Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

smajka
9. aug 2011

@kvietocek7 - ahoooj. no mi sme prave tiez zalezeni medzi domami - tak snad sa tu nic nebude diat. myslim na teba - mas to uz za par 😉

smajka
9. aug 2011

@mondee - no teda to bol zazitok - by mi inak lepilo. najlepsie tusim sediet doma kym sa to trochu upokoji. 😒 uvidime co bude rano v spravach po noci.

kvietocek7
9. aug 2011

@smajka no veru zapar, aj sa tomu tesim,ze sa zbavim tolkej nemotornosti, ale zas to bude o inom 🙂

monikac
10. aug 2011

@kvietocek7 no tak snad pojdeme presne na dautum a ziadne prenasanie veru..... 😉 ja som si uz minuly tyzden ako tak nachystala tasku do nemocnice, lebo moja svagrova pred tyzdnom porodila maleho o 3 tyzdne skor....tak ozaj clovek nikdynevie... 🙂 ano caj som zacala pit teraz od nedle a pijem ho 3x rat dene.a mala ti kedy zacina chodit do skolky, ciaz od septembra?

@kivec dakujem 🙂 snad len bude baby nacas lebo uz ani ono cudatko nema vela miesta v brusku...musi mu tam byt velmi tesne... 😅

1lin1
10. aug 2011

baby do ktoreho tyzdna ste pracovali ?

cutce
10. aug 2011

ahojky holky,

prosim vas chtela jsem se zeptat, kdyz se davidek narodil tak jsme zadali o penize a odpoved se dostava az za tech nejakych 16 tydnu, o jaky pridavek se jedna? Ja jsem zapomela ☹ . Moc diky

monikac
10. aug 2011

@1lin1 ahoj ja mam pred sebou este tyzden v praci , termin mam 11sep a ked pojdem na matersku budem v 37 tyzdni.... 😉

1lin1
10. aug 2011

@monikac ahoj no ja tak som na tom podobne este buduci tyzden a uz koncim a od 39 tt som konecne doma 🙂 zvladas to v pohode lebo ja uz mam niekedy dost

monikac
10. aug 2011

@1lin1 no ved ty to mas uz ozaj len zapar....si dobra to tahat do 39tt.Uz mas vsetko pripravene? 🙂 ja som mala cele tehu v poho a aj teraz sa to da aj ked uz brusko poriadne zavadzia a dost mi puchnu nohy....ale mam sedavu pracu, takze to neni zle....len tie noci a rana su najhorsie, kedze sa clovek nic moc nevyspi...

1lin1
10. aug 2011

aj ja sedim v praci 🙂 takze viem ako ti je 🙂 uz som ready ..takze len cakat kedy to pride a dufam ze to pride na cas :D

monikac
10. aug 2011

snad pridu bambina na cas, ved uz im v brusku je urcite dost tesno... 🙂 a tasku do nemocnice mas uz ready?

monikac
10. aug 2011

@1lin1 snad pridu bambina na cas, ved uz im v brusku je urcite dost tesno... a tasku do nemocnice mas uz ready?

1lin1
10. aug 2011

uz ano :D snad mam vsetko co bude potrebne :D

hrozienko11
10. aug 2011

@smajka ahoj. som este na svk. musela som zrusit letenky a letim dalsi tyzden az. kopec problemov totiz a akosi sa to neporisilo 😖

na margo toho,ze je lepsie rodit v uk. kebyze rodim doma,tak nemam tolko problemov,co mi narobili v uk. nemala som stastie na starostlivost pocas porodu a pomoc pri kojeni bola len naoko. zaujem nula bodov.

mrk11
10. aug 2011

@hrozienko a coze sa to deje? Veru nezda sa mi, ze by si bola 2x nadsena. Nejake problemy?

hrozienko11
10. aug 2011

@mrk11 napisem do ip radsej

radlinka
10. aug 2011

@magdalenasipkova tak na margo tvojho prispevku si dovolujem napisat, ze som rodila na SK a nie v UK a sama som sa dobrovolne rozhodla odist domov z dovodov, ze mi nikdy nesadlo NHS a starostlivost v ramci celeho zdravotnictva. Riesila som vela zdravotnych a zivota dolezitych problemov a zakazdym to bola len cesta domov, lebo tu sa to nikdy nedotiahlo do konca a nikdy som nedocielila vyriesenie mojho problemu. Rodila som v kludnej, pohodovej nemocnici, za asistencie super ludi s dokladnou starostlivostou. O masiarine sa neda ani vyjadrit, pretoze u nas je aspon starostlivost poriadna. Tak ked nastrih, tak radsej volim tuto cestu ako sa nechat dotrhat a potom ma mozu zasivat od ucha k uchu ze ano, vsak matka priroda sa vysporiada aj stymi tuctami stehov.
Pokial rozmyslas kde rodit a protivi sa ti nasa krajina, tak niet co komentovat a chod rodit do Nemecka,ci Austrie napr. Hainburgu, kde koncia vsetky BA rodicky, kedze sa im ziadna nadstandard. Hainburg je sice super, ale treba sa tam vediet aj dostat a vybavit si ho. Ja si myslim osobne, ze treba si vybrat spravnych lekarov, porodnika aj miesto a o VIP izbu, nadstandard starostlivost ci inu opateru nie je nudza.

radlinka
10. aug 2011

@magdalenasipkova takze pokial ti vadi normalna porodnica, bookni si HOCHa a budes mat o zabavu postarane od A do Z. Ako neviem v com je problem, lebo aj BA ma dobrych porodnikov a je mozne zostavit si porodny plan a dohodnut co ano a co nie. Moj porodnik mi osobne nic neodmietol a nasledoval to, nacom sme sa dohodli a to som nemusela podstupovat nic com som nechcela a co hore opisujes. Proste som bola nadmieru spokojna a s MM sme si uzili krasny a relaxacny tyzden naco mame krasne spomienky a kludne by som si to zopakovala este raz. Su tu damy, ktore rodili v UK a boli nadmieru spokojne, su tu aj take, ktore maju aj negativne spomienky. Ja osobne som rezignovala domov po skusenostiach a nelutujem ani minutu, som rada ze som sa rozhodla spravne. Tolko k dotazu. 🙄

radlinka
10. aug 2011

@kivec drzim palce, snad to bude casom lepsie 😉 musime dat niekedy stretko ked nebudes tak moc busy 🙂

@monikac ahoooj ako zlatko, citis sa ?

radlinka
10. aug 2011

@cutce myslis child credit ci benefit ? 😕
@hrozienko11 drzim palec a myslim na teba, snad si das vsetko do poriadku a bude vsetko okej. cmuk posielam...uzite si trosku domova.

radlinka
10. aug 2011

@1lin1 tak ja som na matersku odchadzala 11 tyzdnov pred terminom, co bolo super, nechcelo sa mi uz dochadzat do prace a potrebovala som vela veci zariadit 😉

1lin1
11. aug 2011

@radlinka a ides naspat do prace ? lebo ja sa musim vratit ale len ako part time ..tak uvidime ako to pojde

radlinka
11. aug 2011

@1lin1 ahooj, no to este neviem. Ako radi by ma videli spat, ale asi kvoli malemu sa nevratim, stacilo by asi na 1-2 dni part time. MM hovori, aby som nechodila, ale ked chcem tak na jeden den sa da v pohode. Zase je fajn byt trosku medzi ludmi a pokecat si, ale na druhe strane uvidime, nechcem riskovat davat maleho do kolektivu pokial nema ani rok, lebo to budeme viacej doma chori ako v praci. 😒

radlinka
11. aug 2011

@mrk11 ahooj, ako sa vam dari, ako mala Elli, ste zdravucky ?

monikac
11. aug 2011

@radlinka cauky moja, mam sa fajn dakujem, dnes to mam presne za mesiac...takze co je az neuveritelne ako to rychlo zbehlo. A ako sa mate vy a co bambulko? Si este stale na SK alebo uz v UK? 🙂

@1lin1 a dokedy sa musis vratit do prace? vacsinou by ti mali job drzat 1 rok... 😕

radlinka
11. aug 2011

@monikac vdaka mame sa fajn, sme uz spat 🙄 som mohla este zostat, ale co uz... 😅 Bambulko rastie ako z vody, ale moc sa mu tu nepaci, doma bolo predsa o cosi teplejsie na vysedavanie vonku a kocikovanie 😉
Fakt dnes to mas uz za mesiac panecku, ja myslela ze to bude 9.9 😉 neviem preco tam mas 11-tku 🙂 Citis a okej, inak vsetko v pohode ? kedy pridu vasi ? 🙂 pozdrav all a opatrujte sa xxx

etuska
11. aug 2011

rodila som na SVK aj v UK.Bola som spokojna v oboch pripadoch-hoci pristupy boli diametralne odlisne.Na SVK odbornejsie pristup,lepsia odborna starostlivost,ale velmi odosobneny pristup lekar-pacient.Mam pocit ze obcas sa to prehana a tehotenstvo sa u nas vnima skor ako "specialny stav"-obcas ako choroba.... 😝 a potom su aj zeny na seba velmi citlive.

V UK som nemala za cele tehotenstvo ani jednu prehliadku "zospodu",cca 4scany a porod hoci babatko bolo vacsie (cez 4kg) prebiehal uplne normalne a synceka som porodila prirodzene do 4och hodin.pristup bol velmi ludsky,midwife bola uzasna,cely cas aj s MM snazili odlahcit situaciu a povzbudzovali ma.A aj ked to nebolo jednoduche-napriek tomu mam na porod velmi pekne spomienky.Po narodeni babatka nas s MM nechali samych-doniesli caj,toast....vychutnavali sme si vzacne chvilky.
No a v januari ma caka repete-opat v UK a hadam to bude podobne ako pred rokom 😵
zelam ti krasny porod-lebo aj ked je bolestivy-je najma nezabudnutelny v zivote kazdej zeny ked drzi v naruci svoje novonarodene babatko 😵

1lin1
11. aug 2011

@monikac po deviatich mesiacoch..mozes ostat este 3 mesiace na neplatenej maternity ale to si nemozem dovolit ..takze uvidime co zivot prinesie 🙂

radlinka
11. aug 2011

Ja pozeram, co za tema sa to tu premenovala.... ci som nahodou neskocila do ceskeho konika 😀 😀 😀

radlinka
11. aug 2011

Babenky, mam otazky.... 😕 😕 😕

ak ste sa niekto stahovali do ineho mesta, potom ste sa hned registrovali u noveho GP, alebo ste isli k vasmu staremu, kde ste predtym chodili ? momentalne ma nechce zobrat ani moj stary GP, vlastne o tom rozhoduje recepcna, ktora ma posiela do noveho miesta bydliska, ale tu nepoznam novych doktorov a je ich tu hrozne malo, niet z coho vyberat, kazdy chodi niekam inam...som confused z tohto stupid systemu wrrr 😠

Registrovali ste tak aj svoje dieta ?
Posielaju red book postou, alebo ho vystavi GP hned na pockanie?
Ako casto chodi health visitor a odkiach prichadza...myslim nemocnicu, alebo je to niekto zo surgery ?
Kde ste dali vase dieta ockovat (ide sa k GP alebo do nemocky), musim dostat pozvanku ???
Co spravit s anglickou knihou tehotenstva ? mam ju tu doma a je mi na nic 🙄

diky moc za pomoc a odpovede... 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre