Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

slniecko77
13. júl 2011

@monikac myslim, ze som zacala od 36tt a pila som jednu salku denne 🙂

cutce
13. júl 2011

jj je to tak prvni tyden 1x salek denne, druhy tydn 2x salky denne, treti tyden 3x denne a pak 4 tyden 4x denne 😀

1lin1
13. júl 2011

@kvietocek7 no citim sa presne tak isto :D a som si ista ze este narastieme :D

smajka
15. júl 2011

@kvietocek7 - ahoj - zajtra ideme do hemelu na cz sk playgroup - nepridete? je to uz o 10.15am, tak dufam ze to stihneme. mala by prist aj anetka. 🙂

kvietocek7
15. júl 2011

@smajka ahoj,poslala som ti ip 🙂

foxinecka
15. júl 2011

@smajka ahojte
aj my sme boli vychystani, ale bohuzial nejdeme...Sme sa tesili, ze vas konecne pop dlhej dobe uvidime...Viac IP.

danusa21
15. júl 2011

@monikac Ahoj, ja som minule nahodou trafila na tabletky z raspberry leaf v jednom health&bio obchode, caj bol uz vypreday. Predavacka vravela, ze su silnejsie nez caj, tak som zvedava, aky bude porod 🙂)). Kazdopadne dam vediet, termin mam buducu nedelu.

misulee
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kivec
18. júl 2011

Ahojte zienky, coskoro budem letiet na Sk a chcela by som si poslat veci domov kurierom. Viete mi nejakeho poradit? Dakujem. 🙂

kivec
18. júl 2011

A etse jedna otazocka: ako dlho je platny ten jednorazovy cestovny doklad? Dakujem.

monikac
18. júl 2011

@danusa21 jee dakujem, ano viem, ze su aj tabletky....a kedy si zacala brat tie tabletky? Prajem vela stastia nech vsetko hladko prebehne a potom daj urcite vediet.... 😉

smajka
18. júl 2011

@kivec - ahoj, ja posielam uz roky cez teahousetransport. oplatia sa ked mas toho vela. mozes poslat cokolvek do 30kg za £30, alebo ak mas dve 30-kilove tasky/krabice, tak za £50. ja mam zvycajne toho vela 😀 funguju od domu do domu a este som s nimi nemala problemy 🙂

1lin1
18. júl 2011

@monikac baby a kde sa daju kupit ? 🙂

monikac
18. júl 2011

@1lin1 ahoj 🙂 ja som si kupila caj v Holland and Barrett a mali aj tabletky,alebo tiez sa daju kupit v Napiers... 😉

1lin1
18. júl 2011

@monikac dakujem pojdem sa tam pozriet 🙂

martina_uk
18. júl 2011

@kivec ajojky, ja som dlho posielala HC courierom ale potom prestal chodit okolo nas a tak sme si nasli dolphy transport a ty su uzasny, presne napise sms kedy pridu a aj na SK si mozes vybrat termin kedy Ti to maju doviezt. posielali sme nimi aj vela balikov ale aj sedaciu supravu a vsetko doslo ako malo.. a ani ceny nemaju zle a sem tam maju akciu.. a cestovny doklad je platny od 7-10 dni mi vraveli na ambasadde a vybavuje sa tiez 7 dni.. a nechapem preco od 7-10 je platny ale tak mi to povedali do telefonu.. my sme nakoniec zapisovali do pasu takze mozno niekto bude vediet lepsie poradit.. stastnu cestu ;)

klapinka
18. júl 2011

ahojte baby

@kivec pozeram ze aj vy idete domov 🙂 Ja mam zasa problem ze mame kociar sice skladaci, ale ma 2 casti, a do lietedla moze ist vraj iba jednodielny... nechce sa mi ani pomysliet kupovat kociar 😒

Baby co ste sli s kociarom ako ste sli? mali ste s tym nejaky problem?

kivec
19. júl 2011

Zienky dakujem vam
@smajka ,@martina_uk - Dakujem vam za odpovede. 🙂

@klapinka - Ja vzdy ked idem domov radsej poziciam kociar od niekoho na SK. Nikdy sa mi nechce ss s tym trapit. Vzdy sa niekto najde, kto ma odlozeny kocik. Alebo ak si budes aj ty posielat veci kurierom, tak posli aj kocik.

klapinka
19. júl 2011

@kivec no to nie nebudem posielat kurierom, len ideme na skoro tri tyzdne a E nevyvladzem nosit... a nosic velmi nepripada do uvahy. Nejako to musim poriesti, skusim zavolat na ryanair ze ako je to.. ci musi byt v jednom kuse alebo ako 😒 Ked tak to nechat ze snad niekto doma kociar pozica 😅

kedy idete?

kivec
19. júl 2011

@klapinka - Mas pravdu, zavolaj tam pred tym ako budes zvazovat ine moznosti. A aky kocik mas?
Ja este stale na 100% neviem ci ideme. Odradzaju ma ceny leteniek, a cim dlhsie rozmyslam, tym su drahsie. Lenze ak nepojdem domov teraz, tak najblizsie mozem ist az v decembri, lebo zacinam novu pracu a to potrva, kym si budem moct zobrat dovolenku. Tak neviem, co robit, neviem sa rozhodnut. A tiez sa mi nechce trepat 2x do Londyna koli tym jednorazovym dokladom. 😒 A cim dlhsie a viac spekulujem, tym tazsie je urobit finalne rozhodnutie. 😀 😝

monikac
19. júl 2011

@klapinka ked zistis ako je to s tym kocikom co ma 2 casti, tak daj prosim vediet.....aj ja dudem onedlho riesit taky isty problem, kedze moj kocik sa neda poskladat bez toho aby sa vrchna cast oddelila... 😒 dakujem 😉

lujza79
19. júl 2011

ahojte tehulky a mamicky v anglicku....mam na vas taku kratku otazocku...kamoska rodila v londyne pred 2 tyzdnami a pocas porodu jej aplikovali porodnicky gel...len sa chcem spytat ci je to bezna prax v anglicku a ci mate niektora s tym skusenost?...dakujem

saza007
19. júl 2011

@lujza79 myslim, ze bezna prax to nie je,ale urcite sa na tom da dohodnut s midwife. Ale gel by si si asi musela zohnat sama. osobnu skusenost s gelom nemam

klapinka
19. júl 2011

@monikac @kivec naletisku v BA, kedze som sa ryanairu nedovolala lebo su busy, nezalezi z kolkych casti sa kociar sklada.. pri odovzdani batoziny treba povedat ze sa sklada z 2 casti, aby vam dali 2 nalepky. Je to jeden kociar. tak super snad to tak bude 😎

klapinka
19. júl 2011

@kivec mame mothercare spin a toot je jedina nevyhoda, inu som na nom nenasla. Len teraz aby som netrpla ze mi ho donicia, ale snad nie a bude vsetko ok. My tiez ideme tak trosku proti voli tatka, lebo ostane sam a to sa mu velmi nepomacuje, do certa aj s dovolenkami s ich nedostatkom ☹ Na vianoce asi ostaneme tuto, ja uz autom v zime nepojdem a letenky stoja kopec..

monikac
19. júl 2011

@klapinka super dakujem za info... 😉 tak prajem vela stastia nech ti to dobre dopadne.....a ty beries aj carrycot alebo uz len kocar co je pre vacsie deturence na sedenie? a ta vrchna cast sa ti da zlozit?

klapinka
19. júl 2011

@monikac http://www.mothercare.com/Mothercare-Spin-Pram-... tatko nejako vyzera nas kocik 🙂 vanicka sa da akoze poskladat na sedaciu cas, velmi prakticky super, ja osm velmi s nim spokojna, lahucky a dobre sa snim chodi. kolieska poskladam ako vidis na obrazku a vrchna cas to sedatko so strieskou. Vtrcha cas sa neda nijako zminimalizovat, prelozit alebo volaco take.

radlinka
19. júl 2011

@lujza79 ahooj no k tomu gelu, na SK si to treba v porodniciach pytat, ta resp. ak je porodnik, tak dohodnut. Treba sa nato spytat aj v UK ci je moznost dostat tento gel. Ja som sa osobne pytala nato a povedal, ze nie je problem aplikovat. Ja som to osobne nevyuzila, lebo som mala sekciu, ale zalezi od porodnice... je to pre rodicky novinka, lebo si sami o to mozu poziadat a ulahcit si to a inak pri dobrej nemocnici to ponuknu aj zadara. Mala by tubicka stat okolo 100 eur.

radlinka
19. júl 2011

Babenky...v akom prasku periete detske oblecenie a pouzivate aj avivaz alebo bez ?

Kupoval niekto prve topanocky aj na SK ? Viete poradit dobru znacku napr. capacky alebo nieco na zimu ked budeme v sportovej verzii ?

monikac
19. júl 2011

@klapinka krasny kocarik mate. tak to mate nieco podobne ako my kedze ani nam sa neda vrchna cast poskladat a preto neviem ako to zoberu do lietadla, tak ked absolvujes cestu s Ryanair, tak potom daj vediet, ako ti ho teda dovolili previezt... 😉 prajem stastnu cestu na rodnu zem 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre