Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

cutce
7. júl 2011

@monika.c @elixia dekuju, asi budu pouzivat vajicko dokud budeme moc a pak pujdem na tu autosedacku

Jinak ja budu kupovat ceske ucebnice aby se mladej ucil poradne cesky a jak bude delat ukoly, tak pak bude i cist cesky

aliza
7. júl 2011

@monika.c no, ono vyzera, ze tie osnovy nie su vsade rovnake. My mame pravidelne posedenia s ucitelkou, ukazuje nam vsetko, co v skole robia a ja som bola fakt prijemne prekvapena. maju zosity na matematiku, pisanie, slohove pisanie, 'science' a vsetko malo hlavu patu. Vobec som netusila, co vsetko ta moja zabka uz vie. ale asi je to fakt vsade ine a zalezi na riaditelovi, ucitelkach?
No, moja tiez precita v pohode po slovensky, vysvetlila som jej makcene, dlzne, pise tym anglickym 'joint writing', cize nieco ako nase pisane a ja ju nase pisane urcite ucit nebudem. Neplanujeme sa vratit na SK a aj keby ano, uz bude dost velka na to, aby to rychlo dobehla. Chcem, aby hlavne hovorila po slovensky a ked bude chciet sama citat, tak sa jej budem venovat, ale nasilu nie. Neviem, ako je to s tym kazdorocnym preskusanim na SK, co vlastne skusaju a ako. Ja som malu este nenahlasila do ziadnej SK skoly, nemohla som vycestovat v case podavania prihlasok a ani som nevedela, ze kam by som ju mala zapisat, tak ked teraz pojdeme na letne prazdniny, tak nieco po znamosti vybavim, dufam.

smajka
7. júl 2011

@cutce - ahoj. mne to bolo vysvetlene, ze by sa mali pouzivat az od 9 mesiacov koly tomu, ze pri prudkom zastaveni alebo naraze by si babatka mohli zlomit vaz. hlavicku by im hodilo dopredu a kedze nemaju este dostatocne vyvinutu kost vzadu v krku - vraj by k tomu mohlo dojst.
ja som mala opacny 'problem' - moj maly bol drobny a 9 kilov mal az niekedy v 15 mesiaci, tak si tam posedel dlhsie 😀
tiez som si dala poslat z sk dva slabikare a o rok ideme na to 🙂

cutce
8. júl 2011

@smajka dekuju 🙂, pockame az bude poradne sedet a na tech minimalne 9 mesicu

JJ ja chci aby umel paradne i cesky 😀 , budu pro to delat vse, bude i psat babicce a dedovi dopisy, on o tom chudak jeste nevi 😀 😀 😀 😀 😀 😀

newyorkgirl
9. júl 2011

@cutce my sme tiez az teraz vymenili, maly uz ma rok a paci sa mu pozerat z okna a byt v smere jazdy, ale mne zas bolo vajicko pohodlnejsie, hlavne ked zaspal 🙂

martina_uk
9. júl 2011

Cafte baby, tak stastie ze som isla domov na SK lebo neviem ako by som dopadla v UK.. som uz po operacii zlcnika, vybrali mi ho a aj kamen ako oliva 17mm.. bolo to laparoskopicky a uz je to celkom dobre, vcera rano ma operovali a dnes uz v pohode chodim sama na wc, vcera som bola v doprovode sestriciek.. je tu uzasny personal, este dve hodiny pred operaciou som malu nakojila a 24 hodin po narkoze som ju mohla nakojit.. nosia mi ju rodicia do nemocnice na kojenie a pred operaciou mohla byt somnou ale teraz by som to s nou nezvladla.. zajtra alebo v pondelok by som mala ist domov, uvidime ako sa to vyvinie.. mala som velmi silny zlcnikovy zachvat a doktorka na pohotovosti ma uz nechcela pustit domov.. dokonca co som prekvapena v nemocnici je net zadarmo, takze sa ani moc nenudim.. zdravim vsetky babatka aj maminky ;) pa

monkka21
9. júl 2011

@martina_uk tak super,ze uz to mas za sebou 🙂 skore zotavenie

martina_uk
9. júl 2011
elixia
9. júl 2011

@martina_uk jej,tak to je dobre,ze to uz mas za sebou..rychlo sa uzdrav teraz 🙂

martina_uk
10. júl 2011

@elixia dakujem, budem sa snazit

mrk11
10. júl 2011

ahojte zienky,hlasim sa po dlhom case. Eli je v jasliach uplne spokojna,uz aj melie nejake slovicka aj po aj,aj po sk. Dokonca ma v jasliach 2 frajerov,vraj ti chlapci chodia kazdy ine dni,tak ze ma eli vykryty cely tyzden frajermi,ale ti dvaja sa snad este nestretli🙂. Videla som len jedneho z nich,ten ked eli zbadal,tak sa rozbehol ku kociaru a krical ela-ela. Vybrala som ju teda hned,ti dvaja sa objali,a utekali sa hodit na taky obrovsky bean bag. Doma eli nepocuva vobec,v jasliach si ju nevedia vynachvalit,tak neviem. Teraz je na atb,ma zapal priedusiek. Ma uz 13.5 kg,15 zubov a velmi rada papa. Ma obdobie stverania sa na vsetko,dnes som ju chytila na 6 schode,neskutocne rychla je. Branku mame len hore,dole sme ju zrusili,lebo sa dala pripevnit az na 3-ti schod,a bolo to s nou nebezpecnejsie,lebo som musela schadzat 2 schody naraz a bokom s malou na rukach. V praci je to zabite uplne,mam zruseny pristup na konika. A mam strasne vela prace,aj ked paradoxne sme cely art room prepusteni,ale nie je znamy posledny oficialny den,nezacala nam ani konzultacna doba,o tej sa vyjednava a ta doba by mala trvat 30 dni. V ramci tej doby budu intervia na design joby,ktore vytvorili,budu to len 4 joby pre spustu ludi,ale mne bolo viac ako naznacene,ze miesto mat budem. Ale neuverite,prave to ma nastartovalo a velmi o to miesto nestojim,jasne,ze ked nebudem mat ine miesto,tak to zoberiem a hladam dalej. Takze som si vynovila portfolio,prepracovala cv,pripravila motivacny list a seriozne som sa pustila do hladania prace. Mam aj nejake odozvy,ale uz si chcem vybrat poriadne,neunahlene,preskumat spolocnost,benefity,ludi...,a poriadne si vybrat,nie zobrat nieco prve,co pride. Tak drzte palce.

radlinka
10. júl 2011

@martina_uk jeeej ahoj zlatko, strasne silno moc som na teba myslela a cakala kedy sa ozves. To je super, ze to uz mas za sebou a ze to prebehlo bez problemov a laparoskopicky. Je to parada, tesim sa velmi s tebou, ze si bola spokojna so starostlivostou a mala dalsiu dobru skusenost. V UK by si nato cakala vecnost, tak som rada, ze si doma a vsetko si pekne mohla vyriesit. Drzim palec a zelam skore uzdravenie a vela zdravicka, pohody a radosti z prichodu domkov. Uzi si to pekne s rodinkou v zdravi a tesim sa na pismenka 😉 😉 😉

radlinka
10. júl 2011

@mrk11 ahooj mojik, super ze je Elli tak happy v jasliach a paci sa jej, je to fajn pocit hlavne pre teba, urcite si spokojnejsia, ze si mala zvykla a ma z toho radost a novych kamaratov. Dufam, ze sa ti podari aj ten novy job a budes stastna, drzim palce, nech vsetko dobre dopadne a vyberies si spravne. Je to dost tazke najst si prave to, co clovek hlada alebo ma rad a comu by sa chcel venovat. Budem na teba mysliet, aby si to zmakla co najlepsie. ...nech sa ti dari...xxx

monikac
11. júl 2011

ahojte dievcata, mozem sa opytat ci je to normalne ked babo (este je stale v mojom bursku) ma stikutanie aj niekolko krat za den? 😕

1lin1
11. júl 2011

@monikac ano je 🙂 aj my to mame niekolko krat za den 🙂

monikac
11. júl 2011

@1lin1 dakujem za odpoved.... 😉 no ja som zacala tu stikutku vnimat tak asi pred 2 tydnami a niekedy sa mi to zda ze aj 2-3 krat za den to babo ma.....poslednich par dni je to moj ranny budicek.... 🙂 a vidim,ze ty mas termin 10 dni predomnou... 🙂 a uz mate aj meno vybrate...velmi pekne.. 😉

slniecko77
11. júl 2011

@monikac urcite ano, nas maly pravidelne stikutaval rano a vecer 😉

1lin1
11. júl 2011

@monikac ja to citim pravidelne rano aj vecer 🙂 ..no uz sa tesim na babatko ..budes rodit v uk alebo ides domov ..ja ostavam tu 🙂 tak dufam ze pojde vsetko ako ma :D..

monikac
11. júl 2011

@slniecko77 dakujem 😉

monikac
11. júl 2011

@1lin1 ano aj ja budem rodit tu v UK. a midwife a dokotorov mas ok doposial co si bola? je to tvoje prve babatko?

1lin1
11. júl 2011

no tak to je na dlhu debatu 🙂 ten ich pristup stoji miestami za velke ... ano nase prve velmi sa tesime 🙂

mrk11
12. júl 2011

@radlinka dakujem ti, ved sa snazim, tak snad si nieco vyberiem 🙂

kivec
12. júl 2011

Ahojte zienky,
@mrk11 - To je vyborne, ze sa Eli tak paci v skolke, musis sa z toho urcite velmi tesit. Veeeelmi ti drzim palce pri hladani novej prace, zda sa, ze teraz je pre teba ten pravy cas. Vidno, ze uz mas viac sebavedomia a ze poznas svoju ,,cenu", nech ti to len pekne vydrzi. 😉

Ja zacinam novu pracu v polovici Augusta, tak aj nas caka skolka a childminderka. O Estherku nemam strach, ta si bude skolku uzivat, ale trocha sa obavam o Elisku, lebo ta je na nas rodicov ovela viac naviazana. Takze sa uz teraz psychicky pripravujem na tie slzy.
Pozeram, ze je tu medzi nami aj nova tehulka
@1lin1 - Vitaj a v ktorej casti Uk zijes?
Inak vas vsetky zienky pekne pozdravujem, citam vas aspon kazdy druhy den, len prispievat klasicky nestiham.

1lin1
13. júl 2011

@kivec ahoj dik :D som v suffolku ..nejaka maminka v okoli?

cutce
13. júl 2011

ahojky
vsechny moc zdravim
@mrk11 super, ze se Elilibi ve skolce 🙂

Ja jsem zacala pracovat v hospode, delam 3x tydne vecer od 18:30-23:00

Jinak jsem se chtela zaptet, jdu nam blokovat letenky na vanoce, jak mam zamluvit letenku, kam napisu, ze mam kocar? Nebo to poznaji z toho, ze mam infant?
Moc dekuju

cutce
13. júl 2011

@kivec a co budes delat za novou praci?

monkka21
13. júl 2011

ahojte.mamicky.zacali sme papat mrkvicku a mam problem ze tie svrny nejdu vyprat.poradte co je na to dobre?dakujem vam 🙂

monikac
13. júl 2011

@1lin1 tak veru je to tu tazke s doktormi... 😠

inac, mate niektora z vas skusenost s pitim s rasberry leaf tea pocas tehotenstva?

monikac
13. júl 2011

@cutce podla mna im to nemusis dat vediet, kedze kocar je free of charge za infant....teda aspom z Ryanair je to tak....

cutce
13. júl 2011

@monikac ja letim s easyjetem, ja s tim nemam zadne zkusenosti, poletime poprve, tak jsem se chtela zeptat jak to chodi 😀
@monkka21 nevim jestli to pomuze na mrkvicku, ale ja pouzivam vanish 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre