Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

marika80
12. jún 2011

som videla Tens spomenute tak som sem vliezla, dufam, ze to je ok
@mondee ahoj, ja som to mala pozicane z Bootsu a mala som to asi 5 minut, kedze mna krize neboleli ale skor som mala ako menstruacne bolesti pri porode. Ale nemusi to byt zla vec 🙂

elixia
12. jún 2011

@mondee ja som si to kupila,lebo ma midwife presvedcila,ze je to uuuzasna vec..no, v mojom pripade to bola uplne zbytocna investicia,vobec mi to nepomohlo,bolesti som mala podobne ako @marika80 skor v podbrusku,ako menstruacne,len asi 100x silnejsie 😀 Ale niekomu to pomohlo,uvidis sama. 😉 ..

mondee
12. jún 2011

@elixia
@marika80 tak uvidime,ja mam pocit ze na mna nestaci mozno ani epiduralka,ja som ako nejaky kon,ani pain killers mi na hlavu zvycajne nezaberaju,aj pri zosivani mi dali tri davky lokalnej anestezy a vsetko som citila ako keby som nemala nic,ja uz fakt neviem co som za cloveka

23lenka
12. jún 2011

@veronika2108 tak to si ma potesila...som rada...lebo letenky mame a som tak rozmyslala ze ci sa bude dat letiet na ten doklad aj inam ako na SVK...no tak to je super...a kedy si to tak letela?Nemohli to za ten cas zmenit?

marika80
13. jún 2011

@mondee na zasivanie som mala aj ja 2 injekcie a este aj gas. ( ja mam dojem, ze som to tam cele prespala 3 hodky a zobudila som sa, len, ze chcem tlacit. Moj manzel si mysli, ze to kazda tak rodi. ale mohla som byt out z toho gas).
Neboj hlavne si to tak nehovor a nevsugeruvaj, ze Ti nic nezabere. Ber to pozitivne, ze ides do porodnice pripravena a vsetko bude v poriadku.
Prajme rychly a co najmenej bolestny porod 🙂
@elixia no ja som to preto iba rentovala a aspon mi ostali nove baterky ked uz nic z toho 😀 .

monkka21
13. jún 2011

ahojte.neviete ci sa neda na ambasade v londyne spravit pas pre malu,ked by mi skor prisiel ten slov.rodny list nez pojdem na slovensko,alebo len ten cestovny doklad nam daju?

elixia
13. jún 2011

@monkka21 myslim,ze oni posielaju tie pasy robit na SK,takze casovo si velmi nepomozes..ale mozno sa mylim 🙂 Ked uz budes mat slov.RL,najjednoduchsie je zapisat do tvojho pasu,na 5 rokov mas pokoj,netreba ti ziadne fotky,nic...pas by mala len na 2 roky..

monkka21
13. jún 2011

@elixia no len som citala,ze pri zapise do pasu sa stava,ze sa poskodi pas a nebude platny a budem si muset dat spravit novy,toho sa bojim.no inac ten zapis by bol faj s toho dovodu,ze neviem ako by som malu odfotila na ten vycestovaci doklad 🙂

radlinka
13. jún 2011

@monkka21 ahooj, tak ja som dneska riesila pas a skoro ma porazilo, tiez mi maleho nechceli zapisat z dvoch dovodov. Jeden z nich bol taky, ze moj pas je poskodeny tym, ze je trosku obliaty, ma take male fliaciky na strankach, co nikomu nevadi okrem slovenskeho pasoveho. Dalsi dovod bol ten, ze sme mali sobas v zahranici a riesili sme este k tomu priezviska, tak som sa nastvala, doniesla kolky a povedala, ze dam malemu priamo spravit pas, a nechcem ziadny zapis. Ten budem riesit ked mi spravia ten trapny bio pas 🙄
Takze ak mas nejaky naznak ze sa nieco odlepuje, stranka, list, niekde nejaka skvrnka na strankach alebo ine tak hned mudruju, ze ide o znehodnotenie a treba vystavit novy doklad... ale zavisi od na aku tetu betu natrafis. 😖
No k tomu ja stale pouzivam staru klasiku v zelenom vydani ako za totalitneho rezimu, pokial mi ten doklad plati nemienim si davat robit pasy len z toho dovodu, ze sa meni republika, system alebo vymyslia normy podla EU ci dalsich kriterii. Tak pokial mi stale plati, nech si robia sami co chcu, nikomu to na letiskach a colniciach nevadi okrem slovenskych uradnicok, kt. sa tvaria ako na colnom urade. 🙄
Urob tak, co ti je jednoduchsie a lacnejsie, mne to uz dnes bolo v podstate jedno, ale nastvana som bola riadne, lebo min. tyzden im vypadli pocitace a stali sme az na schodisko a dneska zase pozehnane ludi, lebo zacina sezona a kazdy si dava robit pas tyzden pred dovolenkou, takze radost 😠

monkka21
13. jún 2011

@radlinka no len ja to budem riesit na ambasade v londyne,ale este mam na to neake dva mesiace.a mozno ani nepride skor ten rodny list ako pojdem na slovensko a budem musiet vybavit vycestovaci doklad.a na slovensku uz to potom neako vyriesim a pre nieco sa rozhodnem.ja mam inak novy pas malen rok zatial mu nic nieje.dufam,ze to aj tak ostane lebo som ho posielal na matriku na vybavenie rodneho listu. 🙂

elixia
13. jún 2011

@monkka21 ja som sa tiez bala toho poskodenia,ale oni to zapisuju na normalnu stranu,nie na tu zaliatu (tiez mam ten uplne najnovsi bio pas),takze sa tam nema velmi co poskodit..ale je to na tebe samozrejme 🙂

monkka21
13. jún 2011

@elixia aha tak hadam sa mu nic nestane ved uvidim co bude rychlejsie.uz sa neviem dockac na dovolenku

veronika2108
13. jún 2011

@23lenka Ja som tak letela pred vyse rokom a pol. Ale podla mna sa nic na tom doklade nezmenilo, nemali dovod. Ale pozri sa, zavolat tam mozes a uvidis, ze co Ti povedia. 😉 aspon budes kludnejsia 😉

monikac
13. jún 2011

@radlinka tak si mala opletacky z SK uradmi,ale to nic nove teda.... 😠
a za ako dlho ti vybavia pre maleho SK pas prosim ta? A nevies ked je ten zapis do pasu na ako dlho dieta moze byt zapisane v pase?

hrozienko11
14. jún 2011

@radlinka no hipp mliecko som neskusala. zatial som verna aptamilu. uz som si dala poslat aj domov krabice,nech nevlacim a nestane sa,ze mi ho z batoziny vezmu. drobec sa budi kazdu chvilku v noci,tak vela nenaspim. ale co uz. a ja zatial nemam problem kontrolovat filter 😀 este to zvladam aj menit. na svk si dame potom filter,len je priserne drahy,takze musime vyclenit na to peniazky,lebo to by mali spravit,ked sa bude robit kuchyna,kedze to bude osobitny kohutik na to.
mne k zastaveniu laktacie pomohol stres a nedostatok tekutin 😖

ja uz mam childmindera vybaveneho. este idem ten doklad na vycestovanie vybavit,len musim pozriet,co vsetko k tomu treba.

a este by ma zaujimalo,tie co beriete hak, kde ste si to dali predpisovat. ma gp dorazila,ze mam ist do family planning clinic 🙄 predchadzajuci gp mi to vzdy napisal a nebol problem.

elixia
14. jún 2011

@monikac na 5 rokov...

@hrozienko11 sice nemam HAK ale kvoli antikoncepcii som bola normalne u GP,ale tusim ze to aj bolo v ramci family planning clinic (maju to nejako neviem 1x do tyzdna priamo v stredisku kam chodim k GP)

radlinka
14. jún 2011

@monkka21 neboj, all bude okej, hlavne ze mas novy... 🙂 ja mam stary pas ako Praha a este k tomu stale plati, mala som tam viza do roznych krajin, takze je to v podstate jedno...vzdy ked pridem nikdy sa mi nechce cakat na novy a do 24 hodin urobia za peknu palku 32 euro a na ambasadu do LON ked nemusim tiez nejdem, lebo velmi mili ludkovia tam tiez niesu ako v inych statoch, kde sa ani necaka a da sa dohodnut s konzulom alebo ambasadorom.
Ale vy to v pohodicke vybavite, ked nie tak pojdete na jednorazovy doklad, ale mozno sa postasti a pride to skor. 😉

monkka21
14. jún 2011

@radlinka no keby prislo by bolo fajn,ale aj tak ideme dom az na konci augusta,letenky su uz zabookovane.sa neviem dockat

radlinka
14. jún 2011

@monikac zlatko ahooj, nemala som ti cas cmarknut, je toho dost tak ti pisnem do posty alebo Ip-cko.
Pas som vybavovala min. tyzden, ale kedze posta nemala kolky a pocitace na pasovom nefungovali, tak som isla opat vcera a musela som maleho doniest spatne na fotenie. Tak sme si to uzili v tom teple a isli sme na otocku, hned som vosla do vnutra, lebo tie rady co tam byvaju uz mi idu na nervy. U nas prerabaju celu budovu, tak to tam vyzera ako na stavenisku a vsetko vybavuju jedna kancelaria vratane OP, zbrojnych pasov a vodicakov a druha kancelaria vydava, takze podmienky stiesnene a ludia chcu mat vse za pat minut dvanast, lebo odlietaju na dovolenky 🙄 🙄 Hovorim, keby sa moj syn narodil v zime, tak nejdem otravovat, ja neviem preco si to vsetci riesia na poslednu chvilu a kazdy si zmysli ze no tento rok ideme k moru aj pas by bolo treba, lebo mam neplatny 🙄

Akoze dobre, zmakli sme to a povedali ze mi poslu sms kedy to bude hotove, do 3 tyzdnov by to malo byt, max. ten mesiac ako je stanovene. Inak spravia aj pre baby za tych smiesnych 32 juraskov do 24 hodin. Mozno sa da este do 2 tyzdnov, len som tam nevidela presny poplatok, lebo som musela nakupit kolky. Pas pre baby plati dva roky a ked si das zapisat stoji to na SK len 3 eura a plati ti to na 5 r myslim. 🙂

radlinka
14. jún 2011

@monkka21 no musime pozitivne myslie, snad to dopadne podla ocakavania 😵 drzim palce 🙂

23lenka
14. jún 2011

@veronika2108 no sak som tam volala a povedali mi ze da sa tak letiet...no tak to nezmenili...dakujem ti zatial

radlinka
14. jún 2011

@hrozienko11 ahoj moja, nestihla som ti dopisat to ip-cko, lebo maly sa zobudil. tak vasa princezna dobre znasa aptamil, mne to pride uplne podobne ako nutrilon ci beba,kt. su tu v predaji.tak porovnam zlozenie 😉
inak kupujem lucku or drobceka pokial sme doma a potom asi zacnem evian, pokial namontujeme filter.my aj tak kupujeme bal. vodu 😖
Tesim sa ze si dala na childmindera, neviem si predstavit tvoju malu v nursery, snad budes spokojna a bude sa jej niekto viac venovat a uz len kvoli strave, hygiene a chorobnosti by som to zvolila. kedy sa vracias do prace...po prazdninach?
my si celkom zvykame doma, ze sa nam do uk ani nexce a kludne by sme si predlzili matersku o rok minimalne. 😀 😀 vsak sk-mamickam tu doma nic nechyba, tri roky si relaxuju a popri tom mozu aj part time pracovat.no ved uvidime ako boh da 😵

elixia
14. jún 2011

@radlinka myslim,ze mamickam nam na SK hlavne peniazky chybaju,ten rodicovsky tiez nie je bohvieco 😉

radlinka
14. jún 2011

@elixia no nie je, pravda..ale ani v uk nekvapkaju benefity, ako si niektori nasi ludia myslia a matersku si clovek ani neuzije, pokial nemaka do porodu. ja v eu nepoznam krajinu, kde by bola dlhsie materska a bola moznost zostat s dietatom doma 😒 ono ma vsetko svoje + / - .

elixia
14. jún 2011

@radlinka ved to je jasne a o to ide,ze niekde je lepsie to a inde zas ono....

veronika2108
14. jún 2011

@23lenka rada som poradila 😉

kvietocek7
16. jún 2011

hallo hallo kdeste ktoste?? co robite v tomto uprsanom pocasi ☹ vonku nie a nie prestat,leje uz od rana ☹

smajka
16. jún 2011

ahojte - chcem sa spytat - kocky ktore ste teraz vybavovali prispevok pri narodeni dietata - dokedy treba poziadat. niekto vravel ze do 6 tyzdnov od narodenia dietata a niekto ze do 3 mesiacov???

@kvietocek7 - len tak sa poflakujeme - samko je v skolke, alex buvka a ja som prave dovarila 😀 😀 ani netusim co budeme robit pobede -, nejako sa zabavime 😀 😀

slniecko77
16. jún 2011

ahojte 🙂
@smajka do 6. mesiacov od narodenia dietata,a le potrebujes k tomu slovensky rodny list, teda okrem ineho 😉

smajka
16. jún 2011

@slniecko77 -dakujem za odpoved 😉 . nezmenilo sa to nahodou? ak do 6mesiacov to by bolo super- to hadam aj stihnem 😀 . vraj staci overeny preklad rodneho listu, vyplnena ziadost, potvrdenie od doktora ze sa dieta dozilo 28 dni a od midwife ze chodim s malym na prehliadky.
teda ak sa nemylim, este som sa o to zacala len zaujimat a zbieram informacie 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre