Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

monikac
29. máj 2011

@hrozienko11 cauky,tak ten cas leti,ze 3 mesiace a kedy idete na SK? Ja som pred par dnami dosla a uzila som si tam aj nemozcnice,ale musim povedat,ze som bola prijemne prekvapena so staff v SK nemocniciach..... 🙂 potom daj vediet ako si dopadla so zmenenim priezviska na SK, lebo mne bolo povedane, ze je to jednoduche, podpise sa njeaky papier a vyplni a je to....vela stastia 😉

spalina
29. máj 2011

@andrealisy Hojky, koukam ze jsi rodila v Royal Free....ja jsem ted cetla primo hororove pribehy o teto nemocnici. Myslis ze si z toho mam neco delat??? Pry se tam hodne zmenilo, ale nevim. Pry poporodni pece je katastrofa...Uvitam at uz negativni ci positivni reakce na tuto nemocnici...dekuji Xx

radlinka
29. máj 2011

@monikac ahooj zlato, diky moc, 😉 mne to vobec neukazuje tvoje a hrozienkove prispevky, to je co zase za system... 🙄 Tu perinku co si zhanala si daj poslat z SK, mozno aj mamina pre teba nieco najde alebo ti niekto odlozi v rodine, vsak nemusi byt uplne nova, staci vyuzit ked potrebujete. Inak krasne vecicky su na www.pampyshop.com , tak su aj krasne postielky a hniezda, ci oblecko. Pozri si sekciu perinky. 🙂

@hrozienko11 zlato ani tvoj prispevok mi neukazalo wrrr... no veru, ten cas leti, akurat som myslela na vas, ze mate 3 mesiace, gratulujem...my uz jeden tyzden a velmi sa tesime. V piatok sme si pozehnane uzili na matrike a uradoch, proste klasika. Inak sme okej a tesime sa z krasneho pocasia a vsetkeho. Treba si to uzit pokial je clovek doma. 🙂

martina_uk
29. máj 2011

@radlinka Ajojky, dakujeme ;) a ako sa vola vas drobec? Zatial som si nevsimla meno ale mozno som to iba prehliadla ;) to je super ze mas dobre skusenosti zo Slovenska, ja som cez dovolenku bola u svojho gynekologa na SK a tiez mam super skusenost :D ale to asi preto ze som bola platiaci pacient a boli velmi nadseny ze mi mozu naratat peknu sumu :D ale aj ohladom malej som bola velmi spokojna, pediatricka tu ju len prehmatala a hotovo ale na SK nas poslali pekne na sono klbov, na ocne s tym slziacim ockom a predpisala jej vitamin D... trocha sa to na SK zmenilo, maju troska lepsi pristup sa mi zda ;)

radlinka
29. máj 2011

@martina_uk ahooj zlato, maly sa vola Leo Artur a mame tiez uzasneho pediatra. Mozno sa trosku ten pristup fakt zmenil, ale starostlivost je lepsia ako v UK a na vyssej urovnik. Mozno kedysi sa dohliadalo este viac, ale zavisi od toho kde clovek chodi i ked nemocnice maju financne problemy a uz sa k pacientovi nepristupuje tak poctivo ako kedysi. Ale treba len hladat a vyberat si z toho lepsieho a vznikaju medicinske centra, ktore su fakt na urovni, tak ako si to ja predstavujem. My ideme na klbiky za 3 tyzdne, tiez na sono, tak uvidime co nam povie. A od vcera berieme pravidelne vitamin K a dalsie...pekne sa opatrujte a drzkajte sa xxx 😵

monikac
29. máj 2011

@radlinka cauky moja. perinku som si uz kupila.bola som minuly tyzden na SK, tak som zohnala v obchode taku bavlnenu a moze sa aj do pracky hodit a nemusi sa ani zehlit, takze parada. Aj plienky som si tam kupila kedze su tam lacnejsie ako tu. 🙂 Dakujem za stranku popozeram si to. Este stale ste na SK? aj manzelko stihol porod? kedy idete naspat do UK? drzkajte sa. 😉

martina_uk
29. máj 2011

@radlinka krasne meno ;) aj vy sa opatrujte a uzivajte si Slovensko

hrozienko11
29. máj 2011

@monikac za nejake dva mesiace budeme tam. este to sice potrva,ale ten cas pri babu velmi rychlo leti. urcite ti dam vediet,ze co a ako. viem,ze sme museli podpisat papier,ze sa hlasime k anglickej narodnosti,pripadne cosi ine tam mame. ale netusim,co to je,kedze som to nevidela a nemala som sancu ani do toho nejak zasiahnut.

@radlinka dokedy planujes byt? my rozmyslame nad vyletom,tak mozno niekde k tebe by sme mohli kuk,ak by si mala cas a chut. no a samozrejme,ze dame malu doma kuknut,lebo tu nic nespravili. len povedali,ze je to vsetko ok. ani poriadne dychanie nekontrolovala 🙄

@martina_uk no to poznam to platenie 😀 hned ma vsunuli medzi preplnene terminy,ked slo o samoplatcu 😀

mikailla
29. máj 2011

@smajka 😀 😀 a kolko vydrzali na sr tie kamaratky? Moj drahy nechce uz ist spat, ze uz sme investovali do zivota na sr, vsetky peniaze sme dali na byvanie.... pracu nema stale. Mne asi najviac prekaza zivot s rodicmi, akosi sa neviem prisposobit 😕 to je to ,ze ked clovek chce vzdy presny opak. Ked som bola v UK stale som hovorila ako mi chyba rodina a teraz jej mam uz dost 😅 😅 😅

mikailla
29. máj 2011

a kolko novych bab tu, a ked som ja zila v UK ziva dusa naokolo nebola,kde to vsetky byvate? pristahujem sa 😀 😀 😀 😀 😀 😀

elixia
29. máj 2011

@mikailla ahoj,teraz som citala,ze by si sa aj vratila uz..no verim,ze je to tazke hlavne v tom,ze byvate teraz s rodicmi..zvykli ste si byt sami,rozhodovat co a ako urobit, kedy kam ist a nikto vas nekontroloval..sama to poznam,ked sme doma a niekam ideme,trikrat za hodinu telefon kde sme a kedy prideme 🙂
Aj pre toto tu etse zostavame,lebo ked sa vratit,tak jedine do vlastneho..po tolkych rokoch by som uz nevedela byvat s nikym 😀

Drzim palce nech sa to poriesi k tvojej spokojnosti...uvidis,mozno po case aj on zmeni nazor,ked si nebude vesiet najst pracu doma.

tanula9
29. máj 2011

@spalina ahoj. ja chcem len reagovat na tvoj prispevok o Royal Free H. Rodila som tam a sme tam boli aj s malou par dni a musim povedat ze vsetko bolo super.Porod som mala rychly bez komplikacii len kvoli malej sme tam ostali a staroslivost tam bola super. tak sa drzime palce.

monkka21
30. máj 2011

ahojte.mamicky neviete ako je to so ziadostou statusu residenta?

smajka
30. máj 2011

@mikailla - jedna sa vratila po pol roku a druha po roku 😀 😀 . a zrovna minuly tyzden mi jedna pisala ze sa budu asi vracat sem - presne ako vy - dokoncili domcek a dosli im korunky 🙂 .
tak to musis najskor ukecat draheho, az potom hladat ubytovanie 😀
a teda mne nasi tiez velmi chybaju ked som tu, ale neviem si predstavit s nimi zit. teraz tu mam uz 5 tyzdnov maminu, co je super - ale to je ina situacia, pomaha s malym 🙂

cutce
31. máj 2011

ahojky
@smajka vsechno nejlepsi Samovi k jeho narozeninam 🙂

cutce
31. máj 2011

mam dalsi fotecky z foceni 🙂

monkka21
31. máj 2011

cutce . zlaty ste.doma mate velkeho fesaka 🙂

smajka
31. máj 2011

@cutce - jeej, dakujeme, si zlata. v nedelu mal maly b'day, dopadla super 😀
kraaasne fotecky, si ostrihana? davidko je krasnucky 😉 🙂

janulka2631
1. jún 2011

ahojte baby. Je tu niekto z okolia Plymouth?

kvietocek7
1. jún 2011

@smajka ahoj, Samkovi gratulujem uz bude z neho chlapisko 🙂 tak len vela zdravia 🙂 🙂 a pozdravujeme aj Alexa 🙂
chodite aj na stretnutia? My sme teraz opat na SK a je tu suprove pocasie, chvilami a 31st,tak snad pride a s nami spat do UK,zeby sme pouzivali bazen do zodratia 😅
@monikac mame rovnaky termin ale to bude uz nase tretie baby 🙂
@radlinka vsetko naj k babatku, tak ty si sa rozhodla pre porod na SK ci si to mala naplanovane?
@monkka21 @cutce @mikailla @martina_uk @elixia a ostatne maminy deticky Vam rastu do naaadhery 🙂
neuveritelne ako cas leti, ved len pred chvilou ste isli rodit 🙂 😅

a vsetkym detickam k dnesnemu MDD 🙂 HAPPY DAY 🙂 🙂 🙂

kvietocek7
1. jún 2011

@foxinecka ahoj ako sa mavate? tiez chodievate este na stretnutia do Hemelu?

monikac
1. jún 2011

@kvietocek7 jee ahoj to ano presne v ten isty den 😉 a vidim,ze aj vy sa nechavate prekvapit a nechcete vediet co to bude? 🙂 a obe deticky si rodila v UK? bola si spokojna?

mikailla
1. jún 2011

@elixia dakujem 😉 Inak som strasne prechvalila zivot na SR ked sme pisali IP,ze? no tak spokojna a stastna som sa citila aj citim,ale ta samota chyba,aj u nas je to tak,ze "kam ides" "naco tam ides" "kedy prides" .... 😀 najvacsi omyl bol,ze ked sme boli v UK nevzali sme si uver a z tade sme mohli splacat,bo ked ma clovek povinne nieco zaplatit ide to lahsie ako odlozit 🙄
@smajka on by sa uz ukecat asi nedal, ale nevylucujem to do buducnosti, bo aj my chceme nieco vlastne,takze neskor si budeme musiet vztiat uver, tak mozno sa aj tak ocitneme v UK na zarobkoch 😀 ale nie do roka,mozno o dva roky 😅 😅 zalezi od praci, ak sa zadari daco dobre kde bude mat vyplatu 1000e 😀 😀 haha mozem snivat, teraz ho vzali do Kauflandu do skladu,robit presne to iste co robil v UK,v UK mal 1600libier a tu ma 530 v hrubom!!!este to nevzal.To ja pozeram byvanie iba pre spomienky,chi chi.Tak mamcu mas na dlhsie a este dlho bude? nechysta sa ostat pri Vas ? 😉

mikailla
1. jún 2011

@kvietocek7 dakujemee 😀a krasny MDD aj tvojim drobcom 😀 aj dako oslavujete MDD,ci ani nie? Tyyy a pocuj, ja som nevedela ze cakas babatenko 😀 😀 mala si to oznacene na MK ? sak ty uz za chvilku rodiiis 😀 a povedz ze nie, ved to tehu tak leti 😔 Gratulujeeem aj ked opozdene! Ale to najlepsie na koniec chi chi 😵

elixia
1. jún 2011

@kvietocek7 ahoooj,tak teba som tu nevidela ani nepamatam 🙂 Pozeram,ze si tehu,tak blahozelam,nech vsetko dobre dopadne...planovali ste ci sa 'postastilo'? 😀

@mikailla no mna si potesila,ze ako je doma dobre,lebo teda kazdy len nadava...tak asi to az take ruzove fakt nebude. S tou pracou,zase si vezmi,ze sice ma 530 v hrubom,ale porovnaj si,kolko ste mesacne dali na byvanie tu a kolko teraz doma..neboj,bude tak ako ma byt 😉

A vsetkym detickam kraaasny den deti 🙂

mikailla
1. jún 2011

@elixia No stale si myslim ze je doma dobre, pokial ma niekto nieco svoje,mne aj dost vadi ze byvam na dedine no hroza,nikam nemozem ist tak nechodim ani von. Ale co sa tyka potravin,da sa vybrat si "svoje" oblecenie si raz do roka dokaze clovek dozicit aj znackove 😀 a hlavne s tymto mas pravdu,ze naklady su nie vysoke. 😀

martina_uk
1. jún 2011

@kvietocek7 ajoj, dakujeme a aj Tvojim drobcom krasny MDD ;)

kvietocek7
1. jún 2011

@monikac tak budeme aspon spolu ten zaver tehulkovat 🙂 vediet uz velmi ani nie sak uz mame oboje tak to v skutku jedno 😅 len si zelam,aby sa babatku pacilo v noci spinkat, teda okrem ineho,lebo jedny galeje uz mame za sebou 😒
chcela som sa spytat ci aj ty citis casto intenzivne pohyby babatka, lebo ja uz mam za sebou sice 2 tehu ale toto je akoby za obidve. Neviem ako u teba ale aj zle mi byvalo donedavna. No hruza,tak som len zvedava co to za zaaazracik sa v brusku skyva 😀
@mikailla jasne,ze to tak trochu viac oslavime nech maju deticky radost a nech vedia - teda iba starsia si to uvedomuje,ze nieco take je pre deticky. Ja osobne mam krasne spomienky na tento mily den 🙂
Tehu som mala doteraz dost neprijemne tak som sem sem-tam nakukla, vela chuti som som fakt nemala,namiesto priberania som chudla a pod...
Na Slovensku je fajn,ak zacnes v UK riesit podarenych lekarov a s nimi diagnozy cez telefon ked jje tvoje baby chore a k tomu este aj skolky na ktore vacsinou stastie nemame tak je clovek ochotny sa aj uskromnit. Zivotna uroven bola vzdy ina na SK ako inde vonku preto sa to neda porovnavat. Horsie je ist z lepsieho do tazsieho a o tom to teraz mate vy kym si zvyknete a ako tak sa zabehnete.Drzim palce nech sa skoro udomacnite 😉

@elixia dakuem,no planovala sice az buduci rok koli Adamkovi,on je stale taky narocny hlavne co sa tyka spanku, no ale postastilo sa skor tak to budeme braydit skor. Pre mna je velmi dolezite aby deticky boli hlavne chodiace,skor si tehu ani nechcem predstavovat - myslim tym tehu rok po roku 😖

@martina_uk dakujem, tak aj vy ste rozhodnuty ist spat na SK? drzim palce nech sa Vam dari 🙂

martina_uk
1. jún 2011

@kvietocek7 dakujeme, ano, uz odratavam dni, bude mi za anglickom smutno ale asi len za nakupmi :D a na tie predsa mozme niekedy dobehnut.. viac plusov je u nas pre zivot na SK ako tu a ako spominas aj to ze ked malej nieco bolo dali mi lekara na telefon a to ma prejde vsetka chut a najradsej by som sa zbalila a sla na SK hned..nastastie je malinka zdrava akurat dnes sa zacala trapit s druhym zubkom ale zvlada to ;) odvadzame pozornost od bolesti :D

radlinka
1. jún 2011

@kvietocek7 ahoooj dakujem zo srdca, rozhodla som sa pre porod na SK, dlho som zvazovala a planovala a rozhodnute bolo hned po prvom scane, lebo zdravotnictvo doma a system je na lepsiej urovni a starostlivost taka aku si predstavujem ja osobne. Samozrejme su aj dobre skusenosti z UK ako sa tu popisalo, ale mna tie dobre skusenosti s NHS v UK akosi este nepostretli. 🙂
@martina_uk zlatik, tak predsa uz definitivne balite ? tak mozno dame slovenske stretko, kedy idete ? 😅 mne tato info akosi unikla 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre