytat,ako si to poriesila so zdravotnym poistenim? My ok,vcera sme sa vratili z dovolenky, zase spekulujem ci sa mi tu este chce byt,ako po kazdej dovolenke doma 🙂

monkka21
9. máj 2011

ahojte maminky.chcem sa spytat kolko trva kym vam poslu oapostilovany rodny list?mi sme ho uz posielali skoro pred dvomi tyzdnami a este stale nic neprislo a to sme to posielali ze uz na druhy den to tam malo byt.diky 🙂

radlinka
9. máj 2011

@elixia napisem ti asi zajtra do IPcka. Je to nadlhsie, samozrejme vsetko sa musi vybavit dopredu, neda sa ist len tak ze idem a majte ma radi, treba tu zabezpeku. Uplne ta chapem, aj ja mam vzdy tie pocity. Dovolenka je dovolenka ale realita je trosku ina...ale inak super byt doma. 😉

mrk11
9. máj 2011

@elixia hlavne si skus spomenut po com mu tak zacali na SK rasit vlasy, ta nasa ma podrezany jazyk, aj je sikovnica, ale vlaskom sa nijako nechce rast

mrk11
9. máj 2011

@monkka21 platila si to cez internet alebo si posielala sek? Nam to prislo skoro obratom, ja uz si to nepamatam, ale pokial si im posielal v obalke sek, tak to chvilku potrva. Pripadne ak si to platila cez net, tak by si od nich mala mat email, myslim, tak im tam zavolaj, ze co s tym je

mondee
9. máj 2011

@majkauk ja som to myslim brala pri prvom tehotenstve.je to obycajne zelezo takze v poho

radlinka
9. máj 2011

Mam este jednu otazocku :

Potrebujem base na autosedacku Maxi Cosi, ked ju budem pouzivat len na urcitu kratku vzdialenost autom? Lebo viem, ze autosedacka sa da upevnit aj bez base, ale ci to nie je trosku nebezpecne aj na kratke vzdialenosti, resp. len na zopar pouziti... Akoze mame kupeny komplet aj base ale ju chcem nechat mimo SK, nechce sa mi to tahat so sebou. Dakujem za rady. 🙂 🙂

monkka21
10. máj 2011

@mrk11 ahoj.posiela som tam sek.pockam este do piatku a potom tam budem volat,lebo na slovensko sa nedostanem ani na buduci rok 😀

elixia
10. máj 2011

@monkka21 aj nam to prislo obratom snad do 3-4 dni. Dostala si od nich mail,ze to uz maju? Odisli ti peniazky z uctu? Lebo ak nie, tak sa to bud stratilo,alebo ti nepresla platba..ja by som tam hned volala,2 tyzdne by to urcite trvat nemalo.

@mrk11 praveze netusim,nic ine ako tu nepapal ani nepil, jedine ten vzduch 😀 Ja som si to ani nevsimla nejako,len babka mi asi po tyzdni vravi,ze ake ma huste vlasky,ze mu pekne narastli...ja som sa len smiala,no urcite,ale potom na fotkach som zistila,ze fakt 😀

mrk11
10. máj 2011

@radlinka my sme autosedacku v aute pouzili len parkrat a nemali sme base, zdalo sa mi to zbytocne kupovat, kedze nemame auto a ked sme ju pripevnili popruhmi, tak sa to ani nepohlo. Ale nemali sme maxi cosi, ja som mala ultimu

mrk11
10. máj 2011

@monkka21 @elixia - kym im preplatia sek, tak to trva tyzden, takze si tam skus zavolat, ale myslim, ze oni aj na stranke maju uvedene, ako dlho take veci vybavuju a myslim, ze tam kedysi davno bola uvedena lehota az 6 tyzdnov, co si pamatam, takze v podstate su este stale v ramci nejakej oficialnej lehoty, za ktoru by to mali vybavit. Ale jasne, ze je to lepsie si overit.

mrk11
10. máj 2011

@radlinka chod okamzite k zubarovi, teda nahodou som si pozrela na tvoj profil a tam mas, co s bolestivym a zlomenym zubom. Normalne ti to osetria, nenechavaj to tak, nech nedostanes nejaku infekciu. Rovno sa objednaj, ja som tiez riesila zubara v priebehu tehu, aj mi normalne plombovali, aj vrtali, hlavne sa nestresuj, rovno volaj.

mrk11
10. máj 2011

@elixia toto v praci milujem, som tu sama do 9.30, sice mam robit na jednom projekte a aj idem zacat, ale je to super vybavit si korespondenciu, no nie 🙂 Akurat, ze mi nastali krusne csy, marketerka, s ktorou robim na 95 percentach projektov je od dnesneho dna spat po dlhje dovolenke, myslim, ze ju porazi, ze vsetko, co mi naplanovala a cim ma mali briefnut ini ludia, zostalo nedotknute, akurat, ze ona im nemoze vynadat, lebo to pripravila riaditelke divizie a ta sa jej na to samozrejme vyprdla, ved tieto veci naozaj nie su jej starost. Takze myslim, ze mi bude par tyzdnov horiet klavesnica pod rukami, takze si este dnes rano uzivam to ticho pred burkou 🙂

No Eli sa uz tiez zapustili vlasky, ale v porovnani s inymi detickami jej veku, je plesata, No co uz. Musime byt trpezlivi, ma to po mne, ja som tiez nemala ako dieta vela vlasov

majkauk
10. máj 2011

@mondee dakujem dufam,ze to bude v pohode 🙂

wild.horses
10. máj 2011

@mrk11 ja mam dnes a celkovo, posledne dni, podobne nepracovnu naladu ;-}

monkka21
10. máj 2011

@elixia mi sme to platili sekom nie cez ucet.

elixia
10. máj 2011

@monkka21 aha,to som asi nepostrehla 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre