Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

amee
23. máj 2011

@bajushka za malicko 🙂

hrozienko11
23. máj 2011

@monkka21 no musi ti to niekto od vas vybavit,zial.

@bajushka milkon keynes je pre verejnost. london je len pre podnikatelov. takze mozes bud osobne zajst,alebo poslat postou. rychlo posielaju naspat. a na slovenskej ambasade mozes dat vlastny preklad,uznaju ho a potom dat poslat na matriku v tvojom bydlisku. ked posielas domov,tak uradne prelozene to musi byt. a samozrejme splnomocnenie pre istotu,lebo kazda uradnicka je ina.niektorej je jedno,ci ma niekto splnomocnenie na vybavenie RL pre tvoje dieta a druha ho zas vyzaduje 🙄

bajushka
23. máj 2011

@hrozienko11 fuuuha.. som to prave pozerala... ze Milton Keynes je od nas 1.30 hod aftom... tak to asi tou postou vybavim... alebo som este rozmyslala ze by sme poslali tatinka... no ten bude nadseny... 😀 Inak keby som to chcela postou... tak predpokladam, ze si musim stiahnut nejaky formular? Alebo ako to fungiruje? Idem to este posmirovat... a dakujeeeeem.

bajushka
23. máj 2011

Inak uz to osobne nerobia ani v Milton Keynes... iba postou... a je to celkom straightforward... Tak dakujem za rady baby... 😵

hrozienko11
23. máj 2011

@bajushka ziaden formular netreba. len zaplatit cez net 🙂 a dolozit potvrdenie o zaplateni 🙂

monkka21
23. máj 2011

ahojte.dnes som bola na ambasade v londyne a chcela som si dat spravit preklad angl.rod.listu a povedali mize oni to tam nerobia,ze to si mam dat na slovensku spravita pri tom na ich stranke je napisane ze za poplatok to robia.ale inak vsetko v pohode som si ostatne vybavila.bol tam velmi mili pan.

martina_uk
24. máj 2011

Caute baby, ako sa tu mavate? my sme uz dosli do UK. teda cesta to bola strasna... sli sme s privesnym vozikom takze 80 maximalne.. ale prezili sme to.. nastastie uz budem mat pas ked pojdeme spat a v nom zapisanu malinku tak mozeme my dve ist lietadlom a tatinko nam odvezie vsetko autom... rozhodli sme sa vratit na SK.. uz nam treba len dokoncit par uprav na dome a mozme sa nastahovat a ja nemienim tu zarabat na predrazeny najom a drahe jasle a nic nemat z malej.. uz sa nam to tu neoplati ako niekedy a hlavne nestihame zarabat aj na zivot v anglicku a este k tomu aj posielat peniaze na stavbu.. mozno sa tu este niekedy vratime ale doma je doma a hlavne to ze budeme s rodinou.. mne zistili ze mam zlcnikove kamene a tak musi zlcnik von ale az ked dokojim.. takze dovtedy musim trpiet zlcnikove zachvaty a niekedy po ,,prezvracanej,, noci to je tazke sa venovat cely den malej lebo ona cez den skoro vobec nespinka ale zato v noci spi od 8vecer do 6rano vkuse a potom nakojim a este spi do 8-9.. vcera vecer sme objavili prvy zubok a hned zanim sa tlaci druhy, znasa to celkom dobre, ani sme si nestihli vsimnut kedy sa prerezal, dnes som jej prvykrat dala prikrm, mrkvu so zemiakom a dokonca vypila aj 20ml caju co sa nestava.. uz mame aj nausnice, anglicanky pozeraju ako keby to v zivote nevideli.. dufam ze sa mate vsetky dobre, stiham vas po veceroch citat ale uz nestiham aj pisat snad sa to teraz zlepsi aj ked uz nas pomaly zacinam balit na SK.. dlho som to nevidela par ludi ktory tu prispievali castejsie, asi mame teraz vsetci malu casu ked je teplo a mozme byt s detickami von.. pekny den vam prajeme

elixia
24. máj 2011

@martina_uk ako dlho vam ta cesta trvala? My sme tiez nesli rychlo (ale tak viac ako 80 😀 ) a trvalo nam to z Ke 30 hodin cca...
mala je rozkosna 🙂

martina_uk
24. máj 2011

@elixia dakujeme, my sme vyrazali z BA a sli sme tiez 30 hodin ale priatel soferoval v kuse okrem tankovania a trajektu kde si 2 hodky oddychol.

elixia
24. máj 2011

@martina_uk fiiha,tak to ste dobri,my sme cez den museli robit prestavky hlavne kvoli malemu,celu cestu by nevysedel ani nahodou 🙂 Tak sme aj piknik mali na pumpe v Belgicku 🙂 Cestou domov soferoval len manzel,ale spat sme sa uz striedali,boli sme akosi viac unaveni ci co 🙂

@cutce vy ako? cesta ok,uzivate si uz? 🙂

@hajatanufus a vy? uz spat? vsetko ok? 🙂

radlinka
26. máj 2011

Uz mame noveho clena rodiny, konecne sme po dlhom tyzdni spat, ale bolo dobre ako na dovolenke, riadne sme si to na Slovensku uzili ani sa nam nechcelo odist, uplny komfort ako sme si predstavovali. Este si ostavame uzivat slnecne luce...Nase Bambulatko sa narodilo 21.maja 2011 s mierami 3590 g/ 52cm. Je to riadny valibuk silny ako jeho Daddy a robi vsetkym nesmiernu radost xxxx

Takze konecne mozem napisat aj nieco pozitivne na nase zdravotnictvo a slovenske porodnice... 🙂

elixia
26. máj 2011

@radlinka blahozelam, budte hlavne zdravi 🙂 No a je to teda chlapec,lebo nie som z toho popisu najmudrejsia 😀 AKo sa volaaaa????

hrozienko11
26. máj 2011

@radlinka gratulujem 🙂 pisem vsade ako take trdlo 😀 som rada,ze mame obe,co sme chceli 🙂

martina_uk
27. máj 2011

@radlinka Ajojte, gratulujeme a prajeme celej rodinne veľa zdravia ;)

cutce
27. máj 2011

@radlinka velka gratulace 😀
@elixia ahojky, cesta byla narocna, ale v pohode, ted si uzivame doma a do UK prijedu 15.6. 😀
@martina_uk ty si budes muset na me udelat cas nez odcestujete 😉

mrk11
27. máj 2011

@martina_uk no nadherna je malicka. Nasa Eli tolko vlasov este v zivote nemala ako ma vasa na fotkach, tak jej len ich ticho zavidim 🙂)))) No to ste spravili dolezite rozhodnutie, ale pokial ste si postavili domcek, a aj tak ste sa planovali podla tohto vratit, tak je teraz asi aj najvhodnejsi cas, aj ti vedia s malou pomoct rodina a vedia si jej uzit od babatka. Drzim palce, nech vam vsetko vyjde tak, ako si to prajete.

mrk11
27. máj 2011

@radlinka blahozelam, a narodilo sa dievcatko alebo chlapcek? A ako sa vola/bude volat? Ty si rodila na SK? A to uz si aj spat v UK? Nejako mi to nedochadza cele 🙂

martina_uk
27. máj 2011

@cutce ajojky to vies ze si najdem ;) velmi rada, uz teraz sa tesim na vas ;)

@mrk11 dakujeme ;) ano, planovali sme sa vratit a uz by sme to zbytocne predlzovali pretoze uz by sme asi tak ci tak toho moc nenasetriili.. a ked si priatel nasiel pracu tak nieje co riesit si myslim..

baby chcem sa vas spytat ci mate s tym niekto skusenost... uz druhu noc sa mi stalo ze som sa zobudila uprostred nocci a mala bola s nami v posteli.. pritom vecer zaspala v postielke.. mozem byt namesacna a prenasat ju? priatel ma prikaz ze ak je mala v posteli pri nas musi ma zobudit a ja ju prenesiem spat.. ja si aj uvedomujem ze je u nas lebo mam ruku okolo nej aby ju priatel neprilaholl uz neviem co mam robit.. tuto noc sa idem priviazat o priatelovu ruku aby sme zistili co sa vlastne deje ze ci ju prenasam na zaklade toho ze place alebo som fakt namesacna.. nechcem jej ublizit a normalne sa bojim ist vecer spat... nikdy som nebola namesacna.. je pravda ze teraz mame toho strasne vela vybavovania aj stresy z cesty a moj uzasny zlcnik... moze to sposobovat aj to?? priatel mi vravel ze aj som mu povedala ze mala je pri nas davaj pozor ale ja si nic nepamatam... dnes v noci som mu zas odpovedala ze neviem preco je pri nas.. neze mi udrie mlieko na mozog.. inak cez den som v pohode ani priatel nic nespozoroval zeby bolo somnou inak.. a citala som o laktacnej prsychoze a tam pisu ze sa menia nalady a casto sa place a ja som neplakala ani nepamatam.. len to ze malu asi ja, to tiez nieje iste ci ja... ju prenasam k nam

hrozienko11
27. máj 2011

ahojte. idem sa pochvalit,ze aki sikovni ludia su na urade,kde sa vybavuje child benefit 😀 uz mi dosli peniazky,takze im to trvali asi 6tyzdnov 😎 a aj na specialnej matrike sa posnazili a rodny list mame doma,len mi je na tri veci,kedze ma ine priezvisko ako na letenke 🙄

@martina_uk podla mna je to tym,ze mas toho vela a jednoducho uz nevladzes v noci si este nieco pamatat. mozno troska oddychu by pomohlo. u nas sa napr moj mily moze rozpravat zo sna s niekym a rano si to nepamata. ale myslim,ze to mas z tolkej unavy.

martina_uk
27. máj 2011

@hrozienko11 Dakujem, dúfam že sa to uz nebude opakovať lebo mala v noci spí bez prestávky tak nechápem prečo ju prenasam.. Semtam keď zamrnci mala tak jej dám cumel a spí do rana..možno už fakt nevladzem, chodia tu stále na obhliadky bytu z agentúry a tak každý deň vysavam a všetko dookola upratujem.. Sme tu cely deň samé dve ale toľko toho stále narozhadzujeme a periem ako pre frontu ;) a ešte k tomu sa balim na cestu na SK..

hrozienko11
27. máj 2011

@martina_uk tak to je urcite od vycerpania. oddych treba.

mikailla
28. máj 2011

Ahojte zienky, no neviem ci si ma este pamatate. ako sa mate v UK? Ake tam je pocasicko ? Viete s cim idem za vami? s takou malou depkou, chcem sa vratit spat do UK 😅 sme doma 3 mesiace,a @elixia som pisala ako sa maaaaaam uzasne, ako by som kazdemu dopriala vratit sa na SR,ze je to neopisatelne ked sa rodina vytesuje s vami z vasich uspechov,teda z uspechov vasich drobcov,a ked tu mate prostredie kde ste vy vyrastli atd. atd. atd. Zivotne naklady nie su narocne,da sa aj lacno kupit ked clovek chce a hlada,no ked vam to tak krasne opisem tak preco ma to laka sa vratit spat? od vcera si pozeram houses to rent 😀 vsetky peniaze co sme mali sme minuli do zariadenia nasho podkrovia,vsetko nove urobene,zariadene a ja vymyslam 😖 😖 😖 😖

radlinka
28. máj 2011

@elixia @mrk11 @monkka21 @cutce @martina_uk dakujem za gratulacie.... maly sa nam narodil na termin, je to silny chlap Leo Artur, je fakt krasny a vsetko prebehlo hladko a rychlo. Porod bol sekciou do par hodin, lebo sa inak nedalo s cim som ja uplne spokojna, lebo vyvolavacky nezabrali a maly mal pupocnikovu snuru aj tak zmotanu, tak som rada, ze moj porodnik na SK dlho nevahal. Zaroven dbal aj na moj porodny plan a na vsetko co som s nim dohodla, bol super a mal skvely team.
Som rada, ze som nerodila na SK a ze sme si to s MM pekne uzili aj doma, sme stale tu, a myslim ze si tu este pobudneme a uzijeme krasne leto.
🙂
Postarane bolo o nas paradne, presne tak ako som si predstavovala, tyzden sme stravili v nemocke kvoli sekcii, ale MM bol stale pri nas, mali sme booknutu VIP izbu, tak sme sa citili ako na hotely. Nechcelo sa nam ani odist a personalu bolo smutno, ked sme predvcerom odchadzali. Stihli sme aj ockovanie, pediatra a matriku a uzili hnusnu byrokraciu slovenskych uradov, ale dokopali sme ich k tomu, aby bolo vsetko ako ma byt.
Inak som nesmierne stastna, ze ma maly poriadneho pediatra na urovni, dostali sme kopu veci a informacii, vitaminky a fajn starostlivost a tiez mozem povedat ze najlepsi zdravotny system je pre mna doma 🙂

uankab
28. máj 2011

@radlinka , blahozelam k drobcekovi 😵 😵 😵

radlinka
28. máj 2011

ups...opravujem chybu rodila som na slovensku a bola som nadmieru spokojna ako s nemocnicou, osetrenim, novorodeneckym oddelenim a vsetkym tym co nam poskytli. Ak ma niekto pochybnosti, tak nevahajte, treba si len dobre vybrat 🙂

@uankab dakujem silno moc....sme velmi stastni ze si to mozeme vychutnat domka 😉

smajka
28. máj 2011

@radlinka - tiez gratulujem k malickemu 😵 super ze si mala taku pozitivnu skusenost 😉

@mikailla - ahoj. ved len tod sme ti radili ako cestovat lietadlom s malou 😀 😀 a tvoj drahy ma ten isty nazor ako ty? nema pracu na sk? neni si sama, mam kamaratky, co sa vratili spat sem 🙂

radlinka
28. máj 2011

@smajka dakujem moja, vy sa tiez pekne opatrujte. Skusenost bola pozitivna a zaroven sa o nas aj velmi dobre postarali k maximalnej spokojnosti. Som rada, ze som to riskla, inak by som v UK este do dnesneho dna prenasala, popripade az do juna 😅

radlinka
28. máj 2011

@martina_uk krasne fotky, mali ste sa paradne ...tesim sa s vami a ozvem sa trosku neskor, opatrujte sa 😉
@hrozienko11 dakujem mojka, vsak pokecame nebojkaj... 🙂 ja nemam tiez vela casu...ale nie kvoli malemu ale blbostiam co treba hned po porode vybavit ako u nas 😕 🙄 Drzkajte sa pekne 🙂
@monkka21 malinka je uplne nadherna a krasne rastie, tak sa silno drzte, panecku ako ten cas bezi 😉

monikac
28. máj 2011

@radlinka Jeeee....velmi gratulujem, tak uz ste 3 🙂 prajem vela stasticka, lasky a hlavne zdravicka, krasne si to doma uzivajte a potom posli aj nejake foto.....drzkajte sa xx 😉

hrozienko11
28. máj 2011

@radlinka tak som rada,ze nie si kvoli malemu tak zaneprazdnena 🙂 a tu slovensku byrokraciu mi ani nespominaj. sice mam rodny list doma,no je mi na tri veci,kedze musim ist menit priezvisko malej 😠
ten nas drobec ma uz tri mesiace. neuveritelne to leti 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre