Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

hajatanufus
17. jún 2011

@aliza ahoj aj ja som o to citala tusim to uz plati od 1.4. ale nie som si ista

aliza
17. jún 2011

@hajatanufus tak potom si to @mondee musi zistit lebo odomna na Sk ziadali doklad, ze som ten grant nedostala tu. Ja som nan narok ani nemala, preto som ho ani neziadala. Ale kedze anglicania ziaden doklad o tom, ze som neziadala nedavaju, tak som musela on dodatocne poziadat a ich zamietnutie poslat na SK. @mondee zisti si to lebo sk urady budu ziadat potvrdenie a anglicania zase taky doklad nemusia davat, kedze uz nebudes mat narok

elixia
17. jún 2011

@aliza aj mne sa zda,ze som kdesi citala,ze to uz plati...mozno od 1.5. oni tusim vzdy 1.5.uvadzaju do platnosti rozne zmeny,myslim teraz tak vseobecne,lebo aj ked som bola na councile tak cosi splietala o nejakych zmenach od 1.maja

@hajatanufus tak to mi je luto,ale zas si aspon uzijes pekne teple leto,tu furt len prsi aj tak 🙂 Manzel sa ale vratil ci? Mi vrav o tych letenkach,muz budu mat taku celozavodnu dovolenku koncom jula,ale ani nejdeme domov,lebo fakt nevedia,co by pytali za tie letenky...Ryanair nema konkurenciu u nas,tak si mozu dovolit zdierat ludi,ved ak chcu ist domov,zaplatia aj tak 😠 No tiez si myslim,ze tehu vysetrenia by ti mali v pohode urobit na tu karticku,ale na SK vsetko mozne... 😒

kvietocek7
17. jún 2011

@aliza ony to beru nejak ze socialne odkazany,cize mozes aj nemusis dostat to ony rozhodnu,tam nerozhoduje ci ide o jedine dieta do 16r ( o takom som nepocula,zmeny byvaju vacsinou od aprila alebo noveho roku), a hlavne ziadost musi byt podana do 3mesiacov.Preto aj ked to nechces dostat tak si poziadaj par dni po tom ako uplynie 3mes a zaroven budes mat aj doklad o tom ze to nebolo schvalene. Tak som to riesila aj ja.

aliza
17. jún 2011

@kvietocek7 ja viem, ako to bolo s grantom predtym,ale prave to menili, ze uz nebude dostavat kazde dieta (na zaklade benefitov), iba ak ide o jedine dieta do 16 rokov, to je ta nova zmena.
a to som vtedy nevedela, ze ked ho nechcem dostat, tak aj tak ho musim ziadat lebo iny doklad nie su schopni vydat. Nakoniec sa mi to ale podarilo, len mi bol ten prispevok vyplateny neskor.

kvietocek7
17. jún 2011

@aliza hlavne ze si dostala, ono je niekedy fakt umenie sa prehryst cez tie vsetky papierovacky a urady, no ale nakoniec sa oplati 🙂
a kde byvate v UK?

aliza
17. jún 2011

@kvietocek7 nemusis mi hovorit, nabehala som sa az az 😒. ja byvam v Birminghame

aliza
17. jún 2011

@kvietocek7 a inak mas podobny termin, aky som mala ja, ale malemu sa von nechcelo, narodil sa o tyzden neskor, 17.9.

kvietocek7
17. jún 2011

@aliza to fakt? ani mi nehovor,tiez som si uzila,ze sa malemu nechcelo ist von, tak cakam aj teraz ze to moze dopadnut podobne. Este som musela vybrat atb koli streptotoku no a uz ked mohol ist tak nie a nie. A bol tazsi ako Princezna? lebo ja si chvilami myslim,ze aj to ze bol Adamko tazsi skoro o kilo a pravdepodobne mal velku hlavku a nastrihovat ma nechceli tak to ztazovalo cely porod 😕

aliza
17. jún 2011

@kvietocek7 ja osobne si myslim, ze mi zle vyratali termin, podla menstruacie mal byt okolo 15., ale na zaklade uzv mi ho posunuli na 9.9., cize presne o tyzden skor a potom cely cas stresovali, ze maly je maly. Dcerka mala len 2780g a aj tu som prenasala a maly mal 3200, takze bol tazsi, chlapina moj. A na streptokoka ti normalne robili testy? lebo pokial viem, tu testy nerobia

mihouk
17. jún 2011

@elixia no tak ju musis odfotit a hodit sem, nech sa potesime. My tu Morissons nemame, takze neviem ze to tam maju tiez. Mne sa Waitrose osvedcil tym, ze ked hocico nemaju inde, tak tam to maju, ja tam chodim hlavne kvoli maku, lebo u nas v Tescu ho nemaju. 🙂

kvietocek7
17. jún 2011

@aliza no tak s babami sme to mali podobne. Termin mi sedi takze mozem len prenasat co si velmi nezelam.
Streptokoka mi prosim pekne objavila midwife par dni pred porodom v maternity record,inac ked som sa v 37tt na testy pytala tak ma odmietli. Takze to bolo v poslednej chvili 😒 . Teraz uz mam nalepeny alert takze by ma nemali prehliadnut a ratam s atb.Ty si mala tiez streptokoka ci?
Chcem sa spytat ako tvoja princezna znasala prve dni v skolke, isla ked mala az 3-4roky?
@mihouk ako sa vam dari? byva ti aj zle?

elixia
17. jún 2011

@mihouk my praveze hlavne do Morissons chodime nakupovat a ja som si to tam nikdy nevsimla..alebo to doteraz nemali,neviem 🙂 Waitrose je dost drahy na moj vkus 😉
Torta trochu sisata.ale snad bude dobra aspon 😝

aliza
17. jún 2011

@kvietocek7 ja som dceru rodila na SK, testy na streptokoka negativne a pri synovi mi nikto ziadne testy nerobil. A na zaklade coho ti streptokoka dali do maternity records? ved ked ti nerobili ster, tak nemali ako nanho prist, cudne.
Ano, dcerka isla do skolky ked mala 3 roky, na tie 3 hodiny denne. Prvy mesiac rano plakala, ked som odchadzala, ale hned nato sa ukludnila a bola v pohode, len tie ranne rozlucky boli tazke. Tvoja mala uz chodi alebo sa len chystate do skolky?

kvietocek7
17. jún 2011

@aliza to mi tiez prislo cudne, ale ony tam z prveho porodu nechali poznamku v dcerkinom recorde. Deticky sa narodili v tej istej nemocnici tak mali zaznam z predchadzajuceho porodu. Tak z toho,teda nie priamo zo steru.
Ano, v septembri ma ist, ale to bude fakt zaberak,ona je novembrova takze bude mat necele 4roky. Tiez cakam tazke chvile. Zatial nam dali popoludni tak sa uvidi... A tvoja vedela uz aj hovorit co to anglicky alebo len tak rozumela a postupne sa naucila?

aliza
17. jún 2011

@kvietocek7 aha, uz rozumiem, tak to potom ano.
No, nacasovanie nemas bohvieake, ak mam byt uprimna. Prichod dalsieho surodenca a este aj prvykrat do skolky. Ale aspon ze ona uz jedneho surodenca ma, mozno to nebude vnimat nejak zle, zato ta moja mala dost problemov, predsa len, vyse 5 rokov jedinacik...natrapili sme sa s nou poriadne a tiez vlastne isla v septembri do 1.triedy, takze bola zmena, ale nie nejaka velka, kedze tam mala kamaratov z reception class. A do skolky si ju nechcela dat od tych 3 rokov, aby si zvykla postupne? Ale to uz je teraz jedno, neboj, bude to v pohode. Zaciatky su vsetky tazke, tak to proste je, ale potom sa to vsetko usadi a bude dobre. Moja nevedela ani slovo po anglicky, fungovala tak, ze opakovala po druhych, co druhi robili 😀 a postupne sa naucila. dost pomohlo, ze sme sa s nou aj doma bavili po anglicky, ale to iba chvilu, akonahle sa rozhovorila, tak som presla zase na slovencinu. Teraz po anglicky uz super, ale po slovensky nerozprava vobec, uz nevie, aj ked ja stale na nu po slovensky, ona odpoveda po anglicky 😒.

kvietocek7
17. jún 2011

@aliza no sikulka 🙂 uz je to ine ked ma kamosov a presla zaciatkami, tymi prejst musime aj my.
Hejze sme skusali ju dat ale ziadna slava,bol to taky styl playgroup ale nechcela tam chodit. Neskor sa na nu prilepili choroby a potom sme ju uz nedali.
Ona uz teraz rozlisuje ze ten ci onen hovori anglicky aj sa v poslednom case pyta ako sa co povie po anglicky,ale myslim,ze vela bude zalezat od toho ako to v tej skolke bude,ucitelky,deti a ostatne....
Veru bohvieco to nebude,ze vsetko na raz sa to ide stretnut,ale duuufam,ze sa to bude situacne riesit aj samo,teda aspon to co ja nebudem stihat 😕

mihouk
17. jún 2011

@elixia aka sikulka!!! 🙂 My sme niekedy byvali nedalkeo Waitrose, takze malickosti som kupovala tam, v ramci prechadzky s maly, ale drahe to tam je. My sme sa vzdy smiali, ze tam platis aj za ten usmev. Teraz mam Tesco 15min od domu, takze pohoda. Fuuuu, ale dala by som si kusok torticky 😝
@kvietocek7 Ahoj, no najprv mi zle nebolo, ale kedze sa na to kazdy pytal, tak uz mi je. Nastastie nevaciam, ale len sa kuknem na jedlo a uz grgam, aj ked sa napijem caju, tak 3 hodky mam co robit. Takze sa nutim aspon nieco jest, lebo zle mi je tak ci tak, ale uz som aj schudla kilo, tak dufam ze este 3 tyzdne a bude pokoj. No a samozrejme unava, ale to neviem ci je z Maxima, alebo z drobca.
A ty ako? Uz len par tyzdnov... Ja som akurat dnes videla susedu ist s bouty packom a vankusom, vo velmi bolestivej chodzi do nemocnice a poviem ti nezavidela som jej, ked uz viem do coho ide... 😉

hajatanufus
18. jún 2011

@elixia ahojky ano manzel sa vratil jemu sme este vystihli dobru cenu ale to bolo v maji my sme leteli cez wizzair do brna a zda sa nam to ovela lepsie ako rainair a aj ked sme nemali priority aj tak nas pustili dopredu koli detom a ani za batozinu neberu take poplatky celkovo sa mi to zda lepsie a to sme mali vtedy letenky za 17 libier na osobu co bola super cena a teraz aj oni maju vysoke ceny tak za 50 libier ale sem tam sa da vystihnut este za nejakych necelych 30libier len ja teraz nemam peniaze musim pockat az nejake budu a potom uvidim ci budu aj dobre ceny a podla toho pojdeme do uk ale uz ma to tu na sk moc nebavi tie horucavy mi nerobia dobre tak cele dni sedim doma a von chodime az k veceru okolo 6 ked uz nie je tak horuco

mondee
18. jún 2011

@aliza
@kvietocek7 vdaka kocky,tak ja to teda skusim aspon na sk,ked tu uz na to nemam narok,teraz sa budem len sustredit na to aby som cim skor porodila,lebo asi explodujem

kivec
18. jún 2011

Ahojte zienky,

@hajatanufus - Ahoooj, ja som na teba tolkokrat myslela, som rada, ze si sa opat ozvala. Ako sa mate doma na sk? Ste u rodicov? A ako sa maju tvoje dievcatka? Casto si na teba spomeniem, ked mi je tazko a som unavena, ze ako to asi teraz zvladas ty, s dvomi drobcami a este aj tehu.
@elixia - Si sikulka, torticka vyzera krasne. 🙂

@aliza - Ak sa ta mozem opytat, tvoj manzel je slovak ci anglican? Pytam sa, lebo si pisala, ze tvoja dcerka uz nechce hovorit slovensky, tak ma zaujima, ci sa to moze stat aj v rodine, kde su obidvaja rodicia slovaci. Mne sa totiz tiez zda, ze nasa Esther preferuje anglictinu a sme obaja slovaci.

@kvietocek7 - Velmi ta obdivujem, ze si nazbierala odvahu na tretie dietatko. 😉 Ja by som uz dalsie asi nezvladla bez pomoci starych mam. Drzim ti palce, aby ste vsetko lahko zvladli. 🙂

hajatanufus
18. jún 2011

@kivec ahojky no mame sa tu celkom dobre len tu mame strasne horuco co mne nie je celkom po voli a tehu je v pohode ani neviem ze som tehotna buduci tyzden idem na scan tak uvidime mozno sa dozviem aj pohlavie ak sa drobec spravne otoci akurat ze tu mam problem so zdravotnou kartickou ale uz na to kaslem a nebudem sa koli tomu znervoznovat nema to vyznam nech si to riesia lekari s mojou poistovnou a vy? ako sa mate? a chodis uz do prace?

luciasek83
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hajatanufus
18. jún 2011

@mondee ja tiez budem ziadat porodne z sk ale najprv si poziadam v uk aby som mala potvrdenie o tom ze som ho tam nedostala teda ak neostanem rodit na sk co uplne ale urcite nechcem ibaze som tu akosi uviazla a neviem kedy a ako sa budeme moct vratit zatial to vyzera ze v septembri by to bolo mozne lebo su dobre ceny leteniek tak uvidim ci sa mi podari kupit letenky dopredu predsa je rozdiel dat 51 libier za tri letenky alebo 50 za jednu tebe drzim palce nech to mas cim skor za sebou inak o ten grant mozes v uk ziadat uz pred porodom aspon budes mat ten papier cim skor tlacivo ti daju v job centre tak uvidis mozno ti to priznaju aj tak a budes mat po probleme ja dufam ze predsa len rodit budem v uk lebo tam mam aj vsetky veci na babatko tu na sk nic nemam a musel by mi vsetko manzel poslat ibaze u nasich nie su vytvorene podmienky na to aby tam mohlo byt novorodeniatko takze naozaj sa potrebujem do uk vratit ☹

kvietocek7
18. jún 2011

@mondee prave to citam SSM a fakt ze pisu
Changes in the rules for Sure Start Maternity Grant

The rules for Sure Start Maternity Grant have changed for babies that are:

* due on or after 11 April 2011
* born on or after 11 April 2011
* adopted or in similar arrangements on or after 11 April 2011

The rules for your new baby and any other babies born at the same time

You can only get a Sure Start Maternity Grant if there are no other children under 16 years in your family.

No ale zas si myslim,ze ak ti to neda a chcela by si dostat ak sa postasti tu v UK,tak skusit mozes ved za to vela nedas...aspon budes mat doklad,ze si to nedostala.
Ak budes chciet tak ti poslem na mail tie formulare aj s AJ prekladom.
Tiez by som si chvilami zelala nech je uz zajtra september 🙂 ty uz mas za par 🙂 🙂 drzim palce,ved to moze prist kazdu chvilu.
@mihouk no ti poviem,ved ja tiez namiesto priberania som chudla (nie ze by som chcela ktovie ako priberat) lebo do mna nic nechcelo a ked aj tak islo von 😔 ved ako aj pisem kiez by uz zajtra bol sepember

kvietocek7
18. jún 2011

@kivec vies,keby som uviazla v takej praci ako ta postretla tak by ma ani nenapadlo. Uz len z jedneho dovodu,ze som tu pracu robila takmer 3roky a to som este necestovala za klientami. Bol to sukromny domov dochodcov tak velmi dobre viem,ze je to makacka a ked si k tomu este pridas starost o tvoje male princezne tak to skor ja obdivujem teba.
Lepsie by sa ti hodilo to chilminder alebo len tak postrazit deticky,tak ako to tu aj spominali.
Tretie som chcela aj kedby bolo prakticky lepsie buduci rok,no ale medzi najmladsie sa uz nemozem ratat tak dobre aj tak ako je 😅
Moj obdiv v tretom tehu patri najviac pre hatanjafus lebo moje detuchy uz aspon chodia ale ona sa bude mat fakt co obraciat, no ale urcite zvladne 🙂
A ako sa ti dari teraz? este stale to mas take vycerpavajuce alebo sa to trosku v tej praci ukludnilo?? Naozaj velmi ta obdivujem,ta praca je dost narocna. Ty si teraz ako zamestnanec firmy alebo fungujes ako selfemploy?
S tou anglinou je to fakt zaujimave ze hoci nie su rodicia bilingualny predsa si deticky melu po anglicky. Poznam tu nejakych co su aj a sk a tam dieta vie prepnut rec ako sa hovori ale zas pripad kde obaja su napr cesi a dieta im hovori aj ako aj ty spominas po aj. Ked sa kamoska s chlapcom rozprava napr. cesky on stale po anglicky,zvlastne to je mozno tym ze je tiez v skolke, no ale rozumeju si 😀

mondee
18. jún 2011

@kvietocek7
@hajatanufus ja som si o to uz poziadala,s tym ze som dostala list o zamietnuti,kedze to bude moje druhe dieta a narodene po 11 aprili.Ignorovala som to a list som vyhodila,ani vo sne by ma nenapadlo ,ze by som zo slovenska po tolkych rokoch mohla nieco dostat.Dozvedela som sa to len vcera na koniku vdaka vam.V pondelok sa chystam volat na DWP aby mi poslali este jeden list ale tiez predpokladam ze asi velmi ochotni nebudu.Inak si mozno stiahned este raz formu a poziadam druhykrat aby som dostala zamietnutie.Ved skusit to mozem,kazda korunka sa zijde.UFF co sa tyka toho porodu,dnes je katastrofalny den,od rana sa nemozem pohnut,vsetko ma svrbi a mam pocit ,ze koza doslova praska.Nnevydrzanie.Porodu sa bojim ako cert ,ale sla by som aj hned...snad uz buduci tyzden 😲

kvietocek7
18. jún 2011

@hajatanufus citam,ze sa planujes vratit v septembri tak ma napadlo,ze urcite si niekde zozen papier od gynekologa ze mozes letiet. Mne sa to stalo teraz v Ba na letisku,chlapik si v poslednej chvili vsimol,ze mam brusko tak hned pytal papier -tehotensku knizku ci mozem letiet.Viem,ze do 28tt je to v poho (ja som bola 25tt) tak som hned povedala som v tom a tom tt. No ale neprechadzala som cez detektor iba ma prezerali.
Tak len tolko,zeby si na to pamatala a nemala zbytocne opletacky 🙂

kvietocek7
18. jún 2011

@mondee no veru to pocasie ti vela nepridava 😝 no ale uz si ready tak drzim palce, a hlavne pohodicka,ziaden stres a strach to porod iba brzdi, think positive 😉 😉 🙂 a skoro to bude za tebou 🙂

mondee
18. jún 2011

@luciasek83 jeeej aj ja by som si priala ma takuto figuru v tehotenstve

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre