Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

slniecko77
16. jún 2011

@smajka my sme to vybavovali pred nedavnom, nezmenilo sa to
..potrebujes od midwife, ze si pravidelne chodila na kontroly pocas tehu, od HV, ze sa maly dozil 28 dni, slovensky rodny list, alebo oficialne prelozeny slovensky rodny list (niekde pozaduju aj overenie notarom) a potvrdenie, ze si nedostala na maleho Sure Start Grant...
..nam peniaze prisli velmi rychlo na ucet 🙂
..ak sa mozem spytat, ty si uz asi nedostala ten Health Grant(ci ako sa to vola)..vsak? (£190, myslim v 20 alebo 24tt)

martja007
16. jún 2011

Ahojky, pardon, ze sem tak lezu, ale muzete mi pls poradit jak odrihavate baby?
Ve spitalu a kazda midwife nam ukazali, ze si mimco dam na klin, takze sedi a naklani se dopredu, zatimco ja mu drzim hlavu a chest, manza to dela tak mala neprotestuje, ale kdyz to delam ja, tak jeci a sponuje se a nenecha me ji odrihnout. A ke vsemu moje mati na me v telefonu rve, ze co to delam,.ze ji tim nicim pater a zada, ze nesmi sedet do 6 mesicu (mala ma 5 tydnu)
Zkousela jsem I jiny polohy, jako na rameni atd a nic....
Dik za radu..

kvietocek7
16. jún 2011

@smajka tu v UK je tych 500lib do troch mesiacov dat ziadost a doma tych 800 nieco je do pol roka ako spominate.Ak by si chcela poslem ti na mail tie tlaciva dieta sa dozilo 28dni a navsteva gp-midwife pred porodom s prekladom v aj 🙂
ja idem ulozit Adamka na siestu a tiez uvidim co poobede ci ich prevetram len tak na Brent Cross shopping 😖

smajka
16. jún 2011

@kvietocek7 -poslala som ti ip = si zlaticko 😉
po obchodoch sme behali vcera, dnes sa 'vtrieme' ku kamaratke 😀
@slniecko77 - ja som este ten grant dostala - zmestila som sa do posledneho tyzdna - zvycajne ma taketo stastie obchadza 😀
@martja007 - presne ako si pisala - tiez mi to midwife ukazovala v nemocnici, ale mojmu malemu sa to pacilo len na zaciatku, teraz sa vzpiera a radsej ho uz tak nedavam. nam sa najlepsie osvedcilo cez plece. niekedy to vsak trva. viem si ho nachvilku polozit na chrbatik a zase ho zdvihnem. to si zvycajne hned odgrgne.

slniecko77
16. jún 2011

@smajka 😉 😀
.ved to, ze uz je to zrusene 😒

hrozienko11
16. jún 2011

ahojte. tak ja mam uspesne za sebou prvu navstevu ambasaday. este jedna ma caka. sla som sama s kociarom a oni nemaju bezbarierovy pristup 😕 esteze tam boli ochotni ludia. dokonca zamestnanec mi pomahal pri odchode. a boli celkom mili,ked mal clovek vsetko,co potrebovali 😀 este aj drobec vycaril usmev na tvari tomu ochotnemu chlapikovi tam,v tomto uprsanom pocasi to celkom dobre padlo 😀

@smajka ja uz mam prvu cast penazi na ucte. este ma prist ten doplatok. ratam,ze do konca mesiaca by to malo byt na ucte. ono zavisi,ktoreho sa to podava,lebo uzavierka nie je na konci mesiaca 😉

@martja007 my drobca davame cez plece. a obcas si odgrgne aj ked je na brusku 🙂

smajka
16. jún 2011

@hrozienko11 - katka a co si vybavovala na ambasade? ja idem buduci stvrtok vybavovat slov. rodny list - teda vobec sa mi tam nechce 😒 nastastie idem bez drobcov, tak to zvladnem.

radlinka
16. jún 2011

@smajka ahooj ja som akurat ten blby grant nedostala, chybalo mi par tyzdnov 🙄 🙄 🙄 hlavne ze si Cameron nadelil a zabezpecil svoju mnohopocetnu rodinu... holt jeho vlade. 😠

radlinka
16. jún 2011

Babenky mam otazku... aku odsavacku soplikov pouzivate a co najlepsie mate osvedcene do nosteka ? len nie prosim ten hrozny Baby Physiomer, kt. ja osobne neznasam. 😖
Moj maly ma zalahnuty nostek, spi s otvorenymi ustami, cez den su u nas horucavy a v noci chladnejsie, ani nechcem vediet ako sa adaptujeme do UK prostredia ked pojdeme nazad 😔

slniecko77
16. jún 2011

cau Radli 🙂
@radlinka ..ako som ti uz pisala v IP, ja mam tuto http://www.najlekaren.eu/odsavacky/1307-odsavac... a som s nou velmi spokojna 😉
ako sa mate?

slniecko77
16. jún 2011

..kupila som ju v zdr. potrebach a bola este lacnejsia ako tato cez web 😉

smajka
16. jún 2011

@radlinka - ti verim, je to hnus - kamaratka porodila 8 dni po mne a tiez to uz nedostala 😒
ja som mala pri prvom len tu klasicku dvojhadickovu odsavacku a teraz som si na sk kupila tu na vysavac. este som ju vsak nastastie nemusela odskusat, tak neviem.

radlinka
16. jún 2011

@slniecko77 jeje zlato, dik mne nic nedoslo...vobec sa mi to nezobrazilo KTO 'Spomina'... to dnes zase funguje 😨
inak mam otazocku, ako rychlo si dostala Child Benefit, ja som to este nezacala vybavovat, lebo nase baby ma RL slovensky - prelozeny do englinsh a vlastne ja im mozem poslat iba kopiu, original sa mi vrati alebo si ho nechaju ? 😕

slniecko77
16. jún 2011

@radlinka to som ti uz davnejsie pisala v IP 😉 ale pri mnozstve informacii ti to asi vypadlo 😉
..tato odsavacka je jedna z veci, ktoru by som kupila opat..dava sa to na vysavac, ale vobec to nema silny tah, vsak si to riadne obkukni ked to bude kupovat
..Child Benefit, tlacivo som nasla na webe + rodny list sme poslali, este nam poslali nejake papiere na vyplnenie spat, opat sme poslali...a benefity prisli 8.4.2011
..maly sa narodil 8.1.2011, ale presne si nepamatam ako rychlo sme poslali aplikaciu, CHB prisli skor ako som ocakavala 😉 teda po skusenostiach niektorych dievcat tu

radlinka
16. jún 2011

@smajka no musim si tu odsavacku aj ja kupit, v Tescu maju len ten maly balonik za par drobnych, ale pre mna je to smiesna vec, neviem ci to aj funguje. 😕

miriiama
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kvietocek7
16. jún 2011

@radlinka pre take male babenko zatial len mechanicku,ale neskor sa mi najviac osvedcila ta vakuova na vysavac.
Aj ked sme mavali zapchaty nostek tak som davala 1-2 kvapky materskeho mliecka.No a este nam pomahalo aj trosku vyvysit postielku resp.podlozit pod matrac deku,babenko je lepsie vyvysene a o to lepsie sa mu dycha 🙂

radlinka
16. jún 2011

@slniecko77 ja som este chcela vediet, ci vam poslali aj RL spat pre vybavnie child benefitu. Ja im ho nechcem posielat v sk-originaly ani im to tam nechat. 😖

kvietocek7
16. jún 2011

@radlinka original musis poslat,ony ziadne kopie neakceptuju ale original ti poslu spat

slniecko77
16. jún 2011

@radlinka ano posielali sme original, ako kvietocek napisala, akceptuju len originaly
..spat prisiel asi do tyzdna, velmi rychlo 🙂

elixia
16. jún 2011

@radlinka odsavacku na vysavac si urcite kup,neskutocne dobra vec,naozaj,mame uz niekolkokrat odskusane...nic lepsie na sopliky neexistuje 🙂
Nam CHB prisiel po 5 mesiacoch od podania ziadosti a tu sme podavali 2 dni po porode....

martina_uk
16. jún 2011

@radlinka ajoj, ked sa bojis o rodny list na SK ti vystavia este jeden myslim ze 1,5eura zato chceli v januari ked som to ja vybavovala, tiez nerada pustam originali z ruk

hrozienko11
16. jún 2011

@smajka ideme domov cez leto,tak doklad na vycestovanie,lebo slovensky rodny list mi je na tri veci 😠 kedze letenku mam pre drobca kupenu na ine priezvisko. a islo to celkom v pohode. az po mne tam prisli pocierny slovaci 😀 sa im asi dnes nechcelo,lebo lialo riadne.

@radlinka aj my mame kupenu doma v lekarni odsavacku na vysavac. cena 9,74 😀 dobra vec,odskusane. ale drobec je nespokojny,no vysaje celkom dobre.
na CHB chcu len original rodny list,ktory do dvoch tyzdnov posielaju naspat,aspon u nas tak bolo. este som dodatocne vyplnala jedno tlacivo a 16.5. som list o benefite. podavali sme 7.3 🙂

a dnes ma na tej ambasade tak napadlo,ze sa tu niekto pytal ohladom letu do polska. my letime do viedne 😀 a absolutne som nerozmyslala,ci mi bude platit doklad pre drobca,ale ked som to tam spomenula,nic proti nemali.

hajatanufus
17. jún 2011

ahojte maminky ja som stale na sk ako sa mate? a co mate noveho? mame aj nejake nove babtka? ja som tu strasne dlho nebola lebo mi akosi neostava cas ale uz by som sa rada vratila do uk

elixia
17. jún 2011

@mihouk tak si predstav,ze som dnes to gastanove pyre nasla v Morisons..uplnou nahodou.Maju presne take iste ako vo Waitrose,akurat ze o tretinu lacnejsie..muz ma pochvalil,lebo som ho v pondelok kvoli pyre vytrepala do Waitrose do susedneho mesta 😀 Ale torticka uz v chladnicke,uz sa na nu tesim 😝

@hajatanufus caves,no uz som ta aj hladala,ze co sa s tebou deje 😉 este ste na SK? Kedy spat? Ako ide tehu,vsetko ok? Pozeram,ze uz si 19tt neuveritelne ako to rychlo ide,ved len teraz si pisala,ze si tehu..Nove babatka asi nie su,ale mozno som nieco prehliadla 🙂

mondee
17. jún 2011

@kvietocek7 ahoj,ohladom toho rodicovskeho prispevku pri narodeni dietatka z SK,som hladala viac informacii na nete.vedela by soi mi poradit ci jednou z podmienok je aj,ze si musim platit zdravotne poistenie za posledny rok na SK.Niekde sa o tom pisalo a niekde nie.Vdaka za radu.

aliza
17. jún 2011

@mondee zdravotne poistenie na SK nemusis mat, ved nemozes byt poistena v 2 krajinach EU

kvietocek7
17. jún 2011

@mondee aliza ma pravdu, nie je mozne byt poisteny v dvoch krajinach EU, no a ak si tu pracovala a mas tu modru zdravotnu kartu tak sa nemusis obavat ten mozes ziadat a dostat vzhladom aj na to ze ked tu nedostanes tych 500lib 🙂

aliza
17. jún 2011

@kvietocek7 k vybavovaniu toho prispevku ich ziadna poistovna nezaujima, teda ze nepytaju ziaden doklad. Ale nevies nahodou, pocula som, ze tych £500-Sure start maternity grant budu vyplacat uz iba vtedy, ak ide o jedine dieta do 16 rokov? odkedy to bude platit?

hajatanufus
17. jún 2011

@elixia ahoj ano stale som na sk a koli zlej financnej situacii a vysokym cenam leteniek sa zatial nemozem vratit ale dufam ze do augusta sa to zlepsi a v auguste sa budemem moct vratit inbak tehu celkom v pohode buduci tyzden idem na usg dufam ze bude vsetko v poriadku a ze mi nebudu robit problemy koli poistovni lebo minule ked som bola na triple test tak bol problem a este stale nemam vysledky robia mi problemy lebo mam cesku karticku poistenca ale tu eu modru a ze to je len na zakladne osetrenie ibaze ja som pisala do mojej poistovne a oni ma ubezpecili ze tehotenske vysetrenia sa pokjladaju za zakladne takze by s tym nemal byt proiblem len nechapem preco slovaci s tym maju taky problem a vy ako risko rastie?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre