Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

magisa
18. apr 2009

zmrzka - dekuju za IP 😵

zmrzka1
18. apr 2009

magisa-- v poho... fuj ja som jedla to kari to je humus zjedla som 3 kusky a mam dost na viac som sa nedonutila huba ma pali ako ohen 😝

bejkam
18. apr 2009

Drzim palce,aby ste mali babatka uz cim skor pri sebe a samozrejme,co najlahsi porod 😀 .Ja si este chvilu pockam 😖 Kde mozem kupiot ten malinikovy caj a od kedy ho mam zacat pit?Dakujem.

peppapig
18. apr 2009

Cau holky, tak jeste nic, ja to normalne prozivam s vama 😀 magis, je mi to lito s malym, hlavne mu musi davat pit po troskach a stale, jinak bobik skonci na kapackach v nemocnici.
My jsme dneska meli krasny jarni den, mala si misto sendwiche z obchodu odnesla peppa pig balon tak radila v parku az do odpadnuti do sedmikrasek 🙂
Drzte se xx

magisa
18. apr 2009

bejkam - ja jsem ten cajik zacala pit asi kolem 37 tt tehu, nejdriv mi poslala jednu krabicku kamaradka z Cech a pak jsem si dalsi koupila v lekarne..jmenuje se Raspberry leaf...jen jsem jim rekla, ze to ma byt pro tehotne zeny a hnedka vedeli....Mel by se pit od 36 tt, 2 az 3 salky denne a pomaha se pripravit deloze na porod..

peppapig - je takze jste si kocandy uzily krasneho dne??? U nas bylo rano zatazeno, ale pak po obede se vycasilo, pekne nam uschlo pradlo na slunicku.. 😵 Pokud bude zitra taky tak hezky tak vyrazim nekam na prochazku...

magisa
19. apr 2009

dobre rano kuratka 😵 😵

tak jsem zvedava co sebou prinese dnesni den...zda nejakou zmenu 😝

zmrzka1
19. apr 2009

ahojte --no ja mozem robit cokolvek nic nezabralo .... uz ani nic nebudem skusat ,naco nevidim v tom zmysel ...
zajtra sa akurat objednam k midwife 😠

loki01
19. apr 2009

ahoj holky 😀

magisa
19. apr 2009

zmrzka - venku je hezky, tak ja jdu na zahradku, trosku vyskubat travu a odrostle narcisy, nejaky ten pohyb neuskodi 😝

loki - tak se kukam, mas to vsechno jeste pred sebou....Odkudpak te vitr prival??? 😀

domi123
19. apr 2009

ahoj baby,tehulky a maminky.
mala by som na vas prosbu a dufam ze my niekto poradi.
chcela by som vediet ci po porode dostava mamina len tych 117£tyzdene,vlastne by som rada vediet ci su aj nejake benefity alebo len materska z prace.

ps.neviete nahodou a nejakom ubytovany pre par co caka babatko.nejaky 1izbovy byt v okoli depfort,new cross (SE14,SE16,SE8,SE1)
dakujem a peknu slnecnu nedelu

loki01
19. apr 2009

magisa: z west yorkshire🙂, ano ano, zatim zacatek 🙂 ...takze se jeste o male porad bojim a brouzdim internetem abych nasla nejake info o potratech a tak 😀 nemuzu uverit ze by se to fakt povedlo, ale nakonec jsem se rozhodla,ze na to proste nebudu myslet a podivam se na neco vic optimistictejsiho. A z kama Ty co?

loki01
19. apr 2009

domi: no tak jeste child benefits, mozna child tax credits a mozna housing benefits, podivej se na google, dej tam benefits uk a ona uz ti tam naskoci stranka govermentu a tam je to pekne vystvetlene, aj formy se tam daji stahnout

magisa
19. apr 2009

loki - ja ziju v Bristolu - South West England se svym snoubencem 😵 a jeste s mym braskou,svagrovkou, synoveckem a kamaradkou... 😀 . No je nas jak vsi, ale ja mam rada rodinu po hromade...Alspon nam je veseleji ... 😀

Takze teprve mas pred sebou scan ve 12 tydnu??? Hlavne mysli pozitivne, nestresuj, vsechno bude v poradku.. 😵 😉

zmrzka1
19. apr 2009

magisa -- ja som sa tiez dnes v zahrade trosku natahovala pripravovala zem pre nove kvetinky na predu,ale vidim ,ze ta zem je mrtva tak budem muset najskor dat novu zeminu a az do nej nasadim kvetinky neake pekne uz zacinaju predavat aj letne tak si pockam ked budu mat na vyber...
priatelova dcera mala termin dnes a tiez nic neako sa tym jarnym babatkam nechce von 😅
a popritom je celkom teplucko vonku 😎

magisa
19. apr 2009

zmrzka - takze pritel ceka dcerusku i vnoucka???? Aspon budes mit s kym kocarkovat 😀 😀

zmrzka1
19. apr 2009

tak neako ,ale ona byva v londyne co je daleko od nas ,ale ked pride tak mozme spolu...
ano aj dceru a vnuka a ma z toho stresy ,ze on je mlady na dedka 😀 😀 😀
no ,ale on nema co hovorit lebo ju mal ked mal16-17 a ona teraz tak isto ona ma 17 🙄
to nie ako ja som si pockala kym budem mat vek ,,zodpovednosti,, no ,ale tym nechcem nic proti mladym ja len ako o sebe pisem lebo ja som sa do teraz na to necitila

magisa
19. apr 2009

zmrzka - tak to jsme na tom stejne...ja si vzdycky rikala, ze do 30-ti bych miminko chtela...A naplanovala jsem si to skutecne presne...30-tka me ceka za 2 mesice 😀 😀 😀
Nedokazu si predstavit, ze bych ja mela mit mimi driv...hodne jsem cestovala, zila nekolik let v Recku a uzivala si mladi...vyblbla se do sytosti, a ted spise vyhledavam klidek a rodinnou pohodu...jsem max. spokojena ze jsem si na tu radost pockala..a verim, ze mi nic neuteklo 😵 😵

zmrzka1
19. apr 2009

magisa--ty budes mat 30??? no ways!!!! neverim
ja mam 28 a sice som raz bola tehotna to som mohla mat 25,ale som potratila a od vtedy sa vela veci zmenilo v mojojm zivote tak to tak asi malo byt 😉
a tiez si myslim ,ze mi nic neutieklo a budem si to moct zodpovednejsie uzivat ako ked som bola mladsia...

magisa
19. apr 2009

zmrzka - dekuji za kompliment 😅 😅 😵
Ja si jeste i ted nekdy reknu, jestli to vubec zvladnu...atak..ale to je spis tim neznamem do ktereho jdeme..neco uplne noveho ...clovek poradne nevi co vsechno ho ceka a sem tam pochybuju jestli to vsechno zvladnu a jaka budu mama, ale ve skrytu duse vim, ze budu ta njelepsi 😀 samozrejme pro sve miminko 😵 😵
Uz se nemuzu dockat...

Tu masaz jsi mela vcera,ze jo???Takze uvidime jestli u tebe nastane nejaka zmena do zitrka..jestli to bylo k necemu dobre...kdyz uz nic jineho, tak jsi psala ze to bylo moc prijemne...asi si reknu memu taky o nejakou masaz... 😅 😅 🙂

zmrzka1
19. apr 2009

no ja tak isto ja sa bojim ,ale aj tesim tiez sa budem snazit byt naj mama ,ale stale sa bojim aby som bola aj dobra matka a mala aj vychovane deti aby som sa nemusela za ne hambit
no akurat prisla k nam znama a ta stale hovori ,ze mame 24 hod. aby sme mali barana v znameni a my take by sme radi uz som to tu pisala asi vela krat ... no neviem ci to stihneme 😒

peppapig
19. apr 2009

Caute maminy a cekajici brichacci, tak i dneska bylo krasne, M pro zmenu skocila do pampelisek 😀 Holky preporodnice, jak pisete, ze jste poklidily zahradky, pry je dobre supnou na kolena a drhnout podlahu, nevim co je na tom pravdy, nezkousela jsem.

domi123 holky v 'paragrafech' ti urcite reknou vice a je tam toho moc popsaneho, taky jsem tam uz nakukla, kdo se ma v tech uradovnach vyznat 😠

magi, teda ty vypadas uzasne s 30 na krku, jak to delas 😎 ? me prijde, ze jsem se po narozeni M hrozne zmenila, proste uz vypadam jak mamina 😀 , hlavne kdyz se sejdu s kamoskama z gymplu (vsechny bezdetne). uz jsme koupili listky do longleat safari, £23 nakonec per person a muzeme se jak jsi rikala vratit kdykoliv do konce season, tak uz se tesime.

Jo devcata s tim cz pasem pro M jsem to vzdala, ja nemam vydrz a predstava behani po uradech, fuj me desi, radeji si uziju behani po hradech, zamcich, zriceninach 🙂

domi123
19. apr 2009

peppapig - vobec nerozumiem co to je ake holky v paragrafech a kde to najdem?dik

magisa
19. apr 2009

zmrzka - ja jsem se divala na horoskopy zrovna vcera, taky bych chtela radeji beranka nez byka, /no nejradeji rybu nebo raka, ale to jsem si spatne naplanovala 😀 😀 😀 / a znameni byka zacina 21.4. tak to bychom snad jeste stihnout mohly,ne???Ja si jdu dneska dat horkou vanu, tak uvidime 😅 😅 😅

domi123 - tak jak pise peppapig v jine diskuzi ti poradi urcite vic, tady mas link
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...
Ja osobne mam tuto diskuzi prectenou od zacatku, ale ve vsech tech papirovackach mam poradny gulas v hlave... 😖

peppapig - nevim co je lepsi..vypadat jak mamina, nebo porad jak male decko... 😀 😅 ,pravidelne mivam problemy v obchodacich, kdyz kupuju alkohol nebo cigara..nastesti to neni az tak casto 😕, ale bez ID uz skoro nikam nechodim 😅 😅. Jeste v Cechach mne pravidelne zastavovali policajti pri jizde v aute, protoze se jim zdalo, ze to auto jede samo 😅 😅 😅 mne fakticky neslo ani videt za volantem 😅
Pamatuju si, ze moje mamina mi rikala, ze po porodu povyrostla o par centimetru, tak je mozne ze prekrocim hranici 150 cm..to by bylo fajne 😀 😀

peppapig
19. apr 2009

magis, ty jsi takovy drobek podle fotek, bud rada 😀 S tou ID jsi me rozesmala, ta si ji nezapomen k porodu haha.

Holky ja horoskopy nikdy moc necetla. Nase M je teda byk, co se o ni pise zajimaveho? Je to nase hyperaktivni casovana bomba, skoro ve 2 letech uz odmlouva, ale jinak je slusne vychovana, poradku milovna a vnimava 😀 😀 No mozna budete slavit s nama, vsak do ctvrtka jako by kamenem dohodil. 🙂

domi sorry, ja to tak blbe napsala, presne jak rika magisa.

zmrzka1
19. apr 2009

magisa--ja mam aj horucu vanu za sebou a v zahrade zohnuta aj kari aspom trochu vcera aj mozne aj nemozne a nic no povec ty... no nemyslim si ,ze by boli v bruchach az do 21.4 to je uz moc dlho 😀
pozerala somsi tvoje foto a som zasla ake je tvoje brusko velike moje je neake male 😒 😅
no co by sme vymysleli aby sme ich pohnali von? uz nemame vela casu 😕

domi123
19. apr 2009

magisa - peppapig - dakujem baby.

ma niekto skusenosti z tlmocnikom?pocas tehotenstva,navstev u midwife a pri porode????
dakujem

magisa
19. apr 2009

zmrzka - ja se do te vany jeste nedostala 😅 ,nejak se nemuzu odkopnout z konika 😀 😀 😀 Jsem se stala zavislou 😀 😅

domi123 - myslim ze prekladatelku mela Majka, ale ta se tu uz dlouho neukazala, asi ji mala hodne zamestnava...

Moje anglictina je taky skoro na bode mrazu...nekdy se divim, jak vlastne komunikuju s tim mym, ze jako mi vubec rozumi...Ale on je strasne zlaticko, jeste ani neotevru hubu a on vi co po nem chci 😀 😀 odezira mi z oci 😀 😀 .Nekdy mi pripadne, ze misto toho abych se v ni zdokonalovala, tak naopak ztracim slovni zasobu...
Nastesti pri porodu bude semnou, takze ho beru jako meho tlumocnika..no snad mi bude rozumet 🙂

magisa
19. apr 2009

zmrzka - no vis jak to je???Ja mam velke brisko ale skoro zadne prsa..a u tebe to bude asi naopak, ne?? 😀 😀

zmrzka1
20. apr 2009

magisa--asi tak ja si neviem predstavit ako budem vyzerat ked sa este naleju mlekom budu si ma mylit s mliecnou cisternou(moje nervy)...
a co do rana nic? my sme aj vypudzovali a nic dneska si musim vybavit apoitment u midwife a uvidim co mi ta povie mohla by ju ona vypudit teda ked uz nic nefunguje 😎
a ako je dnes u vas/? slnecno?
tu zatial ani neviem niako ani tak ani tak este by som isla rypat do zeme vonku az by vyslo slnko ,ty co planujes dnes?

luciauk
20. apr 2009

domi123 kludne požiadaj o tlmočníka. nám chodila kedysi tlmočníčka na každé očkovanie s deťmi 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre