Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

hrozienko11
3. júl 2011

ahojte. vela ste toho popisali 😀 my sa mame celkom dobre,aj ked je tu akosi priteplo na moj vkus. este chvilu a ideme domov. inac,musia byt na letenke vsetky mena? ma to nenapadlo a dala som len prve. a este nebol cas volat BA.

myslim,ze aliza pisala o uk skolstve. tak ja tu moje dieta do skoly urcite nedam. pracujem na strednej skole a je to jeden velky bordel. ziaci sa neucia,o individualnom pristupe sa hovorit ani neda. ak je ziak v nizsom sete,tak aj ked sa privelmi posnazi,tak sa nedostane vyssie,ked sa ostatni posnazili a kopec dalsich veci. jednoducho,pre mna nepredstavitelne. a to nehovorim ani ako prebiehaju matury 😕

@monkka21 zistovala som v claire's a mne bolo povedane,ze dva tyzdne po tretom ockovani mozem prist. ale ked som sa pytala,ze za kolko mozem vymenit za ine,tak treba cakat az 6tyzdnov a potom sa mi zda,ze povedala,ze az 6mesiacov sa nemozu dat dole. a na svk po dvoch tyzdnoch das ake chces. takze ma to trocha sklamalo.

@hajatanufus gratulujem ku chlapcekovi. tak predsa len aj druhe pohlavie 😵

@mondee gratulujem k oliverovi. vela zdravicka malemu a tebe vela mliecka 😉

monikac
4. júl 2011

@radlinka jee super za odpovoded....ano tu latkovu, lebo ani na jednom obrazku na nete nie je ukazana a ani v popise sa o nej nezmienaju, tak to je fajn, ze to je set k tomu....ano o rain cover som vedela,ze sa musi zvlast....dakujem za info... 😉

monkka21
4. júl 2011

@hrozienko11 noo ja som tam bola uz teraz osobne a pivedali mi to co tebe.a to ja je nemozem dat nausnice co mame kupene?ak nie tak to radsej pockam uz tie dva mesiace a dam jej na slovensku prestrelit.

cutce
4. júl 2011

@radlinka ahojky, urco nezapomen na paralenovy cipky pro deti, tady je pry nemaji. ja s tim nemam zkusenosti, ale dadulka je po me chtela, ze se tady sehnat nedaji, jinak ja si jeste privezla krupicovou kasi, a mouky a polotucnou horcici 😀 😀 😀 😀 , pak holky tu jeste meli ocet

saza007
4. júl 2011

@cutce @radlinka paracetamolove cipky sa daju kupit normalne v lekarni, ale radsej si ich veru prines z domu, lebo su tu straaaasne drahe. Kupila som ich raz, bolo to myslim £19 😅 Odvtedy si ich pytam na predpis od GP 😀

monika.c
4. júl 2011

ahojte dievcata 🙂 ja uz teraz potraviny ani nekupujem,mame tu cesky aj slovensky obchod,tak nakupujeme tam 😉 inak ja si zo sk vzdy prinesiem lieky na kasel,hnacku a to najma pre deti,pretoze ked laura hnackovala pre take male deti tu skoro nemaju nic,dali mi len kaolov roztok ci ako sa to vola a teda poviem vam,nie je nad nas hylak kv. a obycajne cierne uhlie carbotox sa to vola 😉

kvietocek7
4. júl 2011

@radlinka no pre take babenko postupne mozno nejaky detsky cajik, alebo ma napadlo,ze v lekarni dostat kupit masticku (ony ju zarabaju) ak by sa vam neskor urobilo take blatko na hlavicke teda vo vlaskoch tvz.cradle cap tak je fajn to mat po ruke. Tiez mozno nejake kvapky do nosteka nasivin alebo morsku vodu teda spray na tej baze. Mozno este probiotika co sa tu aj spominali probio Gaia alebo Dolphius.No a nezabudni na dobru odsavacku soplikov,to je fakt velka pomoc.Ja si tiez nosim detske sirupy na kasel,to rozhodne, lebo tu nic take co by na nas zabralo. Tiez tu mame slovensky obchod tak potraviny ani nie.

@smajka veru krati sa to comu som aj velmi rada, kedby bolo dllllho taketo kraasne pocasie tak to faktze rychlo prejde 🙂 stale sa s detickami motame lebo im fakt treba aktivity.
Tiez by som si priala stretnut nejaku spriaznenu dusu do tej skolky,to je fakt dobre ze ste natrafili na nich v parku 🙂

hajatanufus
4. júl 2011

@hrozienko11 dakuejm

hajatanufus
4. júl 2011

@cutce dakujeme

slniecko77
4. júl 2011

@monikac ahoj 🙂
..ta strieska je zabudovana v autosedacke 😉 je schovana pod takym plastovym krytom a kedykolvek ju mozes vybrat alebo skryt

hrozienko11
4. júl 2011

@monkka21 kedze sa to nastreluje,tak musis kupit od nich tie ich nausnicky a az po tej dobe zamenit. ja som sa kedysi pytala v zlatnictve a oni ani take nemaju ako mame na svk. my ideme dat doma. tam si mozes vybrat,ci nastrelit alebo prepichnut. pri prepichnuti si davas vlastne 😉 ale je to viac bolesti pre babo.

monkka21
4. júl 2011

@hrozienko11 ja idem na svk na mesiac tak jej dam tam prestrelit.mi uz mame nausnicky zo slovenska kupene tri mesiace.noo uz tie necele dva mesiace vydrzime bez nich 🙂

hrozienko11
4. júl 2011

@monkka21 ja som chcela krstnu potesit,ze na krst uz bude mat nausnicky od nej. ale radsej dam doma prestrelit a jej nausnicky dame o troska neskor. tym anglicanom velmi neverim,lebo co som sa bola pytat,tak to ich prepichovanie robili pri vyklade 😅

monkka21
4. júl 2011

@hrozienko11 no veru ja som to dnes videla pri vyklade maju umyvadlo a mydlo taky pult a tam to robili 😖

radlinka
4. júl 2011

@hrozienko11 ahooj zlato, to vies ze ani ja svoje dieta nedam do uk skoly. Este by som ho mohla nosit do jasiel alebo pre-school, pripadne playgroup. Ale len na par hodin, nechcem aby mi dieta stvrdlo v skolke na cely den ako niektore chudatka, kt. si tam rodicia odlozia, lebo su busy svojim biznisom.
Ale mne jeden nemec hovoril, kt. ku mne nosil dieta, ze sa da urobit vynimka, mozes odlozit vstup do skoly az vo veku 6 rokov, musim si to zistit na councile. Ja som mala kedysi susedov z australie, a ich matka ich ucila doma, tak ako sa to prevadzkuje v AUS. Tak to by som tiez brala, snad by som to vsetko zmakla a pouzivala by som slovenske osnovy, k tomu staci chodit na preskusanie. Tak sa treba informovat. 😉

radlinka
4. júl 2011

@cutce @saza007 ahojte, dakujem, presne nato som myslela, mam tu cely zoznam, tak som si chcela este overit, ci som nic nezabudla. 🙂 Dobry napad si napisat aj u GP 😉

@monika.c ahooj, no pravda nie je nad hylak, ten mam aj ja osobne odskusany 🙂 ale neviem, ci to mozu male babies, musim pozriet na navod. Aj Smecta je super. U nas su potraviny dost daleko, slovenske az v B-hame.

@kvietocek7 ahooj, na probiotika som tiez myslela, ja mam rada od Swiss ale aj Dophilus je uzasny. Detsky cajik je tiez fajn, ale myslim ze aj HIPP ma detske cajiky. Jeden mam doma, ale inak pouzivam klasicky nas detsky caj s rumancekom.Maly ma radsej vodicku ale pomaly si zvyka. Ake druhy sirupov proti kaslu kupujes ? inak dik za super rady, ked ideme autom, zoberieme aj potraviny. 😉

radlinka
4. júl 2011

@monikac neni zac, aku farbu idete kupovat ku kociku ? tusim mame rovnake vozitka 😉 Len mi mame rebelsku cervenu, lebo mne sa cierna nepacila a modru som nedostala nakoniec. Ale vybrala som si bledomodry potah s cervenym, uplne krasny ale som ho nestihla objednat z ebay. Tam mame klasiku tmavu sedacku. Ked budem mat cas, tak to objednam. 🙂

klapinka
4. júl 2011

ahojte po dlhej dobe 😉
@kvietocek7 pises o blatku na hlavicke vo vlaskoch. Aj nam sa urobili take skarede lupiny ci ako to mam na zvat a kamoska zo svk lekarka mi poradila, indulona a paracetamol alebo acylpirin. Za tyzden sme mali cistu hlavku.
@hrozienko11 nam nausnicky robila sestricka na svk, prisla k svokre domov, secialna ihla s hacikom v zadu kde nasadla nausnicku a pretiahla ju cez usko. No mali sme malu nehodu a dierka nam za 2 dni zarastla a nedala sa nam dat nausnicka uz, tak sme boli v obchode tu v UK, so sperkami bizuterie, a tam nam nastrelili, vsetko podla pravidiel, dezifekcia, podpisane papiere, dezinfkcny roztok. Podla mna nastrelenie je lepsie a hlavne rychlejsie, Po 6 tyzdnch mozez vymenit nausnicku.
@radlinka mne z domu nosili len kremik na dupku, aviril a indulonu nicej vicej 😉

Emka dnes ukazala ze vie zmurkat, poklad moj. Chodit este nechodime, ale stat sami uz postojime hoci kde. Papame uz skoro vsetko, aaaa neviem ci by som to... ze sme mi presli na babatkovsku stravu 😀 Mame 9,52 kg 78cm a stale iba 5 zubov, no aby nam nebolo malo asi dalsie tri idu vonku odrazu.

Vsetkych vas pozdavujem a cerstvym babatkam vela krasnch chvil a maminkam vela chvil na oddych 😉 . Tehulkam blahozelam 😵

hrozienko11
4. júl 2011

@monkka21 tak to bude mat zrejme vacsina ich predajni

@radlinka niektori rodicia nemaju na vyber a niektori to maju ako uschovnu 😅 a na skolach sa mi nepaci,ze sice maju dlhu prestavku na obed,no koncit o tretej poobede mi pride prehnane. a ziadna prestavka medzi hodinami. ucitel nestiha vsetko prebrat a ziak je rozptyleny presuvanim medzi triedami.

hrozienko11
4. júl 2011

@klapinka aj na svk nastreluju a co mam info,tak za dva tyzdne mozes vymenit. ja chcem nastrelit,nech to mame rychlo za sebou 🙂
mala krasne rastie teda 🙂

radlinka
4. júl 2011

@hrozienko11 mne sa nepaci sexualna vychova, nechcem aby sa moje dieta tento predmet ucilo a nechcem aby to dali ako predmet od prveho rocnika a vysvetlovali detom nadavky, co vsetko znamena a preco a nechcem aby ked vyrastie muselo ako teenger simulovat situaciu gayov, pripadne lesbians. Proste je mi z takychto foriem vyuky zle nedobre. 😠 ako pedagogovi sa mi to nepaci a nesuhlasim s takouto vyukou na skolach.

radlinka
4. júl 2011

@klapinka jeej klapi, teba som tu nevidela vecnost, vy ste vyrastli, emka je uzasna princeznicka, uz je aka velika 😉 zachvilku oslavite rocik, to je super. Indulona je inak skvela vec, malemu zabrala na suchu pokozku, aj tu musim pribalit. 🙂

monikac
5. júl 2011

@radlinka no este neviem nad farbou stale rozmyslam....velmi sa mi paci ta hneda ako ma slniecko...chcem ist pozriet do john lewis a mothercare, maju niektore farby vystavene na relagoch, tak pojdem tento tyzden obkukat... 🙂 Ten bledo modry a cerveny potach na tu sedacku som videla....vyzera to pekne a pre bambulka by to bolo ako stvorene...len ked my mame to nase prekvapenie, tak farebne to musi byt take aby pasovalao aj pre chlapceka aj pre dievcatko....aj vy mate quinny buzz kocar? 🙂

@slniecko77 dakujem za info...vidis a v popise co som sa divala na nete, tak o tej strieske nie je nikde spomenute, tak som si nebola ista....

cutce
5. júl 2011

@radlinka to vyucuji zde v UK????????? To jsem jeste neslysela takovou ptakovinu se ucit

monika.c
5. júl 2011

@radlinka ani mne sa veru skolstvo tu v uk nepaci,ale co narobim?primary school sa este da,aj ked teraz vidim,ze lukas treba pozabudal veci,co vedel v skolke,lebo ucitelky sa im nestihaju tolko venovat,kedze ich je v triede 30,ale to je myslim vsade aj na sk tak.tiez som rozmyslala,ci ostanem ja s detmi na sk aby luky zacal v septembri prvy rocnik,ale co manzel?odtrhnem ho od deti a uvidi ich 2x v roku? ☹ to ozaj nechcem a kedze on tu ma dobru robotu,tak ostavame a uvidime co prinesie cas 😉 teda s tou sexualnou vychovou si ma dostala,to co ich ucia? 😠

kvietocek7
5. júl 2011

@monika.c ja som na tom tak isto,do bodky a do pismena s tebou suhlasim. Skolsky system a vobec to je pre mna coraz viac proti srsti,ach blee 😝 ale presne co narobim odtrhnem deti od manzela?? a uvidi ich,ze ho ani poznat nebudu? no hrozne na take pomysliet.Sme presne na tom ako ty -drzi nas tu jeho robota 😒
Dnes bolo v skolke to stretnutie rodicov,ale co ma dost zarazilo,ze ony zo skolky robia ''home visit''este pred tym ako zacne dieta skolsky rok, no poviem vam mam dost! Co sme asociali,ci co? alebo? no proste mam dost 😠 akoze mi to nerobi problem,ale unika pointa naco take moresy...
To aj u Vas take bolo Monika?

aliza
5. júl 2011

@radlinka to s tou sexualnou vychovou je nejake divne, u nas urcite nie je od prveho rocnika a najprv musia ziadat zvolenie rodica, ci sa moze jeho dieta zucastnit. Taki Moslimovia maju pravo odmietnut, takze urcite mas pravo aj ty. Aspon u nas to tak je.

monika.c
6. júl 2011

@kvietocek7 tak to je teda sila,ze vraj home visit,nie my sme nemali,luky chodil do sukromnej skolky,on nastupil do skoly len do reception class,pretoze som pred tym pracovala v skolke a aj sa dalej chystam,len este neviem kedy,nejako to stale odkladam 😒 😒 a dufam,ze mi potom nepovedia ze nepotrebujeme 😖 ked som ich bola minule pozriet,majitelka vravela,ze kedykolvek mozem sa vratit,tak ale uvidime,co bude dalej 😉 neviem ake maju moresy v tychto skolach,ale ked sa tak pozeram na niektorych rodicov v tej nasej skole,ani sa necudujem keby aj oni aspon namatkovo robili home visist 😲

aliza
6. júl 2011

@kvietocek7 u nas nic take nebolo. Viem, ze health visitors zvyknu byt doterni a kontrolovat hrnce a ladnicky, ci dieta ma naozaj co jest, ale zo skoly som este nepocula. A ja som so skolou spokojna, maju deti rozdelene podla urovne, takze slabsi su spolu, lepsi spolu, atd, cize ti slabsi netahaju dole tych lepsich. Dcera konci Year 1, cize ma 6 rokov a vie plynulo citat, pise tlacenym, aj tym ich 'joint' pisanim, vie scitavat a odcitavat do 100, ovlada ratanie po dvoch, po troch, v patkach, v desiatkach, parne, neparne...ja som velmi spokojna a pritom je to obycajna skola. Ak mate pochybnosti, ze vyucovanie nie je dostatocne, da sa to riesit formou doucovani, tzv. tuition, byva to raz-2x do tyzdna a naozaj deti dosahuju super vysledky a neskor sa dostanu aj na grammar school, co su ako nase gymnazia. Ale to je vhodne tak od Year 2-3.

aliza
6. júl 2011

@kvietocek7 a este ma napadlo, treba si zistit v okoli dobru skolu, podla OFSTED report a dat tam prihlasku. Mozno budete cakat rok, dva, ale stoji to za to. Nie vsetky 'statne' skoly su naprt, su aj velmi dobre skoly, len je problem sa tam dostat.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre