Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

roryna
21. júl 2011

@cutce nepracovala jsem v UK pracuje tady pouze manzel ja jsem vedena jako housewive a jsem tady kratce tak vubec nevime poradne jak to tady funguje treba benefit na deti jeste vubec nemame to cekame uz rok a porad se nic nedeje a jestli se muzu zeptat odkud jsi my bydlime v Newport neni tady odtud nekdo?

monkka21
21. júl 2011

@roryna ahoj ja som teiz s newportu.konecne je tu niekto aj s mojej oblasti.super 😀 ak chces mozeme sa niekedy stretnut a poradit ti aspon v tom co viec

roryna
21. júl 2011

@monkka21 to je super a kde bydlis ja to tady jeste moc neznam ja chodim do centra teda kazdy den tam to mam pekne prolezle ale dal nic moc tak napis

monkka21
21. júl 2011

@aliza nam midwife povedala,ze kedby mal manzel odrobene dva roky v kuse tak mame narok na vsetky benefity a matersku.ale ja som matersku poberala na sama kedze som mala odpracovane.

monkka21
21. júl 2011

@roryna byvam na corporation road.10 minut od centra.ja tu byvam dva roky tak uz sa tu dost orientujem

roryna
21. júl 2011

@monkka21 tak jak ti to vyhovuje napis ja mam deti velke celkem, ty mas mrnouska, corporation road je asi kousek ode mne pokud teda se nepletu je to ta hlavni od toho noveho Tesca? Tesco je dole a nahore Spar je to ona?

aliza
21. júl 2011

@monkka21 na matersku urcite nie, ak zena v UK nepracovala. Jedine, ze sa tu mylia pojmy lebo Child benefit nie je ani materska, ani rodicovsky, je to len pridavok na dieta. Tu rodicovsky nemaju vobec. Na matersku ma zena narok, len ked ma sama odrobene, ako aj v tvojom pripade. A tie benefity su hlavne podla vysky platu manzela/partnera. Moj muz tu robi uz vyse 6 rokov, ale kedze je lekar a ma dobry plat, nedostavame vobec nic, ziadne benefity, nic.

monkka21
21. júl 2011

@aliza prehovarat ta nebudem,ale mne bolo povedane tak.ja viem kore su ktore benefity a ostatne pridavky 🙂

aliza
21. júl 2011

@monkka21 tu nejde o prehovaranie, to je fakt 😉. Vies co vsetko tu mne uz povedali a nic z toho nebola pravda? Najlepsia je vlastna skusenost. Ja som tu tiez nepracovala, muz ano a na ziadnu matersku som narok nemala.

monkka21
21. júl 2011

@aliza tak vies ja som len napisala co mne bolo povedane.ale skusenost s tym nemam kedze ja som mala odpracovane na to ab y som dostala matersku.najlespie je sa informovat na prislusnych uradoch 🙂

katkanova
21. júl 2011

ahojte zenusky - mam dve otazky - chcem si vybavit svk prispevky a zaujimalo by ma - pre zaregistrovanie baba treba sobasny list. co ak nie sme zosobaseni? a este - musim mat ucet na svk aby mi vyplatili ten prispevok? je mozne aby mi to vyplatili napr na ucet mamy alebo na moj anglicky alebo nejako inak? dakujem za odpoved 😵

kvietocek7
21. júl 2011

@aliza jednoznacne mas pravdu,lebo dostat matersku len tak bez odpracovania no to by teda bolo. Sak teraz beru vsetky benefity (uz ani tych 190 lib co bol jednorazovy prispevok ani child trust found) co len mozu no a zeby davali matersku bez tych odpracovanych 26tt co sa spomina pri leave maternity alebo maternity alowance tak to teda sotva 😀

hajanka
21. júl 2011

@katkanova ak nie ste zosobaseni tak nedokladas ziadny sobasny list 😉 k ziadosti potrebujes dolozit iba rodny list dietatka a v tom pripade ziadas ako slobodna matka, ak sa nemylim. Ak zijes v Anglicku tak samozrejme ti to budu vyplacat na anglicky ucet 😉

hajanka
21. júl 2011

@roryna child benefit prinalezi kazdemu dietatku ked aspon jeden z rodicov pracuje, children tax credit sa vypocitava z prijmu pracujuceho rodica (moze vyjst, ale aj nemusi) a maternity allowance ak zena nepracovala tak nema narok. Child benefit aj Tax Credit vyplatia spatne od casu kedy bolo o nich poziadane. Aj za cely rok. Treba im tam volat kazdy mesiac aj viac x a stale sa pytat a otravovat, inak sa to bude vliect.... Ja som tiez cakala rok. Posledne mesiace som im volala "kazdy druhy den" co som mala nervy, lebo niekomu to priznali napr. uz po 3och mesiacoch od poziadania. Ale vsetko to vyplatili spatne.

radlinka
22. júl 2011

@katkanova no ja ti poviem presne mojka, ze ak rodis na SK, prinesies si iba slovens.rodny list a OP, vyplnis formulare a do mesiaca ti to poslu na slovensky ucet (je jedno koho to je ucet ci matky, otca, sestry...), do zahranicia neposielaju a ani na ine ucty. Potom je dalsia moznost poslat si to postou na danu adresu domov. Prides vyzdvihnut priamo na postu s OP.
Ak si rodila v UK, tak si musis vybavit vsetky doklady ktore tu boli uvedene (ako pisali dievcata), hlavne aby si mala prelozeny slovensky rodny list a dat niekomu z rodiny splnomocnenie na vybavenie svk prispevkov, alebo ist domov a vybavit si to sama a pockat do toho mesiaca na ich vyplatenie na svk ucet, pripadne postou. Snad som sa vyjadrila presne. 🙂 A este dodam, je to jednorazovy prispevok, platny do pol roka myslim.

radlinka
22. júl 2011

@monkka21 ahooj zlato, ake UM davas malej Aptamil ? maju aj hypoalergennu verziu HA ?

monkka21
22. júl 2011

@radlinka ahoj ja davam cow and gate.davala som aptamil ale nesedel nam mala sneho velmi vracala.neviem ci je aj HA.ale mozem ti pozriet 🙂

monkka21
22. júl 2011

@hajanka mne vybavili child benefit za 2 mesiace,ale tiez som pocula ze u niekoho trva strasne dlho

aliza
22. júl 2011

@radlinka HA mlieko je iba na predpis a po konzultacii s pediatrom. Bezne v obchode taketo mlieko nenajdete, iba sojove.

aliza
22. júl 2011

@katkanova ak myslis zaregistrovanie baba v UK, cize Birth register office, tak tam musite prist obaja, ak chce byt aj partner na rodnom liste. Cize dostanete anglicky rodny list, treba nan vybavit apostilu a dat ho prelozit do slovenciny a zaniest na osobitnu matriku v BA, ak nie ste z BA, tak na matriku v mieste bydliska, ta to posle do BA. Alebo sa to da cez sk ambasadu v Londyne. Priamo cez BA je to rychlejsie, nas slovensky rodny list bol hotovy za 6 tyzdnov, vybavovala mi to mama a nemusela mat splnomocnenie. Od muza (tiez nie sme zobrati) chceli len kopiu rodneho listu. Dolezita vec je Sure start maternity grant, o ten musis poziadat v UK lebo na SK potrebuju doklad o tom, ze si ho v UK nedostala. Anglicania zase taky doklad nevydavaju, musis o grant poziadat a ak ti ho zamietnu, tak to pouzijes ako doklad o tom, ze si ho nedostala.

monkka21
22. júl 2011

@smajka
@cutce ahojte babi co je to ta baby rice.to je uz to hotove co predavaju od 4 mes? 🙂

cutce
22. júl 2011

@monkka21 ahojky, ja ti to reknu zitra, jdeme to kupovat a zaciname s prikrmama. Rikaji, ze baby rice by se mela davat jako prvni, pak brambora ....... 🙂

monkka21
22. júl 2011

@cutce ok daj mi potom vediet lebo ja tieto ich prikrmi nepoznam 🙂

lujza79
22. júl 2011

@radlinka ak dobre chapem tak gynekologom ti bol odporuceny....a mozes ho dostat zadarmo 😲 😲 tak v tom je asi rozdiel medzi anglickym a slovenskym rozdiel...kamoska s nim rodjila a veru si pochvalovala....ja idem rodit na SVK tak preto sa pytam, ake mate vy kocky rodiace s gelom v anglicku skusenosti...tu su na to protichodne nazory a vela zien to ani nepozna.....

z_vesela
22. júl 2011

Ahojte kocky..trochu od temy ale znovu len pripomienka ze 6 Augusta od 1 -3 (vzdy v prvu sobotu v mesiaci) je stretnutie cz -slovenskych rodin s detmi v st thomas children centre pri five ways..tak sa testim na skore stretnutie..
@aliza bola si tam v Juli? ...lebo my sme boli vtedy odcestovani..

chcem sa u vas poradit - beriem maleho ku GP lebo sa mi nezda jeho vyvoj reci..same 'ahh' a 'ohhh' a ziadne slabiky (mama , dada) proste nic..neviem ci sa bojim priskoro ale uz ma rok a ostatne deticky co pozname vsetky uz blabocu..tak dufam ze ma GP neodpise ked s nim tam pojdem...

z_vesela
22. júl 2011

samozrejme za som zabudla povedat ze five ways je v Birminghame ;)

smajka
22. júl 2011

@monkka21 - ano zozenies vsade - tesco, boots... je tam napisane baby rice od 4mes. je to nieco ako u nas krupicova kasicka 🙂 maleho som si natocila, ked sme mu to dali prvy krat - moc nadseny nebol 😀

monkka21
22. júl 2011

@smajka tak to vyskusam,som zvedava na bianku ako sa bude tvarit.chuti jej len mrkva zmiesana so sladkymi zemiakmy co tiez predavaju,moja domaca nezabodovala a zemniaky samotne nespapa vobec.co som to ja za kucharku?

pitipitipa
22. júl 2011

@smajka ahojky...baby rice nie je krupicova kasa...semolina je krupicova kasa 😉

pitipitipa
22. júl 2011

@monkka21 baby rice, je ryzova kasa...je to prasok z ryze...zarabas to do mliecka..zalezi na tebe ake huste to chces mat..mozno nie je zly napad, najprv dat za lyzicku do mliecka, co davas rano na ranajky...aby si pomalicky zvykla na inu chut a konzistenciu...a postupne si sprav tu kasicku hustejsiu a hustejsiu...mne to tak moja health visitor poradila...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre