Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

hajatanufus
30. jún 2011

@radlinka ahojky diky za rady si zlata teraz si uz vybavim e106 a na zaklade toho pojdem do poistovne sa prihlasit aby som mala plne osetrenie ja som si myslela ze na tu modru karticku mozem normalne ist na gyndu a chodit do tehu poradni vratane vsetkych vysetreeni s tym suvisiacich a ze to bude zdarma aspon tak mi pisali z ceskej poistovne ze vsetky vys v tehu sa pokladaju za zakladne ibaze tu na sk to tak nik neberie a za vsetko si musim platit no nevadi uz som mudrejsia ja som len ten morfologocky scan potrebovala surne lebo dovtedy by som tu e106 nevybavila tak dufam ze teraz uz pojde vsetko ako po masle inak dr mi vcera povedal ze je vsetko ako ma by a ze je to babyboy tak som trocha prekvapena ale sa tesim 🙂 ja na tvojom mieste by som dala ockovat babo v uk nie je sa coho bat tie vakciny su rovnake ako u nas akurat sa neockuje proti hepatitide b lebo chodit hore dole koli ockovaniu je fakt blbost a na sk by si si to nemusela platit? ked ma maly karticku nhs?

hajatanufus
30. jún 2011

@radlinka prepac ja som nepostrehla ze si rodila na sk takze je to ine ale ja som s lucy sla do uk ked mala 9 mesiacov a dve ockovania na sk za sebou potom sme ju zaregistrovali u gp a prisla k nam domov hv aj s red book a tam vsetko pozapisovala a tretiu davku vakciny uz lucy dostala v uk a dokonca jej dali aj proti hepatitide kedze uz mala dve vakciny takze je to na tebe mozes to aj ty tak urobit ze prve dve vakciny das na sk to je v 3 a 4 mesiaci a tu tretiu das uz v uk ta sa dava nejak okolo roka ci ako akurat ze v uk sa to ockuje skor prva v 2 mes a druha v 3 a tretia v 4 mes

hajatanufus
30. jún 2011

@kvietocek7 no ja som v ke ja som si najprv vysetrenia vybavovala cez moju tetu gynekologicku a ona mi nepovedala ze ako to je s tpou modrou kartickou az ked som sla na triple test a nastali koli tomu problemy a nevedela som ze budem musiet na sk zostat a ze budem potrebovat na sk aj dalsie vysetrenia teraz to uz viema ja som si este aj myslela ze ten scan co sa robi v 20 tyzdni ze sa vola morfologicky a ze je povinny az e sa zan neplati no vidim ze zase som nieco doplietla lebo ked som chodila do poradni v cr tak tam som si za nic neplatila takze na sk je to asi trochu ine no s mojou tetou som sa nepohodla koli rodinnym problemom a tak som si hladala dr. na vlastnu past ale vsade som natrafila na dovolenky no v jedne ambulancii som si vsimla cennik vys ze usg stoji nejak 10 eur a poradna bez usg tiez nejak tak len som nevedela ze ten morfac je nadstandard a ze kolko sa zan plati ale vcera mi to dr vysvetlil ze to si pacienky vsetky platia tak uz to mam uspesne za sebou a este vybavit rychlo tu e106 a mozem chodit do poradni alebo si to budem sama platit to nie je az tak vela tych 10 eur len teraz som fakt vo financenej tiesni a caka ma velmi tazky mesiac

hajatanufus
30. jún 2011

@aliza ja mam tiez poistenie v cr lebo mi tam stale trva pracovny pomer a vsetky vysetrenia v uk mi prepalca ceska poistovna a v uk to vedia lebo ked som sa zaregistrovala ku gp tak mi nemohlki pridelit nhs cislo a chceli odo mna preukaz poistenca a nazov a adresu mojej poistovne takze je to vsetko uplne v poriadku a v uk nema ziaden problem s mojou ceskou kartickoj to iba tu na sk

radlinka
30. jún 2011

@hathor1231 ahooj, tak ja mam Quinny Dreami, ale mne osobne sa tiez pacili Graco Symbio a Mura, takze musim mat Maxi Cosi, inak by som si vybrala asi Britax.
Moja kamoska ma Jane 2011, ale viac sa mi pacia minulorocne myslim, aj farebne. Je to moc malickne na moj vkus a carrycot je uplne mini, sportova verzia mi pride maxi. Neviem, skusala som to v kamennom obchode a nepaci sa mi natom par veciciek, co by som ako vyrobca inak premyslela i ked je to perfis kocik. Najviac neznasam brzdu na rucke, to by mi neustale zavadzalo 😒 Druhym naopak to zase vyhovuje. Tak isto Symbio ma brzdu pri rucke a musi sa otocit, co je uplne na nic a tiez sa sklada na 3 krat a cely sa uplne nezlozi ako Quinny, takze zabere neskutocne vela miesta v aute. Preto sme museli zvolit trosku iny system i ked auto je dostatocne velke. 🙂 🙂

hathor1231
30. jún 2011

@radlinka ja som ten jane pouzivala len prvych par mesiacov, potom predala. koli tej vanicke. inak, jane carrera nema brzdu na rucke 😉 ja mam teraz silver cross 3D teraz a som spokojna,len uz zacina aj ten byt tazky tak uz pozeram na nejaku buginu lahku 🙂 ja som skusila jeep, jane, silver cross a kazdy mal + aj -. v UK lahko predas,tak som to neriesila a ked prestal vyhovovat,zmenila 😉

radlinka
30. jún 2011

@hajatanufus ahooj zlato, ano vybav si ten formular, na zaklade ktoreho mozes hocikde ako tehotna rodit, nemusi to byt slovensko ci UK, moze to byt austria, nemecko a pod. a tiez mozes byt osetrena vo vsetkych krajinach EU ako mamicka. Gratulujem ku chlapcekovi, tak to budete mat zaujimave.
Je mi luto, ze ta takto odbili a ze sa hned nepodarilo vsetko vybavit na prvy sup. Mna hnevali len urady, ked sa vybavovali doklady po narodeni maleho, inak vsetko bolo okej a prebehlo podla planov vratane zdravotnej starostlivosti s ktorou som bola doma nadmieru spokojna.
Ja som predtym chodila sukromne aj teraz mi to nerobi problem, ked viem ze vsetko je v najlepsom poriadku a mozem kludne spavat, radsej si priplatim. Ale inak sa o nas velmi dobre postarali ci uz v nemocke, alebo na tychto tehu prehliadkach a absolvovala som sono kazdy tyzden posled. mesiac tehotenstva, pripadne aj 2 krat do tyzdna, ked som chodila aj do nemocky na pripravu. Snad ti poskytnu vsetko co budes potrebovat, pokial sa budes zdrziavat doma, len treba na nich zatlacit a vybrat si dobre gyn.centrum alebo odbornika, kt. nepozera len na karticky ci cash.
Ja ked som prisla, tak moj lekar ma vzal na pockanie, bez karticky, bez zaplatenia len preto, ze patri pod specialne medic. centrum a tam je pacient prvorady a nezalezi odkial prichadza, musi mu byt poskytnuta co najlepsia zdr.starostlivost a osetrenie. Tak som bola rada, lebo pokial sa vsetko vybavilo trvalo to este dalsi tyzden a bol to super pocit ze sme si takto navzajom doverovali. Davala som si robit este jedno 3D doma, aby som videla maleho, lebo v UK sa v nasej nemocke pohlavie spoplatnovalo a nechceli mi povedat priamo pohlavie ked mi robili morfo scan(ze mam prist v urceny den a za urcitu sumu mi to povedia) a tiez som nestihla najst vhodnu sukr.kliniku, kde by mi 3-4D spravili.
Uvidime, ako poriesime to ockovanie, ale asi vsetko nechame na UK, ked sa tam vratime a vybavime potrebne formality.
Btw. ako dlho zostavas este doma na sk a ako sa citis ?

radlinka
30. jún 2011

@hathor1231 no tak je to asi najlepsie, inak fakt je ta vanicka mini, mne sa nepaci sportova verzia. Ak je inak dieta vacsie, tak sa do tej vanicky ani nezmesti do 3 mesiacov. 😅 Nedajboze sa narodi v zimnych mesiacoch, kedy je potrebny fusak. 😕 😕 😕 Uplne suhlasim, ked treba zmenit, tak je to fajn uz len pre to odlahcenie a pohodu, niekedy su tie kombinacie kocikov len zbytocny problem. Takto to vyzera super, ale clovek pride nato, ze by sa neskor zislo nieco uplne lahke a prakticke. 🙂

mape
30. jún 2011

@monkka21 nasej prepichovali v claire's. Prepichuju ked ma dietatko zakladne ockovania za sebou. Nasej prepichovali v piatich mesiacoch. Ukazali sme im cervenu knizku, ze ma ockovania za sebou a nebol ziaden problem 😉 Tak je zaujimave, ze vam povedali ze az v piatich rokoch

radlinka
30. jún 2011

@monikac ajoooj moja, tak aky kocik ste vybrali? ako ste zladili baby izbicku? ako sa citis? 🙂 🙂 🙂 mu mame maxi cosi cabrio, ale paci sa mi aj pebble. musim pozriet mamas&papas, ale aj tak na na pampy shop nic nema. dnes som bola kuk v kamennom obchode, ale tam maju ake palky za detske vecicky a izbicky. 😨 😨 😨 takzeto nexa na e-shop.

monkka21
30. jún 2011

@mape ahoj mi sme tam isli sa psytat preto lebo znama mi hovorila ze tiez jej dcerke prepichli po vsetkych ockovania a nam povedali ze to nestaci ze musi mat 5 rokov ☹ ja som jej chcela dat kym je mensia lebo na slovensko ideme az ked bude mat skor 7 mesiacov.

hajatanufus
30. jún 2011

@monikac ahojky citam ze mas obavu z toho ze ta skoro prepustia po porode domov myslim ze ak budes chciet a budu mat miesto tak tam kludne mozes zostat dlhsie ja som tiez tak ostala a nebol s tym problem takze sa skus potom opytat

hajatanufus
30. jún 2011

@radlinka ahojky ja tu musim zostat asi do septembra lebo momentalne nemam na letenky a su velmi vysoke ceny v septembri su az za jednu tretinu tej ceny co je teraz takze to bude lepsie dufam ze to dovtedy zvladnem a ze sa budem moct bez problemov vratit lebo musi prist mm pre nas a to su dalsie peniazky ale ak vystihnem tu tretinovu cenu tak bude fajn tu tretinovu cenu myslim 17 libier na osobu a teraz je to okolo 60 takze je to rozdiel lebo za tu cenu mam letenky tri kedze musim platit aj za deti no a potom este cesta vlakom z kosic do brna a poslanie batoziny kurierom ale kedze vela veci je malej uz malych tak mi ich sestra posle neskor a nieco tu aj necham kedze budeme mat chlapceka tak satky asi nosit nebude tak to necham segre mozno to vyuzije aj ked ona este nevie kedy budu mat male lebo si podali ziadost o adopciu a budu asi rok cakat 🙂 inak citim sa fajn ani neviem ze som tehotna len uz zacinam pomaly citit zataz na klby ale inak je to fajn mala nam rastie zatial len stvotnozkuje ale poistavit sa sama este nevie za rucky by uz aj sla ale zatial sa snazim ju v tom moc nepodporovat chcem aby to bolo spontanne ako pri lucinke a lucinka sa trosku rozkecala zacina pekne rozpravat a anglicke slova jej idu lepsie ako slovenske takze vie pekne cisto povedat dog cat buddy to je akoze bunny bus a podobne ale slovenske viac komoli ale to casom prejde

aliza
30. jún 2011

@hajatanufus no ved prave, ze teba v UK 'nepoistili', kedze si inde poistena a to je v poriadku, tak by to malo byt, ale baby tu pisali, ze v UK poistenie vlastne ani nie je a preto mozu mat poistku na SK, aj NHS karticku, co nie je pravda.
Ak ide clovek do zahranicia na dlhsie ako 6 mesiacov, musi sa z SK poistovne odhlasit.

hajatanufus
30. jún 2011

@aliza jasne ja viem mne to pisali z poistovne alebo z ministerstva no ja si musim nechat ceku poistovnu lebo tam mam prac pomer a teda by ma v uk nepokladali za neopatreneho clena rodiny a okrem toho poberam z ciech aj rodicovsku prave na zaklade toho ze mam vcr platene poistenie aj ked tam nemam trv. pobyt ale prave preto ze zijem v uk a v uk rodicosvky prispevok nie je tak preto mi to dali ale musela som im to zdokladovat takze som na to cakala 3 mesiace a teraz zase chcem poberat matersku aj rodicovsku z cr takze mne sa to oplati nechat tak ako to mam aj ked je to teraz pre mna velmi komplikovane ale uz viem ze tie ceny za vysetrenia nie su az tak vysoke aj keby som si to mala sama platit len som urobila chybu ze som to vsetko zacala riesit cez moju tetu a ta sa kumne zachovala akoby som mala 15 a nie 35 a tvrdila ze nebude problem s mojou kartickou a zrazu tam problem bol a nechce mi dat vysledky tripletestu chova sa ako male dieta zato ze ja si nerozumiem s mojou mamou a ona nevie oddelit pracovne a rodinne problemy dokonca povedala mojej mame ze som tehotna aj ked som ju vyslovne ziadala aby jej to nepovedala ze jej to poviem sama vtedy ked uznam za vhodne takze to povazujem za vyzradenie lekarskeho tajomstva a uz s nou nechcem mat nic spolocne 😠 a este ona sa na mna hneva a ze ma nechce ani vidiet lebo som si chcela vybavit usg bez jej vedomia a ona sa to dozvedela no ja som na ten usg ani nesla lebo ten primar mi bol nesymparicky a mali problem ze nemam sprievodny listok ale som aj rada ze to dopadlo ako to dopadlo lebo nakoniec by som to aj tak musela platit lebo by bol zase problem s poistovnou takze vybavim e106 a najdem dr ktory ma vezme a bude to ok. a vy ako? vy ste kde na sk?

monikac
30. jún 2011

@radlinka cauky moja....na ebay urcite nakupis krasne veci.....my kedze budeme mat prekvapko ci dievcatko alebo chlapcek,tak izbycku sme zariadili na hnedo,bezovo,bielu....a zviratka macka a zajaca neviem co poznas ollie and moly,tak mame z toho zavesy,bedding a kobercek.....take neutral farby .kocar sme kupili Quinny Buzz 3 a da sa prerobit aj na 4 wheels,je cierno sedy,lahky a super sa sklada a rozklada. A vy mate co za kocar? Akej farby chces room pre maleho bambulka zariadit?

aliza
30. jún 2011

@hajatanufus hej, rozumiem, pokial mozes poberat matersku aj rodicovsky z Ciech, tak super. SKoda, ze to zrusili, ze matky v zahranici mozu poberat rodicovsky z SK, ale co uz, vdaka aspon za ten prispevok pri narodeni.
No a inak, mas to dost komplikovane, tak snad to uz pojde vsetko lahko a nebudu problemy, drzim palce. Ja som z BA. Uz iba par tyzdnov a huraaa na prazdniny....dcerka konci skolu 18.7. a potom by sme chceli ist na SK, na cele leto, ved toto anglicke pocasie je uz fakt nanervy, letne veci stale v skrini 😝.

monikac
30. jún 2011

@hajatanufus ahoj.no zda sa mi to dost tvrde ked ta po par hodinach prepustia,ale ako uz dievcata spominali ma to svoje vyhody,ze aspom nemusis byt na izbe a babo ti aspom nenachyta nejake choroby.len ono to podla mna chce aj trosku oddychu a pomoci od sestriciek ukazat co a ako.....a. ty si ich popytala ze chces este ostat?

mape
30. jún 2011

@monkka21 to je fakt zaujimave sa to muselo zmenit. Nasej prepichovali v novembri, to mala nieco vyse 4 mesiacov. Skus sa opytat v inom claire's ci ti povedia to iste 😉

slniecko77
30. jún 2011

@monikac neobavaj sa toho 😉 ked budes chciet zostat a oni budu mat miesto tak si vas tam urcite nechaju 🙂
..ale ked budes mat v pohode porod a nebudes sita, urcite budes chciet ist domov 😉 aspon babo v nemocnici nenachyta nejake infekcie
..ja som tu ani nikoho nemala, mm zostal s nami 2 tyzdne doma, z toho bol jeden cely tyzden chory a ani sme sa nevideli ☹ aby to maly nedostal, posielala som mu MMSky 😀 a vsetko sme zladli na 1*
@hajatanufus no nemas to jednoduche 😖 mysli hlavne na deturence nenechaj sa rozhadzat
..inak gratulka k syncekovi 😵 uz mate vymyslene meno?

smajka
30. jún 2011

@monkka21 - ahoj, tiez nechapem ze ta tam odbili. kamaratkynej malej tam tiez prepichli uska ked mala asi pol roka. 😒 . naozaj skus iny claire's, alebo sa skus spytat v pharmacy - tu u nas v jednej prepichuju.

smajka
30. jún 2011

@kvietocek7 - ahoj ako sa citis? porazi ma - bola som na tom stretnuti rodicov v samkovej novej skolke. nedostal sa na pobedie a nikto ma o tom ani neinformoval 😠 . davali nam nieco ako start packs a tam bolo ze am - tak sa na to pytam na recepcii a oni ze kedze sa narodil koncom maja - musi chodit rano. pobede chodia starsie deti - co sa narodili od januara dozadu. tak viem ze lepsie ako keby ho nezobrali vobec, ale takto skonci kazdy den o 12 a musim oboch zabavit az pokial pojdu spat 😒
ako si ty dopadla - vybavila si nieco v skolke?

radlinka
30. jún 2011

@monikac pre bambulka chcem modro-bielu kombinaciu, ale pri tych farbach co vidim tak neviem co skombinujem. Ta vasa musi byt krasna 🙂 🙂 🙂 Ja som pozerala v slovenskych a ceskych e-shopoch, niektore ceny su nadnesene, ine veci nosia z polska co mna dost hneva, ale zase niekedy su tak krasne, ze take nikde nezozeniem. Dnes som bola v kamenaku, u nas mame jedno shopping centrum a tam maju obrovsku predajnu detskych veci a doplnkov, tak som pozerala ake ceny za obliecky, vankusik, paplonik, postielku, baldachyn a nehovoriac kociky, autosedacky ci obycajne dupacky. Hovorim si panecku, ked ma niekto dat 40-50 euro za obycajnu vanicku ci 10 za dupacky tak to je uz akoze fakt dost na slovenske pomery.
Pani mi hovori, ze ked chcem kolekciu, zaplatim vysse 100 euro, obycajny baldachyn mal uvedenu cenovku 50 euro, co som skoro odpadla, lebo v e-shope je za nejakych cca 16, zavisi aka dlzka, pripadne moskytiera za 25ecok.
Pozerala som mamas & papas ale nic ma tam nenadchlo, skor kiddi alebo babies r us. 🙂

Takto podobne si to predstavujem, len musim zohnat podobne vecicky, lebo neviem ci to vybavim narychlo cez e-shop. Trva to dost dlho, pokial to usiju a dorucia hmm. 😨

radlinka
30. jún 2011

@slniecko77 ahooj mojik, ako sa vam dari a ako sa mate ? 😵

radlinka
30. jún 2011

@hajatanufus no to verim, mate to dost tazke a este tak dlho cakat. Cez leto vela ludi lieta domov, hlavne tych co si to nemozu dovolit z roznych pricin na Vianoce, tak si to vynahradia na jar alebo v lete. Najhorsie sa vsak lieta s detickami alebo babatkami. Nasinci nemaju zlutovanie a musia byt vsade prvy, ako v lietadle, tak aj na kontrole pasov ci batozine, proste no comment.
To je super, ze budete mat chlapceka, gratulujem...aspon pride dalsi chlap do rodiny a dievcata sa budu tesit a pomahat. Drzim palce, aby vsetko vyslo podla predstav k spokojnosti. 😉

elixia
30. jún 2011

@monikac z nemocnice nemusis odist po tych 6 hodinach ak sa na to necitis,normalne im povedz,ze chces zostat aspon 24..oni ta ani nepustia,ak si napr.nebudes ista starostlivostou,kojenim atd...ja som sa toho tiez trosku bala,MW mi presne toto povedala,ze nikto ma neposle len tak domov ak sa na to nebudem citit..nakoniec sa ale vsetko skomplikovalo a trcala som tam 5 dni...a to mi uz bolo dlho teda 🙂

elixia
30. jún 2011

@hajatanufus blahozelam k chlapcekovi,trosku zmeny neuskodi po dvoch babach,pekne vam to vyslo. 🙂 manzel sa tesil?

etuska
30. jún 2011

@hajatanufus
jej-chlapcek?blahozelaaaam 😵

hathor1231
30. jún 2011

@hajatanufus omg, preco takto komplikovane 😅 v dvoch krajinach fakt poistena byt nemozes (teda nemozes byt prihlasena) mozes mat koli tomu problemy, je to povinnost sa prihlasit v krajine kde zijes. idealne po mesiaci,ale po pol roku uz urcite. je zbytocne vela opletaciek,ved to vidis sama.

@monikac aj nase mi hovorili,ze prvorodicku najskor po 24h ak si je ista starostlivostou a ak mas doma uz viac deti,tak po 6tich hodinach.... a realita uplne ina, prosto mi dali do obalky letaky ako sterilizovat flasky atd a bolo... ani ma nenaucili ako kupat lebo N mala kapacku na rucicke a teda ju okupali len raz (a potom moja super midwife,ze je busy aby mi to ukazovala a teda som sa musela po tyzdny spytat kamosky nech mi to ukaze lebo midwife neochotna 😠 ). ja som bola 3dni lebo bola na ATB. ale bola som rada,ze idem domov lebo ked neplakala mala,tak ma budili ostatne deti ktorych matky isli fajcit a nechali tam vrieskajuce deti len tak 😝 takze pre mna to bola nocna mora tam. bola som 2noci pred porodom a fakt otras, doma som sa tesila kedy sa vyspim...

@radlinka ani som necakala,ze ta kolekcia bude pod 100 😉 skus kuknut na ebay, ja som tam kupovala pre malu lebo som chcela bumpers co su okolo celej postielky lebo mala bola cestovatel a su super 🙂 bumpers, plachta,vankusi,prikryvka za 55libier.

radlinka
30. jún 2011

@hathor1231 akurat sa snazim listovat cez ebay, maju tam celkom fajn veci aj kolekcie. Tu mi to nestihne prist, lebo dlho sa na tieto mega sady caka a zase nechcem vsetko z toho co ponukaju, nepotrebujem napr. perinku ani kos na veci ci nejaky ten fusak. Skor by sa mi hodila zaclonka tej istej farby alebo ten material na svietidlo. 😉
Dneska v kamenaku ma rovno natiahlo, tak par veci a hned je to cez 100-vku a to som si este vsetko nevybrala. Nehovorim, ze potrebujem aj vypln na vankusik a pamplonik a ak chcem protialergicky alebo o nieco lepsi, tak sa musim poobzerat. Nas maly je tiez cestovatel, hned je zgulany niekde inde a to sa nezacal este otacat. 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre